Смисълът на войната ?!

  • 4 703
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Докато се рових в нета попаднах на едни снимки, които ме накараха да се замисли върху това.Според вас до къде води войната ? Възможно ли е да няма войни ? Смятате ли, че войните са решението на проблемите ? Какво правят американците в Ирак ? Предполагаемият броя на убитите цивилни от началото на войната през март 2003 до май 2007 е най-малко 650 000.Това са невинните жертви - жени, деца.. ooooh!  Ленин е казал: „ Войната е продължение на политиката с други средства.“ Вече сме 21 век, а тази мисъл изглежда все още актуална  Rolling Eyes


Спестил съм много по-страшните снимки..

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 18:09 от paradox

# 1
  • Мнения: 6 164
Ами точно това е - политика, като не става с дипломация, с война. Не виждам как някой ще си преотстъпи територията или благата доброволно. 21 век сме да, но освен оръжията да се променят с времето, друго няма да се промени. Confused

# 2
  • Мнения: 2 070
Давай и другите де.
И аз не я разбирам войната, оръжието, насилието.
Мъжки свят, ламтене за пари и ресурси...

# 3
  • Мнения: 4 665
Най-глупавото нещо. За съжаление се опасявам, че войни винаги ще има.

# 4
  • Мнения: 13
Давай и другите де.
И аз не я разбирам войната, оръжието, насилието.
Мъжки свят, ламтене за пари и ресурси...
Найстина не са приятни, особено за майки с деца, има и бременни тук..  Ще ги спестя, а мнението си за войната ще напиша малко по-късно, искам първо вашето.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Мъжете обичат да си ги мерят и губят мярката, добрия стил. После мутират. За справка: Дж. Буш.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Войни ще има винаги.
Поне докато Човекът не еволюира още малко.

# 7
  • Мнения: 3 521
Смисъл няма. Войни ще продължава да има...за жалост.

# 8
  • Мнения: 2 070
Сетих се за "Отбой в полунощ" на Уилям Уортън. Много ми е любима и няма как да не те настрои антивоенно. И в други теми съм писала, че полицайщина и военщина не ме кефят...мъже и жени в униформа също, нищо романтично също така не намирам във войната, нико пък патриотично и бля бля простотии, наистина в 21 век живеем, ама не ни личи.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм ги гледала тези , най- добрите снимки на NGM ... много тъжно, наистина ... тъпо и жестоко ... а най- гадното е, че 90 % от тези хора дори незнаят защо се бият

# 10
  • Мнения: 3 423
Как така да няма смисъл от войните?!
Разбира се, че има. Развиват се разни
нови технологии, продажбата на оръжие,
разните му там контрабанди процъфтяват,
текат пари насам-натам. Верно, текат и кърви,
ама то си е в реда на нещата. Снимките са хубави.
Но тъжни.

# 11
  • Мнения: 4 585



Винаги като мислиш за пари, стигаш до правилния извод.
Янките имат интереси и в хладилника ти.

# 12
  • Мнения: 11 747
Доходоносен бизнес е войната,винаги ще я има.

Сещам се за цитата - да убиеш един човек е престъпление,да убиеш милиони е статистика.(по памет,може да не е точен)

# 13
  • Мнения: 13
Как така да няма смисъл от войните?!
Разбира се, че има. Развиват се разни
нови технологии, продажбата на оръжие,
разните му там контрабанди процъфтяват,
текат пари насам-натам. Верно, текат и кърви,
ама то си е в реда на нещата. Снимките са хубави.
Но тъжни.
Много си права, войните днес не са породени от някакви патриотични възгледи, цели или идеали.Те са чисто икономически, войната явно е много печеливш бизнес за едни.. Забележете дори терористите, всички са с руско оръжие. Мразят американци, обявяват им свещени войни.. и това е добре дошло за Русия

# 14
  • Мнения: 2 070
Че тя войната винаги е била за ресурси, територии и някакви интереси, тва с патриотизма и идеалите е ей така за оправдание, опаковката.

Общи условия

Активация на акаунт