кога се превеждат прословутите 200 лева...

  • 2 129
  • 50
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
... по сметката? В смисъл, колко време след внасянето на документите, чакахте докато ви преведат парите?

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз чаках 40 дни

# 2
  • Мнения: 1 367
Да,горе-долу толкова се чака-40 дни.

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
моите ми ги изплатиха веднага на ръка от общината за 10мин стана.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 149
На мен ми ги преведоха след 30 дни.

# 5
  • Мнения: 7 723
На мен заедно с първите майчински.

# 6
  • Мнения: 164
След около месец си ги получих

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
На мен ми казаха, че ги превеждат на следващия месец след подаване на документите и след 15-то число. Тогава ги и получих. За начина - когато попълваш докуметите, заявяваш как искаш да ги получиш - по пощата или по сметка.
Дано си ме разбрала, че май не го обясних много добре. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 111
След месец и половина.

# 9
  • Мнения: 1 216
Казаха ми да почакам месец!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Днес сколасах да подам документите и ми казаха другия месец след 15 число да ходя да си ги взема в пощата, неможело по сметката в банката която имам.

# 11
  • Мнения: 207
На мен ги преведоха по малко от месец

# 12
  • Мнения: 1 233
На нас - след около 3 месеца Tired

# 13
  • Мнения: 3 695
По-малко от месец, но си ги взех от пощата.

# 14
  • Мнения: 1 672
след 1 месец ни ги преведоха




# 15
  • Мнения: 10 983
Преведоха ми ги след 1 месец по банковата сметка.

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз сега в петък ще подавам, но ми стана интересно, че не можело при някои банки. Кои са тези банки, при които не може? Моята сметка е в Пощенска банка.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз сега в петък ще подавам, но ми стана интересно, че не можело при някои банки. Кои са тези банки, при които не може? Моята сметка е в Пощенска банка.

На мен ми казаха, че не ги превеждат по сметка, а само в пощата и от там да си ги взема  Peace
/ от Надежда съм/

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Дадоха ми ги на следващия месец.

# 19
  • Мнения: 2 381
След месец и половна ми ги дадоха.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз сега в петък ще подавам, но ми стана интересно, че не можело при някои банки. Кои са тези банки, при които не може? Моята сметка е в Пощенска банка.

На мен ми казаха, че не ги превеждат по сметка, а само в пощата и от там да си ги взема  Peace
/ от Надежда съм/

Добре, де, то в самата декларация има да се отбележи как искаш да ги получиш и да си напишеш IBAN-а, ако искаш по сметка. Що за щуротия е да казват, че не може така? Те, като не са наясно, така им е по-лесно. Надявам се, че в нашата община няма да е така.

# 21
  • Мнения: 5 362
Точно след един месец ми ги дадоха.

# 22
  • Мнения: 4 496
След около месец по сметката,която им посочих.А предния път те сами ми откриха сметка със самите 160 лв(тогава бяха толкова).

# 23
  • Мнения: 1 251
Аз си ги получих след около 20 дни от пощата по местоживеене. Изплатиха ми ги на ръка.

# 24
  • Мнения: 254
Ако ще ги получаваш в София - нормалният срок е месец и половина. Аз лично предпочетох да ги получа в съответния пощенски клон, защото понякога чрез сметките доста се бавят ( съветът беше даден от каките в социалното осигуряване, които взеха документите).

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
След месец от подаването на документите, преведоха ми ги на банковата сметка, тогава беше в Хеброс банк.

# 26
  • Мнения: 4 546
казаха да отида да си взема картата от Инвестбанк /специално ще ми издадат за случая, не можело по моята си карта/ след 20 число на месеца, следващ този, от който ми е заповедта.
примерно, моята заповед е от 14,08, значи на 21,09 мога да си взема картата. предполагам, че сумата вече ще е налице по нея.

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Откриха ми нова сметка и ги преведоха след месец.

# 28
  • Мнения: 337
След 25 дни ми ги преведоха

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Точно след 1 месец  Peace

# 30
  • Мнения: 96

Точно след 1 месец ми преведоха парите.

# 31
  • Мнения: 9 050
казаха да отида да си взема картата от Инвестбанк /специално ще ми издадат за случая, не можело по моята си карта/ след 20 число на месеца, следващ този, от който ми е заповедта.
примерно, моята заповед е от 14,08, значи на 21,09 мога да си взема картата. предполагам, че сумата вече ще е налице по нея.

Е добре де, каква е тази глупост, че не може по сметка в друга банка? Това не е вярно.
Утре ще ходя да си подавам документите. Ако някой ми каже подобно нещо - гледайте новините вечерта  Joy Ще стане такъв скандал, че със сигурност ще вляза в централните емисии.

# 32
  • Мнения: 4 546
2 пъти питах , казаха, че не може.   Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 9 050
2 пъти питах , казаха, че не може.   Rolling Eyes

Ама това някой си го е измислил. Ти попита ли защо не може? Поиска ли да ти покажат, къде пише че не може. Да ти дадат вътрешна инструкция или нещо подобно. Защото, ако няма вътрешна заповед, това са пълни глупости. Ако пък има вътрешна заповед, тя противоречи на Законът за семейните помощи....

# 34
  • Мнения: 4 546
не, не съм задълбавала.

# 35
  • Мнения: 1 216
На мен ми казаха след месец, дадох си инфото за карта в друга банка и никой не се опита да спори. Ще видим след месец, може и да ме изненадат...

# 36
  • Мнения: 4 621
Преведоха ми ги след месец.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 223
казаха да отида да си взема картата от Инвестбанк /специално ще ми издадат за случая, не можело по моята си карта/ след 20 число на месеца, следващ този, от който ми е заповедта.
примерно, моята заповед е от 14,08, значи на 21,09 мога да си взема картата. предполагам, че сумата вече ще е налице по нея.

Е добре де, каква е тази глупост, че не може по сметка в друга банка? Това не е вярно.
Утре ще ходя да си подавам документите. Ако някой ми каже подобно нещо - гледайте новините вечерта  Joy Ще стане такъв скандал, че със сигурност ще вляза в централните емисии.

Преди поне ти доставяха картата в социални, сега и аз съм в чуденка как с бебе на месец да се вдигна от Люлин до Красно село  newsm78

# 38
  • Мнения: 9 050
казаха да отида да си взема картата от Инвестбанк /специално ще ми издадат за случая, не можело по моята си карта/ след 20 число на месеца, следващ този, от който ми е заповедта.
примерно, моята заповед е от 14,08, значи на 21,09 мога да си взема картата. предполагам, че сумата вече ще е налице по нея.

Е добре де, каква е тази глупост, че не може по сметка в друга банка? Това не е вярно.
Утре ще ходя да си подавам документите. Ако някой ми каже подобно нещо - гледайте новините вечерта  Joy Ще стане такъв скандал, че със сигурност ще вляза в централните емисии.

Преди поне ти доставяха картата в социални, сега и аз съм в чуденка как с бебе на месец да се вдигна от Люлин до Красно село  newsm78

Ще си отстояваш правата просто. И НАП и НОИ превеждат пари във всички банки. Само социално подпомагане си позволяват такива волности. Ако поискаш да ти покажат къде пише, че трябва да е карта точно в тази банка, няма да могат. Ей сега отивам за моите. После пак ще пиша.

# 39
  • Мнения: 324
Моите 200 лв. ме накараха да отида в касата лично да ми ги дадат на ръка срещу подпис на следващия месец, след като подадох документите.

# 40
  • Мнения: 9 050
А имаше една майка, преди няколко месеца, която също я накарали да си вземе парите на каса, обаче и дали само 150 лева. Казали и че удръжките са за някакви такси за обработка на документите. Обаче документа, на който се разписала бил за 200 лева.
Така че, много внимавайте с тези неща. Ако нещо не ви се струва както трябва, питайте, искайте да ви се обясни и си настоявайте да ви дават целите суми.

# 41
  • София
  • Мнения: 14 513
казаха да отида да си взема картата от Инвестбанк /специално ще ми издадат за случая, не можело по моята си карта/ след 20 число на месеца, следващ този, от който ми е заповедта.
примерно, моята заповед е от 14,08, значи на 21,09 мога да си взема картата. предполагам, че сумата вече ще е налице по нея.

Е добре де, каква е тази глупост, че не може по сметка в друга банка? Това не е вярно.
Утре ще ходя да си подавам документите. Ако някой ми каже подобно нещо - гледайте новините вечерта  Joy Ще стане такъв скандал, че със сигурност ще вляза в централните емисии.

Преди поне ти доставяха картата в социални, сега и аз съм в чуденка как с бебе на месец да се вдигна от Люлин до Красно село  newsm78
Преди два месеца ми ги изплатиха по моята си сметка в ПИБ-никой не искал да е в друга банка. Става въпрос за социалните точно в Люлин.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 223
Да поясня, че при мен става дума за надбавките на сина ми, преди около 3.6г. единственият начин в Люлин да си получаваш детските по карта беше чрез Росексим банк - нищо, че имах две дебитни. Не ме притесняваше, защото си получих картата от самите социални. Понеже тегля детските веднъж на 4-5 м., така и не разбрах навреме, че ми е изтекла картата декември 2006г. - те милите побързали да ми я подновят, само че трябвало да ходя до централния им офис да си я получа. Та покрай бременеенето и раждането още не съм отишла - междувременно след убийството на Кюлев банката вече не съществува, от социални ми казаха че ДСК е новият собственик, но преди десетина дни чух, че отново е продадена. Само се надявам като намеря време да отида да не се наложи друга карта да вадя  #Cussing out
Иначе по темата, за бебка подадох молба да си получам парите по пощата /разбираемо защо/, казаха че след 15.09 да ги потърся - та ще видим кога ще пристигнат.

# 43
  • Мнения: 6 438
Момичета,искам да ви питам не точно за тези 200лв,но пак е свързано с пари.В момента се опитвам да подам молба за енергийна помощ.От социалните обаче ми казаха(доста неучтиво),че нямам право да получавам такава помощ защото уча!!!! #Crazy #Crazy #Crazy-студентка съм.Аз не виждам нищо логично в това.По майчинство съм и уча,а те отказват да ми дадат помощ!!! Shocked Каква е таза държава и някой има ли информация дали е точно така или на нашите не им се занимава тук?

# 44
  • Мнения: 4 111
Момичета,искам да ви питам не точно за тези 200лв,но пак е свързано с пари.В момента се опитвам да подам молба за енергийна помощ.От социалните обаче ми казаха(доста неучтиво),че нямам право да получавам такава помощ защото уча!!!! #Crazy #Crazy #Crazy-студентка съм.Аз не виждам нищо логично в това.По майчинство съм и уча,а те отказват да ми дадат помощ!!! Shocked Каква е таза държава и някой има ли информация дали е точно така или на нашите не им се занимава тук?


Погледни тук - http://sgr.hit.bg/pom.html#MARK2

# 45
  • Мнения: 9 050
Момичета,искам да ви питам не точно за тези 200лв,но пак е свързано с пари.В момента се опитвам да подам молба за енергийна помощ.От социалните обаче ми казаха(доста неучтиво),че нямам право да получавам такава помощ защото уча!!!! #Crazy #Crazy #Crazy-студентка съм.Аз не виждам нищо логично в това.По майчинство съм и уча,а те отказват да ми дадат помощ!!! Shocked Каква е таза държава и някой има ли информация дали е точно така или на нашите не им се занимава тук?


Да, прави са. Трябва да се регистрираш като безработна. Студентството не е работа.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 242
Относно банковата сметка - преди 2 год. като попълвах документите след рато родих сина ми, не стига, че трябваше да ходя от София до Пазарджик, за да ги подам на място (хайде, такова е изискването), ами и след това ме извикаха да се подпиша на документите за нова дебитна карта, защото не можело да ми ги преведат в банковата сметка в ОББ, която аз съм посочила в документите. #Crazy И ми издадоха нова кредитна карта в ДСК.
Сега по л.к. вече се водя в София, да видим как ще е.

# 47
  • Мнения: 6 438
Благодаря ви,момичета Simple Smile Златни сте!

# 48
  • Мнения: 9 050
Аз си подадох молбата, написах си сметката, която си имам в банката, в която съм си я открила ( която не е от банките, с които работят Социалното и НОИ ) и никой нищо не ми е казвал за други банки, други сметки и други карти.

# 49
  • Мнения: 141
с първите детски, след месец от подаването на документите

# 50
  • Мнения: 2 005
Някъде след месец ги взех Peace

Общи условия

Активация на акаунт