Давате ли пари?

  • 3 684
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Давате ли пари на просяци, на малки сополиви циганчета които просят по масите на заведенията, на млади момичета и момчета които се качват в междуградските автобуси и започват да ви пеят някаква песен за незнам си какво и как трябва да дадете някой лев. Давате ли пари на хора които ходят събота и неделя по апартаментите със някакви баджове на ревера и пак искат пари. Давате ли пари с телефонни обаждания за най-различни акции на кого ли не. давате ли пари на фондации и граждански сдружения. давате ли пари на молбите тук във форума. давате ли пари по банкови сметки на болни деца. давате ли пари за наводненията.
Ако не давате е ясно. Но много ми е интересно ако давате как решавате например на кой да дадете.

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 00:15 от borisfx

# 1
  • Мнения: 1 339
Случвало ми се е да давам. За разни операции, но от както разбрах, че тези картички дето се купуват са измама спрях да давам каквито и да е било пари.
Вече не давам.  Confused

# 2
  • Мнения: 526
Купувала съм баничка,сандвич,кифла и съм давала на дете.
Пари-не.
Понякога купувам малки букетчета от възрастни женици и давам повече пари,отколкото струват цветлетата.
Горе-долу с това се изчерпват проявите ми на милосърдие.Включвам се и с смс-и за определени набирания на суми.

# 3
  • Мнения: 15 529
Давам пари на възрастни жени - за тях ми е жал най-много. Цял живот са работили като луди да осигурат добър живот на децата си, а сега са им пречка и никой не им обръща внимание. Дори плача като видя такова нещо smile3518.
На млади хора, които просят не дава - вместо да просят да вземат да си намерят работа и да изкарват пари като всички.
За болни деца не давам защото много малка част от парите стига до тях

# 4
  • Мнения: 3 423
Купувала съм торта и съм предлагала
да отидем заедно до аптека, за да купя
лекарствата, за които ми искат пари.
Във влака често свирят разни музиканти.
На вълни са. Имаше руснаци, после се
навъдиха някакви цигански шумни оркестри.
Ако съм на кеф и ми хареса музиката, давам
пари. Давала съм на руснаци и на двама
англоговорящи, които ме разчувстваха...
На циганите не давам, щото са ми много
шумни и не го правят от душа. Съжалявам.
Понякога си купувам вестника на бездомните,
половината от парите отива за жилищни проекти,
другата я прибират продавачите на вестника.

# 5
  • Мнения: 750
Давам!Да!
На вси4ки,по малко!
Разбира се,не на целия свят! Mr. Green
Ако ми звъннат на вратата...давам!
Ако ме пресрещне гладно и голо циган4е...давам!
Ако попадна на ония дарения с смс-ите(пак слу4айно)...давам!
Ако 4уя по тв. за дете и помощ с смс пак.....пращам!
Но никога не съм пращала пари по банков път!
А може би трябва.... Thinking!
Но оставям ,,нуждаещите,, да ме срещнат.....не ги търся аз!
Нямам,4ак толкова.....за да тръгна да търся на кога да раздавам пари!

# 6
  • Мнения: 4 392
Давате ли пари на просяци, на малки сополиви циганчета които просят по масите на заведенията, на млади момичета и момчета които се качват в междуградските автобуси и започват да ви пеят някаква песен за незнам си какво и как трябва да дадете някой лев. Давате ли пари на хора които ходят събота и неделя по апартаментите със някакви баджове на ревера и пак искат пари. Давате ли пари с телефонни обаждания за най-различни акции на кого ли не. давате ли пари на фондации и граждански сдружения. давате ли пари на молбите тук във форума. давате ли пари по банкови сметки на болни деца. давате ли пари за наводненията.
Ако не давате е ясно. Но много ми е интересно ако давате как решавате например на кой да дадете. Ето да кажем давате на Иванчо - болно дете -  да се лекува. Обаче за Марийка не давате (човек не може да дава за всяко дете нали така). Как решавате че за Иванчо ще дадете а за Марийка - няма.
На просяци давам, на циганчета, които обикалят по масите- вече не, защото са част от мафия. Не се качвам в автобус и никой не ми е пял, иначе бих дала. Никой не ми е звънял в събота и неделя на вратата, за да ми иска пари. Идва веднъж в годината една жена от социалните, която събира пари за операции на болни деца и все се случва да си дам последните пари, но ги давам с кеф, защото не идва всяка събота и неделя.. Иначе не бих удържала финансово. Wink
Най- лесно ми е да пращам есемеси, защото излизането и разправията по банки  ми е проблем.

Как решавате че за Иванчо ще дадете а за Марийка - няма.
Имам чувството, че не знаеш, какво питаш.. Thinking

# 7
  • Мнения: 3 521
Давам на почти всички. Може да е малко, но толкова мога. Само на дрогирани и алкохолизирани типове не давам.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Давам и няма да обяснявам как решавам на кого да дам,защото просто много арогантно ти е поставен въпроса!
Дано никога не ти се налага да си на обратната страна!

# 9
  • някъде
  • Мнения: 979
На циганета не,щото са много нагли и нахални.Но има един дядо бездомник,на който винаги,задължително давам.Дори един път той ме подмина докато извадя пари,че го гоних.Най ми е жал като видя стари просяци.На смс също пращам.Пари по банков път не съм пращала.

# 10
  • Мнения: 918
Давам, когато чувствам.

# 11
  • Мнения: 6 164
Абе и на циганета и на какво ли не... Всеки път си казвам няма повече, щото нито знам цигането ще се друса ли, нито дали парите по тези сметки от наводненията и пр. отиват точно там, но... става ми жал и гадно и го правя. Може би само за болни дечица вярвам или поне там не си позволявам да бъда скептична.

# 12
  • Мнения: 2 229
Не давам обикновено. Купувала съм си от онези картички веднъж и съм пращала смс за болно детенце...

# 13
  • Мнения: 6 417
Давам  Flutter. Затварям под носа вратата само на продавачи на закачалки, изтривалки, обувалки, четки, ароматизатори, сектанти и всякакви други откачалки.  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 1 120
купувала съм сандвичи,банички и други храни,но в близките години,пари на ръка не съм давала

# 15
  • Мнения: 2 401
По улиците - давам само на възрастни хора, много пъти съм давала и на такива, които не са просели. За щастие никой не се е обиждал (защото съм допускала да се случи).  Иначе относно акции - само под формата на смс-и, нямам спирачки.  На цигани - никога, на тези които ми  цапат (мият) стъклата също.

# 16
  • Мнения: 2 673
По улиците вече не давам. ВЕДНЪЖ на ВИтошка дадох на едно малко цигане два лева. Майката се появи отнякъде грабна му парите..а то взе да е рънка за геврек, но тя му се разкрещя, а мен ме подгониха да давам още..ОТТОГАВА - на никой НЕ давам нищо! По банкови сметки ми е неудобно да превеждам, СМС-и пращам обаче винаги.

# 17
  • Мнения: 4 916
На малки сополиви циганчета пари не давам. Веднъж дадох на едно ябълка, а то я изхвърли.
Левчета давам само на един човек, който свори на цигулка в подлеза на Плиска, и един друг с акордеон на подлеза на Орлов мост.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Ако давате на просяците - не се сърдете, че ги има. Те се приучават, че и това е бизнес, и го практикуват. Нищо чудно някои от тях да изкарват повече от вас. Да не говорим как това поощрява малоумните циганьори да се осакатяват, да осакатяват собствените си деца и да малтретират бебета по големите кръстовища, принуждавайки ги да дишат олово в големи количества.

# 19
  • Мнения: 4 111
Давам често. Само на нахалници не давам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Пари на ръка не давам нито на просяци, нито на тези, които ми званят на вратата! Naughty Naughty
SMS-и пращам редовно. Hug
Пари в сметка превеждам, но рядко. Tired

# 21
  • Мнения: 47 981
на цигани и просяци- никога Naughty
мъжът ми много съжалява бабичките и редовно купува от тях плодове, заленчуци и цветя
смс пращам за лечение, за наводненията например- не, защото миналата година не се видя изобщо какво стана с парите от смс точно за наводненията Tired
пари по сметка превеждам рядко-нямам възможност а и наскоро разбрах за един случай, при който някои неща се изопачават и вече все по-малко вярвам на подобни инициативи

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Аз също съм давала на някои от изброените и съм го правила от сърце.Ако бях богата бих давала много повече и много често.Не дай си Боже да стигнеш някога от другата страна,тогава?Затова човек винаги е нужно да се постави на мястото на отсрещната страна,макар и само за един момент.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 702
На цигани пари не давам. На просещи млади хора - също. Имаше един дето всяка вечер на спирката на гарата обясняваше на чакащите, че си е загубил портфейла и не можел да си купи билет да се прибере. От мен е искал два пъти, а в същото време аз се прибирам след 12 часов работен ден   #2gunfire
На възрастни хора давам, на улични музиканти също, но не и на такива, които се лепват за теб и пеят/свирят, като ти дишат въздуха.
СМС пращам понякога. Най-често изпращам пари по сметка.
На такива дето звънят по къщите нямам доверие и не давам.

# 24
  • Мнения: 5 539
Давам понякога, когато почувствам, че имам нужда да дам. Действа добре на душата.
Давам, когато преценя, че човекът насреща наистина има нужда.
Пращам смс-и за някои кампании.
Превеждала съм и по банков път пари няколко пъти.
На фондации не давам никога. Когато ми звънят на вратата също, дори не отварям.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На циганета не давам, от тогава, когато едно от тях хвърли кроасана, който му дадох. Кроасанът си беше опакован, току що купен. Каза, че иска стотинки, защото е гладно...
СМС-и пращам, по сметка превеждам...както дойде.
Как решавам на кого да дам? Не знам...Както го почувствам...

# 26
  • Мнения: 2 249
преди давах на всички-преди 2 години спрях Crossing Arms

наслушах се на истории на прояци с лъскави коли Rolling Eyes #Crazy

това,оето съм виждала със собствените си очи ми е достъчно да се отвратя

1.просяка,който се влачи на колене по софийските улици да си ходи нормално след "работно време"

2.момиченце,което познавам от години и редовно хранех и пременявах с дрехи(тогава беше на 5г-сега е на 11 май)-ме засече в ресторанта "при яфата" и само за 15 мин докъто се разходи до 3тия етаж се върна с 30 лв-за майка му били #Crazy

3 най-пресния ми случай-преди 4 дни в пловдив-похапваме на едно заведение-минава дрипавия просяк-момче на около 25 год-естествено беше изгонен от нас,но други му дадоха-малко по-надолу го видяхме на една пейка как си вади телефона-последен крясък на модата с хедсфри и всички екстри(което ме навежда на мисълта ,че не е откраднат току-що) и си лафи спокойно-уговаря си срещичка на някакво кафенце

ако има желание човек да дава пари-има 1000 начина ,които са по-стойностни и наистина би помогнал

п.с. забравих-преди време дадох визитка на една жена,която уж събираше пари за операция на болно дете по кафетата-обясних й,че ако се свърже с нас-може да помогнем с голяма сума-познайте дали ми се обади???!!!

п.с. аааа любимото ми е-видимо пийнал младеж ми поиска 30 лв назаем да се приберял до някъде си с думите"ще ти ги върна'-хихихихих

# 27
  • Мнения: 4 447
Случвало ми се е да дам, но на цигани - нивгаш.

Имаше две момчета, които свиреха на гайди на Витошка, всеки път много ме трогваха! И единия път ми докривя, че нямах да им дам Crossing Arms
Имаше и едно момче, което свиреше на цигулка... и на нея съм давала.

А тия дето мажат прозорците по кръстовищата - направо им пускам чистачките и вода. Аман!

На такива младички направо има заявявам, че с нищо им няма да идат да работят!пък!

А ако знаете колко умно гледат, когато ги попиташ: "А ти какво ще ми дадеш?"  Twisted Evil

Смс-и пращам, да но не за да разбера дали аджеба ставам за модел ли не ли.... Обаче да си призная, не съм пратила за хората от Калояново и не мисля и да пращам. Що? Щото...така.

# 28
  • Мнения: 2 407
Давах, прди, на хора който обикалят по масите и ти оставят някакви дрънкулки, но установих, че нито са глухи, нито нищо.Давах на тези който показват картончета,че е помощ за няке болно дете,но и на тях вече не давам.
Сега давам рядко, смси пращам!

# 29
  • Мнения: 153
Давам, съдбата ще си "свърши работата" ако парите се събират с користни цели.

# 30
  • Мнения: 4 447
Давам, съдбата ще си "свърши работата" ако парите се събират с користни цели.

Давай, давай....  Whistling Whistling

# 31
  • Мнения: 8 999
Само смс-и. Но и за парите, събирани по този начин не съм сигурна, че отиват по предназначение. Вярно е, че моето левче, добавено до левчетата на всички останали българи, ще направи милиони и ще помогне на когото трябва, но все ми се струва, че моето левче остава самотно - хората дават, но въпросът е кой взима.

# 32
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 222
пращам СМС-и. въпреки, че за мен Българската Коледа е едно голямо, масово и всенародно изнудване. как така в тая шибана държава се намират пари за какви ли не дивотии, онези 240 идиота в Парламента обикалят света за щяло и нещяло и пръскат безумни пари, а за операции на деца не се намират?! има някакъв идиотски проект - електронно правителство, или нещо такова. за тази простотия, която никой не можа да обясни КАКВО всъщност е и ще бъде, са отделени милиони лева. за животоспасяващи операции на деца - няма...

# 33
  • Мнения: 153
Давам, съдбата ще си "свърши работата" ако парите се събират с користни цели.

Давай, давай....  Whistling Whistling

Е, давам де  Crazy

# 34
  • Мнения: 2 309
Не давам пари на просяци и всякакви от този "бранШ"...Толкова са много,4е само за тях на ден трябва да заделям в левия си джоб поне едно 200 лв. Crossing Arms Naughty
Що се отнася,до реални помоЩи за операции,бих помогнала,но ако е реално...а не тези,които се разкарват с една и сьЩа папка по улиците от години,заприли4ала на парцал от "молби"...Жалко,4е се злоупотребява с тези неЩа Tired

# 35
  • Мнения: 1 250
На децата, които са просят пари за ядене, купувам сандвич, кифла, каквото има. Предпочитам да е нахранено, отколкото да му вземат парите зад ъгъла.
На възрастни жени също давам.
И на БЧК като ми позвънят на вратата давам.
И смс-и пращам.
На тези с папките учтиво отказвам. И по сметки не превеждам. Затруднява ме.

# 36
# 37
  • Мнения: 3 146
По-рано давах, но след като няколко циганчета ми казаха, че не искат баничка, а пари, и няколко младежа се оказаха яки наркимани, не давам.

# 38
  • Мнения: 1 134
"Едната ръка да не знае какво прави другата"
 
Така, че не знам какво и на кого давам и давам ли, въобще...  Grinning

А теб защо те интересува?

# 39
  • Мнения: 3 537
Преди давах на просяци,но сега давам само при зов за помощ тук,във форума.

# 40
  • Мнения: 575
Смс-и за болни дечица пращам. И за българската коледа пращам. И за наводненията преди няколко години пак пращах. Но после видях, че на едни за построени големи къщи, добре обзаведени, с модерна бяла техника, а други още живеят във фургони...Сега за тези от Цар Калоян няма да пращам, да им праща Доган.
Веднъж в една бирария някаква жена показваше снимки на болно момче и събираше по 2 лв. за трансплантация в чужбина. Застана до мен на масата и не искаше да си тръгне докато не й дам. Казах й, че 2 лв. нищо не са, искам да преведа повече, но да ми даде банкова сметка на момчето. Оправданието й беше, че нямала химикал да я запише. Каза, че ще иде да намери и не се върна ... Вече човек не може да различи кои са шарлалтани и кои хора наистина се нуждаят от помощ...
На музиканти по улиците давам, възхищавам им се на хората. Но на такива дето само седят и просят - не.
Веднъж едни циганета на светофар видяха, че имам шоколад в колата и го поискаха - дадох им го. На другия ден на същия светофар ми поискаха пари, като им отказах започнаха да ме кълнат и да ми плюят по колата. Толкова гадно се почувствах, че ми идеше да сляза и да им налепя шамарите. Дори не ги възприемам, като деца...толкова са ми противни вече. Знам, че не са виновни те, но все пак...

# 41
  • Мнения: 459
Като ми звънят на врата- давам. Смс- си пращам, но като цяло не съм дащните.

# 42
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На улицата пари не давам. Близо до нас дърти натруфени циганки пускат една тълпа дрипави дечица на работа. Знам един дядо, който има два огромни апартамента в центъра на града, а проси. Децата му са в чужбина, пращат му пари. Апартаментите ги е дал под наем за офиси. В дружески разговор един просяк пред ЦУМ (без крака) ме уведоми колко заработвал на час. Да се съдера от работа, няма да го настигна. Е, как да давам пари?
П.П. В организирани акции в полза на деца от домовете или болни деца участвам.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 958
Понякога. Повечето  SMS-и пускам и банков превод правя.

# 44
  • Мнения: 1 568
давам

# 45
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Давала съм на циганенца, ама едно циганенце изхвърли баничката, която му я купих пред него, щото било гладно.
От тогава - не давам. Давала съм на уж мними хлухонями, а той след това говореше по gsm.
Sms- и съм пращала.

# 46
  • Мнения: 223
На циганче съм купувала пица,но пари не съм давала,скоро давах пари на една моя съученичка,но започна да ме притеснява често и накрая разбрах,че е зависима от наркотици и от тогава не съм и давала,а тези с картичките -не

Общи условия

Активация на акаунт