37- Арабски сватби и сватлъци - Опа-иху-ху !

  • 33 053
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 927
В Дубай е по-лесно за жена да си намери хубава работа и да се издигне. Дори и образованието не е толкова важно. Колкото повече езици владееш, толкова по-добре. Аз в CV-то си бях написала, че знам освен англ. и руски, сръбски, македонски и хърватски   newsm48  Whistling Да вървят да ми доказват, че не ги знам пък! Приложение обаче най-много намират владението на арабски, френски, немски и особено сега руски ( на мен ми вършеше страхотна работа) и английския разбира се .
Защо да не можеш да се занимаваш с програмиране? Много е търсена даже тази специалност.
За висше в Дубай..хмм... много е скъпо и не дават разрешение за работа. Само ако си на fathers или husbands виза може да работиш нещо парт тайм ( ако е на промоции се докарват доста прилични доходи, но в никакъв случай не стигат за издръжка и обучение). Ако те интересува нещо друго - питай. Това е от моя над 7-годишен опит в емирствата  Laughing

# 16
  • Мнения: 893
В Дубай е по-лесно за жена да си намери хубава работа и да се издигне. Дори и образованието не е толкова важно. Колкото повече езици владееш, толкова по-добре. Аз в CV-то си бях написала, че знам освен англ. и руски, сръбски, македонски и хърватски   newsm48  Whistling Да вървят да ми доказват, че не ги знам пък! Приложение обаче най-много намират владението на арабски, френски, немски и особено сега руски ( на мен ми вършеше страхотна работа) и английския разбира се .
Защо да не можеш да се занимаваш с програмиране? Много е търсена даже тази специалност.
За висше в Дубай..хмм... много е скъпо и не дават разрешение за работа. Само ако си на fathers или husbands виза може да работиш нещо парт тайм ( ако е на промоции се докарват доста прилични доходи, но в никакъв случай не стигат за издръжка и обучение). Ако те интересува нещо друго - питай. Това е от моя над 7-годишен опит в емирствата  Laughing

То хубаво се търсят програмисти, но дали се търсят жени - програмисти?
Мисля да изкарам образованието си в Швеция...Още там да запиша курс по арабски...Или специалността ми да е с арабски...Сестра ми в университета(В Швеция) учеще японски...
Бих се радвала ако споделите професии, които са доходоносни и се приема факта, че го работи жена...  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 927
Аз за мъже не съм споменавала  Thinking..значи съм имала впредвид точно жени  Laughing
А в Швеция защо не останеш? Имат прекрасна социална система. Е, малко депресиращо е през зимата, но пък е много красива държава.
Ако си със западно образование и имаш поне малко опит в това, за което си учила и разбира се си достатъчно находчив и амбициозен човек нищо не би трябвало да ти попречи да се развиваш в каквато сфера си поискаш. Единственото с което можеш да се сблъскаш е емиратизацията ( повечето реномирани компании имат квота за наемане на местни на работа), но и това не е голям проблем.
Най-лесно е да се издигнеш в фешън и козметик индустрия. И е по-приятна работа за една жена  Laughing Много добри пари се изкарват и от рийл естейт. Имам познати, които си работят от вкъщи и си докарват доооста прилични доходи.
Има страшно много мултинационални компании, които постоянно наемат персонал.
 Така че извода е, че ако имаш достатъчно амбиция и кураж няма значение дали си мъж или жена - можеш да успееш навсякъде.

# 18
  • Мнения: 560
Веси,честито!Ето ти един повод да си поседиш още малко при мама в България.Сигурно тя е най-доволна?Приятна почивка!
Сноу,аз също не съм привърженичка на къната.Въпрос на вкус.Повечето чужденци се възползват от тази услуга,която се предлага,почти на всякъде.Както при нас на морето се татуират ,така и там,също правят и тату,но не от къна ,а от харкус.(мирише приятно и пада бързо)
Креми,вие се лакирате,а ние се червисвахме,като беше колкото Сами.Даже съм го и снимала.
Следи от сълзи,аз също,като Сноу ти пожелавам да осъществиш мечтите си,но разумно!
Сватето,пак се губи?!

# 19
  • Мнения: 1 655
Дидона сигурно всички деца минават през този период, от 2 дни полудява ако несесера с лаковете е затворен и полудява, и като започне да ги вади да ги подрежда, а ако се лакиврам пред него направо грабва отворения лак и бяга, докато го хвана и се е омазал вече и той е много щастлив и се смее защото го гоня!
а доскоро много обичаше да сяда бърху мен и да подскача на корема ми, но взе да става много силен а може да ми изкара вътрешностите, та го научих на един голям мечок да си скача и сега имаме нова игра!
Следи от сълзи, верно е че нямям мъже жени голяма разлика, но ще ти е по трудно от друга професия!И пак ако си амбициозна както е казала веси ще успееш!
ЛЕка вечер от нас!  bouquet

# 20
  • Мнения: 893
Аз за мъже не съм споменавала  Thinking..значи съм имала впредвид точно жени  Laughing
А в Швеция защо не останеш? Имат прекрасна социална система. Е, малко депресиращо е през зимата, но пък е много красива държава.
Ако си със западно образование и имаш поне малко опит в това, за което си учила и разбира се си достатъчно находчив и амбициозен човек нищо не би трябвало да ти попречи да се развиваш в каквато сфера си поискаш. Единственото с което можеш да се сблъскаш е емиратизацията ( повечето реномирани компании имат квота за наемане на местни на работа), но и това не е голям проблем.
Най-лесно е да се издигнеш в фешън и козметик индустрия. И е по-приятна работа за една жена  Laughing Много добри пари се изкарват и от рийл естейт. Имам познати, които си работят от вкъщи и си докарват доооста прилични доходи.
Има страшно много мултинационални компании, които постоянно наемат персонал.
 Така че извода е, че ако имаш достатъчно амбиция и кураж няма значение дали си мъж или жена - можеш да успееш навсякъде.

Ами...защото мечтата на семейството ми е да живея в Швеция...Моята е Гълфа... Peace
Там образованието е безплатно, а и ще мога да науча шведски и да се надяваме някакъв арабски(поне малко от малко)...
Умирам и да се запиша на курс по Белиденс... hahaha Да разклатя малко, ръце, бедра, снага...
А по - конкретно за модата и козметиката може ли?

за моден дизайн ли говориш...и за разработка на козметика ли?
vessy78, много благодаря за информацията, която ми даваш...Надявам се не съм ви в тежест....
Didona007, много ти благодаря, наистина Simple Smile))

# 21
  • Мнения: 3 804
а СВАТЕ отспах си ,но да знаете какъв номер ми спретнаха
спомняте ли си етървата ми която си беше направила регистрация/сирийка/след като ми направи няколко много мръсни номера,които не споделих защото са под моето ниво,продължението дойде от брат и,който има магазин и продава карти за интернет,обадих му се и по телефона ми даде номерата на картата уж за 16 часа,влезнах за 5 и изклю4и,понеже беше на ресторанта му казаХ 4Е КАРТАТА  не е за 16 а за 5 той отказа и взе пари за 16 часа,преди малко мъжо взе друга и на страницата на фирмата видях че наистина е за 5,а преди това изпрати да ди донесът картата от магазина му,но той казал 4е не може да я намери Outta Joint Outta Joint Outta Joint Outta Joint
та за това ме нямаше

# 22
  • Мнения: 560
Свате,не се ядосвай!Трябва вече да си свикнала.
Пепи,нещо се губи?  newsm78 Пусна темата и изчезна!
Някой чувал ли се е с Ели?Не е писала доста отдавна.Утре ще и се обадя.

# 23
  • Мнения: 560
Свате,честит ти аватар!
Каква акула?Такава хубава русалка!

# 24
  • Мнения: 3 804
Свате,честит ти аватар!
Каква акула?Такава хубава русалка!
акула с остри зъби,ама нали съм под прикритие не ми ли4и/ама само за лошите/така 4е за зетя не се плаши
да ви разкажа как мина р.ден в4ера,оказа се ние сме 1ви в ресторанта,и добре 4е е било такоа защото брат му не запазил маса а бяхме над 40 4овека и понежа мъжо е приятел с собственика спяха да ни намерят място  и понеже мола е на същия 4овек след яденето народса масово се изнесе там,даяна щеше да яде бой,като каза 4е няма да върви и бърсахме пода,абе само за скрите камера бяхме

# 25
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Здравейте!
хич не мога да стигна до тук Shocked отворя форума и така си стои по цял ден.... малката цока през 2 часа по половин час  Heart Eyes нощните хранения е на спалнята между мен и Бути и ме е страх да не я смачкаме Simple Smile ми не мога в 5 да стоя половин Confused  час заспивам и може да я изпусна.

добре дошла на  Следи от сълзи. ще ти пусна снимки, но утре, че сега не виждам.

Милена, честит ви първи месец  bouquet дай да ходим към Фуджейра, там вли като из ведро Laughing

Сноу, радвам се , че сте си изкарали супер. да намляскаш Илияс от мен Hug

Креми, явно момците гледат от нас. и Зайед искаше да му слагам лип глос, но му мина мерака.

на другите, които не споменавам-  Hug

иначе ние сме добре. днес излизахме и за малко не набих една ливанка. влиза в асансьора на паркинга с детето си на 4-5 години. през цялото време пише смс на мобилния. аз излизам първа, тя тръгва да излиза и вместо да погледне след нея да види дали няма да се затвори асансьора продължава да си пише. докато се усетя и майка и Зайед останаха вътре и някой ги взе. #Cussing out сградата е на 20 етажа- ходи ги търси. и тя милата взела та излезнала Laughing добре , че има телефон та след 10 мин и една "потна вана" се открихме Praynig направо ми идеше да я удуша тая...

отивам да полягам , че ще съмне Joy

лека!

# 26
  • Мнения: 560
Даяна щеше да яде бой,като каза 4е няма да върви и бърсахме пода,абе само за скрита камера бяхме
А,бой,не!  Naughty Как ще биете принцесата?

# 27
  • Мнения: 3 804
4ао народе 4е имам малко работа а сутринта ако се излюпим рано ще ходим да търсим униформи за каките


ок СВАТЕ слушам и изпълнявам Laughing
МИМЕ НЕ СЕ ЯДОСВАЙ

# 28
  • Мнения: 560
Миме,радваме се,че сте добре!Нека цока малката ,това и е работата.
Без инциденти не може.
Майка ми,като беше дошла по миналото лято при нас,изпусна Алекс на паркинга пред блока.Аз бях на фризьор,а мъжа ми изпратил шофьора му да му вземе една риза от вкъщи,защото щяхме да ходим на сватба на едни приятели.Майка ми,като отворила вратата да подаде ризата,забравила да заключи.Алекс се възползвал от случая и веднага на вън.Майка го търсила по стаите,но в един момент забелязала,че вратата е притворена.Изпаднала в ужас.Изскочила на вън боса и в това време някакъв човек се движел по алеята.Тя ужасена на български го попитала:
-"Къде е детето?"
Ясно,че той нищо не е разбрал,но начина по който тя е изглеждала и това,че е видял Алекс сам по памперс гол до кръста е помогнало да разбере какво става.Посочил и е паркинга.Това става на първия ден от престоя я и при нас.Горката ,като се прибрах беше "ни жива ,ни умряла"Сега ми е смешно,но тогава и аз се притесних.

# 29
  • Мнения: 560
Лека и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт