Да поговорим открито за истинските бебета

  • 29 227
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 216
...в случая аз нямам заслуга

Ами, ами ...щом е тук, значи си скромна

# 31
  • Мнения: 118
  Опитвам се да кърмя бебето си, което е вече на 49 дни. Майка ми и една съседка(бивша медицинска сестра) често ми дават много объркващи и неестествени за мен съвети и препоръки. Сега разбирам, че спокойно мога без съжаление да ги игнорирам.
"Съвети" от типа " да съм го оставяла да си поплаква" ме учудват - "да му се развиват дробовете"????? newsm78
А майка ми постоянно ми вменява чувство на вина, че не спазвам храненето по часовник и съм го "хранела  безразборно".
 Дори една приятелка(млада майка), че съм щяла да "разглезя" кърмачето си. На мен това ми се вижда глупаво и неестествено.
Давала съм по малко АМ като дохранване по препоръка на педиатърката си. Тя ме кара да смятам като счетоводител дажбите на бебето при всяко хранене като това адски ме натоварва. За целта ми е оставила електронен кантар, но той изобщо не ме улеснява, тъй като не е особено точен и дава грешки. На упътването  на АМ е посочена дозата само, ако бебето се храни изцяло изкуствено.
Единственият ми страх е да не би бебето ми да не си дояжда, ако е само на кърма, тъй като си мисля, че понякога тя не му достига, а няма как реално да разбера дали това е така. Понякога не мога да определя причината за неговия плач. Мислех си за колики, добавях капки към храната му.
Понякога ме дразни поведението на бебето ми на гърдата по време на кърмене, което не мога да си обясня. Суче, суче и се разплаква, слагам го на другата гърда, защото си мисля, че се е изпразнила, но сценария пак се повтаря. Вземам го на ръце, за да се успокои. Често му давам малко АМ, за да не е гладно, но не съм сигурна колко точно да е всеки път, тъй като изчисленията са неточни и субективни според мен.
От статията тук разбирам, че трябва да следвам инстинкта си, но педиатърката ми иска да й говоря в цифри и вече съм объркана.

# 32
  • Мнения: 657
Гали, здравей!
Знам колко е затормозяващо да се опитваш да изчисляваш точно колко е изяло бебето на всяко кърмене (моето беше със силен рефлукс и електронната везна преди и след хранене ми беше ежедневие в началото). Опитай да следиш теглото (ако е толкова наложително) на по-големи интервали от време, например на всеки 4-5 дни, пак ще ти даде информация как се движите с теглото.
Бих се опитала също да не приемам лично забележките на хора, които не са кърмили, макар и да са ми близки (знам, че е много трудно, ако не и невъзможно, и около мен не винаги всички посрещаха с възторг решенията ми как да си гледам детето; с времето става по-лесно).
Най-важното е детето да наддава. Ако мислиш, че е гладно, опитай да го кърмиш по-често и добавка давай, ако наистина имаш малко кърма по някаква (здравословна?) причина и то наистина не си дояжда системно и не наддава както трябва. Гърдите ти ще се регулират спрямо нуждите на бебето с времето.
Бебетата плачат по различни причини, да. Може би ще ти е от полза да прочетеш за т.нар. "кърмаческа стачка" и начините да се справим с нея.
Не мисля, че е подходящо да казвам "не слушай педиатъра си", но може би можеш да намериш някой, който разбира и подкрепя кърменето и да се посъветваш и с него? Успех!

# 33
  • Мнения: 118
Благодаря ти, 37 C ON за бързия отговор.
 Ще следвам съветите ти. И аз засега си мисля, че наддаваме на килограми и няма нищо тревожно. За кърменето също се надявам да продължа и ще се консултирам с някой. Peace

Общи условия

Активация на акаунт