Да поговорим за акитата...

  • 966
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами,
Синът ми е на 8 месеца, хапва си вече почти всички зеленчуци в сварен и пасиран вид, повечето плодове като пюрета, някои и пресни вече, яде и месце, и кашички. Но..... не е запечен, защото всеки ден ака по 1 или 2-3 пъти зависи, обаче акито му е доста твърдо....въобще не е пастообразно, а по-скоро като кюфте, което е съставено от топчета. Ака трудно, напъва се доста и почервенява, понякога и плаче, пъшка.... От известно време ми отказва да пие вода и със настояване от моя страна изпива около 70-80 грама за 24 часа. Сок не пие. Това нормално ли е при вече захранениет дечица,..... иначе си се кърмим.

# 1
  • Мнения: 1 672
аз мога да те посъветвам за това че не пие вода- вземи от чая на BLEVIT L  той е за разхлабване попринцип но има много хубав аромат.дъщеря ми също отказва да пие вода но като сложа от чая във водата и може да изпие и 100 мл.



# 2
  • Мнения: 8 999
Да, поемането на течности е много важно, особено в тези жеги. Ти колко пъти го кърмиш и знаеш ли колко кърма приема детето всеки път?

# 3
  • Мнения: 6 164
Няма нужда от чай за разхлабване, детето не е запечено, щом ходи по 2-3 пъти на ден. Просто вече ака твърдо от твърдата храна. Настоявай за вода, особено в тия жеги. И е хубаво да яде супички, разхлабващи плодове...

# 4
  • Мнения: 4 447
 Joy Joy Joy Joy Joy

Споко, и нашия понякога ака тип - пластелин!

Понякога ги мачка хубаво и ги прави, я на квадратче, я на триъгълник... понякога идват на дребно - като дарадонки  Laughing

Няма нужда да му даваш каквото и да било разхлабително. Вече му давай само пресни плодове.

# 5
  • Мнения: 4 111
И на моето дете акитата отговарят на описанието ти. Пие вода.

# 6
  • Мнения: 1 233
Дъщеря ми ака по същия начин от време на време, но не постоянно все пак. Когато пие повечко сокове всичко е ок, но ако е хапвала повече твърда храна е точно в такъв вид.

# 7
  • Мнения: 2 005
Увелечете течностите, това е проблема Peace

# 8
  • Мнения: 1 216
Увеличете плодовете. Винаги съм регулирала стомахчето на сина ми и моето с храна/ плодове и никога с лекарства.
Разхлабващо действат: круши, киви, сливи, кайсии и праскови, както и соковете на тези плодове.

# 9
  • Мнения: 2 908
Увеличете плодовете. Винаги съм регулирала стомахчето на сина ми и моето с храна/ плодове и никога с лекарства.
Разхлабващо действат: круши, киви, сливи, кайсии и праскови, както и соковете на тези плодове.
PeaceИ нашите са като пластелин,но не се притеснявам-нали ака?Ама като не акаше преди какво беше.... ooooh!сега не се и замислям при акане по 3-4 пъти на ден.
Когато ни е по-твърдо давам плод от гореизброените(без киви) и нямаме проблеми.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 907
И синът ми меси такива кюфтета  Joy . Педи каза, че сигурно е от това, че пие малко вода - пиеше много малко преди. Обаче сега се налива като жаба - и пак същото, и плодове яде, и сокове пие - все същите ги меси. Иначе ака по няколко пъти - обикновено с напъване, но без пъшкане и не дава признаци да го боли ...

# 11
  • Мнения: 5 362
И Калина ака така.И до сега.И плодове яде,и течности поема доста,супи,и всичко,за което се чете по-горе.Но с акането е точно както го описваш при вас.И аз незнам на какво се дължи Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 496
Моята акаше така преди около месец,затова няколко пъти и  слагах по малко круша в кашата.

# 13
  • Мнения: 1 155
от както започнахме зеленчуковите пюрета(ние скоро се захранихме) и нашето аки е такова, но акаме по веднъж на ден

# 14
  • София
  • Мнения: 368
И аз имам същия "проблем" с Влади. Понякога се налага да му помагам да се изходи, защото го виждам, че се мъчи много милото. Вечер го кърмя, а вода почти не иска, въпреки, че аз непрекъснато му предлагам. А сокове пие много. Иначе яде всичко почти вече. Явно трудно се регулира стомахчето му още, дано не стане хронично само че ...

Общи условия

Активация на акаунт