За втори път съм свидетел на подобна житейска ситуация

  • 4 081
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 068
Не е задължително да си лош пророк. Моят брак е точно такъв. Имах дългогодишна връзка и нормалната развръзка беше брак, деца и т.н. Е да ама не както се казва. Изчаках го от казармата и се разделихме. Без особена причина. Просто някак бяха поумрели нещата. Скоро след това се запознах с другия и на втората седмица решихме да се оженим. След 7 месеца го направихме и вече 7 години сме семейство, а почти 8 години живеем заедно. Имаме прекрасна дъщеря. Това е.
Просто приеми, че понякога нещата се случват така.

# 31
  • Мнения: 4 546
и аз се чудех преди време, но всъщност почти го изпитах. в подробности не искам да навлизам, да кажем, че явно гледните ни точки за това как се виждаме след 10 години в един момент се оказаха различни. в крайна сметка се разбрахме, но за малко да се разделим. в този точно период си повтарях, че ако се разделим и срещна някой друг , няма да чакам Н на брой години всичко да се нареди постепенно, а ще действам пък да става каквото ще. нещо като от едната крайност в другата.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами чакали са момичетата 6-7 години, човека до тях да се сети да им предложи ... накрая са си намерили мъже, които са се осмелили

# 33
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз преживявам разделите на приятелките/приятелите ми с техните дългогодишни половинки. Подчертавам ДЪЛГОГОДИШНИ. Навик ти става да ги възприемаш като едно цяло и после новите ти се виждат кофти, дори и да не са... При мен случаят е подобен - след 5 и нещо годишна връзка, смених гаджето и му родих дете - всички бяха втрещени и много от приятелите ми не го харесват и не го приемат още... но с времето се свиква  Peace
Според мен авторката не коментира - просто й е мъчно - животът й напомня колко непостоянен и несигурен може да е  Hug

# 34
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
НЕ  се чудете!! Баба ми казваше :" На кое съм се почудила, все ме е стигнало!" newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
НЕ  се чудете!! Баба ми казваше :" На кое съм се почудила, все ме е стигнало!" newsm78
Ха! Това страхотно ми хареса Grinning

# 36
  • Мнения: X
Аз също съм пример за такава развръзка, след 4 годишна връзка се разделихме и аз след 6 месеца бях с друг, сега имаме дете и съм щастлива. Много често нещата са по-различни от това, което виждат приятелите ти, един мъж може да е невероятен в компания, но във връзката си да е леке. Жените на твоите приятели може да са им давали индикации от дълго време, че нещо не е наред, че не това са отношенията, които искат, но както сочи моя опит мъжът като че ли оглушава Simple Smile и когато се разделиш с него, наистина е като ударен от гръм  Crazy Това няма как да го видиш отстрани. При такива ситуации майка ми казва "когато не си вътре в едно семейство, не можеш да коментираш"

# 37
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз се разделих с едно гадже след почти 4 годишна връзка.
ОТстрани всички ни се чудеха защо - изглеждахме щастливи заедно, но просто порастнах, промених се и изведнъж се оказа, че вече сме различни и не сме един за друг. Той го прие тежко и все не му се вярваше. А приятелите все ни питаха как така изведнъж, да няма друг - а не беше така, просто животът ни тръгна в различни посоки.
 След като се разделихме се запознах с настоящият ми мъж и след 3 години се оженихме, имаме две деца и смятам, че изборът ми е бил добър.

# 38
  • Мнения: 7 263
И аз преживявам разделите на приятелките/приятелите ми с техните дългогодишни половинки. Подчертавам ДЪЛГОГОДИШНИ. Навик ти става да ги възприемаш като едно цяло и после новите ти се виждат кофти, дори и да не са... При мен случаят е подобен - след 5 и нещо годишна връзка, смених гаджето и му родих дете - всички бяха втрещени и много от приятелите ми не го харесват и не го приемат още... но с времето се свиква  Peace
Според мен авторката не коментира - просто й е мъчно - животът й напомня колко непостоянен и несигурен може да е  Hug

 Peace Peace Peace

# 39
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията .....
 
Tова ''две'' думи ли бяха! doh
Предствям си колко щеше да изпишеш с ''пет'' думи! ooooh!
И като не можеш да се на4удиш на реакциите на някои жени......
ами спри да им се 4удиш!Просто е!
Гледай си твоето кан4е и това е!
   Аман от хора ровещи се в живота на другите! Crazy
   


 Naughty

# 40
  • Мнения: 189
НЕ  се чудете!! Баба ми казваше :" На кое съм се почудила, все ме е стигнало!" newsm78
Винаги съм знаела, че бабите са най-мъдри.

# 41
  • Мнения: 189
И аз съм пример за такава ситуация: след 7-годишна връзка се разделихме буквално за един ден, ожених се след има-няма и година.

# 42
  • Мнения: 116
Здравей и аз сам свидетел на подобна ситуация, но с разликата че приятелката ми беше споделила,че нещата не вървят. После ми каза и че се разделят,но не беше казала на никой друг включително и на родителите си. А когато след 1 месец започна да се среща с друг трябваше да каже на близките и приятелите си, които останаха изумени. В тяхната ситуация нещата не вървяха гладко от доста време,но не го показваха на другите.Постепенно се отчуждиха без да спрат да излизат заедно с приятелите си, да си тръгват заедно от работа ...Сега тя  чака дете от новия си приятел и са щастливи заедно, въпреки че всичките и познати не го одобряват особено и казват че не издържа сравнението с предишния,който е наистина добър човек.
 Всеки сам решава какво да прави с живота си, най вече защото той си го познава най-добре. Гледайки отстрани ние не можем да видим всички страни на ситуацията. Подкрепяй приятелите си независимо от решенията им. Те това очакват пък и в тези ситуации от това се нуждаят, защото сигурно усещат достатъчно неодобрение от околните. Чао

# 43
  • Мнения: 599

Няма какво да се чудиш-за всичко си има причина.Аз съм жив пример:Аз имах 4 годишна връзка,заминах в друг град/не сме се разделяли/,там се запознах с настоящия си съпруг,за когото се омъжих само за 2 седмици.Всички се чудеха как така,какво стана с гаджето,но никой не знаеше как стоят нещата в действителност,че бяхме заедно само защото бяхме свикнали един с друг-не че беше останала някаква тръпка/поне при мен нямаше/.И когато няма диалог м/у двама двама души точно така се получава,оставят се на течението ,пък докъдето стигнат.
А относно бързата женитба незнам как стана-просто съм намерила човека,а и той мене,защото сме щастливи до ден днешен/вече 11 години/.Въпрос на риск и на късмет.

# 44
  • Мнения: 218
за мен изва един момент когато връзката е пред дилемата - или се женят или се разделят... имам приятели - 7 г. връзка и се разделиха...

другия момент са децата... ако ги има - положението е съвсем друго... 7 г. само двамата, без деца... просто връзката се изчерпва...

Общи условия

Активация на акаунт