За втори път съм свидетел на подобна житейска ситуация

  • 4 082
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията и съм много, ама наистина много любопитна за мнението ви.
Първи случай преди 5-6 години наш много близък приятел ходеше с едно момиче от 7 години. Когато се запознаха въпросното девойче нямаше и 18 май, беше си мъничка в началото по-трудно я приехме в компанията, но накрая си свикнахме с нея.
Годините си минаваха и логичния изход за мен беше съжителство или брак накрая на толкова годишно ходене. Не е имало явно неодобрение от страна на родителите или подобни неща.
В един момент ни се загубиха за месец - два, накрая нашия приятел изплю камъчето - били се разделили нещо!
Дори не го приех сериозно тогава, реших че е просто нещо моментно и какво беше изумлението ми когато няма и месец по-късно девойката се ожени за друг.
Момчето е наш приятел и може и да съм пристрастна, но е супер точен и свестен пич, самата девойка също е готина. И външно и с добра професия и т.н. Не разбрах какво така преобърна връзката им.
Преди няколко месеца девойката подаде молба за развод - не ми се коментира съпруга и - и на малкия пръст не можеше да му стъпи на нашия приятел, като човек, като характер абе като нищо... Може би материално нещата бяха различни - ама бяха....

Втори случай съвсем от вчера - още съм втрещена.
Наши също много близки приятели - двойка от доста години. Бяха състуденти с мъжът ми - изключително готини, умни, амбициозни - абеее страхотни просто. Тях ги познавам като двойка вече и винаги съм ги възприемала така. Тази година в началото дори се събраха да живеят заедно. Пак така преди няма и месец научихме, че са се разделили. Излишно е да казвам, че ми докривя защото ги харесвам и двамата много.
Снощи се видяхме с мацката, беше ни предупредила че ще е с новата си половинка  Tired Tired Tired, дори аз подготвих големия син като му обясних, че ще е с друг и отговорих на един два въпроса по темата.
Някъде по средата на вечерята мацката ни в клин ни в ръкав обяви, че са се оженили  Shocked Shocked Shocked - направо изумях. Новичкия субект е просто несравним с предишния и приятел ....... Никак не искам да влизам в ролята на лош пророк, амаааа ситуацията просто е копи пейст на предишната подобна...
Та интересно ми е какво мислите за подобни ситуации

# 1
  • Мнения: 674
Оф незнам но и аз съм чувала за подобни случаи....
Много е кофти ситуацията!!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Много често след провал на дългогодишна връзка, единия от партньорите, или и двамата, сключват доста прибързани бракове. Предполагам, че е от страх от самота, навика да си с някой до теб, или просто напук. Обаче дотук с общата част. Изобщо не е задължително тези бракова да са пълен провал. Напротив, някой са учудващо прекрасни и дългогодишни. Аз самата доста съм се блещила на такива случки, но...Господ е събирач, нали знаеш, и понякога явно уцелва половинките Laughing

# 3
  • Мнения: 750
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията .....
 
Tова ''две'' думи ли бяха! doh
Предствям си колко щеше да изпишеш с ''пет'' думи! ooooh!
И като не можеш да се на4удиш на реакциите на някои жени......
ами спри да им се 4удиш!Просто е!
Гледай си твоето кан4е и това е!
   Аман от хора ровещи се в живота на другите! Crazy
    

# 4
  • Мнения: 7 263
Много често след провал на дългогодишна връзка, единия от партньорите, или и двамата, сключват доста прибързани бракове. Предполагам, че е от страх от самота, навика да си с някой до теб, или просто напук. Обаче дотук с общата част. Изобщо не е задължително тези бракова да са пълен провал. Напротив, някой са учудващо прекрасни и дългогодишни. Аз самата доста съм се блещила на такива случки, но...Господ е събирач, нали знаеш, и понякога явно уцелва половинките Laughing

Дано - ама в първата ситуация се оказа "Събирач" за няма и 2-3 години. А честно казано за втората съм още по-песимистична. Всъщност наистина ми пука за тази ни приятелка и просто колкото и да се насилих не видях нищо, ама нищо ценно в новият и спътник. Още не мога да си обърна езика да кажа мъжът и. А ще трябва да го приемем очевидно, защото не е само мимолетна връзка все пак.
Изниква и другото неудобство, че при разни поводи ще ги каним и двамата / имам предвид старото и гадже/, абееее........

# 5
  • Мнения: 7 263
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията .....
 
Tова ''две'' думи ли бяха! doh
Предствям си колко щеше да изпишеш с ''пет'' думи! ooooh!
И като не можеш да се на4удиш на реакциите на някои жени......
ами спри да им се 4удиш!Просто е!
Гледай си твоето кан4е и това е!
   Аман от хора ровещи се в живота на другите! Crazy
    

Ами опитай се ти да натикаш 5-6 години и подобна ситуация в по-малко думи ще ми е интересно.
Гледам си канчето ич не ме мисли!
Въпросът беше друг и темата беше друга, не беше за канчетата във всеки случай.
Всеки един от тези 4-ма души ми е близък и ме вълнува.
Не се ровя в ничий живот просто търся друга гледна точка и друга логика, защото в моята това не се побира някак си.

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
никой няма АБСОЛЮТНО НИКАКВО ПРАВО да коментира взаимоотношенията между двама души, това си е между тя и той. също така и да съди хората!!!
никой не е перфектен. ако има такъв да дойде да ми се покаже!
ако по този начин си разнообразяваш живота, ами пусни си телевизора - баба ми по цял ден такива сапунки гледа!!!
като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?

# 7
  • Мнения: 7 263
Далеч съм от идеята да съдя когото и да било, по-скоро се опитвам да разбера.
Колкото до сапунките благодаря за идеята!

като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?

А какво ще кажеш за варианта някой от тях да е попитал за мнението ми, или пък да е поискал съвета ми и именно защото ми е близък да съм решила да не давам прибързан съвет, а да се опитам да видя нещата и в нестандартна и чужда гледна точка. Не винаги нещата са толкова плоски и повърхностни, колкото изглеждат на пръв поглед / имам предвид нещата от живота не себе си разбира се, колкото до мен е съвсем очевидно колко съм плоска и обичаща да се рови в канчето на другия персона/

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 12:58 от Lennyh

# 8
  • Мнения: 945
Не всичко което блести е zлато. Много често дългогодишните връzки са от типа "Поzнаваме се още от малки, първо живяхме с мама и тати после се събрахме". И така zапочват проблемите. Едно е да си zа по няколко часа дневно с някого, друго по 24 часа и да си подритвате мръсното белио. Не каzвам, че това е правило, но много често се случва.

Освен това не всички проблеми в една ввръzка са видими отстрани, понякога единия от двамата е готов да се обвърже, да има деца, ако щеш да си купи нова кухня, спалня, да zаживее като семейство, не само като гаджета. А другия постоянно повтаря как му се живеело и не му се обвърzвало.

# 9
е какво толкова ти е странно?хората при дълги връзки рядко се женят после.

# 10
  • Мнения: 1 172
Имам 2 теории по въпроса:
1. За връзките, започнати в много ранна възраст (16-17-18) и продължили доста дълго: Това се случи и с мен, и с много мои познати. В един момент надделява усещането, че не си сигурен във връзката и че нямаш база за сравнение. Търсиш някакво разнообразие и го намираш с всички последствия от това (изневяра, раздяла и т.н.). Оттук нататък, за да се върнеш обратно е нужно и двамата партньори да преглътнат гордостта си, да се справят с новата ситуация и липсата на доверие... Някои успяват, други не. Някои въобще не опитват.
2. За бързите бракове след дълга връзка: Когато имаш сравнително дълга връзка, неминуемо е отминал периода на страст, привличане, подкосяване на краката преди всяка среща и т.н. В тази връзка знаеш какво точно ти харесва и какво не ти харесва у другия. Решиш ли да ге сменяш, изостряш  вниманието си за тези черти, които у бившия не са ти харесвали. Обаче, като отминат няколкото месеца/година на безпаметно влюбване, разбираш, че сегашният си има кусури, не по-малко от предишния.  Дали ще сключиш брак в това време, много относително. Аз бях много млада, когато се вкарах в този филм и категорично нямах желания за брак. Някои жени, обаче, си имат фикс-идея да сключат брак и да родят дете (аз имам 2 такива познати, които след дълги връзки се ожениха набързо). И двете ми казват, че им било време за деца, че всичките им приятелки вече имали семейства и т.н. Така, че може и това да им е някакъв подсъзнателен мотив за бързане. Може и да е за добро, може и да не е... никой не знае....
Познавам хора, оженили се на 3ия месец след като се запознали и почнали да се виждат. Имат 50 годишен щастлив брак. Преди това той е имал няколко годишна връзка. Жени се 3 -4 месеца след прекратяването й. Значи има и щастливи развръзки Wink

# 11
  • Мнения: 7 263
Geri да права си, много често дори и в едно семейство двамата не винаги са на едно мнение за подобни неща.
Дори и тук през ден има тема за това как някои нямат съгласие за обзавеждане, за житейски планове и т.н.
Може би и живота би бил безинтересен ако нямаше малко разногласия, но пък разногласията се преодоляват все пак ако има желание от двете страни.

Както е да е темата взе обичайната си посока , но ще продължа да я следя.

п.с. *SV*   - благодаря за отговора ти   bouquet  bouquet  bouquet , подобно нещо очаквах като развитие на темата, очевидно си ме разбрала че идеята не е да ровя нечие бельо, а просто да придобия друга гледна точка и да мога да осмисля нещата от друг ъгъл.
Наистина ми се иска всеки от моите приятели да е щастлив и им го желая от сърце именно и затова мисля за тези неща.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 179
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...

# 13
  • Мнения: 459
Ние така бяхме с мъжа ми. Запознахме се много млади, след 7 години се разделихме. Една година походихме и двамата, видяхме за какво става въпрос  Mr. Green ,накрая той направи първата крачка и сега сме семейни. С течение на времето сме се подпитвали как е било с другите и определно стигнахме до извода, че един с друг ни е по- добре.

# 14
  • Мнения: 750
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...
И аз в кюпа! Whistling
След 8 години брак се разведох!
В деня в който ми излезе решението за развода се омъжих за друг!
 Mr. Green
Не се и опитвй да се на4удиш на ''реакциите'' ми(както ти казваш)!
[/quote]
никой няма АБСОЛЮТНО НИКАКВО ПРАВО да коментира взаимоотношенията между двама души, това си е между тя и той. също така и да съди хората!!!
никой не е перфектен. ако има такъв да дойде да ми се покаже!
ако по този начин си разнообразяваш живота, ами пусни си телевизора - баба ми по цял ден такива сапунки гледа!!!
като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?
Прасун4о....ти да не си второто ми ''АЗ''? Joy

Общи условия

Активация на акаунт