За втори път съм свидетел на подобна житейска ситуация

  • 4 075
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията и съм много, ама наистина много любопитна за мнението ви.
Първи случай преди 5-6 години наш много близък приятел ходеше с едно момиче от 7 години. Когато се запознаха въпросното девойче нямаше и 18 май, беше си мъничка в началото по-трудно я приехме в компанията, но накрая си свикнахме с нея.
Годините си минаваха и логичния изход за мен беше съжителство или брак накрая на толкова годишно ходене. Не е имало явно неодобрение от страна на родителите или подобни неща.
В един момент ни се загубиха за месец - два, накрая нашия приятел изплю камъчето - били се разделили нещо!
Дори не го приех сериозно тогава, реших че е просто нещо моментно и какво беше изумлението ми когато няма и месец по-късно девойката се ожени за друг.
Момчето е наш приятел и може и да съм пристрастна, но е супер точен и свестен пич, самата девойка също е готина. И външно и с добра професия и т.н. Не разбрах какво така преобърна връзката им.
Преди няколко месеца девойката подаде молба за развод - не ми се коментира съпруга и - и на малкия пръст не можеше да му стъпи на нашия приятел, като човек, като характер абе като нищо... Може би материално нещата бяха различни - ама бяха....

Втори случай съвсем от вчера - още съм втрещена.
Наши също много близки приятели - двойка от доста години. Бяха състуденти с мъжът ми - изключително готини, умни, амбициозни - абеее страхотни просто. Тях ги познавам като двойка вече и винаги съм ги възприемала така. Тази година в началото дори се събраха да живеят заедно. Пак така преди няма и месец научихме, че са се разделили. Излишно е да казвам, че ми докривя защото ги харесвам и двамата много.
Снощи се видяхме с мацката, беше ни предупредила че ще е с новата си половинка  Tired Tired Tired, дори аз подготвих големия син като му обясних, че ще е с друг и отговорих на един два въпроса по темата.
Някъде по средата на вечерята мацката ни в клин ни в ръкав обяви, че са се оженили  Shocked Shocked Shocked - направо изумях. Новичкия субект е просто несравним с предишния и приятел ....... Никак не искам да влизам в ролята на лош пророк, амаааа ситуацията просто е копи пейст на предишната подобна...
Та интересно ми е какво мислите за подобни ситуации

# 1
  • Мнения: 674
Оф незнам но и аз съм чувала за подобни случаи....
Много е кофти ситуацията!!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Много често след провал на дългогодишна връзка, единия от партньорите, или и двамата, сключват доста прибързани бракове. Предполагам, че е от страх от самота, навика да си с някой до теб, или просто напук. Обаче дотук с общата част. Изобщо не е задължително тези бракова да са пълен провал. Напротив, някой са учудващо прекрасни и дългогодишни. Аз самата доста съм се блещила на такива случки, но...Господ е събирач, нали знаеш, и понякога явно уцелва половинките Laughing

# 3
  • Мнения: 750
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията .....
 
Tова ''две'' думи ли бяха! doh
Предствям си колко щеше да изпишеш с ''пет'' думи! ooooh!
И като не можеш да се на4удиш на реакциите на някои жени......
ами спри да им се 4удиш!Просто е!
Гледай си твоето кан4е и това е!
   Аман от хора ровещи се в живота на другите! Crazy
    

# 4
  • Мнения: 7 263
Много често след провал на дългогодишна връзка, единия от партньорите, или и двамата, сключват доста прибързани бракове. Предполагам, че е от страх от самота, навика да си с някой до теб, или просто напук. Обаче дотук с общата част. Изобщо не е задължително тези бракова да са пълен провал. Напротив, някой са учудващо прекрасни и дългогодишни. Аз самата доста съм се блещила на такива случки, но...Господ е събирач, нали знаеш, и понякога явно уцелва половинките Laughing

Дано - ама в първата ситуация се оказа "Събирач" за няма и 2-3 години. А честно казано за втората съм още по-песимистична. Всъщност наистина ми пука за тази ни приятелка и просто колкото и да се насилих не видях нищо, ама нищо ценно в новият и спътник. Още не мога да си обърна езика да кажа мъжът и. А ще трябва да го приемем очевидно, защото не е само мимолетна връзка все пак.
Изниква и другото неудобство, че при разни поводи ще ги каним и двамата / имам предвид старото и гадже/, абееее........

# 5
  • Мнения: 7 263
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията .....
 
Tова ''две'' думи ли бяха! doh
Предствям си колко щеше да изпишеш с ''пет'' думи! ooooh!
И като не можеш да се на4удиш на реакциите на някои жени......
ами спри да им се 4удиш!Просто е!
Гледай си твоето кан4е и това е!
   Аман от хора ровещи се в живота на другите! Crazy
    

Ами опитай се ти да натикаш 5-6 години и подобна ситуация в по-малко думи ще ми е интересно.
Гледам си канчето ич не ме мисли!
Въпросът беше друг и темата беше друга, не беше за канчетата във всеки случай.
Всеки един от тези 4-ма души ми е близък и ме вълнува.
Не се ровя в ничий живот просто търся друга гледна точка и друга логика, защото в моята това не се побира някак си.

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
никой няма АБСОЛЮТНО НИКАКВО ПРАВО да коментира взаимоотношенията между двама души, това си е между тя и той. също така и да съди хората!!!
никой не е перфектен. ако има такъв да дойде да ми се покаже!
ако по този начин си разнообразяваш живота, ами пусни си телевизора - баба ми по цял ден такива сапунки гледа!!!
като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?

# 7
  • Мнения: 7 263
Далеч съм от идеята да съдя когото и да било, по-скоро се опитвам да разбера.
Колкото до сапунките благодаря за идеята!

като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?

А какво ще кажеш за варианта някой от тях да е попитал за мнението ми, или пък да е поискал съвета ми и именно защото ми е близък да съм решила да не давам прибързан съвет, а да се опитам да видя нещата и в нестандартна и чужда гледна точка. Не винаги нещата са толкова плоски и повърхностни, колкото изглеждат на пръв поглед / имам предвид нещата от живота не себе си разбира се, колкото до мен е съвсем очевидно колко съм плоска и обичаща да се рови в канчето на другия персона/

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 12:58 от Lennyh

# 8
  • Мнения: 945
Не всичко което блести е zлато. Много често дългогодишните връzки са от типа "Поzнаваме се още от малки, първо живяхме с мама и тати после се събрахме". И така zапочват проблемите. Едно е да си zа по няколко часа дневно с някого, друго по 24 часа и да си подритвате мръсното белио. Не каzвам, че това е правило, но много често се случва.

Освен това не всички проблеми в една ввръzка са видими отстрани, понякога единия от двамата е готов да се обвърже, да има деца, ако щеш да си купи нова кухня, спалня, да zаживее като семейство, не само като гаджета. А другия постоянно повтаря как му се живеело и не му се обвърzвало.

# 9
е какво толкова ти е странно?хората при дълги връзки рядко се женят после.

# 10
  • Мнения: 1 172
Имам 2 теории по въпроса:
1. За връзките, започнати в много ранна възраст (16-17-18) и продължили доста дълго: Това се случи и с мен, и с много мои познати. В един момент надделява усещането, че не си сигурен във връзката и че нямаш база за сравнение. Търсиш някакво разнообразие и го намираш с всички последствия от това (изневяра, раздяла и т.н.). Оттук нататък, за да се върнеш обратно е нужно и двамата партньори да преглътнат гордостта си, да се справят с новата ситуация и липсата на доверие... Някои успяват, други не. Някои въобще не опитват.
2. За бързите бракове след дълга връзка: Когато имаш сравнително дълга връзка, неминуемо е отминал периода на страст, привличане, подкосяване на краката преди всяка среща и т.н. В тази връзка знаеш какво точно ти харесва и какво не ти харесва у другия. Решиш ли да ге сменяш, изостряш  вниманието си за тези черти, които у бившия не са ти харесвали. Обаче, като отминат няколкото месеца/година на безпаметно влюбване, разбираш, че сегашният си има кусури, не по-малко от предишния.  Дали ще сключиш брак в това време, много относително. Аз бях много млада, когато се вкарах в този филм и категорично нямах желания за брак. Някои жени, обаче, си имат фикс-идея да сключат брак и да родят дете (аз имам 2 такива познати, които след дълги връзки се ожениха набързо). И двете ми казват, че им било време за деца, че всичките им приятелки вече имали семейства и т.н. Така, че може и това да им е някакъв подсъзнателен мотив за бързане. Може и да е за добро, може и да не е... никой не знае....
Познавам хора, оженили се на 3ия месец след като се запознали и почнали да се виждат. Имат 50 годишен щастлив брак. Преди това той е имал няколко годишна връзка. Жени се 3 -4 месеца след прекратяването й. Значи има и щастливи развръзки Wink

# 11
  • Мнения: 7 263
Geri да права си, много често дори и в едно семейство двамата не винаги са на едно мнение за подобни неща.
Дори и тук през ден има тема за това как някои нямат съгласие за обзавеждане, за житейски планове и т.н.
Може би и живота би бил безинтересен ако нямаше малко разногласия, но пък разногласията се преодоляват все пак ако има желание от двете страни.

Както е да е темата взе обичайната си посока , но ще продължа да я следя.

п.с. *SV*   - благодаря за отговора ти   bouquet  bouquet  bouquet , подобно нещо очаквах като развитие на темата, очевидно си ме разбрала че идеята не е да ровя нечие бельо, а просто да придобия друга гледна точка и да мога да осмисля нещата от друг ъгъл.
Наистина ми се иска всеки от моите приятели да е щастлив и им го желая от сърце именно и затова мисля за тези неща.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 179
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...

# 13
  • Мнения: 459
Ние така бяхме с мъжа ми. Запознахме се много млади, след 7 години се разделихме. Една година походихме и двамата, видяхме за какво става въпрос  Mr. Green ,накрая той направи първата крачка и сега сме семейни. С течение на времето сме се подпитвали как е било с другите и определно стигнахме до извода, че един с друг ни е по- добре.

# 14
  • Мнения: 750
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...
И аз в кюпа! Whistling
След 8 години брак се разведох!
В деня в който ми излезе решението за развода се омъжих за друг!
 Mr. Green
Не се и опитвй да се на4удиш на ''реакциите'' ми(както ти казваш)!
[/quote]
никой няма АБСОЛЮТНО НИКАКВО ПРАВО да коментира взаимоотношенията между двама души, това си е между тя и той. също така и да съди хората!!!
никой не е перфектен. ако има такъв да дойде да ми се покаже!
ако по този начин си разнообразяваш живота, ами пусни си телевизора - баба ми по цял ден такива сапунки гледа!!!
като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?
Прасун4о....ти да не си второто ми ''АЗ''? Joy

# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...
И аз в кюпа! Whistling
След 8 години брак се разведох!
В деня в който ми излезе решението за развода се омъжих за друг!
 Mr. Green
Не се и опитвй да се на4удиш на ''реакциите'' ми(както ти казваш)!
никой няма АБСОЛЮТНО НИКАКВО ПРАВО да коментира взаимоотношенията между двама души, това си е между тя и той. също така и да съди хората!!!
никой не е перфектен. ако има такъв да дойде да ми се покаже!
ако по този начин си разнообразяваш живота, ами пусни си телевизора - баба ми по цял ден такива сапунки гледа!!!
като тези хора са ти толкова близки защо не са ти споделили историите си?
Прасун4о....ти да не си второто ми ''АЗ''? Joy

[/quote]

второто ти АЗ в смисъл? newsm78

# 16
  • Мнения: 459
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...
И аз в кюпа! Whistling
След 8 години брак се разведох!
В деня в който ми излезе решението за развода се омъжих за друг!
 Mr. Green


Предполагам не ти е било трудно  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 568
Всичко е въпрос на късмет!И много години да сте заедно пак може нищо да не се получи!Едно е от страни да наблюдаваш,друго е да си вътре във връзката!Не може да се съди!Но пък и толкова бързо брак... newsm78
Дано са щастливи!

# 18
  • Мнения: 479
Аз имам такъв пример с близка приятелка. Около 7 годишна връзка но още от ученическите години. после се разделиха и всеки се ожени набързо за друг. До момента вече повече от 5 години са семейни и щастливи с другите си половинки.

Аз имах двегодишна връзка която прекратих по мое желание и после за два три месеца се омъжих за човек когото не бях срещала преди това. Седем години сме женени и сме щастливи.

Моето обяснение специално за ученическите връзки и че тогава много се променят, израстват заедно и започват да виждат нещата по различен начин.
Така си мисля аз........

# 19
  • Мнения: 123
аз също знам за един случай където момичето е на 17 и има дълга врязка с момче което за съвсем кратко време разлюбва,успява да се ожени за 21 годишно момче и сега ела ги виш детска му работа.....Не че аз съм по голяма.....А и на мъжа ми негов приятел ходел дълги години с едно момиче и за месец се скараха,тя се омъжи и сега чака дете......Ако това е било любов здраве му кажи........ newsm78

# 20
  • Мнения: 51
Има много такива около мен, скоро-скоро след първата връзка се ожениха и деца даже народиха.
Според мен нещата с вторите половинки са почнали паралелно с първата връзка.
Поне при мойте беше така, рпи вас не знам как е било?

# 21
  • Мнения: 17 402
Познавам доста хора, които са се разделили след дълги връзки. Омръзват си, особено ако единият е бил много млад в началото на връзката. Обаче познавам и такива, които  са заедно от ученици до ден днешен, имат по 2 деца. Аз не си с епредставям да съм с някой от 16- 17 годишна цял живот. Зависи от хората, не може да се обобщава.

"Скорострелното" омъжване/оженване след дълга връзка си е нещо нормално според мен и изобщо не е задължително да са били паралелни връзките.

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 14:48 от ДееНКа

# 22
  • Мнения: 263
Едно е отстрани, а друго - "вкъщи". И не се знае и кой е по-голямата причина за рздялата! Това, че жената се жени скоро след това съвсем не значи, че нейна е била инициативата. Май даже е доста срещано бързо след сериозна връзка да търсиш "спешно" друга, защото си свикнал да не си сам, силно си разочарован и в такъв момент лесно се взимат бързи и понякога погрешни решения.
Един приятел на мъжа ми така "скорострелно" се омъжи и честно казано са добре.
Свят шарен, хора всякакви...
Това, което е нормално за мен може да е ненормално за друг... Така че не виждам нищо кой знае какво в описаните случаи!
Още повече, че след толкова много години хората рядко се разделят за дреболии...

# 23
  • Мнения: 80
И аз имам такъв пример с приятелка.

# 24
  • Мнения: 7 263
странното е че и в двете връзки мъжете бяха поставени пред свършен факт и така да се каже в цайтнот. А уж мъжете са по-повърхностни и по-склонни да прекъсват връзките си.
В първия случай след две самотни години нашия приятел си намери прекрасно момиче, вече са семейство имат си и страхотно хлапенце. Въобще за него нещата се развиха добре.

Искрено се надявам и в сегашния случай да стане така, защото наистина момчето е просто страхотно. Естествено искам и тя да е щастлива, защото също ми е симпатична - дано наистина времето ме опровергае и се окаже че новата и половинка е това, което не е намирала у стария си приятел.

# 25
  • Мнения: 750
"Скорострелното" омъжване/оженване след дълга връзка си е нещо нормално според мен и изобщо не е задължително да са били паралелни връзките.
Peace
Аз не съм карала паралелни връзки! Naughty
Оставих първият....После се запознах с другият! Flutter
Предложи ми,две седмици след като се запознахме....
Трябваше да из4акам решението от развода!
Два пъти да се женя без да съм разведена...не става! Mr. Green
Взех си документа иииии....подписах другият! Crazy
    П.П.-Бързо...лесно....вкусно! Joy

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 21:42 от Djane

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не си с епредставям да съм с някой от 16- 17 годишна цял живот.
Малко от нещата, които сме си представяли се случват.
Аз изобщо не исках да започвам връзка на 16-17 год., ама нА- половината си живот съм с този човек... Неведоми са пътищата божии...

# 27
  • Мнения: 668
Случва се, но явно при теб концентрацията е повече... аз също имам такъв пример, всъщност аз съм примерът...
мдааа, и аз!

Мога много да напиша по темата, но не ми се иска да разнищвам в подробности личният си живот.
Само ще кажа, че с течение на времето приоритетите ни, начинът ни на живот, професии и ред други неща, станаха причина да прекратя дългогодишната си ученическа връзка. На 21г аз вече се чувствах друг човек, исках от живота неща, които тогавашният ми партньор не одобряваше, поставях си цели, а той си караше по старому, боксираше на едно място.
Така около година преди окончателно да се разделим аз започнах връзка със съпруга ми /като през тази година се събирахме и разделяхме 100 пъти и той бе наясно с новата ми връзка/, та така накрая се разделихме, след 2 месеца се омъжих и сега имаме 2 деца, мислим еднакво, имаме еднакви цели, живеем добре и се надявам дълго да е така.

# 28
  • Мнения: 921
Нищо ново под слънцето! В общи линии това е историята и на моя живот, без частта за бързия брак след това. Мина повече от година, докато срещнах отново човек, който да съм способна да обичам. Заживяхме заедно и след 4 г. съжителство се оженихме. Вече 10 години сме заедно и не съжалявам нито за миг, че живота ми се разви по този сценарий и съм с човека, с който съм в момента.

# 29
  • Мнения: 33
Аз имам такъв пример с близка приятелка. Около 7 годишна връзка но още от ученическите години. после се разделиха и всеки се ожени набързо за друг. До момента вече повече от 5 години са семейни и щастливи с другите си половинки.

Ние да би да се познаваме, описваш точно нашия случай. След 7 годишна връзка се разделихме, 8 месеца по-късно се омъжих и имам най-страхотния мъж на света. За толкова години една секунда не съм съжалявала за решението си. И аз незнам какво толкова съм му харесвала на другия, та сме се задържали 7 години заедно. Може би правех напук на майка ми, 'щото не го харесваше... Но след като излязох от Бг и имах време да остана сама с мислите си, реших, че нямаме никакво бъдеще заедно. Той го прие много зле, но ето, вече си е женен, има си и дете, всеки от нас си намери щастието

# 30
  • Мнения: 4 068
Не е задължително да си лош пророк. Моят брак е точно такъв. Имах дългогодишна връзка и нормалната развръзка беше брак, деца и т.н. Е да ама не както се казва. Изчаках го от казармата и се разделихме. Без особена причина. Просто някак бяха поумрели нещата. Скоро след това се запознах с другия и на втората седмица решихме да се оженим. След 7 месеца го направихме и вече 7 години сме семейство, а почти 8 години живеем заедно. Имаме прекрасна дъщеря. Това е.
Просто приеми, че понякога нещата се случват така.

# 31
  • Мнения: 4 546
и аз се чудех преди време, но всъщност почти го изпитах. в подробности не искам да навлизам, да кажем, че явно гледните ни точки за това как се виждаме след 10 години в един момент се оказаха различни. в крайна сметка се разбрахме, но за малко да се разделим. в този точно период си повтарях, че ако се разделим и срещна някой друг , няма да чакам Н на брой години всичко да се нареди постепенно, а ще действам пък да става каквото ще. нещо като от едната крайност в другата.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами чакали са момичетата 6-7 години, човека до тях да се сети да им предложи ... накрая са си намерили мъже, които са се осмелили

# 33
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз преживявам разделите на приятелките/приятелите ми с техните дългогодишни половинки. Подчертавам ДЪЛГОГОДИШНИ. Навик ти става да ги възприемаш като едно цяло и после новите ти се виждат кофти, дори и да не са... При мен случаят е подобен - след 5 и нещо годишна връзка, смених гаджето и му родих дете - всички бяха втрещени и много от приятелите ми не го харесват и не го приемат още... но с времето се свиква  Peace
Според мен авторката не коментира - просто й е мъчно - животът й напомня колко непостоянен и несигурен може да е  Hug

# 34
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
НЕ  се чудете!! Баба ми казваше :" На кое съм се почудила, все ме е стигнало!" newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
НЕ  се чудете!! Баба ми казваше :" На кое съм се почудила, все ме е стигнало!" newsm78
Ха! Това страхотно ми хареса Grinning

# 36
  • Мнения: X
Аз също съм пример за такава развръзка, след 4 годишна връзка се разделихме и аз след 6 месеца бях с друг, сега имаме дете и съм щастлива. Много често нещата са по-различни от това, което виждат приятелите ти, един мъж може да е невероятен в компания, но във връзката си да е леке. Жените на твоите приятели може да са им давали индикации от дълго време, че нещо не е наред, че не това са отношенията, които искат, но както сочи моя опит мъжът като че ли оглушава Simple Smile и когато се разделиш с него, наистина е като ударен от гръм  Crazy Това няма как да го видиш отстрани. При такива ситуации майка ми казва "когато не си вътре в едно семейство, не можеш да коментираш"

# 37
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз се разделих с едно гадже след почти 4 годишна връзка.
ОТстрани всички ни се чудеха защо - изглеждахме щастливи заедно, но просто порастнах, промених се и изведнъж се оказа, че вече сме различни и не сме един за друг. Той го прие тежко и все не му се вярваше. А приятелите все ни питаха как така изведнъж, да няма друг - а не беше така, просто животът ни тръгна в различни посоки.
 След като се разделихме се запознах с настоящият ми мъж и след 3 години се оженихме, имаме две деца и смятам, че изборът ми е бил добър.

# 38
  • Мнения: 7 263
И аз преживявам разделите на приятелките/приятелите ми с техните дългогодишни половинки. Подчертавам ДЪЛГОГОДИШНИ. Навик ти става да ги възприемаш като едно цяло и после новите ти се виждат кофти, дори и да не са... При мен случаят е подобен - след 5 и нещо годишна връзка, смених гаджето и му родих дете - всички бяха втрещени и много от приятелите ми не го харесват и не го приемат още... но с времето се свиква  Peace
Според мен авторката не коментира - просто й е мъчно - животът й напомня колко непостоянен и несигурен може да е  Hug

 Peace Peace Peace

# 39
И наистина не мога да се начудя на реакциите на някои жени.
Ще ви опиша с две думи ситуацията .....
 
Tова ''две'' думи ли бяха! doh
Предствям си колко щеше да изпишеш с ''пет'' думи! ooooh!
И като не можеш да се на4удиш на реакциите на някои жени......
ами спри да им се 4удиш!Просто е!
Гледай си твоето кан4е и това е!
   Аман от хора ровещи се в живота на другите! Crazy
   


 Naughty

# 40
  • Мнения: 189
НЕ  се чудете!! Баба ми казваше :" На кое съм се почудила, все ме е стигнало!" newsm78
Винаги съм знаела, че бабите са най-мъдри.

# 41
  • Мнения: 189
И аз съм пример за такава ситуация: след 7-годишна връзка се разделихме буквално за един ден, ожених се след има-няма и година.

# 42
  • Мнения: 116
Здравей и аз сам свидетел на подобна ситуация, но с разликата че приятелката ми беше споделила,че нещата не вървят. После ми каза и че се разделят,но не беше казала на никой друг включително и на родителите си. А когато след 1 месец започна да се среща с друг трябваше да каже на близките и приятелите си, които останаха изумени. В тяхната ситуация нещата не вървяха гладко от доста време,но не го показваха на другите.Постепенно се отчуждиха без да спрат да излизат заедно с приятелите си, да си тръгват заедно от работа ...Сега тя  чака дете от новия си приятел и са щастливи заедно, въпреки че всичките и познати не го одобряват особено и казват че не издържа сравнението с предишния,който е наистина добър човек.
 Всеки сам решава какво да прави с живота си, най вече защото той си го познава най-добре. Гледайки отстрани ние не можем да видим всички страни на ситуацията. Подкрепяй приятелите си независимо от решенията им. Те това очакват пък и в тези ситуации от това се нуждаят, защото сигурно усещат достатъчно неодобрение от околните. Чао

# 43
  • Мнения: 599

Няма какво да се чудиш-за всичко си има причина.Аз съм жив пример:Аз имах 4 годишна връзка,заминах в друг град/не сме се разделяли/,там се запознах с настоящия си съпруг,за когото се омъжих само за 2 седмици.Всички се чудеха как така,какво стана с гаджето,но никой не знаеше как стоят нещата в действителност,че бяхме заедно само защото бяхме свикнали един с друг-не че беше останала някаква тръпка/поне при мен нямаше/.И когато няма диалог м/у двама двама души точно така се получава,оставят се на течението ,пък докъдето стигнат.
А относно бързата женитба незнам как стана-просто съм намерила човека,а и той мене,защото сме щастливи до ден днешен/вече 11 години/.Въпрос на риск и на късмет.

# 44
  • Мнения: 218
за мен изва един момент когато връзката е пред дилемата - или се женят или се разделят... имам приятели - 7 г. връзка и се разделиха...

другия момент са децата... ако ги има - положението е съвсем друго... 7 г. само двамата, без деца... просто връзката се изчерпва...

# 45
  • Мнения: 2 431
Преди десетина години едни приятели се женят, ние с мъжа ми сме на море и ни представлява девера. Връщаме се, питаме как мина сватбата между X иY, а той отговаря: X не се ожени за Y, а за Z. Embarassed

# 46
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз също съм пример за такава развръзка, след 4 годишна връзка се разделихме и аз след 6 месеца бях с друг, сега имаме дете и съм щастлива. Много често нещата са по-различни от това, което виждат приятелите ти, един мъж може да е невероятен в компания, но във връзката си да е леке. Жените на твоите приятели може да са им давали индикации от дълго време, че нещо не е наред, че не това са отношенията, които искат, но както сочи моя опит мъжът като че ли оглушава Simple Smile и когато се разделиш с него, наистина е като ударен от гръм  Crazy Това няма как да го видиш отстрани. При такива ситуации майка ми казва "когато не си вътре в едно семейство, не можеш да коментираш"
Подкрепям,мъжът в компания и мъжът партньор са различни неща.Преди години са ме удивлявали примери как еди кой си,душата на компанията,все се разделяше с гаджетата си,до като не научих пикантни подробности от самите гаджета.Да кофти е когато сте компания и се налага да се канят всички,но се намира решение,аз съм пример за това ,сама се отдръпнах.

# 47
  • Мнения: 9 865
Има ситуации, в които новата половинка е по-добрият избор, в който няма как да се убеди страничен наблюдател. Всъщност всеки е свободен да си троши главата както намери за добре.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 815
И аз имам близки познати, които са с подобно минало. Бяха заедно около 7 години, изведнъж се разделиха. Едната половинка за няколко месеца си хвана друга, всичко беше наред, но скоро ще се разделят.

# 49
Няма какво да се диви човек! Времето си тече, нещата се променят и ако една жена има очаквния, а те не се оправдават след толкова многогодишна връзка, така става! Познавам хора, които са се оженили след по малко от месец "ходене" и с щастлив брак след това! А който много чака ( и аз съм от тия) да си опича акъла!

# 50
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
"Никой не знае като се затвори вратата какво се случва под юргана?"-и това го знам от баба си.

Общи условия

Активация на акаунт