Събуждате ли бебчовците да се хранят?

  • 1 022
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Първо да се похваля с успешния старт на кърменето ни! Бебе Йоанна е най-прекрасното бебе на света и ни изписаха с кг, с които се роди! Heart Eyes
Но ми се струва, че ако не я събудя за хранене може да спи още...не знам дали е така, защото не чакам много
Кажете при вас дали се е случвало

# 1
  • Мнения: 3 562
Първо - честито, браво на вас.
А после на въпроса - аз никога не съм будила Ради за хранене - когато се събуди Sign Exclamation

# 2
  • Мнения: 2 323
ами вчера закъсняхме с 1 час и я събудих вече, баната също се измести и вместо да приключим с яденето в 12ч вечерта ядохме към 1,30-2ч...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Първите няколко седмици, докато започне да наддава стабилно, я буди на 2,5-3 часа (нощем пауза максимум 4 часа). По-нататък я оставяй, вече ще е достатъчно силна, и ако е гладна, ще съобщава ясно.

# 4
  • Мнения: 485
Честито ти бебче!
Аз мисля че не е нужно да будиш детето.Те гладни не спят.Вярно че някога ,много рядко могат да пропуснат хранене.Може в просъница да яде няма да и пречи.Но докато са мънички пада едно въртене на главата,едно търсене на ядене.

# 5
  • Мнения: 790
Поздрави и честито бебче!

Според мен докато е малко бебето е по добре да го будиш ако минат 3 часа. Аз правех грешката да го оставям да спи по 4, в резултат на което той се събуждаше от свиреп глад, аз обаче съвестно първо започвах да сменям пампата и положението ставаше критично. Нахвърляше се много лакомо, нагълтваше се с въздух и после .......колики до полуда.
Не обобщавам, но при нас беше така - когато се събуди сам и реве - вече беше късно......

# 6
  • Мнения: 2 051
Честита хубавица!
Аз събуждах през 2 часа. Правих опити, де, не винаги успешни. Моите бяха мно-о-о-ого поспаливи първите 2, че и 3 седмици. В състояние бяха да спят и да не ядат повече от 6-7 часа през деня, веднъж само ги оставих, да видя дали ще се събудят от глад. Не се събудиха. А не мога да си представя, че не са били гладни и че не е трябвало да ги храня.
После като минаха тия трудни първи седмици престанах да ги събуждам, престанах да навивам часовника. Двата малки будилника си ме събуждаха вече сами на средно около 2 часа. После постепенно разредиха храненията, но самички, аз само регистрирах датите за историята  Laughing .

# 7
  • Мнения: 2 323
на нас последното хранене ни е в 12 - 1 през ноща и после сама се събужда към 5,30-6 сутринта.
Има повече време от 4 часа както казва Буу, но сутрин не е никак обезумяла от глад!
И памперса го сменям след хранене и оригване и мъничка дрямка, защото всиеки пъд ака след ядене и е безмислено да се сменяме два пъти

# 8
  • Мнения: 229
ЧЕСТИТА РОЖБА!
Бебка винаги се е събуждала за ядене, още от първия ден. Ако някой път закъснее с около половин час, и наистина е прегладняла става доста нервна. Най правилния съвет ми се струва наистина да я будиш поне в началните седмици, както бе казала boo.

# 9
  • Мнения: 2 323
ок - ще спазваме под час дневното хранене - и аз така мислех, но педито каза да не я събуждам... Thinking
но за през ноща мисля така да оставя нещата - и в болницата не са ги хранили през ноща...

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честита прекрасна бебка Simple Smile
Аз бих допълнила само още нещо към това,което са казали момичетата.Бебката ти е много е мъничка още,за да можеш да си правиш изводи кое как ще е - ще видиш след 3-тата седмица как е,като се оцаферят малко след раждането.Едва ли ще минете без нощни хранения,макар че ти го пожелавам - просто си й давай,ако се събуди и си иска.Същото и през деня - остави я тя да си определя интервалите и се намесвай само ако минат повече от 3ч от последното хранене,а не прави опити да спазвате режим.

# 11
  • Мнения: 516
Аз никога не съм будила бебето си за да го нахраня..Изцяло сме били и сме на поискване/ве4е сме по-големи4ки и синът ми сам си направи режим/
Знам от форума,4е е желателно да се будят бебетата,които са по-лениви и мързеливи4ки и правят много големи паузи м/у храненията.Ние като съвсем малки се хранехме през 3 4аса влкю4ително и през ноща,така,4е не ми се е налагало да го будя,той сам си казваше Laughing
Поздрави!

# 12
  • Мнения: 5 228
Аз през целия първи месец будех дъщеря ми през 2,5 - 3 часа, включително и през нощта. Когато започва да качва стабилно и кърмата ми се стабилизира, след храненето в 9 часа я оставях да спи колкото иска до следващото хранене.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
Честито Бебешорче - да ти е жива и здрава  Grinning
Нокога не съм будила Бобо за да яде няма и да го направя. Сърце не ми дава като видя ангелчето ми заспало.

# 14
  • Мнения: 3 777
Цитат на: villie
Аз никога не съм будила бебето си за да го нахраня..Изцяло сме били и сме на поискване/ве4е сме по-големи4ки и синът ми сам си направи режим/
Знам от форума,4е е желателно да се будят бебетата,които са по-лениви и мързеливи4ки и правят много големи паузи м/у храненията.Ние като съвсем малки се хранехме през 3 4аса влкю4ително и през ноща,така,4е не ми се е налагало да го будя,той сам си казваше Laughing
Поздрави!


Същото е и при нас. Не съм го будила никога-като му се спи да спи, а е правил паузи от по 6 часа. Нощем спи от 21 до 6 сутринта, без хранене, вода или каквото и да е. И е един шошо-искам да кажа че не е заслабнал, даже напротив.

Общи условия

Активация на акаунт