ОТ КАКВО СЕ ЗАХЛАСВАТ ДЕЦАТА?

  • 687
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте, мами  Hug

Искам да попитам тези от вас, на които децата са се захласвали, от какво се получава? На нас ни се случва вече за четвърти път, като последния беше преди 2 часа  Cry Кошмарно нещо! Още ми треперят по малко краката...
Единият път явно беше от ваксината, но при останалите три не съм наблюдавала нещо, което сериозно да я разстрои... Сега като се замисля и в трите случая беше наближил часа за хранене и тя си помрънкваше, но после изведнъж се разреваваше. Как предотвратявате подобни случаи? Като че ли не върви нон стоп да скачам като замрънка... И другото, което ме интересува, дали сте наблюдавали захласването спира ли след като сте кръстили детето?

Мерси предварително на всички, които ще пишат   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 309
Ами аз подскачах всеки път като се разплачеше, точно за да не се захласне. Спря да го прави някъде към годинката, въпреки че сега е в много ревлив период и всеки път треперя няма ли да се захласне пак, ама нашето вече са  инати и проява на характер и понякога се налага да я оставя да се нареве. Обикновено съветват да духнеш в лицето на детето, за да се сепне и да спре да плаче или да хълца, при нас обаче не действа.

# 2
  • Мнения: 1 165
Когато започне да се засинява -подръпвам й ушенцето,подухвам в лицето или пък за секунда й стискам носа.

# 3
  • Мнения: 263
Ами аз подскачах всеки път като се разплачеше, точно за да не се захласне. Спря да го прави някъде към годинката, въпреки че сега е в много ревлив период и всеки път треперя няма ли да се захласне пак, ама нашето вече са  инати и проява на характер и понякога се налага да я оставя да се нареве. Обикновено съветват да духнеш в лицето на детето, за да се сепне и да спре да плаче или да хълца, при нас обаче не действа.

А иначе захласвала ли се е?

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ами до колкото знам при по леките случаи на захласване - говоря за тези без загуба на съзнание, май няма медицинско обяснение. Племенницата се захласваше сериозно при силна болка или уплаха. Два пъти е губила съзнание и сестра ми й е правила изкуствено дишане. Моето момченце също се захласва, но сме стигали само до засиняване. Много често беше при коликите. Сега е при силна болка. Не е губил съзнание до сега и слава богу. Чела съм тук из темите, че на по тежките случаи - с припадъци и гърчове им се правят неврологични изследвания и се взимат медикаменти. Педито каза че при нас по принцип нищо не трябва да се прави, за да може мозъчето на детето да накара организма да си поеме въздух... да ама можеш ли да чакаш. Духам в лицето, пръскам вода... абе каквото се сетя. Захласването не премина нито при племенницата, нито при моето дете след като са кръстени... според мен това е бабина деветина. Лекарите казват че в повечето случаи се израства след 3-тата годинка.

Ето няколко теми които набързо открих... ако ти се чете.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198700.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174185.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119907.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108449.0

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 260
А връзка между захласването и кръщаването едва ли има. Поне такава научно обоснована  Naughty

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Малкият ми син се захласва и то почти на всяко реване. Cry
Духам в лицето и това е, понякога се налага по два пъти да духна
Дано не ми се наложи да правя изкуствени дишяния никога. baby_neutral

Големия се захласна на три-четири пъти още като съвсем малко бебе /не помече от два-три месеца/ и тогавашната ни педиатърка ми обясни, че децата се захласват от
- болка
- от раздразнение, че не ги разбира майката какво точно искат
- но най-често - от обида, че са пренебрегнати, в момент, в който са очаквали да е тяхната...

Ми, дечица ...  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 3 403
Нищо общо няма кръщенето със захласването.
Подухвам и в личицето.

# 8
  • Мнения: 5 362
А връзка между захласването и кръщаването едва ли има. Поне такава научно обоснована  Naughty
Подкрепям Peace
При Калина не се е случвало.

# 9
  • Мнения: 263
Малкият ми син се захласва и то почти на всяко реване. Cry
Духам в лицето и това е, понякога се налага по два пъти да духна
Дано не ми се наложи да правя изкуствени дишяния никога. baby_neutral

Големия се захласна на три-четири пъти още като съвсем малко бебе /не помече от два-три месеца/ и тогавашната ни педиатърка ми обясни, че децата се захласват от
- болка
- от раздразнение, че не ги разбира майката какво точно искат
- но най-често - от обида, че са пренебрегнати, в момент, в който са очаквали да е тяхната...

Ми, дечица ...  Laughing

Наистина, дечица...
В момента си пожелавам след време да напиша и аз, че дъщеря ми се е захласнала 3-4 пъти още като съвсем малко бебе /не повече от два-три месеца/.... При нея захлсването май се случваше все в часовете, когато наближава яденето и тя е поврънкала малко. Чудя се дали не е било от глад....Единственият път, когато съм сигурна, че беше от болка, беше онзи ден след ваксината... Явно забавих даването на Панадола и горкото цялото тяло го болеше, защото както се смееше на баща си докато лежеше, в момента, в който я вдигна - изпищя  Cry Cry Cry И тогава 15 минути не можахме да я успокоим... Реве, захласва се, духваме, разтърсваме, пак реве, пак се захласва и така докато накрая гушкайки я, успях да я приспя...Но половин час след това още се пробуждаше от хлипове  Cry Sick

# 10
  • Мнения: 2 407
Ники се захласваше до 1 година и аз като другите ,духах в лицето и дърпах ушички! Трябва да се внимава да не си глътне езика.Сега отшумя, от време на време тръгва да се захласва,но сама поема дъх .И аз знам ,че в повечето случай като не им изпълниш нещо и от яд и инат се захласват!

Общи условия

Активация на акаунт