Някои скачал ли е с бънджи?

  • 8 411
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 963
Ми... има, да. Извадени тазобедрени стави или сериозни прерязвания от въжета - и в двата случая от сбъркана дължина на въжетата, а оттам - и по-рязко дръпване и...  Tired  И то все при хора с опит, не е да кажеш, че от некомпетентност... Не вярвам да са много такива случаи, ама има...
И както казах, явно съм бъзла аз.  Embarassed
П.П. Не се връзвай толкова Wink , при всяко екстремно изживяване има риск... просто аз съм ги чувала тези истории... И си ме плаши.

# 31
# 32
  • Мнения: 963
Уфф, стига де. Трябваше да си мълча май.  Rolling Eyes  При всеки спорт (особено екстремен) има риск от травми. Случаите не са много... Ама ги има, факт.
От друга страна едната история (с прерязванията от въжета) я чух от човек, който е трябвало да скача веднага след случката... следващ е бил по ред... Питали са го дали иска да се откажа - не се е. Даже беше ужасно щастлив, че е скочил; поне седмица-две говореше само за това. Та не мисля, че точно това трябва да те спира.
Нормално е да има риск. Не е огромен. Остава да си решиш дали ти стиска.  Peace

# 33
# 34
  • Мнения: 2 609
И аз имам(х) голямо желание, но напоследък нещо ме дострашава като си помисля. Удъртявам явно. ooooh!

# 35
  • Мнения: 393
Все се каня да скоча най-накрая ама мъжкото все мрънка, пъзльо..., не ми дава и това е, но аз съм решила че рано или късно ще го направя де  Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 3 521
Хм, това с прерязването нямам идея как би станало - има едни широки маншети, които предпазват точно от такива травми, карабините се закачат за тях и те разпределят натиска Thinking . Не казвам, че е изключено, а че е по-скоро митология от началото на скоковете Rolling Eyes .
Иначе за чупене на 2 ръце при обръщане с парапланер мога да разкажа лично Mr. Green

# 37
  • Мнения: 963
surfline, и аз идея нямам как става това с прерязването, но случката е от преди месец-два. Един познат скача тогава - пред него е станало, предния скачащ преди него...  Thinking
Ама ако ще разказваш за парапланера, аз повече няма да чета... Тогава най-екстремното нещо, на което ще съм готова ще си остане пресичането на софийските улици.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 3 521
Сериозноли скоро е станало? Много гадно! Поразпитай с кой клуб/организация е скачал - такива неща е хубаво да се знаят Thinking

Пресичането, а и шофирането по софийските улици за мен е топ-а на екстремизма Crazy.

# 39
  • Мнения: 963
surfline, при първа възможност ще питам... Тя историята е по-дълга: пострадалият е бил доста опитен, щял е да прави нещо като демонстрация дори. Но още в момента на скока се е оплел във въжетата си... и са го прерязали. И си мисля: от една страна - щом е бил профи, нормално да рискува повече, може и това да е причината за инцидента; от друга страна - да се оплете още в момента, в който скача...  Thinking
Anyway, ще питам кой е бил клуба, но със сигурност беше от известните и доказали се такива... щом и аз го бях чувала дори.

Ще разказвам някой ден на внуците как съм пресичала Цариградско отгоре, а не през подлезите  Crazy (ех, луди изпълнения в невръстна тийнейджърска възраст  Laughing )...

# 40
  • Мнения: 223
Това за оплитането и прерязването малко като мит ми звучи и на мен. Око да види!!!
Аз съм скачала и беше супер. После 3 дни ходих на метър над земята - така ти качва адреналина.
Аз си избрах да ме вържат за глезените и отскочих с разперени ръце. Един красив полет с широко отворени очи, че да не изтърва нещо, я от гледката, я от усещанията.
Може да те вържат през кръста, тогава можеш да направиш салто (или няколко салта), но трябва добре да ти обяснят как да хванеш въжето.
За парашутизмът, ходих в младите си години, ама то бяха едни лекции, трамбоване, закачен на кука с подвесната система-теглиш, опъваш, медицински прегледи, така и не стигнах до скок. Съжалявам за което.
Нищо страшно няма!
От изброените делта, пара и т.н. планеризъм и парашутизъм, бънджито е най-безопасното.
Но от всичко, което съм правила за мен най-страшно беше на "Кончето" в Пирин. Няма парашути, няма въжета, нищо не те пази!!! Ти и раницата ти може всеки момент да се подхлъзнете и право в пропастта!

# 41
  • Мнения: 3 521
Джинджи,  ще е супер  bouquet

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Скачах преди 2 месеца от Аспарухов мост. Тръгнахме да посрещаме Джулай морнинг и на път се отбихме оттам. Отадна го бях планувала, още когато бях студентка в Бургас си мечатех, но все не можех да си организирам средставата така, че да ми останат и за бънджи скок  Mr. Green

Мога да кажа, че усещането беше прекрасно. Винаги съм искала да полетя. Вярно е, че това трудно би могло да се нарече точно полет, но поне за няколко секунди се чувствах свободна и летяща.
Ако кажа, че в момента на скока не изпитвах никакъв страх няма да излъжа. Може би ми стана страшно докато вървяхме по моста, за да стигнем до мястото и виждах каква височина ми престои, но точно на скока така си бях сложила пердето пред очите, че спокойно някой можеше да ме вземе за мръднала. Нали само лудите не ги било страх  Wink
Най-сюблимния момент обаче е когато вече си вързан, качен си на парапета на моста и трябва сам да се отделиш. Тогава усетих съвсем ясно как в мозъка ми два гласа едновременно ми крещяха "Давай, скачай, винаги си мечтала за това!" и "Ти луда ли си, къде отиваш?".

А най-страшното дойде после, когато се наложи да гледам съпруга си и един приятел как скачат. Тогава гледайки тях ми се искаше да мога да ги спра, защото се притеснявах да не им се случи нещо. Виждах страха в очите им и това ме побъркваше. Всъщност и на тях много им хареса цялото преживяване.

# 43
  • Мнения: 1 568
В неделя са тук,в града ни!!!!!!!!!!

Дано моят ми разреши,,че покрай първокласника доста поолекнахме финансово!

Обаче нещо взе да ме хваща шубето,снощи цяла вечер си прествях и тръпки ме побиваха,аз по-принцип имам фобия от височини! Sick

# 44
  • Мнения: 1 568
Сериозноли скоро е станало? Много гадно! Поразпитай с кой клуб/организация е скачал - такива неща е хубаво да се знаят Thinking

Пресичането, а и шофирането по софийските улици за мен е топ-а на екстремизма Crazy.

Ау че страшно,питай моля те коя фирма е била!

Общи условия

Активация на акаунт