часовите интервали при ам

  • 1 978
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 081
Защо въобще го будиш в три през нощта? Още в болницата ми казаха, че нощното хранене не е непбходимо, освен ако бебето не се буди да си иска. А след като спи не виждам смисъл да го будиш. А на 4-часов интервал се минава доста след това, когато преминете на 5-кратното хранене.

# 16
  • Мнения: 108
вече почнах да не го будя в 3, ама той си се буди сам, иначе след това се буди чак в седем което позволява на таткото да се понаспи. иначе през деня си го будя, ако се налага, искам да си спазвам режима, едно за да знам защо плаче, друго за да свиква и трето защото кърмата се размразява сложно и трябва да се приготвя предварително.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
И аз хранех Иво на режим, въпреки че беше на кърма. Само че го оставих той да си направи режима, а не му наложих аз часовете. Никога не съм го будила, за да се хряни.
Не знам как размразяваш кърмата. Единият от начините е да я оставиш в хладилника. Ако я държиш там-нищо няма да й стане за половин-един час в повече.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Ники също е на смесено хранене. Още от раждането си той почти никога не се будил, нито пък аз съм го будила. Явно не е имал нужда от нощно хранене. Наддава си съвсем прилично. Peace

# 19
  • Мнения: 108
И аз хранех Иво на режим, въпреки че беше на кърма. Само че го оставих той да си направи режима, а не му наложих аз часовете. Никога не съм го будила, за да се хряни.
Не знам как размразяваш кърмата. Единият от начините е да я оставиш в хладилника. Ако я държиш там-нищо няма да й стане за половин-един час в повече.


държа кърмата в хладилника и я вадя два часа преди хранене, страх ме е че в тази жега ако престои повече време навън ще се развали, а през ноща понякога се буди на 4 часа, примерно ако я извадя в 12 след последното ядене и после се събуди в 4, може да се развалила. Иначе снощи се събуди пак в 3, дадох му биберон докато приготвя млякото и той заспа, но аз го събудих и нахраних за да не ме вдигне пак в 3.30 или в 4.

# 20
  • Мнения: 4 546
кърмата от хладилника я затоплям преди да я дам на гореща струя на чешмата. иначе не мога да презеня кога ще се стопли и въобще дали е имало смисъл да я прибирам в хладилника.

# 21
  • Мнения: 1 233
Не съм съгласна, това се определя от детето и то показва кога е готово да откаже някое хранен, без значение дневно или нощно. Това може да стане и на 2 или 3 месечена възраст, може да стане и на 5 годинки  Peace
Peace Аз й давах да суче и в 3 през нощта, въпреки, че педиатърката ми беше казала да прескачам това хранене. Около месец тя сама спря да се буди за хранене в 3.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 219
И аз хранех Иво на режим, въпреки че беше на кърма. Само че го оставих той да си направи режима, а не му наложих аз часовете. Никога не съм го будила, за да се хряни.
Не знам как размразяваш кърмата. Единият от начините е да я оставиш в хладилника. Ако я държиш там-нищо няма да й стане за половин-един час в повече.


държа кърмата в хладилника и я вадя два часа преди хранене, страх ме е че в тази жега ако престои повече време навън ще се развали, а през ноща понякога се буди на 4 часа, примерно ако я извадя в 12 след последното ядене и после се събуди в 4, може да се развалила. Иначе снощи се събуди пак в 3, дадох му биберон докато приготвя млякото и той заспа, но аз го събудих и нахраних за да не ме вдигне пак в 3.30 или в 4.

Имах предвид, че единият от начините за размрамяване е като извадиш кърмата от фризера и я оставиш в хладилника. Ако я държиш там размразена няколко часа (не много, де), нищо няма да й стане.
Когато дойде време за хранене-притопляш и даваш.

# 23
  • Мнения: 2 849
Не бих събуждала ,за да храня по режим.Може да си затопляш кърмата в микровълновата ,но внимателно преди да дадеш я опитай ,да не е много  топла .

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
Може да си затопляш кърмата в микровълновата

Точно в микровълнова не може да се затопля. Такива са ми спомените от времето, когато кърмех.
Може на водна баня или в уред за затопляне на шишета.

# 25
  • Мнения: 107

Според мен, когато не се касае за много слабо, силно сънливо или недоносено бебе, се оставя то само да определя интервала и количеството. Може да е 3 часа, може да е 2, час или 5, всичко е нормално. Ако не се буди в 3, не го буди, ще изнесе храненето малко по-натам и така лека-полека ще отпадне едно. Остави на него  Hug
Това е и моето мнение Peace

И аз съм на същото мнение и така постъпих  Peace
Стани си спинкаше докъм пет и тогава го храних. Събираха му се около 5 часа. И това след като направи месиц и половина

# 26
  • Мнения: 108
Опитите да урегулираме режима продължават, снощи го храних в 9, после рева и в 12 тамън заспа така че не съм го будила за хранене, събуди се в 2.30 и после в 6,
Довечера ще опитам да го нахраня в 11.30 , само не знам ако после се буди пак на 4 часови интервали, тоест в 3.30 и в 7.30 примерно как ще го напасна към дневния график с хранене чак в 11.30, ясно ми е че бебето не е машинка, но някакъв ред трябва да има,
много благодаря за всички отговори.
Колкото до кърмата правя както ни казаха от банката, вадя я да се размрази цялата банка от 400 мл, като се размрази я разливам по шишетата и ги прибирам в хладилника, 2 часа преди хранене я вадя да се стопли на стайна температура, може и на мивката да се топли, но трябва да се внимава да не е над 40 градуса водата за да не се пресекат белтъците и става бавно, ако бебето вече е гладно голям рев пада. Страх ме е да я държа повече от 8 часа размразена даже и в хладилника и част винаги се налага да изхвърля за кото ме е яд, но като почне да яде по 100 мл на ядене една банка ще стига за 4 хранения и всичко ще е на 6. Имам и друг проблем с кърмата, ако ходим на разходка и взема кърма тя се пресича, мисля си че е заради кандилкането в количката, друг да е имал този проблем?

# 27
  • Мнения: 1 672
Гери все още си хапва на 3 часа , много рядко на 4 часа



Общи условия

Активация на акаунт