Крадат ли столчета за кола?

  • 2 559
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, един колега на мъжа ми му казал, че се крадат столчетата от колите и той не смее да остави нашето - непрекъснато го сваляме и качваме. Досега добре, щото бяхме с кошница, но скоро купихме вече голямо и ще станем сем. Херкулес, ако разнасяме и него. Та мисълта ми е - има ли основание това или си е излишно психясване? Споделе вашата информация по въпроса, моля! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 111
Не бях чувала за крадене на столчета, не се изненадвам. Нашето си стои в колата. Нямаме намерение да го разнасяме всеки път.

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Крадат. На мои близки разбиха колата.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Моето от половин година си седи в колата.

# 4
  • Мнения: 249
чак пък заради столче да крадат,съмнявам се Thinking

# 5
  • Мнения: 338
За първи път чувам,но вече нищо не може да ме изненада

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Моето седи от 2 години в колата. До сега не са го крали. Веднъж ми чупиха прозореца, бяха разхвърляли всички дискове, но явно не бяха одобрили музикалния ми вкус и нищо не бяха взели, включително и столчето

# 7
  • Мнения: 249
каква музика слушаш,да запишем и ние по някой диск,за да отблъскваме крадците Laughing

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Чак пък толкова...
Нашето едното е от 3 години в колата...
От половин година сме и с две...
Не съм видял някакъв особен интерес към наличието им...
Изключая случая, когато бях сложил три столчета и с три бебета се разкарвах насам-натам...
Все пак едно сравнително евтино столче е само 90 лева, пък седалка за порастнало дете е 35 лева... А и едва ли е "конвертируем" продукт... Тоест, едва ли се продава лесно...

# 9
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тоест, едва ли се продава лесно...
Ба, ти си мислиш Tired
Откраднатото столче едно на ръка, смяната на стъкло е над 100-150 лв. (в най-добрия случай), а застрахователите хич не се счупват да изплащат щети веднага.
Намериха си апапите нов повод за разбиване и тарашене Twisted Evil

# 10
  • Мнения: X
Преди около три години ни разбиха колата.
Интересното беше ,че бяха откраднали какви ли не боклуци, но столчето на детето не беше пипнато.
Сега, след влизането на закона може и да има повишен интерес към столчетата.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Кошницата и ние я носехме, но откакто сложихме големия стол /преди 2 години/, единственото, което правим е да го местим от моята в колата на бившия и обратно.

Слава Богу не са правили опит да го крадат, а е доста скъпо и отделно разправиите  ooooh! ooooh!

# 12
  • Мнения: 223
В колата седи столчето на детето повече от 4г. и не сме имали такива проблеми за сега.

# 13
  • Мнения: 524
Ние сме с две деца, съответно столче и седалка, до сега не съм чула на някой да са ги откраднали и се моля и нашите да не откраднат. Стоят си в колата на не охраняем паркинг.

# 14
  • Мнения: 5 255
Споделе вашата информация по въпроса, моля! Simple Smile
За статистиката - откраднаха ни колата заедно със столчето  Tired
Незнам заради колата или заради столчето  Joy
Не случайна е приказката "Страх лозе пази" - ти си прецени  Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Нашето все в колата си стои, ама сега ме накарахте да се замисля.Може да ги застраховам срещу 20 лева на година  newsm78

# 16
  • Мнения: 228
Преди три седмици откраднаха кошницата за кола на дребния от колата. Ще си призная без бой: ние сме "поканили" апашите - баткото свалил прозореца на задната врата (защо ли, след като бях надула климатика????) и при слизане забравил да го вдигне (само предните са електрически и са вързани към алармата). На сутринта кошницата я нямаше... други поразии не са правени, дори не са взели дисковете и не са тарашили в багажника. Кошницата не беше кой знае какво, но все пак не беше и от най - обикновените (Chicco Syntesis Plus).

# 17
  • Мнения: 2 309
Не са го взели оЩе,но не се у4удвам,4е се слу4ва...
И аз като теб,го свалях и вдигах постоянно,но ми писна ooooh!Няма да ставам роб и на стола...пьк и имаме камери пред входната врата Sunglasses Wink

# 18
  • Мнения: 5 622
Де да знам. Крадат, не крадат, няма да си играя всеки ден да го монтирам и демонтирам....  Stop

# 19
  • София
  • Мнения: 555
Нашето все в колата си стои, ама сега ме накарахте да се замисля.Може да ги застраховам срещу 20 лева на година  newsm78
И на мен ми хрумна да го застраховам, че е скъпичко, дали може да се направи, трябва да проуча.

Все пак едно сравнително евтино столче е само 90 лева, пък седалка за порастнало дете е 35 лева...
А тези най-обикновените нямат европейските сертификати за сигурност.

# 20
  • Мнения: 2 323
Споделе вашата информация по въпроса, моля! Simple Smile
За статистиката - откраднаха ни колата заедно със столчето  Tired
Незнам заради колата или заради столчето  Joy
Не случайна е приказката "Страх лозе пази" - ти си прецени  Wink

Абее...заради колата си беше, не го мисли.... Peace

# 21
  • Мнения: 3 219
Нашето си седи постоянно, трудно се монтира  и демонтира, не мога да го разнасям напред-назад.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А тези най-обикновените нямат европейските сертификати за сигурност.

Въпреки че няма европейски сертификат... Запази живота на малкия в катастрофата... И то основно падащия борд... Защото не беше хванат дори с коланите вътре... На него нищо му нямаше...
Така че, сертификат или не... Важното е, че върши работа... Пробвано е...!!!

# 23
  • Мнения: 1 339
Не бих се очудила ако крадат. Вече какви ли не хора има... 2 лв да видят в колата и ще я разбият.... Дано да греша!  Praynig

# 24
  • Мнения: 678
Не бих се очудила ако крадат. Вече какви ли не хора има... 2 лв да видят в колата и ще я разбият.... Дано да греша!  Praynig
те за толкова и човек  убиват...а Вие за едно столче чак цяла тема мъдрите....ами как няма да ги крадът-крадът ги разбира се....това са цели 90 ( минимум ) лева еййййй , пари са това !
 2 колежки вече изреваха
 ако колата ни не беше в гараж и аз щях да го прибирам всяка вечер.

# 25
  • Мнения: 4 392
Чакай да погледна през прозореца..  tiptoe

# 26
  • Мнения: 4 392
Пълнолуние. Колата пред блока. Доста светло е навън. Едва ли ще посмее някой.

# 27
  • Мнения: 43
разбиха ми колата и единственото което взеха беше столчето #2gunfire

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз само тук бях чела, че крадат столчета и ме беше страх в началото за нашето, а мъжът ми се смее... Все пак си стои в колата и е живо и здраво все още Laughing, ама тя и колата е една кочина, едва ли някой иска да припари до нея (надявам се да не иска).

# 29
  • Мнения: 8 999
На моя приятелка разбиха колата. Аз не посмях да рискувам. Проблемът не е толкова в това, че ще ти откраднат столчето, а в това, че ще ти поломят колицата. Гадове проклети!

# 30
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Винаги, когато се е налагало колата да "пренощува" в града извън гараж или паркинг, сме сваляли столчето. Излишни пари за ново нямаме и предпочитам да го сваля и мъкна до нас, отколкото да се налага да купувам друго.  Страх лозе пази - сами сте го казали.
След влизане в сила на промените в ЗДвП е "нормално" да се повиши интереса към тези неща.

# 31
  • Мнения: 43
Аз само тук бях чела, че крадат столчета и ме беше страх в началото за нашето, а мъжът ми се смее... Все пак си стои в колата и е живо и здраво все още Laughing, ама тя и колата е една кочина, едва ли някой иска да припари до нея (надявам се да не иска).
аз карах по това време една лада и трябваше след това да слагам нови ключалки на двете врати ,а касетофона си стоеше. newsm78

# 32
  • Мнения: 154
Нашето е в колата от почти 5 години. Никакъв проблем! Но пък ако вашето е от по-скъпите може би не си струва да рискувате...  Thinking

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Не го махаме- от 4 години в колата ни все е имало детско столче /кошница първо/ - не са ни ги крали.

# 34
  • Мнения: 6 320
Две столчета ми откраднаха... но отдавна.
Първото го откраднаха в далечната 99 г., второто 2002 г.
Известно време слагахме и махахме столчето, ама то и това не си е работа... особено както сме на 5-тия етаж без асансьор, само това ми остава да мъкна по стълбите.
От 2002 г. досега (да не чуе дяволът) не са ни крали столчето. Може би вече не е такава далаверата като преди и не са ЧАК толкова скъпи и рядко срещани както преди 5-8 години.

# 35
  • Мнения: 2 849
Не ми се е случвало . Rolling EyesКато бяхме с кошницата си я качвахме и сваляхме всеки път ,ако трябва .

# 36
  • Мнения: 4 388
братовчедка ми /ходила на пазар в Красно село/счупили задното стъкло и взели столчето #Crazyявно някакви некадърници дето една кола не могат да отключат и то без аларма /лада/
то и да го сваляте вечер може през деня да се случи

# 37
  • Мнения: 503
Ние сме с две деца, съответно столче и седалка, до сега не съм чула на някой да са ги откраднали и се моля и нашите да не откраднат. Стоят си в колата на не охраняем паркинг.
Абсолютно същата ситуация е при нас.

# 38
  • Мнения: 1 520
Нашето си седи в колата.
Само кошницата първата сме свалялаи и качвали, защото като бебе я ползвахме и у дома, освен в колата.
Вече следващите му столчета са си все в колата.

Гледам да не ми минават такива мисли.
То принципно всичко се краде, ама айде дано баш до столчето да не опират.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм чувала ,че крадат столчета. На наши познати миналата година в центъра им разбиха колата посред бял ден и са задигнали само столчето.Тогава още не беше излязъл закона.

# 40
  • Мнения: 2 755
Предишното столче, си беше постоянно в колата. Обаче, от както една прекрасна сутрин намерих задното стъкло на колата, направено на сол, сериозно се замислям, дали новото столче да си стои нон стоп в колата. newsm78 Нямам представа, защо стъклото беше счупено. Нищо в колата не беше пипнато. Явно алармата или някой го/ги е уплашил. Не знам, но това с разнасянето на столчето нагоре - надолу, нещо не ми допада. Tired

# 41
  • София
  • Мнения: 1 480
Наскоро ни разбиха колата и задигнаха cd-плейъра, но столчето не бяха пипнали...

# 42
  • Мнения: 406
Постоянно си е в колата дано да не се случва че столчето ми е Чико от Италия baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, нашето го откраднаха вчера Confused, разбили са стъклото на задната врата и освен него са взели и очилата на мъжът ми.
Писна ми вече от такива гадове - на пазара Д. Петков, нямаше ни 15 минути, но бяхме спрели в една тиха уличка.

# 44
  • Мнения: 1 986
На мен ми откраднаха колата заедно със столчето. Вече 3 месец чакам писмото от прокуратурата. Даже връзки търся в СРП, че без писмо застрахователя не изплаща обезщетението на лизингодателя, а пък вноските си текат и сълзите ми същоооо!

# 45
  • Мнения: 1 726
Може да го слагате в багажника, поне да не се вижда ако не ви се разнася.

# 46
  • Мнения: 3 405
Е, нашето го откраднаха вчера Confused, разбили са стъклото на задната врата и освен него са взели и очилата на мъжът ми.

Т.е. са разбили колата ви само заради столчето, така ли?
Нашето си стои в колата  Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 4 423
ами то нямаше друго ценно, но не вярвам да е заради столчето Thinking

Общи условия

Активация на акаунт