Пиянски запои до сутринта!!!

  • 2 474
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Как мога да се спася от ужасни съседи, които през 10-15 дни правят пиянски запои до сутринта с песни, танци, крещене, викане, тропане и т.н., от които детето ми се стресира, а за сън....не може и да се мисли? Искам да отбележа само, че не помогнаха нито молби, нито посещенията от полицаи! Ако имате идея как да постъпя, моля, споделете! Къса ми се сърцето, когато гледам изплашените и уморени очички на сина ми!

# 1
  • Мнения: 1 761
Не знам какво да ти кажа- с простаци на глава не се излиза.Ужасно е да имаш съседи-кретени.
Дано нещо се случи и почнете да спите спокойно! Praynig

# 2
  • Мнения: 2 401
Колко пъти си викала полиция? На третия път налагат глоба. Можеш също писмена жалба да подадеш - пак в полицията. Ще си решиш пролема.

# 3
  • Мнения: 268
Миличка имахме същия проблем, мога да ти кажа ние как се спасихме, дано успеете и вие! Само дето при нас не беше през 10-15 дни, а абсолютно всеки втроник и сряда, от 12 вечерта до 5 сутринта, спазваха си този режим супер точно, месеци наред! Тогава бяха мачовете от шампионската лига, а съседите ни бяха двама студенти... В момента, в който свършеше мача, музиката се надуваше до дупка, крясъци, писъци, кошмар... На другия ден ние на работа, а те си спят до 3 следобяд..  Tired  Tired  Tired След като звъняхме няколко пъти в полицията и видяхме, че нищо не се получава... майка ми отиде в полицията и каза, че иска да говори с кварталния отговорник или инспектор, не съм сигурна как се казва точно. Той я изслушал много внимателно, бил изключително любезен и накрая и казал всичко, което му е разказала да го опише във формата на жалба, като задължително напише, че тормоза е бил системен, както е при вас. След това и казал, че ще ги посети и всичко това ще престане. Така и стана. След 2-3 дни на вратата ни се звънна и беше съседа. Попита защо сме били подали жалба, и ние му казахме че това не се търпи повече и че не можем да спим, а сме на работа. Не си спомням какво още се разправяхме, но той си тръгна бързо-бързо. Благодаря на Господа (и на Полицията  Wink) от тогава кошмара престана. Нямам представа какво им е казал кварталния, с какво ги е заплашил и т.н., но определено подейства  Peace Направи това, срещни се с вашия квартален, дано да е разбран човек и дано да ви помогне  Praynig Сега с мъжа ми ще се местим в нов блок и да ви кажа честно притеснено ми е да не попаднем на такива съседи  Tired Това е голям ужас, дано успеете да постигнете нещо !!

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здрасти, ние да не живеем в един и същи блок.
Нашите мили съседи също са такива купонджии. То да е веднъж-два пъти да си замълчиш. Ама всяка седмица не върви.
С блага дума също не вървеше.
Всеки път се обаждахме в полицията за съдействие. И те упорити, и ние. Накрая се изнесоха, сигурно не заради нас, но се радвам на факта.

Знам, че е добре да пуснеш жалба, като преди това извикаш полицията няколко пъти. Не съм 100% сигурна, но мисля че глобата е сериозна. Утре ще проверя по кой закон и в какъв размер.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако сте разговаряли лично с тях и няма резултат, аз лично бих постъпила като skygirl   Peace

Колко пъти си викала полиция? На третия път налагат глоба......

И аз така мисля!

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Викай полиция и не го мисли повече.
Моите мили съседи над нас всеки петък или събота имаха пиянски вечери.
Програмата беше : 20ч - техно, чуваше се само музика
22ч - стари градски песни и тук там се чуваше пеене и силно говорене
Към 24ч - всички пееха по-силно от музиката и токчета тракаха по целият ни таван....
и така до много късно когато аз вече уморена и изтощена си лягах.
На сутринта целият ми балкон - покрит с фасове  Close

И така една вечер след като почна купана им се качих горе в 22ч и помолих да намалят музиката. После се качвах в полунощ и накрая не издържах на данданията и в 2ч викнах полиция.
Чувах как намалиха музиката, говореха тихо, после крещяха и ме псуваха и нарочно тропаха из целият апартамент, знаят че сме с бебе... и утихнаха.
Съседа не смееше да ме погледне в очите като ме засече в асансьора и един ден ми каза, че не съм била постъпила правилно по съседски  Shocked Моля? А колко пъти го молих?!
От тогава слава Богу не е имало дандании, надявам се и да няма.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Писмена жалба в полицията направи.
Опиши подробно всичко.
Адресирай жалбата до кварталния инспектор и до шефа на районното.
Но междувременно им постопи нервите, като им викаш полиция непрекъснато, когато ти нарушават спокойствието след 22 часа. #Cussing out

# 8
  • Мнения: 750
Аз пък викам що не отидеш в приемното време на Началника на РПУ и да му обясниш за тая свинщина. Провери кога му е приемното време на граждани. Друг вариант- пускаш едно писъмце в пощенската кутия на Районното, има отпред на лицето на сградата закачена, огледай се. Опиши случая, напиши колко пъти са идвали патрулни коли, какво е направено , дали е била наложена глоба. Скоро ще има резултат. За съжаление е пълно с идиоти.

# 9
  • Мнения: 268
Олинце, аз ей това не мога да го разбера - знаят че има бебе, което не може да спи от тях и пак продължават - как може да има такива идиоти?? В случая, който описах, с нашите съседи, ние бяхме страничен апартамент, а точно под тях имаше бебе на няма и годинка, което също трябваше да търпи техните изстъпления  #Cussing out И сега много жално ми стана, когато авторката сподели, че детенцето и не може да спи  Tired Интересното е, че както и ти каза, и при нас идва да се разправя идиота му с идиот, защо сме били подали жалба?! Shocked Направо съм изумена от наглостта на някои хора... Виждам, че жалба до Полицията е спасила повечето от нас, така че успех на eitalina, дано се справи  Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 179
Моите съседи също бяха ужасни, в продължение на две три години почти всяка вечер правеха купони с техно музика, от която се чуваха само басовете до към 3 - 4 часа през нощта, тропане на токчета, викане, пеене. Почти всеки път се качвахме към 10 - 12 часа да им правим забележка обаче само се намаляваше за малко и после пак се увеличаваше.  Накрая викнахме полиция, които като дойдоха ни записаха имената и нашите и техните, и им направиха предупреждение, като казаха че следващия път като ги викнем има глоба 1000 лева. От тогава купоните им спряха  Grinning И най-големия купонджия от тях, бяха студенти на квартира, не издържа на тишината и се изнесе. И сега вече си спим спокойно през нощта.    sleepuuHug newsm19 sohappy

# 11
  • Мнения: 239
  Полиция съм викала 2 пъти! Но това е вече когато не издържах на уплашения поглед на детето - гадовете от горния етаж не могат да разберат какво е детето ти да се тревожи и да не може да се успокои, други са техните приоритети в живота! Преди това стисках зъби - все пак ми беше неудобно да звъня на хората на вратата с някакви изисквания. Съпруга ми веднъж им беше правил забележка и аз изчаквах да се вразумят. Тропанията по всяко време, тромавото ходене, което създава впечатление, че всеки момент ще паднат през тавана у нас, гадните им шумове(незнайно от какво), блъскането на вратите, крясъците, обелките от чесън, слънчоглед и космите в терасата....това както и да е - решавам, че просто са шумни съседи и каквото-такова! Но запоите до сутринта са ужасни! Не мога да подлагам детето си на този стрес непрекъснато! А също и нас - мъжът ми се връща каталясъл и му трябва почивка, но къде ти...Ако в собствения си дом нямаш спокойствие...къде тогава?
  След идването на полицията ВТОРИЯ ПЪТ спряха музиката, но започнаха още по-силно да викат, да скачат, да удрят с нещо по пода нарочно...и така до 03ч.
  Те са на квартира. Обадих се на хазая им - отнесе се с разбиране човека и каза, че ще говори с тях! Но ако и това не даде резултат, ще започна да действам стъпка по стъпка както сте ме посъветвали, ЗА КОЕТО ОТ СЪРЦЕ ВИ БЛАГОДАРЯ! Ще пиша как се справяме!
  skygirl, успех с преместването и дано нямате такива, а и от друг род проблеми там! Ние смятаме да си строим къща, но до тогава...трябва да се справим с този проблем!

# 12
Трябва да ви кажа, че един як ( космат по възможност Grinning ) мъж по гащи и потник с вид на ядосан бик, който думка на вратата на шумящите и изрично ги предупреждава, че само ако спрат музиката, тогава може би няма да им е*е майката е много по-ефективен от посещението на полицаи.

Ако имаш късмета съпругът ти да е от по-тежките категории, не се колебай Simple Smile

# 13
  • Мнения: 16
Моят съвет е да подадеш жалба и в общината. В нашата има такава дирекция за опазване на вътрешния ред и със сигурност знам, че има комисия и задължително правят проверки и замерват нивото на шума. Успех

# 14
  • Мнения: 2 401
Моят съвет е да подадеш жалба и в общината. В нашата има такава дирекция за опазване на вътрешния ред и със сигурност знам, че има комисия и задължително правят проверки и замерват нивото на шума. Успех

Това ме развесели.  Представям си - идва комисията в 3ч. посред нощ пред вратата на някоя бясна пиянска дружинка и за почва да прави замерване на шума ... Joy

Общи условия

Активация на акаунт