Относно размерите на плода - моля за коментар

  • 17 726
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Мамчета, може ли някоя от вас да ми разясни следните съкращения от ехограф -  BPD 8.3  AC 29.4   FL 6.3 ? Всеки път пропускам да попитам докторката, тя като ми каже че всичко е наред и аз забравям за другото  Laughing

# 1
  • Мнения: 620
BPD - диаметърът на главичката

FL - дължината на бедрото

AC - обиколката на коремчето,

това са показатели, по които определят размерите на плода и дали съмпадат с нормата за даден период от бремеността.  Нормата естествено се променя, в зависимост от срока.

# 2
  • Мнения: 2 746
Благодаря много!
Казаха ми, че има разминаване между размера на главичката и дължината на бедрото с две седмици / в моя случай бедрото изостава в сравнение с главата/ и в 32 седмица било нормално  Shocked.Въпреки това обаче, на мен ми се вижда множко това разминаване....Дали някой е имал подобен проблем?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
От всичко изчетено мога да ти споделя че ехографите по принцип имат отклонения.Дори и лекарят ми сподели ,че отклонението може да е +- 2 седмици,защото имаше и при мен някакво отклонение. При раждането всичко си беше наред.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На прегледа ми в 32 седмица, само единия показател отговаряше на 32 според другите беше 33-34.
Но при мен се очертава голямо бебе. Дъщеря ми се роди 3,780кг, това щяло да я надмине.
Моите тогава бяха BPD 85,5mm -33 g.s
FL-63 mm -32 g.s
AC 306 -34 g.s
ТЕглото каза че е 2,600кг тогава.

# 5
  • Мнения: 1 409
Благодаря много!
Казаха ми, че има разминаване между размера на главичката и дължината на бедрото с две седмици / в моя случай бедрото изостава в сравнение с главата/ и в 32 седмица било нормално  Shocked.Въпреки това обаче, на мен ми се вижда множко това разминаване....Дали някой е имал подобен проблем?
Да при мен беше по-същия начин.Аз бях ужасно притеснена и обиколих доста доктори.
На финала родих един голям и здрав мъж-3600гр,53 см.Желая го и на теб.Не се притеснявай няма ехограф,който да ти каже с пълна точност размерите на бебето.

# 6
  • Мнения: 605
И при мен през първата бременност имаше такова разминаване от 2 седмици, но обратното - главата изоставаше. Докторката ми обясни, че е нормално, главичката се мери от слепоочие до слепоочие и тъй като при момичетата челата са по-малки се получавало така. След разговора аз обявих, че ще си имаме дългокрако и стройно момиченце, което си е факт  Simple Smile.
Нямаш място за притеснение, бременей си спокойно!

# 7
  • Мнения: 7 947
Не се притеснявай! При мен уж плода се развиваше по - малък - изоставаше с 2 седмици, прогнозираха малко бебе - а то се роди 3200 гр-напълно нормално и здраво! Радвай си е УСПЕХ!

# 8
  • Мнения: 526
Сега като си разгледах снимките от ехографа,ми прави впечатление,че навсякъде имам разминаване с 1 седмица.Не се притеснявай!

# 9
  • Мнения: 331
Благодаря много!
Казаха ми, че има разминаване между размера на главичката и дължината на бедрото с две седмици / в моя случай бедрото изостава в сравнение с главата/ и в 32 седмица било нормално  Shocked.Въпреки това обаче, на мен ми се вижда множко това разминаване....Дали някой е имал подобен проблем?
При мен през цялата бременност беше така - лекарят непрекъснато ми разправяше, че плодът изоставал с 2 седмици. Няколко пъти ме вкарва в болница, за да ми вливат системи - да навакса в развитието си. До последно обаче показваше отклонения - дори при последния преглед. 5 дни след него родих - 20 дни преди термина - едно живо и здраво момиченце. Не се тревожи излишно, природата си знае работата. Лека бременност и раждане!

# 10
  • Мнения: 34
Куриоз-приемат ме в болницата на термина,да съм била под наблюдение, и лекарят, който ме приема, ми задава въпроса : Ти сигурна ли си в термина си, бе жена? Питам защо, казва ми че бебето е много малко- 2700 г. Притесних се малко,но след 24 часа се роди дъщеря ми 3100. Така че не се притеснявай, ехографа е машина все пак.

# 11
  • Мнения: 153
И на мен от 18та седмица насам ми казват, че бебчето изостава с една седмица (дотогава все го мериха че върви точно според термина). На последния ми преглед преди 2 седмици ехографа показа че обиколката на главичката и дължината на бедрената става отговарят на 21ва седмица, а обиколката на коремчето и съответно теглото на бебчето на 23та.. навсякъде обаче пише +/-10 дни, така че можеш да си представиш за каква "точност" става дума.

Не се затормозявай излишно   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 672
Благодаря много!
Казаха ми, че има разминаване между размера на главичката и дължината на бедрото с две седмици / в моя случай бедрото изостава в сравнение с главата/ и в 32 седмица било нормално  Shocked.Въпреки това обаче, на мен ми се вижда множко това разминаване....Дали някой е имал подобен проблем?

viva_nova, на менехограф ами отчете същото - главичката 2 седмици преди всичко останало, което съвпадаше точно с термина ми. Доки каза че няма проблем, случвало се понякога при по едрите бебета (а за нас каза че вървим нормално, но няма да сме дребни). Просто главичката е порастнала малко по бързо, но сега го чакат 3 месеца дебелеене, така че ще се изравнят Simple Smile Спокойно - а и както казват, еьографите бъркат. По скоро ни гледат да видат дали всичко е наред. На моята снимчица, където пише колко е голяма главичката и на коя седмица отговаря, от страни пише +- 14 дни Wink Явно и машината знае че може да бърка с 14 дни (точно 2 седмици). Леко бременеене и щомдоки казваче всичко е наред, живей спокойно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 092
аз лично не вярвам много много на размерите , които определят на ехографа.Двайсетина дни преди да родя ми казаха че бебчо е малко над 3кг и се очаква да наеедрее още - да ама не Mr. Greenтой се роди 2,7кг

# 14
  • Мнения: 7 416
Благодаря много!
Казаха ми, че има разминаване между размера на главичката и дължината на бедрото с две седмици / в моя случай бедрото изостава в сравнение с главата/ и в 32 седмица било нормално  Shocked.Въпреки това обаче, на мен ми се вижда множко това разминаване....Дали някой е имал подобен проблем?
   да!Просто бебето ми е с по-едра глава(такъв е гена),иначе няма никакъв здравословен проблем  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт