Температура - какво се дава на най-малките?

  • 10 331
  • 20
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Момчил има лека температура - мерих я в дупето му - показва 38,1, което трябва да е реално 37.5-37.6, нали?

Малкия на 27 август ще прави 2 месеца. Свещички Ефералган-150мг или Панадол се дава? По колко?

Не помня как беше при новородено, а и големия ми син никога не е вдигал температура на толкова малко месеци.

Както винаги, нашя педиатър не си вдига телефона. Звънях над 10 пъти, но той не вдига, той НИКОГА не вдига телефона, освен когато е на кабинет. Днес сутринта ходих точно заради това, че бебето почна да се обажда да кашля, но педито само каза "Ти на това кашлица ли му викаш". Гледа го в ушите и изписа капки за нос и уши. За кашлицата - нищо.
Детето продължава да кашля, обаче. вярно, по малко, но не спира. А сега, към 19*30 часа - вдигна и тази температура.

Ако развие още по-висока, трябва да му дам нещо.
До колко градуса се изчаква преди медикамента и какво и по колко се дава?

Много ми е спешно това, че трябва да се купи и от аптеката.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз до сега съм давал на малкия Панадол и Нурофен.Мисля че при вас няма да има проблем да дадеш Панадол,на него пише че е за деца над 2 месеца,докато Нурофена е след 3-я месец.Не давам нищо до 38 градуса,над тези градуси давам Панадол.Но това го правя сега.Когато малкия беше на 1,5 месеца дадох Панадол още на 37,3,бях се изплашила.Мисля че давах по 2,5 мл.Успех!

# 2
  • Мнения: 35
Аз давам над 37,5t-панадол сироп или свещички.Ефералган свещички мисля че имаше и от 80мл,150 ми се струва много.Предполагам че знаеш,че са през 6 часа(но аз да си кажа Simple Smileпак)Оправяйте се бързо!

# 3
  • Мнения: 238
 За първи път на около 3 месеца - Панадол Бебе.
Не помня какви милилитри беше за съжаление  Sad. Но мисля, че в упътването го има според килограмите.

# 4
  • Мнения: 492
Има хомеопатични свещички "Вибуркол". На нас ни ги изписаха на 14 дни, заради ушичките/ имаше 38 градуса/. По съвет на педиатъра не давам нищо противотемпературно ако под 38. Но ако те притеснява дай над 37,6.

# 5
  • Мнения: 4 496
Преди 38 гр.не давм нищо.Ако е повече-Панадол-дозировката е на кутийката.И мажа челцето и китките с кърпичка,напоена със студена вода+мъъъничко оцет.

# 6
  • Мнения: 689
При такава температура Панадол бебе - на кутията пише дозата.
Ефералган свещички, знам че се слагат при много висока Т, за бързо сваляне и ми се струва, че 150 е доста. На нас в 6-и месец ни бяха изписали Ефералган 80

# 7
  • Мнения: 337
Панадол за бебета - на кутията пише дозировката според килограмите на бебето

# 8
  • Мнения: 588
       Температурата ви не е много висока. Можеш да му сложеш на крачетата оцетени чорапи /чорапките се напояват в равни количества вода и оцет/, които се изцеждат добре преди да му ги обуеш. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 265
Аз давам Панадол за бебета, но той е вдигал 3 пъти температура - два пъти при ваксинацията и веднъж без причина през ноща.
Има дозировка и упътване на кутията.

А защо Т до 37.5 градуса не е притеснителна?  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 233
За температура съм давал Калпол и Нурофен, но тя беше на 6 месеца и да чукам на дърво ми се е случвало да вдига Т само веднъж. А за толкова малко бебе  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 849
След ваксината на 2 месеца може да се дава Панадол ,ако лекар разреши ,на кутията пише колко .Аз не давам нищо за Т до 38 38,5 .Вашата Т също не е висока.Посъветвай се с педиатър .

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Посъветвай се с педиатър .
Много ми се иска, ама като не си вдига телефона - много му звънях тази вечер, ама нейсе!

Мъжа ми вече купи панадол
тази нощ ще наблюдавам детето, ако вдигне над 38 поне ще имам лекарството у нас и ще му дам
иначе имаме 3 панадола, но сме ги разнесли по провинциите с големия ми син, а ефералгана, който имам у нас - свещичките , е 150 мг, защото ми е на големия син. И на мен ми су струва много, затова цитирах в постинга колко мг е свещичката.

ОК, момичета, много ви благодаря на всичките!
Лека вечер ви желая, а за мен си пожелавам да ни се разминат панадолите, че никое лекарство не е полезно, особено за тоакова малко същество  Sad

# 13
  • Мнения: 226
Ние в момента сме в подобно състояние - Алекс е с хрема и температура, която вече отшумява. Според педи е летния грипен вирус. Според нея при температура до 37,6 не се дава нищо - над нея се дава Панадол - според дозировката на кутията - 2 мл 4 пъти на денонощие максимум и през 4 часа минимум.
И ние сме с много лека кашлица и ни изписаха Виброцил капки за нослето и витамин С.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
За Т са ти писали момичетата- панадол съм давала след 2-рия месец!
За кашлицата- прави инхалации със сода, по няколко пъти на ден, но не го дръж по много детето! Иначе синът ми е пил и проспан капки, но беше на 4 месеца! Има едно нещо за подсилване на имунитета- есберитокс- ако не се лъжа /не съм сигурна/ ни го изписа когато се разболя малкия и е хубаво лекарство!
Смени си педито! Peace
Успех и дано ви се размине само с уплаха! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт