Блогът- чужбинска мода или не?

  • 1 362
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Напоследък да не кажа 99% ама около 80% от познатите ми си направиха блогове. Чудя се това мода, която ходи по чужбина ли е или и в БГ е така?
Популярно ли е блогването в държавата, в където сте? А вие самите имате ли си блог? А защо ( да )/(не)?

# 1
  • Мнения: 6 167
Аааа, много яка тема! И аз исках да пускам такава - не разбирам много добре какво е  блог.
Правиш съчинение по някаква тема , която те вълнува и я пускаш отворена за дискусия ли?

# 2
  • Мнения: 7 091
Аааа, много яка тема! И аз исках да пускам такава - не разбирам много добре какво е  блог.
Правиш съчинение по някаква тема , която те вълнува и я пускаш отворена за дискусия ли?


Ами близко си Simple Smile По-скоро е онлайн дневник, като може да имаш дискусии, снимки и т.н.

# 3
  • Мнения: 2 195
Хм , мерси за разяснението . Аз се пулих сума ти време на "блоговете" в Клюкарника  Rolling Eyes
Нямам такова нещо . Не знам каква мода е .

# 4
  • Мнения: 7 091
Честно казано въобще не знаех за темата в Клюкарника, просто ми хрумна да питам, защото на когото кажа, че нямам от няколко дена всички са много учудени Simple Smile Та реших да питам аз ли съм само дето не съм си направила или това е някаква локална мода Simple Smile Половинката има от сума време, ама той го ползва повече професионално, от кога ме навива и аз да си направя, ей сега пуснах да си направя едно безплатно да видим какво представлява.  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 2 195
То не е тема , душа , ама разбрах измежду редовете , че имат мацките ...

# 6
  • Мнения: 1 436
И в България е така, но ми се струва, че там е предимно сред тийнейджърите, докато тук блогват хора от всякакви възрастови групи Crazy. Или поне това са моите наблюдения. Сестрата на мъжа ми също ми се чуди, че нямам блог, защото в БГ всички имали. Тя е тийн, на нея й е позволено да мисли, че нейните приятели са всички Laughing 

Мен лично не ме влече да си изливам душата в интернет  Crazy. Но с удоволствие чета блогове на приятели, особено на тези, с които не се чувам редовно. Така ми е лесно да ги държа под око  Laughing  

# 7
  • Мнения: 7 914
А блоговете публични ли са? newsm78 или могат и да са лични.. като снимките например? newsm78
 питам понеже не бих си водила дневник публично Thinking
 отивам да видя темата и в клюкарника Thinking

# 8
  • Мнения: 7 914
някой има ли линка за темата в клюкарника, че не можах да я намеря  Blush

# 9
  • Мнения: 3 491
Лични излияния тип "дневник" не ме интересуват, но блогосферата като явление - да. Има хора, които се препитават с писането на блогове (е, не е масово явление, де  Simple Smile ). Блогът е лесен начин ако се чувстваш експерт в някоя сфера и имаш какво да кажеш, да го заявиш публично. Ако знаеш занаята на блогването, имаш шанс даже да те забележат. Има случаи, когато популярността на автора на блога води до издаване на книга, такъв е случаят с тази дама например:

http://chocolateandzucchini.com/

При всички положения, за да те забележат, трябва да пишеш добре, със съзнанието, че те чете целият свят.
Има стратегии за това как да направиш блога си достъпен - като следиш популярните ключови думи в Гугъл, например, и използваш тях за таг-ването. Така си правиш блога по-лесно откриваем за търсачките.
Гугъл Adsense и асоциираното членство в Амазон могат да ти носят и доходи от реклами.
Изобщо - интересно е. Има хора, които го могат и го правят професионално. Като всяко нещо, и това си иска ученето.  

# 10
  • Мнения: 1 393
Не е задължително блога да е личен и като "дневник".
Напротив, аз повечето хора, които познавам, са с бизнес блогове, не с лични.
Такъв е и моят (Тандури и някои други мами тук са го виждали и знаят).
Браншът ми го изисква- така без да разкривам лични детайли и подробности в интернет или да публикувам персонални снимки,
се "свързвам" с клиентите си на едно по- лично ниво, което на тях много им допада.
И на мен ми беше странно до преди няколко години, сега обаче твърдо смятам блога за съвременна необходимост.

# 11
  • Мнения: 3 491
Не е задължително блога да е личен и като "дневник".
Напротив, аз повечето хора, които познавам, са с бизнес блогове, не с лични.
Такъв е и моят (Тандури и някои други мами тук са го виждали и знаят).
Браншът ми го изисква- така без да разкривам лични детайли и подробности в интернет или да публикувам персонални снимки,
се "свързвам" с клиентите си на едно по- лично ниво, което на тях много им допада.
И на мен ми беше странно до преди няколко години, сега обаче твърдо смятам блога за съвременна необходимост.

Много ми хареса блогът ти, MrsG! (Професията ми е да намирам информация, не се чуди откъде го знам. Simple Smile))

# 12
  • Мнения: 2 257
Блог имаше в Дир преди сигурно 4-5 години още, шеговито наречен Глог. Не мисля, че е само чужбинска мода. Блог нямам, май няма и да имам. Смятам директно да премина към издаването на книгата си. Wink

# 13
  • Мнения: X
аз засега си нямам
но ето какво пишеше тук из пресата
гаджето на някакъв младеж писала в блога си, че той почвал новаработа и тя хич не била доволна, че трябвало да се местят
е, шефът открил блога и го изритал
та така...

# 14
  • Мнения: 7 091
MrsG, и на мен много ми харесва твоят блог! Аз още нямам идея какво ще пиша, сега го създадох, ама ти си ми вдъхновение! Peace

Звездичка, могат и лични да са, даже ако искаш могат да ги четат само определени хора, поканени от теб.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт