Столче за кола с изофикс

  • 6 955
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 23 538
Моля майките със столчета с изофикс да ми кажат какво е. И снимки би било добре. Чета си из нета какво е т'ва чудо и пише, че само с нови коли се връзвало, защо? Всичко ли нови коли го имат? От кога е датата на промяната?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Защото новите коли имат изофикс система, която пасва с изофикс системата на столчето и не се занимаваш 5 минути да промушваш колани и т.н. Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 538
Именно де, аз искам някой изофикс системата на колата да ми покаже Simple Smile На столовете ги видях в магазина, ама влязох в един автосалон и питах за изофикс и ме гледаха като извънземно. Laughing

# 3
# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 538
Не, не ми върши работа. Не мога да се докопам до изображение на седалка на кола с изофикс система. Само описания какво е Sad

# 5
  • Мнения: 2 652
Не, не ми върши работа. Не мога да се докопам до изображение на седалка на кола с изофикс система. Само описания какво е Sad

Ами не знам дали ще ти намеря снимка сега, че ме мързи, ама седалката на колата в цепката между облегалката и седалката има нещо като халкички. Базата на детското столче пък има нещо като кукички, които пасват на халкичките и се закачат за тях, за да е стабилно монтирана. Самото столче се "щраква" върху базата. Страшно обясних, ама поне би трябвало да е ясно.

Иначе Isofix седалката по нищо друго не се различава от не-Isofix такава. Само задължително някъде има малък знак, че е Isofix.

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 3 880
Именно де, аз искам някой изофикс системата на колата да ми покаже Simple Smile На столовете ги видях в магазина, ама влязох в един автосалон и питах за изофикс и ме гледаха като извънземно. Laughing
2 метални халкички са (на прегъвката между седалката и облегалката), на които се щраква седалката.
Може да се постави и допълнително на колата, ако няма, естествено, ако намериш сервиз, в който да знаят ще е то изофикс Wink

Иначе Isofix седалката по нищо друго не се различава от не-Isofix такава. Само задължително някъде има малък знак, че е Isofix.
И доста по-тежка в сравнение със същия модел без изофикс
а, да, най-вече в цената се разминават значително Wink

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 538
Звъня в Moto Pfoe да ги питам могат ли да ми сложат с нова седалка с изофикс на 15годишното возило. Отговора беше "?!?!?!??!?!?!? такова няма." и затвориха Laughing

# 10
  • Мнения: 3 880
Отговора беше "?!?!?!??!?!?!? такова няма." и затвориха Laughing

Нищо друго ли не казаха? Как така ще затворят Shocked Тия хора кога ще се научи как да се отнасят към потенциални клиенти Shocked Няма лошо да не са чували за нещо, ама да поразпитат за какво става въпрос, да се поинтересуват и разтърсят малко... ама нали е най-лесно да затвориш....
Сега видях, в Германия поставят системата допълнително на цена между 100 и 200 евро, не разбрах обаче тази цена за всички места ли е или за всяко отделно newsm78. Нашата има 2 отзад и едно на предната седалка, но са си в колата от самото начало.

# 11
  • Мнения: 2 652
Иначе Isofix седалката по нищо друго не се различава от не-Isofix такава. Само задължително някъде има малък знак, че е Isofix.
И доста по-тежка в сравнение със същия модел без изофикс
а, да, най-вече в цената се разминават значително Wink

Е, аз имах предвид на външен вид. За тежината не знам. Колкото до цената - при новите коли някои модели са стандартно с такава седалка (напр. при мойта не съм доплащала), други - не.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 062
Новите коли май вече всичките са така.

Обаче аз мисля, че столовете за големи деца, сиреч, които само с колана на колата се захващат, нямат Изофикс. Или поне аз не видях.

# 13
  • Мнения: 3 880
Новите коли май вече всичките са така.

Обаче аз мисля, че столовете за големи деца, сиреч, които само с колана на колата се захващат, нямат Изофикс. Или поне аз не видях.

Имат- ето тази например http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=de&catID=1& … d=14&navid=18


Колкото до цената - при новите коли някои модели са стандартно с такава седалка (напр. при мойта не съм доплащала), други - не.
Аз пък имах предвид директно сравнение между две седалки от една и съща марка и модел. Например при Рьомер една и съща седалка без изофикс е 150-170 евро, а със- 250. долу-горе 100 евро разлика.... Peace

# 14
  • Мнения: 2 652
Ти говориш за столчето - така да. Но не ми стана ясно защо пък да са с различна тежина. Нали всъщност разликата е в базата, а не в столчето.

# 15
  • Мнения: 3 880
Ти говориш за столчето - така да. Но не ми стана ясно защо пък да са с различна тежина. Нали всъщност разликата е в базата, а не в столчето.
Зависи от марката, Рьомер например нямат база, всичко си е в седалката и понеже тази с изофикс е пълна с железа си тежи повече.

# 16
  • Мнения: 2 652
Ти говориш за столчето - така да. Но не ми стана ясно защо пък да са с различна тежина. Нали всъщност разликата е в базата, а не в столчето.
Зависи от марката, Рьомер например нямат база, всичко си е в седалката и понеже тази с изофикс е пълна с железа си тежи повече.
Схванах.

Общи условия

Активация на акаунт