Какво става с нас , майки

  • 12 132
  • 288
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пушим през бременността си, понякога си и подпийваме, с боядисани коси, с GSM- и  върху бременните кореми, някои от нас не ядат , за да не развалят фигурата си, други не кърмят , за да имат хубав бюст, пушим пред децата си, даваме ги на ясли, за да си починем от тях .....

 Мислите ли, че сме добри майки ?

# 1
  • Мнения: 526
От изброените само за боядисването на косата мога да си посипя главата с пепел Grinning
Иначе не мога да отговоря еднозначно на въпроса.

# 2
  • Мнения: 17 407
От изброеното не приемам само пушенето. И въпреки това тези неща не са показателни, ама изобщо. НЯма перфектни хора, това го знаем всички.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
Яслата и боядисването не мисля, че е някакъв минус, но за другите работи си пава. не се хубави и не са редни.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всичко това тук  се приема за нормално  ... секциото по желание също ... 

# 5
  • Мнения: 8 999
Аз пък мисля, че съм добра майка, независимо от всичко, което си изброила. Това ми намирисва на някакво вманиачаване. Щом съм родила здрави деца, които продължават да  са здрави, нищо че отдавна не са на кърма, щом ги възпитавам и се грижа за тях, значи съм добра майка /за тях/. За теб може и да не съм, но не съм ти и майка.

# 6
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз съм добра майка, а това което си писала си е въпрос на избор на всеки човек и не мисля че някой има право да упреква друг за това как да си гледа децата и как да си живее живота! Не пуша, не пия, по мъже не ходя и слушам техно  Party

# 7
  • Мнения: 1 672
аз също не приемам пушенето и пиенето  Stop




# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм съгласна. Говори за себе си.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Малко пресилено ми се вижда newsm78 Дай като сме бременни да се занемерим и да ходим  чорлави и неподържани  Simple Smile Времената са такива динамични, не е нормално да се лишаваш от комфорта и съвременната техника... За цигарите и алкохола съм съгласна

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
И аз смятам, че съм добра майка и се гордея със себе си  семейството си.Аз си боядисвах косата като бях бременна,  подстригвах се и т.н.Пушенето и пиенето по време на бременност добре, но това сега да се крия да пуша ми е малко глупаво.А за яслите не смяташ ли, че има много семейства, които не могат да си позволят майката да остане дълго в къщи и са принудени да дадат децата си я на ясли, я на баби.

И накрая, да допълня съгласна съм с baibibi

Аз пък мисля, че съм добра майка, независимо от всичко, което си изброила. Това ми намирисва на някакво вманиачаване. Щом съм родила здрави деца, които продължават да  са здрави, нищо че отдавна не са на кърма, щом ги възпитавам и се грижа за тях, значи съм добра майка /за тях/. За теб може и да не съм, но не съм ти и майка.

# 11
  • Мнения: 4 496
Пушачка съм,но в момента,в който разбрах,че съм бременна- Naughty
Боядисвам се.Все пак никой не е доказал,че боята вреди на бебето.Поне аз не знам за доказателства.
Не съм пила алкохол,с изключение на половин чаша червено вино на Коледа.
Кърмих колкото можах.
Ако дам малката на ясла,а брат и на градина,няма да е защото искам да си почина от тях.
За секциото по желание не искам да коментирам,защото и трите пъти родих така,и рискуваш темата ти да се превърне в поредния спор...  bouquet
Ако съм се въздържала от всички неща ,които си изброила,а после бия децата си,добра майка ли съм??
Добра майка е доста обширно понятие.И всеки го пречупва през собствената си призма.
Не мога да отговоря на въпроса ти,защото е в множествено число.
 Flutter

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Пушачка съм,но в момента,в който разбрах,че съм бременна- Naughty
Боядисвам се.Все пак никой не е доказал,че боята вреди на бебето.Поне аз не знам за доказателства.
Не съм пила алкохол,с изключение на половин чаша червено вино на Коледа.
Кърмих колкото можах.
Ако дам малката на ясла,а брат и на градина,няма да е защото искам да си почина от тях.
За секциото по желание не искам да коментирам,защото и трите пъти родих така,и рискуваш темата ти да се превърне в поредния спор...  bouquet
Ако съм се въздържала от всички неща ,които си изброила,а после бия децата си,добра майка ли съм??
Добра майка е доста обширно понятие.И всеки го пречупва през собствената си призма.
Не мога да отговоря на въпроса ти,защото е в множествено число.
 Flutter
Напълно съм съгласна с това мнение

# 13
  • Мнения: 1 371
Оф, стига с тия неща!
Недей да слагаш всички под общ знаменател.
За протокола: Не Пуша, Не Пия, Напълнях с 35 кг - свалих ги с подходящата храна  Grinning, защото Кърмя, детето ми е пред мен в кошарката, а не в ясла. Секциото ми не беше по желание, а защото бебето ми можеше да умре в мен, докато се опитвах да родя нормално.
Ех, изкарах се Майка Тереза. Но пък си е истина.
Но дори и да пушех, пиех.... и т.н. - на никой не му влиза в работата. А още по-малко да се задава такъв въпрос. Всеки си е прав за себе си и всяка жена, според възможносттите си, е Добра Майка.

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
как така "Мислите ли, че сме добри майки ?"... разбира се... Добри майки сме! Няма идеални хора. Всеки е прегрешил с нещо и всеки си е премерил риска. Грижим се за децата си по възможно най-добрия начин, борим се с живота и се надяваме че от тях ще станат свясни хора. Изключения има винаги, но според мен "перфектната майка" в чистия вид за който ти говориш... я няма. А мога да се сетя и за други човешки пороци, които не си споменала и които не мисля че ни правят лоши майки.

Общи условия

Активация на акаунт