За портокаловия сок!

  • 1 095
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Малко разяснения да напрявя, тук в Канада , където живея, в болницата при раждането ми дадоха една книга за отглеждането на детето. Та в нея прочетох за даване на ананас на 7 месеца, но за портокала нищо не са споменали. Но тъй като си проверявам всяка информация, затова питам и вас, майките с опит.
Соковете ги разреждам с вода, за да се опитам постепенно да премина на вода, защота явно водата и е безвкусна, но май не ми се получава номера. Така или иначе бебка почти не приема други течности освен кърмата. Рядко пие сока, който й приготвям, та само правя и хвълрям! ooooh!

# 16
  • Мнения: 4 915
Моят съвет е да премахнеш сока, а да предлагаш само чиста вода. Когато пожелае - тогава. В Детските ясли какво им дават за пиене?

Детето ще свикне отрано на сладки сокове (дори и без захар, имат фруктоза) и напитки, което не е твърде полезно. Водата и млякото са напитките за малки деца.

Ако яде плодове - пресни, пюрирани, няма нужда да ги даваш и на сок. Не и от кутия за възрастни, пък били те и с обявени "не-вредности" на етикета.

Голямата ми щерка пропи вода на 8 месеца, бебето - още не. Караме си така, на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт