Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз ходих и на двете, точно поради гореизложените причини - на държавното заради документите предимно, а на частното, за да ми е мирна главата, че всичко с мен и бебчо е наред. Ще раждам в държавна болница, но това вече си е личен избор  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 9 050
Не е задължително да си на ЖК от ЗК

За изплащане на болничните и майчинството единственото условие е да си здравно и социално осигурена - ако не се осигуряваш  - не получаваш...

За еднократната помощ при раждане - пак трябва да се осигуряваш някъде, за да има откъде да ти дойдат парите...

Тъпата ЗК е само за здравно обслужване. Покрива ти някакъв пакет услуги, ако си здравно осигурен и толкова. Другите институции са си отделно!

Не е съвсем вярно това. Еднократната помощ за раждане се дава на ВСИЧКИ. Не е задължително да е осигурена, за да я получава.

Ако ще раждаш в частна клиника, не е необходимо да минаваш по ЗК. Но провери дали частния ти лекар може да ти издаде болничен лист. Защото без болничен лист - няма обезщетения.

# 62
  • Мнения: 87
цялата ми бременност се следеше от лекарка която не работи със здравната каса - всички прегледи, изследвания, направления, болнични тя ми ги издаваше. Раждането избрах да е в Шейново.

# 63
  • Мнения: 6 618
И тука някой писа, че било странно още от сега да мисля за надбавките... Драга моя, аз съм в 6 месец, рано ли е а??? Защо да не си искам помощ от държавата като я предлагат???
Аз бях , първия и втория ти пост са съвсем различно нещо.В първия излизаше ,че въобще не искаш да си губиш времето с прегледи и ще отидеш само ако е нужно за майчинството.Аз ли съм разбрала грешно или ти си се изразила неправилно е без значение -ИЗВИНЯВАЙ Hug
Първия болничен ми е от ЛЛ ,която ми водеше ЖК втория е от клиниката в която родих ,но ЛЛ го нанася в амболаторната книжка.Часния лекар/и/ при които ходех казаха ,че не могат да ми издадат болничния/45 дни преди раждане/ и затова ходех и при ЛЛ.
Часния лекар може да ти издаде болничен при възникване проблем с бременността /да не дава Господ/,но не и от тези регламентираните.

# 64
  • Мнения: 1 866
Аз лично си следях и двете бременности на частно. Не съм взимала каквито и да е направления за нищо. После родих също на частно, издадоха ми документите, които трябва за да си получавам майчинството и това е.

# 65
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е, това е съвсем друго нещо, ама как го беше написала..... Shocked

# 66
  • Мнения: 891
През цялата ми бременност ходех при лекар, който не работеше със здравната каса.
Следеше бременността, назначаваше изследвания, изписваше лекарства ...
За всичко си плащах !
В края на 8- мия месец доктора ми даде всички документи и ми каза, че с тях трябва да отида в болницата в която ще раждам,
когато ми започнат болките.
Накрая избрах да раждам във "Весела", без лекар, без плащане... 
Не са ми искали направление в болницата в която раждах.
Само картона в който беше описано всичко свързано с бременността ми .

# 67
  • Мнения: 1 173
Здравей,аз ходя на ЖК и на частен кабинет и по здравната каса,казаха ми,че няма значение кой от двамата доктори ще ми издаде болничният,важното е да са регистрирани,лицензирани доктори. В случая болничният е важен за изплащане на майчинсвото.

# 68
  • Мнения: 13
Ето каква беше причината да задам този въпрос все пак...

В процес на смяна на местожителството съм и надявам се скоро да се разкарам и от личната си лекарка в Бургас...
Тя ми изписа талон за гениколог по здравната каса и аз дойдох тук във Варна да си търся лекар. Но какво бе учудването за мен?!
Не ме приеха защото видите ли нямало писано BG  в квадратчетата горе!!! Талона бил невалиден. А оная пача в Бургас си взе отпуск и си замина на почивка и сега няма кой да ми оправи талона! Мисля, че нарочно го направи, защото самата тя е гениколожка, а аз и отказах да се водя при нея... Извинявайте, но таткото е от варна, свиваме си гнездо във варна, а аз ще се тътря всеки месец в бургас на гениколог. как ли пък не! И сега ми остава само да съм си на частно... и ако успея да си сменя личния лекар ще си осигуря нужните документи. Ако ли не - пак на частно ще се изсlедвам за СПИН и тн. , ще ида без розово направление, ще се охарча макар че редовно си плащам скапаните осигуровки ... Но дано парите които пръскам заради немърливата докторка да са от полза и дететнцето да е живо и здаво Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 930
Ми не е задължително. Моята не работеше със зк, раждах при нея.

# 70
  • Мнения: 4 111
Можеш да си смениш личния лекар и той да ти даде ново направление за гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт