Колко дена важат направените изследвания за детска ясла?

  • 5 138
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
Сещам се, че преди важаха месец. Но сега директорката на яслата, където ще ходи малката ми дъщеря, не беше сигурна дали месец или по-малко вече важат. Ако някой е наясно, моля, да сподели!

# 1
  • Oslo
  • Мнения: 659
Кръв и урина - 2 седмици, чревни паразити и микробиология - 1 месец, бележка от личен лекар че детето не е в контакт с ОЗБ - 3 дни.

# 2
  • Мнения: 201
Много ти благодаря, zuzina!    bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 11 692
Аз знам,че кръв и урина важат 6 дни,чревни паразити и микробиология 15 дни,а бележката за контакти 3 дни.

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659

"Чл. 4. (1) В детските градини целогодишно се приемат деца въз основа на писмена молба, подадена от родителите.
(2) Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.
(3) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 30 дни по епидемични показания се представя еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии, а при отсъствие за повече от 2 месеца - еднократен отрицателен резултат за чревни паразити съгласно Наредба № 5 от 2006 г. за диагностиката, профилактиката и контрола на местните паразитози (ДВ, бр. 40 от 2006 г.).
(4) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен."

Али - права си, грешката е моя!

# 5
  • Мнения: 201
 Благодаря, момичета! Peace

# 6
а мислите ли, че е проблем, че сме пропуснали първа реимунизация полиомиелит (четвърти прием)?
Доколкото знам, според имунизационния календар се прави на 14 месеца, но тогава бяхме болни.
Щяха да ни го сложа в понеделник, но сестрата забравила и сега остава за след един месец, т.е. края на септември.
Според сестрата (личната лекарка е в отпуск) това не е проблем за яслата, имало някакви промени в закона, но според директорката на яслата е пречка - предлага да занесем каквото имаме, пък тогава да се обадят в ХЕИ да питат. а аз не искам да правим излишни изследвания...

Общи условия

Активация на акаунт