Кои от дечковците наближават 2-та годинка?

  • 4 151
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Кои от дечицата наближават втората годинка?Ако искате да обменим опит,какво ядете,как спите,какъв режим имате,как се развивате...въобще всичко.Мисля,че ще ни е полезно на всички.
Моят Влади е на 1г и 9м.

# 1
  • Мнения: 8 769
Нов вид отчетна тема? Shocked

# 2
  • Мнения: 597
Защо?Проблем ли има?Искам себеподобните мами да обменим опит,това е!

# 3
  • Мнения: 28
това като идея е добро да обменим опит,въпреки,че твоето дете е доста по-голямо от моето,което е на година и четири месеца вече,но ако ти кажа с какв бясна скорост се развива и как всичко вече разбира,направо се шашкам.Дори нямаше още годинка,когато лекарката казваше,че си изглежда на годинка и нещо,така че можем да поговорим и да обменим опит,но съм сигурна,че ти през повече неща си минала.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Mая е на 20 месеца, т.е. 1г 8 месеца.
Ще е интересна тема, но е за "Нашите деца" Wink

# 5
  • Мнения: 597
Ами сори ако съм сбъркала форума,нека модераторите ме преместят.
Но би било супер да си побъбрим за себеподобните дечица.
Какво ядете,кое ви е любимото ядене?
Как сте с гърнето?
Как спите?
Колко сте големи-мерките ви какви са?....
и все такива интересни за мен,а предполагам и за вас неща.
Моля да ме подкрепите в идеята ми.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ники е на 1,8 мес. и за мен темата ще бъде безкрайно интересна, ако представлява чак такъв ужас за модераторите да я местят овреме Grinning

# 7
  • Мнения: 137
Еее най-накрая и аз да си намеря мястото за отчитане Simple Smile

Моя Виктор е на 1г.8м. Голяма е фурия, но не иска да говори изобщо, иначе всичко разбира
На гърнето върши всичко каквото му се прави в момента, в който го сложа, ако не го сложа, изобщо не се впечатлява и си го върши в памперса.
Обожава да се катери по мебелите в къщи и не минава ден да не се строполи от някъде /маса, стол, диван/.
Яде мойте кулинарни творения, супи и манджи най-вече, не мога да определя какво му е най-любимо, освен киселото млеко, което е над всичко Simple Smile и като мерне кофичка в къщи и подскача като катерица, за да го докопа и си го яде сам с лъжицата.
Спи 1 път на ден от 1 до 3-4-5 часа, вечер ляга най-рано в 21.30ч
За мерките не знам, не сме се мерили скоро, но адски тежи.

# 8
  • Мнения: 597
Моят Владимирчо както казах е на 1г и 9м.
Много бърбори,пее,танцува,обожава да гледа телевизия,сутрин се започва със Здравей България-Мия и бати-демек Ники Дойнов,после Гала,Сачо-т.е.Славчо,а следобед Биба-Биг брадър или Къци,вечерта Анастасия и Дидоооооооо,за лека нощ Ники Кънчев,а събота и неделя Сол-т.е. Морска сол:)))Голям меломан е.Иначе да е жив и здрав е много див, а хване ли го ината...хвърля и чупи всичко наред.Яде добре,да чукна на дърво,но не винаги иска да дъвчи,та все още си пасирваме някои неща Embarassed Спи все още два пъти на ден,сутрин става в 6.30 и после спи от 9.30 до към 11.00 и следобед спи от 14.30 до към 16.30.
Друго какво да ви кажа...а за гърнето-знае какво се прави там,но само си го разнася...
Не сме се мерили скоро,ама трябва да отидем скоро време-тогава ще ви се похваля.
Ако се сетите нещо друго-питайте,казвайте,става интересно...

# 9
  • Мнения: 644
Е,браво-една тема и за по-големите да има Blush
Макс е на 1 година и по4ти 10 месеца.
Адски голям инат е.Яде вси4ко,стига ТОЙ да е решил,4е ще го яде.
Най-много оби4а да яде кашкавал и домати.
Покрай яслата по4на и на гърне да седи,но не винаги го "пълни" .Казва "акиии" като се е наакал ве4е  Sick  Обожава да се тръшка за щяло и нещяло навън и да ме влудява...да се 4удя как да реагирам - в такива моменти навън е пълно със сеирджии... Crazy ...4акащи да видят наказваш детето...
Не говори-знае 10тина думи и това е...Спи веднъж на ден,ляга си късно-след 21.30ч.
Срам,не срам-аз го приспивам-сам не иска да заспива...През ноща се буди доста 4есто и идва в нашето легло...
Ами това е за сега... Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 299
Стефан както се вижда е почти на 2г. Голям бяс е . Обича активните игри - скачане , тичане, бутане и т.н. Нямаме една оцеляла играчка вече. Обича да танцува. В градинката като някой пусне музикална играчка и започва да танцува. Не ходи на ясла- баба ми го гледа. За храненето - яде когато и каквото иска.Обича кашкавал, кренвирши, краставици. Мрази да му се налага чуждо мнение. Любима дума - "Не". Има 2 ма приятели за които душа дава - Гого и Ники. Гърнето е проблем  - на мен ми казва чат пат събота и неделя /имаме вече няколко попадения/. Вечер задължително се приспива с тати и по-рядко с мама. Спи сам в отделна стая. Около 94 см е и тежи 13 900. Еми май това е.

# 11
  • София
  • Мнения: 983
Хубава тема! Най-накрая да има и ние къде да си "сверим часовниците" newsm10 .
Ивайла е на 1г и 8мес. - едно наистина диво дете #Milti за пет минути успява да насътвори 10тина поразии. Проходи на година и три мес. тичайки и до ден днешен много рядко ходи бавно (обикновено когато аз бързам). Доста е своенравна - за да направи нещо, което искаш от нея трябва да е убедена, че тя го желае. Големи обяснения падат защото в противен случай се започва едно тръшкане, ревове и крясъци... Надявам се да е просто период. Яде почти всичко, което й предложа, но когато й го давам с лъжица я мързи да дъвче, та повечето неща още ги пасираме или мачкаме Embarassed .В същото време обаче, ако й дам резен ябълка си го изяжда без проблем, също така филия, банан, бисквита, солети и т.н. С гърнето сме доста зле, но тепърва ще наблегнем на този "проблем", тъй като зимата в къщи беше доста студено и не смеех много често да я събувам, че горкото цялото настръхваше. През деня спи веднъж - от 14:30 до 16:30-17:30ч, а вечер заспива доста късно - към 22:30, но затова пък сутрин се буди чак към 9:00. Сама си го направи този режим и колкото и да се опитвах да го променя - никакъв успех. На обед заспива сама в нейната стая, но вечер за нищо на света не иска да е сама - трябва да си легнем двете на нашето легло и да пея докато заспи. Като свърши песничката започва да повтаря "ПАК!" и така...
Висока е около 87см и тежи над 13 кг.
Говори много и вече прави доста дълги изречения - голям смях пада с нейното дърдорене, защото като си каже изречението, започва да си го редактира сама, размествайки думите, докато й прозвучи добре. Вчера ме шашардиса със следната заповед:"Татиии, дай сионото на Ауа на пука каките на пеят." В превод - "Тати, дай дистанционното на Ивайла да пуснем каките да пеят". Чудя се ние с вас как ли сме живяли без да знаем какво е това дистанционно?! ooooh! При всеки удобен случай обожава да гледа Телетъбис и Мечо Пух - особено песничките. Танцува много смешно с подскоци и приклякване - не подбира музика.
Това е в най-общи линии, ако се сетя нещо друго - ще допълвам.

# 12
  • Мнения: 5 500
Цитат на: pepeliashka
Е,браво-една тема и за по-големите да има Blush
Макс е на 1 година и по4ти 10 месеца.
Адски голям инат е.Яде вси4ко,стига ТОЙ да е решил,4е ще го яде.
Най-много оби4а да яде кашкавал и домати.
Покрай яслата по4на и на гърне да седи,но не винаги го "пълни" .Казва "акиии" като се е наакал ве4е  Sick  Обожава да се тръшка за щяло и нещяло навън и да ме влудява...да се 4удя как да реагирам - в такива моменти навън е пълно със сеирджии... Crazy ...4акащи да видят наказваш детето...
Не говори-знае 10тина думи и това е...Спи веднъж на ден,ляга си късно-след 21.30ч.
Срам,не срам-аз го приспивам-сам не иска да заспива...През ноща се буди доста 4есто и идва в нашето легло...
Ами това е за сега... Twisted Evil

Абсолютно същата история е и при нас. С тази разлика, че не ходи на ясла. Успокоих се, бях почнала да си мисля, че съм безотговорна майка задето детето ми заспива много късно!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
dujdets, а кога гледате телетъбисите? Аз все ги гледах докато бях бременна, а сега не мога да ги улуча, за да ги гледа детенце.

Много се смях на всеки от постингите. Мога да цитирам части от всеки и ще се получи доста сносно описание на мой Николайчо.
Детенцето ми се развива нормално, се оказва:
-  катери се като макак от мебел на мебел, ежедневно се пребива от нови височини, без ни най-малко да му дойде акъла в главата за разлика от всякакви по размер и цвят отоци и цицини.
- усвоил е до изтънченост и ефектен театрален драматизъм умението да се тръшка, вие, суче, ридае безутешно проснат по очи и с навирано дупе, даже пуска сълзи, ако се наложи.
- Не-то ни е повече от любима дума, заспива и се събужда с НЕ на уста. Понякога водим забавни диалози: Обичаш ли ме? -Не. Аз майка ли съм ти? - Не. А кой те е родил? - Не. Ще ядеш ли? - Не. А ще спиме ли? - Не, мамо, айде нани-нани.
-  Категорично отказва да спи и заспива сам. Задължително го приспивам на семейното ложе гушнат. Ако си направя труда да го занеса до детския креват задължително се буди и се намества между мен и тати. Ако се събуди а ние сме в хола или кухнята, застава на вратата и тихо и сърдито издава кратка заповед -  Айде!!! Да ходя да си лягам до него на спалнята.
- Избягвам да го слагам на гърне, защото после не иска да му слагам памперс, изпада в истерия и се бием. А съвсем не е готов направо за гащи, ще чакам лятото, за да му тествам мераците.
- Любими манджи и първи думички - КОТКАЛ - кашкавл, САМ - салам, хебче - хлебче.
- от две-три седмици речника му осезаемо се увеличи - стол, слон, пате, кой е?, тъмно, студ и забележете - нокти - защото се гоним с ножичката за нокти и т.н. Прави прости изречения -Мамо, иж (виж) мау (котка).
И накрая да ви кажа хита от тази вечер:
Държа го на хълбок и явно с тазобедрената кост съм му смачкала пишока (на който казваме - пиле, пиле) - Николай се дърпа, прави болезнена гримаса и ми вика:
Мамо, мамо, ко-ко, ко-ко, Ох, Боли! Laughing

# 14
  • Мнения: 597
Ейййййййй колко забавно стана момичета.Много се радвам,че откликнахте на темата ми.
Моят Владимирчо така приказва,да е жив и здрав всичко разбира и всичко повтаря каквото чуе.И съм много горда от него,че повечето думи ги казва правилно,може би защото по цял ден е в контакт с възрастни хора-преди го гледаше мойта мама, а сега свекито.И ние още се учим да дъвчим,въпреки че има почти всички зъби.Но като по-малък имаше период в който го играеше злояд и аз предпочитах да го натъпча като гъсче,а дъвченето го поотложихме.Въпреки,че филия,месце,саламче,бисквити,вафли и други такива тестени си ги дъвче,но манджата почти не иска. Embarassed
Като ни види с мъжа ми да се гушнем и веднага застава до нас-"мама,тати бичат се"-така казва.Заспива и сам,но повечето пъти иска да си има компания,т.е. някой да легне на голямото легло,той в неговото-пие 100 грама вода,дава шишето и казва-Пил будата и се обръща на другата страна и заспива.А сутрин още отворил очи мен не ме забелязва,но казва-тати боиме се,т.е. да се борят с татко му....
А какво ядете момичета,какви манджи им давате?Аз нещо се поизчерпах откъм готвенето и събирам предложения.
Целувки на порастналите бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт