притеснения преди годеж/сватба

  • 4 542
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте!

Интересно ми е как се чувствахте,когато стана време окончателно да решите дали да се ожените за човека до вас?Имаше ли моменти,в които да се притеснявате дали постъпката ви ще е правилна?
Ето и предисторията на въпросите ми-днес бяхме излезли с приятеля ми,беше се умълчал за извесно време и направих грешката да го питам за какво си мисли.Отговорът бе,че има намерение след няколко месеца да ми предложи да се омъжим(преди това му предстои пътуване в чужбина и е решил да стане след това).Направо ми дойде като гръм от ясно небе Shocked.Обичаме се,доста пъти сме си говорили,че искаме да се оженим,правим съвместни планове за бъдещето,мечтаем си за бебе...Но въобще не съм очаквала,че ще направи тази крачка толкова скоро,мислех си,че ще ми даде годежен пръстен след 2-3 години.След като се разделихме направо не знаех как се чувствам.Едновременно се усмихвах и коремът ми беше свит на топка.Започнах да си мисля за това,че сме заедно само от година,че не сме живяли заедно(ако не се броят периоди от по една седмица,но не мисля,че те са показателни),че не познавам друго момиче,което да се е сгодило на 20 години,че дори не се е срещал с родителите ми и т.н.Накратко казано обхвана ме паника.Ако имах възможност да пусна тази тема преди половин час мнението ми щеше да е доста по-несвързано и хаотично.Сега горе-долу се поуспокоих и дори се сетих да проверя с търсачката дали няма друга такава тема Joy.
Имахте ли и вие такива кризи и как ги преодоляхте?Въобще всякакви мнения ще са ми полезни,в главата ми все още е хаос Crazy.

# 1
  • Мнения: 4 546
мисля, че са съвсем нормални притесненията ти.  Grinning
преди да решим да се оженим бяхме заедно от 6 години и живеехме заедно от близо година. моите страхове бяха свързани с това дали бракът няма да убие интересът ни един към друг. така че, явно човек все има за какво да се притеснява. а и как няма, нали това е една от Големите крачки, които човек прави в живота си?
ако мислиш, че това е Човекът, сърцето ти няма да те излъже, въпреки, че може да е свито на топка. ако има нещо, което те притеснява и не си сигурна, че искаш да направиш тази крачка,не забравяй, че не е задължително да приемеш предложението, можеш да обясниш, че не си готова още - учене и т.н.

# 2
  • Мнения: 3 042
че не познавам друго момиче,което да се е сгодило на 20 години,

Приятно ми е да се запознаем. Аз се сгодих на 18 /преди това бяхме гаджета около 1г 6-7м/.Живяхме заедно малко повече от 3м се оженихме. Вече бях станала на 19. Притеснявала съм се, все пак това е доста голяма промяна в живота на човек. Но не си спомням да съм имала някакви сериозни притеснения и тревоги. Познавах родителите му, той мойте. Преди това не бяхме живели заедно, тогава времената бяха малко по-различни. Wink Обичах го и той ме обичаше /и още е така/, искахме да сме заедно и се оженихме.Това беше преди 13г 5м.


# 3
  • Мнения: 2 386
Пиши на Еовин.
Мацката се омъжи месец след запознанството им. На 20-тина са.  Wink

# 4
  • Мнения: 1 800
Аз познавах мъжа ми от почти 2 години, преди да станем гаджета. Бяхме заедно само oт 3 седмици, когато се сгодихме, седмица по-късно бяхме женени. Запознах се с родителите му 1 ден преди да се сгодим. Не съм се притеснявала дали е правилния избор, знаех го от самото начало, по скоро, че стана доста бързо......той беше на 21 по онова време...
Ако знаеш, че е правилния човек, няма значение колко бързо се развива връзката. Ние също не сме живели заедно за месеца, в който бяхме заедно, преди да се оженим.

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако те притеснява късото разстояние, което сте изминали заедно, премахни притесненията си,
ако те плаши това, че нямаш богат жизнен опит от върха на 20-те си, се довери на интуицията си, тя не греши.
Ако искаш годеж и пръстен - нищо не ти пречи да му го кажеш.
Ако те плаши скорошността на предтоящото събитие - отложи го, докато станеш готова.
Момиче, всичко е в твои ръце.
Ако момчето те обича - то ще разбере!

Успех!

# 6
  • Мнения: 11 747
Ами сгодете се,от годежа до сватбата си оставете 1 година,поживейте заедно и тогава ще си по-наясно.

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
С мъжът ми бяхме гаджета от 8 години (съученици сме, познаваме се от 1-ви клас), когато ми предложи брак. Изобщо не очаквах, никога не бяхме коментирали темата, а и не бяхме живяли заедно. Една седмица ревах на нашите, докато реша, че мога да се прежаля. Оженихме се година и 8 месем по-късно, като три дни преди сватбата бях напът да я разваля от страх, спря ме срамът от роднините Embarassed. Днес празнуваме 10 години брак и все така се обичаме, ценим и уважаваме един друг.

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Ами сгодете се,от годежа до сватбата си оставете 1 година,поживейте заедно и тогава ще си по-наясно.
Подкрепям Wink

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Май си в еуфория Laughing Изчакай да се поуталожат емоциите и тогава го мисли Peace
Струва ми се, че просто искаш да споделиш радостта си, а не че се съмняваш в решението си. Което не е лошо де... Hug

# 10
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Направихме годежа, малко преди да навърша  20 г. Познавахме се от 6 месеца, а от три излизахме. Не сме живяли заедно преди годежа. Сватбата ни беше два месеца след годежа аз на 20 г., той на 26 г. Вече 16 години се обичаме и разбираме,имам чувството че всичко е така както в началото на връзката ни. Дай боже и занапред.

# 11
Благодаря на всички за отговорите  bouquet!
ако мислиш, че това е Човекът, сърцето ти няма да те излъже, въпреки, че може да е свито на топка.
Знам,че го обичам и искам да съм с него,както вече написах в първия си пост по темата също мечтая да се оженим,да имаме дете и т.н.,но идеята за годеж след няколко месеца продължава силно да ме притеснява.Аз съм от този тип хора,които планират всичко в дългосрочна перспектива,а годеж определено не влизаше в плановете ми за следващите няколко години.И изведнъж това изказване ме постави като в необрано лозе ooooh!.
Ами сгодете се,от годежа до сватбата си оставете 1 година,поживейте заедно и тогава ще си по-наясно.
Прочетох няколко теми за годежи във форума и забелязах,че срока между годежа и сватбата обикновено е няколко месеца.А не може ли да сме сгодени две-три години и чак тогава да се оженим?Съжалявам за глупавия въпрос Embarassed,но въобще не съм наясно с тези неща.

# 12
  • Мнения: 11 747
Всичко може - няма правила,вие си ги определяте!Моя приятелка се омъжи през 2002г,а годежът им беше точно година по-рано.
Преди години в един филм една двойка бяха сгодени 11 години,е не се и ожениха накрая! Laughing Пиша ти ги тези глупости,защото е ясно,че никой не може да определи кое колко ще продължи в твоя живот - само ти!!
Като ти направи предложението по Нова година,докато планирате сватбата да стане по топло време,ама не горещо и ще стане септември и ето ти дългосрочен план! Simple Smile К'во се шашкаш толкова,няма да те колят??! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6 991
Само от година Wink Ние се познавахме от една седмица, като решихме да се взимаме. Никога не съм имала никакви съмнения в това отношение. По-правилен избор за мен няма. Слушай сърцето си. Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 295
И аз като Еовин-въобще,ама въобще не съм се притеснявала...Но преди да се оженим живяхме заедно 2 години,не сме имали годеж.След тези 2 години съвместно съжителство решихме и се оженихме.

Общи условия

Активация на акаунт