Да попитам за паяка?

  • 1 063
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
И моите деца на осем месеца се изправяха сами и пълзяха ..... до проходилката. Много по-лесно и интересно им беше с проходилка. Страшно се бяха изпидепсали - като стигнат до препятствие, повдигат проходилката и го прескачат. Проходилката нито подпомага, нито забавя прохождането, просто детето наистина се придвижва по-лесно и безопасно с нея. Ние я изнасяхме и на разходка в градинката.

# 16
  • Мнения: 1 321
И аз смятам че щом вече сте стъпили и си пълзите значи няма никакъв смисъл от проходилка.Просто се учете сами на ръчички. Peace

# 17
по принцип съм за проходилката , но във вашия случай няма вече смисъл

# 18
  • Мнения: 27 524
Различно е при децата. Ние я ползвахме от 7-ми месец до година и половина.  Peace

# 19
  • Мнения: 5 026
Аз по това време сложих дребен в проходилка и май му забавих прохождането.Не съм сигурна дали е така, но ми се мъти тази исъл в главата.Иначе само така можех да си свърша нещо, та ако щеш да ида до тоалетна  Mr. Green

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 213
Моето дете се изправи чак като навърши 1г и то като се подпираше. Слагахме го в проходилка и на него много му харесваше, но падна два пъти толкова страшно, че му я махнах.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Не сме ползвали проходилка. Ния проходи на 11 месеца. Според мен проходилката забавя момента в който детето се отпуска и ходи уверено. Да не говорим пък за онези каишки през гърдичките с които съм виждала да водят дечицата  #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Още един глас против проходилката.Ние имаме,но след консултация с педиатърката и ортопед се отказах да го слагам в нея.
Ти в момента правиш възможно най-доброто за естественото развитие на детето ти-оставила си го да пълзи и да се учи да се изправя сам.Всеки разумен педиатър ще ти каже да постъпиш точно така.Проходилката е улеснение за родителите,но можеш да навредиш на детето-да падне лошо,да стъпва накриво,да ходи на пръсти дълго след като е проходило,да пази трудно равновесие и т.н.
Събирам се всеки ден с много голяма група майки и дечицата,които са оставени да се развиват естествено като твоето проходиха първи и то доста стабилно.

# 23
  • Мнения: 9 050
Прохождането е индивидуално. Стефан се изправя от 7-мия си месец. Много бързо мина през тези етапи. Седна, почна да пълзи и после се изправи всичко в рамките на месец и половина. Но и до сега ходи с опора или пълзи. Още не се е пуснал. Проходилка имаме, но той не иска да седи в нея. Ползва си я като опора. Хваща се за нея, бута я и така обикаля из вкъщи. Вътре да седне - не може да се получи. Не му е забавно.
Не съм против проходилките, но нашата по предназначение не сме я използвали  Grinning
Проходилката има едно предимство - осигурява разстояние. Ако детето ти стои залепено пред телевизора ( както правеше моят ) това не е много добре. С проходилката има поне едно 15 см. между него и телевизора. Не може да се залепи на екрана.
Но, ако имаш възможност да вземеш от някой, по-добре така, отколкото да купуваш.

# 24
  • Мнения: 654
 На мен прословутият д-р Драганов (от Военна б-ца)изрично ми каза:
1.никакви бънджита, проходилки и тем подобни. Изкривявали краката на малките.
2.Детето трябва да пълзи, за да натрупа мускули и тогава да проходи.
3. Когато тръгне да прохожда, не трябва да се учи да ходи като му държиш двете ръчички, защото го учиш да ходи неправилно. Когато детето е готово, то само, от пълзенето, се подпира на масата, напр. и се изправя и започва да ходи.
Не искам да проповядвам... Въпрос на личен избор- но като гледам, юнакът е готов да ходи- по- добре си дай парите за заключалки за шкафове и контакти Laughing

Общи условия

Активация на акаунт