Ботаническата градина в Балчик пред унищожаване?

  • 2 388
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз като пък се замисля...не знам вече дали не е по-добре да вземем да сринем всичко и да мирясаме.
Така малко по малко е ужасно мъчително.

Миналото лято, като видях нелепата реставрация на една от кулите на Шумнска крепост ми се насълзиха очите.
Не само от мъка...и от миризмата там.

# 46
  • Мнения: 1 800
Как се ненастроиха, не наядоха, не напълниха гуши тия хора Close. Разделиха, разпродадоха и унищожиха всичко хубаво от държавата. Хотел ще строят, все едно не унищожиха достатъчно плажна ивица от строене и все едно всички са пълни, та им трябва още един. Нямам търпениe всички такива"умници" да се изпонатръшкат, та да спасим малкото, с което може да се гордеем.
Преди няколко седмици, познат отиваше в Б-я по  работа и ме попита каkво да разгледа по черноморието, като каза, че курорти не го интересуват. Единственото, за което се сетих беше Ботаническата градина Rolling Eyes. Тия хора не разбират ли, че освен с мръсни плажове трябва да има някаква атракция за чужденцитe, нещо което да разгледат. Те не отиват само, за да седят на шезлонга и да имат масаж. Ей тъпи хора, как поне малко не се замислиха за държавата или научиха на истински бизнес Naughty

# 47
  • Мнения: 2 070
 Confused   Close   Tired   Cry    newsm78

# 48
# 49
  • Мнения: 463
 CryА си мислех да ходя в четвъртък там..каня се от толкова години и все отлагам.Най накрая се наканих и то ужас.Не мога да повярвам.Тези растения ще умрат така като ги местят -едва ли ще оживеят.Спа?Как може такова безобразие ,аз незнам.Унищожават уникални растения заради пари-нямат изкупване греховете им... #Cussing out #Cussing out!!!!

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://dnes.dir.bg/2007/08/27/news2038382.html

# 51
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Абе,аз като слушах снощи Данаилов,май Биолчев ги забърква тези ***** Thinking И какви са тези 5 -бе клас изпълнения - на пък на - като не ни давате ,ние пък ще си изкореним цветята.........Ми да седнат,да преговарят - да се бият дипломатически,нали са политици -надвий противника с аргументи - сега какво поучиха - плюха на труда си,от толкова години,само и само да направят мизерия на културното министерство/ а най-ве4е на нас - хората,които ще отидат да се насладят на градината/........Не ми хареса реакцията на СУ......мислех,че ще намерят интелигентен компромис Crossing Arms

# 52
  • Мнения: 1 902
То унищожаването на разстенията до колкото аз знам вече е започнало.Изкореняват ги и ги прибират в парници където прекарват зимата.Това се прави всяка година само че по-късно след окончателното приключване на туристическия сезон.Друг е въпроса доли догодина ще ги извадят отново.То в Балчик само в ботаническата нямаше хотели-що да не я застроят и нея.Само не ми е ясно след това какво ще привлича туристите в нашия град щото освен градината и двореца друго няма какво да видиш тука.

# 53
  • Мнения: 503
Много ми е мъчно... Имам прекрасни сватбени снимки от там. Надявах се някой ден да заведа децата си, за да видят градината.

# 54
  • Мнения: 578
Една интересна статия по темата:
http://www.vlastta.com/misc_1_1.php?id=1378

# 55
  • Мнения: 4 555
Край, свърши се с градината. Не успях да я видя за последно това лято  Confused
За пореден път съм изумена от българската алчност и простотия. Може би трябва да е за последен, защото след случая със Странджа и после това тук, какво ли друго ще може да ни изуми? ooooh!

# 56
  • Мнения: 3 521
Ако кажа, че ми се къса сърцето ще е малко.
Това е жалката истина - хората слагат ограда на камъни, върху които се е изпикал господин Х и ти искат по 10 евро за да ги видиш, а при нас се строят хотели и кръчми...щото така или иначе черноморието не прилича на Младост 4 вече Rolling Eyes.
Простотия.

# 57
  • Мнения: 1 220
 Аз също съм потресена от алчността и безхаберието.. Няма друга ботаническа градина с такъв мащаб у нас...

# 58
  • Мнения: 4 555
Това е жалката истина - хората слагат ограда на камъни, върху които се е изпикал господин Х и ти искат по 10 евро за да ги видиш, а при нас се строят хотели и кръчми...
Да, за съжаление това много точно описва ценностите на българина в днешно време.
Бях чула за градче в Австрия - известна туристическа забележителност, защото там били намерени някакви археологически разкопки. Намерените неща отдавна са извозени в музея във Виена, но в градчето си има развита туристическа дейност, за да могат хората да ходят и да гледат мястото, където нещата са били открити, нищо, че самите неща отдавна не са там.

# 59
  • Мнения: 11 607
И на Ботаническата градина щом посегнаха..........Ама е много, много, МНОГО апетитна хапка....

Общи условия

Активация на акаунт