Какво да правя?

  • 2 353
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Знам, че за много от вас ще звучи глупаво, но наистина се чувствам ужасно. Въпросът е, че у нас само мъжът ми готви. Аз не умея. Опитвала съм се, но не ми се получава. Той няма нищо против. Дори му доставя удоволствие. Но когато се виждам с други майки, разбирам, че нямаме за какво да си говорим. Те обсъждат рецепти и други домакински задължения и аз започвам да се чувствам непълноценна. Говорила съм с мъжа си, но той мисли, че се държа глупаво. И не ми дава да готвя, защото само съм хабяла продуктите. Каже ми, какво да правя?

# 1
  • Мнения: 434
Радвай се на живота.Щом на него му доставя удоволствие да го прави не виждам проблем в това.
Няма нужда да се чувстваш непълноценна,не мисля че готвенето е единствената тема за разговор.

# 2
  • Мнения: 207
Радвай се само това мога да ти кажа! Едно готвене отнема доста време и ако това правеше знаеш ли как щеше да ти се иска да си починеш или да си свършиш някоя друга работа Grinning

# 3
  • Мнения: 4 555
Ох, а какъв ти е проблема точно? Защо просто не се събираш с хора, с които имаш за какво да си говориш?!

# 4
  • Мнения: 589
Еее,хубава работа! Simple Smile Да се тормозиш за такива работи.И аз не можех да готвя някога,когато бях младоженка(но пък и мъж ми не готвеше) .Полека-лека се научих обаче,особено когато голямото дете започна да ме пита"Мамо,можеш ли да ми направиш ябълков пай? А пилешка супа,мамо?" И мама хаби продукти,ама започва да ги прави все по-хубави и по-хубави.
  Ако имаш желание да се научиш,можеш да се навърташ край мъжа си и да гледаш кое как прави,даже го помоли да ти обяснява.И в никакъв случай не се отчайвай,ако нещо не се получава-избивай го на майтап.Ако обаче не изпитваш такива мераци,гледай си живота и прическата,дето се вика,и не се тормози излишно.А на майките,с които се събираш,сигурно и ти можеш да разкажеш нещо,далеч по-съществено от домакинските задължения и рецепти за манджи...

# 5
  • Мнения: 2 700
Смени си компанията. След като тези майки говорят само за готвене, едва ли ще загубиш нещо съществено Peace

# 6
  • Мнения: 459
Смени си компанията. След като тези майки говорят само за готвене, едва ли ще загубиш нещо съществено Peace

 Peace

# 7
  • Мнения: 1 568
Ох, а какъв ти е проблема точно? Защо просто не се събираш с хора, с които имаш за какво да си говориш?!


 Peace

# 8
  • Мнения: 95
Чудя се, къде е написано , че готвенето, прането, миенето на чинии и пр. е женска работа? Повечето от мъжете си мислят, че това е наше задължение. Радвай се, че твоят мъж не е от тях. Сигурна съм, че в семейството на Иван Звездев само той готви.

# 9
  • Мнения: 473
Ти добре ли си? Знаеш ли как си мечтая поне веднъж мъжа ми да сготви нещо? Най-омразното ми домакинско задължение е да готвя. Докато сготвя наплескам съдове, после мий съдовете от сготвеното, после мий чинии, пък до печката жега братче не се диша. Проклинам го това готвене. Искам да си сменим мъжете поне за един месец! Laughing

# 10
  • Мнения: 2 401
Лелееее де да имах и аз такъв мъж. Ама никога нямаше и през ум да ми мине да се чувствам непълноценна. Радвай се на късмета си  Wink. Колкото до другите майки -  тях наистина ги съжалявам, след като само около това се въртят темите им за разговор. Аз затова съм единак из градинките ...

# 11
  • Мнения: 25 600
Купи си готварска книга.  Mr. Green

# 12
Аз искам да се науча да готвя, но той не ми позволява. Казва, че нямал намерение да изхвърля продукти само. И, че просто не ставам за готвачка. Да не съм се притеснявала. А приятелките ми са чудесни готвачки. Дори си разменят рецепти с мъжа ми. Понякога усещам, че ми се подиграват, че ходя на козметик, докато той готви, но те са ми най- добрите приятелки. Не мога да се разделя с тях само заради това, че не мога да готвя.

# 13
  • Мнения: 263
Спри да се тормозиш за глупости! Може да си купиш готварска книга, из4ети някои рецепти и после ссе хвали все едно си ги пробвала и обяснявай какви подправки и кога трябва да се сложат!
Ей това, което описваш е кахър, който и аз искам да имам! Wink

# 14
  • Мнения: 2 863
Аз искам да се науча да готвя, но той не ми позволява. Казва, че нямал намерение да изхвърля продукти само. И, че просто не ставам за готвачка. Да не съм се притеснявала. А приятелките ми са чудесни готвачки. Дори си разменят рецепти с мъжа ми. Понякога усещам, че ми се подиграват, че ходя на козметик, докато той готви, но те са ми най- добрите приятелки. Не мога да се разделя с тях само заради това, че не мога да готвя.

Не се разделяй с тях, заради това че не можеш да готвиш, а заради това, че ти се подиграват Peace
И какво значи" не ми позволява"? докато го няма - опитвай, все някога ще  имаш успех:))

# 15
  • Мнения: 589
Аз искам да се науча да готвя, но той не ми позволява. Казва, че нямал намерение да изхвърля продукти само. И, че просто не ставам за готвачка. Да не съм се притеснявала. А приятелките ми са чудесни готвачки. Дори си разменят рецепти с мъжа ми. Понякога усещам, че ми се подиграват, че ходя на козметик, докато той готви, но те са ми най- добрите приятелки. Не мога да се разделя с тях само заради това, че не мога да готвя.
 Тогава просто се научи.Не обръщай внимание на забележките,че хвърляте продукти.Можеш да започнеш с по-простички неща,за които не се иска кой знае какво като материал.Така постепенно ще станеш пълноправен участник в разговорите между мъжа ти и приятелките ти.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
Да ти имам проблемите /съвсем добронамерено и чистосърдечно./  Laughing
Живей си живота мацка, и да не ти пука какво говорят и си мислят хората.
Имаш прекрасен съпруг, за какъвто всяка от нас си мечтае.
Може би мъничко ти завиждат, затова ти се присмиват.
  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 11 703
Просто си купи готварска книга и започни от по-елементарни неща.Без да опиташ няма да се научиш.Може да не станеш толкова добра,колкото мъжа ти,но какво от това?
А иначе съм съгласна с ето това мнение:

Смени си компанията. След като тези майки говорят само за готвене, едва ли ще загубиш нещо съществено Peace

Успех в новото ти начинание! Peace

# 18
  • Мнения: 4 916
... Понякога усещам, че ми се подиграват, че ходя на козметик, докато той готви, но те са ми най- добрите приятелки. ...

Завиждат кучките  Hug И да знаеш, че не са ти най-добри приятелки - ако бяха, нямаше да ти се подиграват.

# 19
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Е хубава работа
Чак пък да нямате други теми за разговор, извън готвенето- не ми се вярва Thinking
А товят мъж като не ти дава да готвиш "соло", съставете си " дует" - помагай ми докато той готви, та да се учиш покрай него, ако ти чак толкова голямо желанието да готварстваш

# 20
  • Мнения: 123
Немисля че готвенето е основната тема за която майките си говорят.Можеби наистина трябва да смениш компанията.И според мен няма нищо лошо в това че не го можеш,аз също не готвя.А ако имаш повече желание пробвай ...може пък да се получи нещо Hug

# 21
  • Мнения: 3 622
Да ти имам проблема  Wink Че щом му се готви да готви, моя мъж и едно яйце не може да опържи

# 22
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Купи си готварска книга.  Mr. Green
Не е сложно,стига да имаш желание!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 891
Ееееееееех, колко жени ти завиждат сега, а ти... (няма емотикон за характерното движение с ръка) У!

# 24
  • Мнения: 4 392
Още малко и училището започва.. Няма да ти остава време за пускавици по форумите. Peace

# 25
  • Мнения: 753
Завиждам ти....аз мразя да готвя

# 26
  • София
  • Мнения: 3 405
Не готвя.
Мъжа ми много обича да готви, това му е хоби.
Ако темите ми за разговор се ограничават с готварски рецепти, бих се замислила сериозно за себе си.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Ей това е моят форум!!!
Вчера в чата не повярвах на мацките, но....вече зная - тук просто...
Нямам думи, не съм се забавлявала така много отдавна.

Днес и аз не съм готвИла, неам за к'во да си говоря с майките smile3511

# 28
  • Мнения: 1 568
Аз искам да се науча да готвя, но той не ми позволява. Казва, че нямал намерение да изхвърля продукти само. И, че просто не ставам за готвачка. Да не съм се притеснявала. А приятелките ми са чудесни готвачки. Дори си разменят рецепти с мъжа ми. Понякога усещам, че ми се подиграват, че ходя на козметик, докато той готви, но те са ми най- добрите приятелки. Не мога да се разделя с тях само заради това, че не мога да готвя.


Като те чета (извинявай,не искам да те обидя),но ми звучиш малко като смотла!   bouquet

Имам едно такова усещане,че мъжът ти ти казва кога да ходиш на козметик и с кои приятелки да се събираш,защото "другите"не са добра среда ,за теб!

Ако аз бях на твое място,щях да имам самочувствие от създалата се ситуация ,е-сигурно щях да се понауча това-онова,за да го изненадвам приятно!

Като че ли ти си се оставила той да "дърпа" конците във вашето семейство! Не казвам,че не е хубаво той да готви-напротив,но ти като че ли си жена без мнение,без глас...........всичко това го прочетох м/у редовете! Ако греша-извини ме!!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 72
Никой не се е родил научен, нали? Grinning

# 30
  • Мнения: 9 903
Още малко и училището започва.. Няма да ти остава време за пускавици по форумите. Peace
първи постинг по темата  Peace

# 31
  • Мнения: 474
Ами то и аз се чувствам непълноценна, че вместо да отида на козметик съм седнала да готвя, ама такъв ми бил късмета.  Laughing Мъж ми готви само лазаня веднъж на около 6-8 месеца.  Laughing
Ако само едното готвене ти е недостатъка, заради който се чувстваш непълноценна, мисля, че си постигнала 99% в живота. А ако разговорите на майките в градинките ти дава / отнема самочувствие, потърси друга причина, а не готвенето. Сигурно има и други неща, които те депресират- примерно това, че приятелките ти си намират "задушевни" разговори с мъжа ти и си говорят и той им обръща внимание, а ти си поревнувваш по малко... Ти си знаеш!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 952
Ами то и аз се чувствам непълноценна, че вместо да отида на козметик съм седнала да готвя, ама такъв ми бил късмета.  Laughing
  Готино  Laughing Laughing

Аз не вярвам, че девойка, която има фин възможност да ходи на козметик, не може да си позволи да изпържи и изхвърли после две яйца. То и не вярвам, че има човек дето не може да се научи да готви базовите неща  Wink Както и ми е странен мъж, който готви всяка вечер, вместо да работи или да пие бира с приятели. Защо ли се включих по темата изобщо, другия път ще мълча пълноценно  Embarassed

# 33
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ами моят съвет е: хаби продуктите и след това, като се видиш с пълноценните си приятелки, им се оплаквай.

# 34
# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тогава готви тайно  Laughing ....явно проблема ти не е точно , че не можеш да готвиш, а че мъжа ти с отношението си, те кара да се чувстваш зле...поговори си с него ...кажи му точно как се чувстваш и че ако ти позволи да се научиш да готвиш, това би повдигнало самочувствието ти

# 36
  • Мнения: 2 019
е да ти имам проблема ooooh!,еми научи се и аз не можех

Общи условия

Активация на акаунт