Операция на киста

  • 3 695
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Откриха ми киста, която не се повлиява от медикаментозно лечение и най-вероятно ще се наложи операция. Живея близо до Сливен и се чудя там ли да рискувам да се доверя на лекар или да ходя в София. В Сливен ще съм по-близо до близките си, а уж в София трябва да има по добри специалисти. Събирам мнения за специалисти и в двата града. Опитвам се да преценя разумно риска и да взема првилното решение.

# 1
В Сливен има добри специалисти във Военна болница. Оперираха ме от киста в началото на 1998 г., нямам оплаквания.

# 2
  • Мнения: 690
За Сливен нямам впечатления. Вероятно и там има добри специалисти, а и наистина ще си по-близо до близките си.

На мен ми махаха киста веднъж като ми я спукаха (преди доста години) и с лапароскопия по време на бременността (в Шейново, д-р Попов).

Трябва да избереш варианта при който се чувстваш спокойна и сигурна.

Дано всичко мине бързо и лесно! Hug

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
потърси специалист мойта киста е махана в онкото тук в   Б-с барабар с яйчника и тръбата понеже се забавиха смотаните АГ специалисти с поставянето на диагнозата.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 381
Д-р Попов в "Шейново" отстрани ендометриозната ми киста с лапароскопия. Друга мн. добра лекарка ми беше казала, че можело да не стане с лапароскопия (безкръвната операция), а с лапаротомия (кръвната).
Виж в ПО ГРАДОВЕ. Там може да намериш добър доктор и в Сливен. Важно е да се чувстваш сигурна с него! Какъв е размерът на кистата?
Успех.  Praynig

# 5
  • Мнения: 61
Кистата беше 3,8 на 4 см октомври, когато я откриха. Сега е около 5 см. Една колежка ми подсказа, че фирмата ни прави допълнителни здравни осигуровки. Има сключени договори с всички по-големи болници в София-ВМА, ИСУЛ, Пирогов, Майчин дом, Бодимед и поне още 20 , които не ми говорят нищо. И съпругът ми като каза София, та София , сега се чудя коя да избера, защото не съм чувала или чела за нито един специалист, към когото да се насоча. Ще се обадя и на мои близки, които живеят в София, но ако вие имате добри мнения от някой специалист-споделете!

# 6
  • Мнения: 61
Майчин дом Шеново ли е или друга болница?

# 7
  • Мнения: 690
Майчин дом НЕ е Шейново. Различни са. Шейново е 2ра САГБАЛ Шейново. И се намират на различни места. Аз сам била само в Шейново, но знам че и на двете места има добри специалисти.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 123
за Сливен не знам,но за София мога да ти препоръчам няколко лекари от Майчин Дом.Мен лично ме оперира д-р Филипов и съм много доволна.Д-р Тюфекчиева също е добър избор.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 381
Д-р Тюфекчиева наистина е много добра на операциите.
В тази тема има нейните координати:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205820.0

# 10
  • до морето
  • Мнения: 152
 Аз имах 6 см. Много лекари обиколих. Всички искаха да ме режат, не ставало с лапароскопия.В майчин дом също , проф. Налбански каза , че е голяма и операцията ще е с разрез като на секцио а можело и яйчника да отстранят.
 Моя съвет е ШЕЙНОВО...направо са виртуози там.Всички са добри: Попов, Нецов, Ненов.
Оперираха ме с лапароскопия и на другия ден си тръгнах все едно не съм оперирана.Имах 2 шевчета по 0.5 см  Grinning Hug
Запазиха ми яйчника, ....след 2 месеца забременях, сега детето е на 1г 5м.
В никакъв случай в Сливен! Ако още се двуомиш за Сливен ако искаш пиши ми на лични моля те...имам железен довод, поткрепен с факти (за Сливен) Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 2 381
Next е права. По-добре в София да си направиш операцията. Д-р Попов и д-р Ненов са отлични варианти. Д-р Нецов вече е в "Света София" (бившата "Тина Киркова"), ако не греша.
Познавам момиче, на което д-р Попов е отстранил 107 мм киста, т.е. почти 11 см, с лапароскопия! Със същата операция отстрани кистата и на моя приятелка, като други 2-ма или 3-ма лекари искаха да й махнат целия яйчник.
Преди съм ходила 2 пъти и при д-р Ненов. Готин е, обяснява много, действа успокояващо. Чувала съм, че е много загрижен за пациентите си и им обръща много внимание. И на лапароскопиите е добър.
Изборът е твой все пак. Успех!  Peace

# 12
  • Мнения: 95
На мен ми предстои операция на 4 септември - имам 4 см киста на десния яйчник. Аз ще я правя в клиниката на Д-р Щерев. Там ми я откриха и проследиха развитието и мисля, че мога да им се доверя. При мен обаче имат резерви към лапароскопията и засега клонят към лапаротомия, т.е. коремна операция.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 381
herzog, защо имат резерви към лапароскопията? Заради сраствания ли?
При кой док ходиш в клиниката?
УСПЕХ!  Hug

# 14
  • Мнения: 61
А отколко време ти е кистата и защо прецениха, че трябва да се оперира? Опитвахте ли медикаментозно лечение? Интересно ми е, защото не ми е ясно как точно определят вида на кистата предварително и кога е за операция.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 381
А отколко време ти е кистата и защо прецениха, че трябва да се оперира? Опитвахте ли медикаментозно лечение? Интересно ми е, защото не ми е ясно как точно определят вида на кистата предварително и кога е за операция.
Различните видове кисти изглеждат по различен начин на ехограф. Обикновено по размера преценяват дали да се оперира жената. Ако е по-малка понякога препоръчват забременяване. То обаче не винаги може да стане. За съжаление. При размер над 3 см препоръчват операция.

# 16
  • Мнения: 95
Ходя в клиниката на д-р Щерев, а лекуващият ми лекар е д-р Андреева. Да, 3 месеца бях на лечение с регулон. Имах кисти и на двата яйчника, тази на левият се повлия от лечението, но на десния не мръдна и мм, затова ми казаха че колкото по-бързо се оперира, толкова по-добре. Избраха коремна операция пред лапароскопия, защото се опасяват че има сраствания, освен това кистата е двукамерна и не било хубаво да се изгори и течността да изтече в корема, особено ако е ендометриозна. Защото така ще се създадат предпоставки за образуване на ендометриозни огнища. 
Страшна ли е коремната операция? Никога не са ме оперирали и колкото и да се успокоявам, че всичко ще е наред, пак си ме е страх.
Благодаря ви за отговорите! Изчетох толкова много в този форум и информацията за сходните случаи, която прочетох, ми помогна много, във всяко отношение.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
Моята киста я откри д-р Ганева в клиниката на Щерев. Тогава ендометриозата беше на левия яйчник, а на десния, според Ганева, имаше фоликулярна киста. Изписа ми Регулон, като каза, че ендометриозната няма да се повлияе от него. Аз не  го взимах, отидох на друг д-р и нямаше фоликуляна киста. На мен тя също ми обясни, че ако има сраствания трябва да се направи лапаротомия.
Доколкото знам при тази операция разрезът е около 4 - 5 см. Някои жени се възстановяват много бързо, други - чак на 12-я ден почват да си ходят нормално.
Имай предвид, че понякога на ехографа изглежда, че има сраствания например по тръбите, а при отварянето се вижда, че такива няма.
Да се включат момичета, които имат вече лапаротомия.
УСПЕХ от мен!  Praynig  Hug

# 18
  • Мнения: 61
А стандартно колко време се лежи в болницата след нормалната операция? Предполагам, че с лапароскопия е по-кратък престоя...

# 19
  • Мнения: 95
Моята докторка ми каза, че престоят ще бъде най-много седмица след лапаротомията, но обикновено е 4-5 дни.

# 20
  • Мнения: 409
Niakoi znae li kolko struva laparotomia na kista na iai4nika v klinakata na Dr Shterev s napravlenie ot li4en lekar?

# 21
  • Мнения: 409
Nadiavam se Herzog da se poiavi skoro i da razkaje za operasiata. Az sashto sam ot Sliven i ste mi praviat operasia v klinikata na Shterev. Imam edna laparoskopia ve4e,no 4esno kazano mai ne mi beshe ot polza. Ne samo,4e ne mojaha da iz4istiat vsi4ko, ami kistite se poiaviha otnovo mnogo skoro, za okolo 6 mesetsa. Abe polovin4ata rabota. Ta sega otivam na laparotomia. Pri vseki e razli4no predpolagam. Ne hodete da vi operirat kade da e.

# 22
  • Мнения: 95
krassina77, Лапаротомията при Щерев е 1200 лв без направление от касата, 700 лв с направление. Престоят в болницата струва 30 лв на ден, аз останах за 3 нощувки, най-много се остава за 5.  Според мен си направила добър избор. Ако се върна назад и имам избор, пак бих отишла там.
Кой ти е лекуващият лекар и кой ще ти прави операцията?

Общи условия

Активация на акаунт