Нутрилон Омнео

  • 974
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Малката е на 2месеца и пие Нутрилон. Напоследък, обаче, започна доста да повръща- не на фонтан, но когато се уригва повръща количество, колкото 1-2 супени лъжици.
След като е спала , като я вдигна пак става същото.
Искам да пробвам Нутрилон Омнео, та въпросът ми е, понеже са на един производител, мога ли да давам Нутрилон и от време на време Омнео?
Или по-добре да минем изцяло на Омнео?

# 1
  • Мнения: 1 081
Не виждам проблем за да минава на Омнео, връщането на храна е напълно нормално на тази възраст, а и като количество е нормално. Но ако все пак си решила давай един-два пъти на ден, през останалото врене, обикновения Нутрилон. Но пак ти казвам, че не виждам проблем, за да минаваш на него, а разликата в цената е към 3 лева.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 488
Може да и идва повечко количеството и да си го повръща.Ако не е пресечено и да мирише лошо повръщаното и според мен няма проблем да сменяш АМ

# 3
  • Мнения: 402
 Това количество върнато мляко не е повод за притеснение за тази възраст. Скоро няма да повръща или поне ще го прави по-рядко. Аз храня с Нутрилон, като смесвам с Комфорт (Омнео), но не заради повръщане, а за регулиране на изхожданията. Омнеото няма да намали повръщанията, защото те са в рамките на нормалното. Даже аз съм забелязала че мойта беба връща повече когато  в направеното мляко има повече Комфорт (обикновено пропорцията ми е 1/3 лъжички Комфорт/ Нутрилон1). Моя съвет е да си останеш на Нутрилона. А и както вече ти казаха, цената на Комфорта е по-висока с около 2-3 лв, което не е за пренебрегване, поне според мен.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 773
Нормално е да връща мляко. Ние минахме на омнео заради запека в края на 4 месец, но и сега продължавам да и давам от него защото е по-добро. След като се чувства добре не мисля да пестя пари точно от храната на детето.

# 5
  • Мнения: 402
Нормално е да връща мляко. Ние минахме на омнео заради запека в края на 4 месец, но и сега продължавам да и давам от него защото е по-добро. След като се чувства добре не мисля да пестя пари точно от храната на детето.
Е, чак пък кой знае колко по-добро, не мисля. Самия факт че по трудно се разтваря и остават следи по шишето, а ми докара и зелени изпражнения на бебата, ме навява на мисълта, че млякото е малко по-тежичко за храносмилане. Единственото му предимство за мен поне е че с него се регулираха изхожданията, като при това аз го давам в малки количества (както вече писах по-горе). А в началото, когато и аз се чудех какво мляко да избера, и аз реагирах така относно цената, в смисъл че бих дала всичко за детето, но в днешно време човек трябва да си прави сметката и да не стига до крайности. Но все пак всеки си знае. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 188
Според мен Нутрилон Комфорт (Омнео) е доста по-добро от обикновения Нутрилон. Ние започнахме със "Standaard" - варианта за холандския пазар - беше ни го донесъл един познат (4 кутии по 900 гр). Като свършиха купихме тук Нутрилон, като се чудехме дали да е Комфорт (Омнео) или обикновено. Решихме да пробваме с обикновеното, обаче си докарахме запек, пък бебка не го хареса много. Тогава минахме на Комфорт и досега сме с него.

# 7
  • Мнения: 288
Ние бяхме на обикновен Нутрилон и не сме имали проблеми с изхождането, наддаването и храносмилането. Относно повръщането ,то има ли бебе, което не е е връщало по малко, като се уригне

# 8
  • Мнения: 1 672
може да ги комбинираш без проблем

Общи условия

Активация на акаунт