интервал между кърменията

  • 3 473
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 829
Велева, ама ти се справяш страхотно! Ясно е, че няма отведнъж да премахнеш шишето, но явно имате напредък, при това доста голям! Просто продължавайте все така и вероятно скоро ще махнете съвсем шишето Grinning
Явно сте доста упорити с таткото-повечето майки се предават доста по-бързо! Браво!
Дали няма да помогне ако вечер кърмиш по-често? Примерно м/у 20 и 23 ч. да предлагаш да суче през половин час примерно? Може така да се излъже бебето-мисълта ми е че един вид може да му се слеят двете кърмения и да не се усети Simple Smile
При нас коликите се лекуваха със сукане, така че конкретно за нашия случай съвета на лекарката не важи. За коликите има доста различни теории-някои учени смятат, че причината не е стомашен дискомфорт а незрялата нервна система на бебето, която има повишена нужда от стимулация (т.е. бебето има нужда да е притиснато, да чува шумове, да усеща допир, друсане, да суче и т.н.-да усеща същите стимули, както в утробата-тясно, с постоянен шум, друсане и храна нон-стоп.). Аз не съм давала никакви лекарства против колики-лекувахме ги с гушкане, возене в количката, спане в/у някой от възрастните, люшкане, пеене и сукане Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 1 724
. За коликите има доста различни теории-някои учени смятат, че причината не е стомашен дискомфорт а незрялата нервна система на бебето, която има повишена нужда от стимулация (т.е. бебето има нужда да е притиснато, да чува шумове, да усеща допир, друсане, да суче и т.н.-да усеща същите стимули, както в утробата-тясно, с постоянен шум, друсане и храна нон-стоп.). Аз не съм давала никакви лекарства против колики-лекувахме ги с гушкане, возене в количката, спане в/у някой от възрастните, люшкане, пеене и сукане Grinning


Благодаря за насърчението, далече сме от справянето, но...дано. От днес имаме нов метод на сукане при колики- сукане на ръце с разхождане из стаите/добре, че не сме в гарсониера/ hahaha

иначе наистина вечер през 10 минути е на гърда,понякога помагаъ и изсуква по нещо, но в повечето случаи се нерви.
 за коликите - хомеопатката ни предписа масло от лавандула във ваничката за успокоение и балансиране на а-за, както тя се изрази.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 16:05 от veleva

# 47
  • Мнения: 4 242
Важното е да има напредък, пък скоро нещата съвсем ще се успокоят! Peace

# 48
  • Мнения: 2 652
И аз да се включа отново - при нас проблемът е същия в следобедните часове - бебка има колики и газове по време на хранене (само че ние сме изцяло на кърма), което я отказва да суче. Педи ни предписа капсули за подобряване на чревната флора - Bufudus Complex по 1/2 на ден (хомеопатични също). Veleva, как са вашите изхождания - при нас са зеленикави, което е признак на колики. Отделно след като направихме изследване се оказа, че има Klebsiella pneumoniae - бактерия, която би могла да причинява коликите.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 724
Мами, бяхме на консултация- за последните две седмици, когато е само на кърма, е наддала 400 грама общо за 2 седмици, а за месеца- 970 грама и 4 см.
Педиатърката ме увещаваше заради вечерното несукане да спим по цяла нощ и да не я кърмя. Кзах й, че кърмя заради лактацията и тя ми даде кантар, за да съм се увряла, че изсуква малко.
Откъде се съгласих да  го взема! #Cussing out Установих, че яде доста под нормата - вместо 660 мл.дневно, около 440 мл! На храненията в 04 08 и 11 часа днес е изсукала общо 100 мл, което е нормата й само за едно сукане!
След яденето в 4 ч изцедих 40 грама, а след яденето в 11 ч. - 85 грама.
Пак се Чудя се тя ли не суче или аз нямам достатъчно кърма? Как да разбера толкова ли са й нуждите?Смятате ли, че може да наддава така добре, ако и миналите седмици си е яла по-малко количество?
Доста се разбалансирах с тоя кантар, знам, че не трябва да се следи, ама на, вече съм я премерила.


Gracem, ние също сме само на кърма. Двете шишета вечер, за които пишем тук, са с изцедена кърма през деня. изхожданията й са жълто-кафеникави, има вътре някакви точици, но по-малки от семки, което май също значело, че има колики.Не виждам смисъл да й пускам изследване за колики, мисля, че разбирам, че са колики.

Иначе за вечерните сукания сме на същото положение- плюсът е, че все пак суче - средно от 30 до 50% от порцията си яде от гърда вече, минусът е, че не махаме шишето.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 15:08 от veleva

# 50
  • Мнения: 2 829
Велева, много ме кефиш как така между другото споменаваш огромния напредък, който имате Grinning
Значи, на храненето, когато бебето не дучеше въобще вече засуква, та понякога и половината мляко си изсуква Grinning Ами че ако продължавате така скоро успеха ще е пълен. Hug
Каква е логиката на педиатърката ти не успях да разбера-понеже бебето не суче добре вечерта трябва да не му даваш да суче нощем!?!?
За тегленията с кантар-имам и аз везна в къщи и се опитвах да тегля бебето, ама все изкарвах едни странни цифри-че е изсукал 20 грама, 50 грама, и накрая реших, че явно аз не се справям с везната добре. То бебето мърда, не се знае кога е пишкало, везната има точност +- 20 грама.... Щом е наддало толкова добре детенцето по-добре следи напишканите памперси, давай му да суче честичко (когато поиска, а не на режим) и зарежи точните науки. Гледай да си улесняваш живота максимално-вместо да си създаваш напълно излишни тревоги. Детето яде малко а наддава добре-има някаква грешка тука! А и ти успяваш ли да премериш след ВСЯКО сукане? Нощем? А като суче само 1-2 минути за успокоение?
Ако ти е зор да мериш-мери детето веднъж в седмицата.

# 51
  • Мнения: 4 242
Съгласна съм с Яна!
Остави това мерене, безсмислено е при положение, че детето е добре и е наддало чудесно. Кое точно те разколебава? Да не би кърмата ти да е секнала от как имаш кантара и бебето да остане гладно ли? Не вярвам. Но ако се вторачваш в грамчетата се стресираш, тогава наистина може да останеш без млекце. Я се успокой най сетне жено, виж че детето ти е наред, довери се на природата!  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 1 724
ok спирам да я меря

# 53
  • Мнения: 532
gracem,

Какъв е този Бифидус Комплекс, за който пишеш, че даваш на бебето?

Дай малко повече подробности за него? Ако искаш и на лични.

Направен ли е и консулт с гастроентеролог преди са се изпишат пробитици на бебе? Зеленото аки може да е от тях.

# 54
  • Мнения: 2 652
sneji_73, писала съм ти на лични - да не разводнявам темата тук.

Общи условия

Активация на акаунт