Общи ли са парите в семейния ви бюджет

  • 7 091
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Нашите не са общи. Нито знам какви доходи има, нито той знае моята заплата. Не е проблем кой ще даде или кой какво ще покрие, никога не сме се питали кой ще плати- особено за неща от ежедневието като покупки, сметки или подарък за някой. Винаги се получава накрая почти изравнено като си помисля.  Е, големите неща като апартамент, кола или скъпа екскурзия плаща той- може, плаща.  Laughing

# 16
  • Мнения: 473
Да, но никак не е лошо всяка жена да си има фонд "И аз съм човек", за който мъжа да не знае. Не се знае, всичко се случва...

# 17
  • Мнения: 452
Нашите са общи и така трябва да бъде според мен.

Да, но никак не е лошо всяка жена да си има фонд "И аз съм човек", за който мъжа да не знае. Не се знае, всичко се случва...

Моите колежки имаха такъв фонд и си купуваха шампоани с парите, които криеха от мъжете си  Rolling Eyes . Винаги ми е изглеждало адски тъпо това.
Ако ще заделям някакви пари ще е да купя нещо по-крупно за къщата или детето или да изненадам мъжо с подарък, ама за шампоан...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 133


Да, но никак не е лошо всяка жена да си има фонд "И аз съм човек", за който мъжа да не знае. Не се знае, всичко се случва...

Моите колежки имаха такъв фонд и си купуваха шампоани с парите, които криеха от мъжете си  Rolling Eyes . Винаги ми е изглеждало адски тъпо това.
Ако ще заделям някакви пари ще е да купя нещо по-крупно за къщата или детето или да изненадам мъжо с подарък, ама за шампоан...


Трудно може да се обясни на един мъж защо се дават 20-30лв за шампоан.

Общи са. Но това не ми пречи да заделям известна сума за чисто женски глезотии.

# 19
  • Мнения: 315
При нас всичко е общо но аз харча както реша

# 20
  • София
  • Мнения: 5 283
Мъжът ми получава заплатата си в брой, а аз по сметка. Като изхарчим парите, които са в къщи, теглим от сметката.

Точно така е и при нас! Имаме 2 карти към сметката и на когото му трябват пари - тегли (ако има, де  Joy )

П.С. Никога не ми е правил проблем да си купя каквото и да било, но пък и аз не купувам шампоан за 30 лв. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 558
Ами общи са.

# 22
  • Мнения: 953
Общи са. Ние сме семейсто все пак. Не съквартиранти.
Peace

# 23
  • Мнения: 891
При нас всички пари са общи. Няма "мои" и "твои"  Naughty

# 24
  • Мнения: 452

П.С. Никога не ми е правил проблем да си купя каквото и да било, но пък и аз не купувам шампоан за 30 лв. Simple Smile
И на мен така, за това направих и предния коментар.

# 25
  • Мнения: 2 019
общи са

# 26
  • Мнения: 1 152
Общи са, разбира се. Разпределили сме си задължения като ток, телефон, вода и т.н. Каквото остане е в общия портфейл. Знам, че мъжлето си има таен (хо-хо-хо) фонд "Разни"- събира я за ремонт, я за почивка, т.е. пак са общи. Събира миличкият, щото знае, че жена с пари е като луд с картечница- стреля където и падне и докато свършат патроните. Пък аз много обичам да стрелям, ей  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 6 992
Общи са. Ще ми се обаче той като почне работа, всеки да заделя за себе си по 100тина лева от заплатата. За глупостички. Щото много яд ме хваща да гледам как харчи за някакви неща, които на мен ми се струват безсмислени...Но и да не го направим този номер, пак ще са ни общи парите. Общи са от първия ден, в който се запознахме.

# 28
  • Мнения: 263
общи са

# 29
  • Мнения: 154
Моите са си мои и си ги харча както искам, той поема всичко каквото има да се плаща и да се купува за вкъщи, за дтето и за мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт