Полицайте ми върнаха ресто

  • 5 312
  • 132
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 589
Много ми стана смешно и реших да го споделя.Днес ме спряха в нарушение.Аз така се учудих  какво нарушение съм извършила Flutter (бях се замислила и хоп в насрещното платно си карам)
Но хората казаха че проблема ще се реши а й аз бързах за работа.Казаха да ги почерпя.Почудих се как,а Г-н полицая ми каза "Ами така остави ни колкото ти се откъснат от сърцето" bowuu.Но имах проблем имах само 50лв.. на цяло.Казах му че нямам дребни мисля 10 лв.. да им остава newsm78.Човека извади 2* 20лв.. и ми върна.
Европейска работа ,възпитана и организирана.Ама вече сме си Европейци май   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 423
И после викайте на педерастите гейове...

# 2
  • Мнения: 2 070
Къде е Теди Москов да я филмира таз ситуацийка в Улицата.
Много яко, сори, ама не мога да се изкажа сериозно.
Друг път внимавай като караш де.

# 3
  • Мнения: 3 423
Впрочем, ситуацията изобщо не е смешна.
Поиска ли сметката за почерпката поне?
Снима ли ги? Снима ли номера на колата им?
Показаха ли ти документи за самоличност?
И вместо да разсмиваш ******* във форума, трябваше да подадеш оплакване.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 15:26 от Vivi

# 4
  • Мнения: 2 070
Лисе, тя е била в нарушение... Самата я е дала подкуп или както там се нарича "почерпката". Колкото и те толкова и тя виновна май. Да се оплаче, че е дала пари, за да не и напишат акт?   newsm78

# 5
  • Мнения: 2 070
Иначе си права, че ситуацията не е смешна.
Зависи от гледната точка, толкова е типична за тук, че...

# 6
  • Мнения: 6 206
Не съм вярвала, че полицай/мъж/ ще вземе пари от жена. Малии, трябва много ниско да паднеш.
С полицаите винаги съм се оправяла с  Flutter . Дори днес с драматично побягване отървах паяка и глобата. Направо не го вярвам това...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Това не е нищо. Моя мъж веднъж го спряха и му поискаха триъгълник и пожарогасител да видят, а той нямаше триъгълник и т.к. имаше само 20лв го изпратиха сам да си ги развали  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 423
Ми да са й написали акт. Кво ме боли?!
В крайна сметка е карала неправилно.
Малко е да се каже. Могла е себе си да
пречука, както и да почерни бая народ.
От такива никакви почерпки. Да си носят
последствията. Ако е била уморена или й
е трябвало време да мисли или медитира,
да седне я в кафе, я в парк и да го прави.
Голямо геройство не е. И не е смешно!!!

# 9
  • Мнения: 25 589
Уф, не знам дали това не е поредната партенка, но пази ме, Боже, както и всичките ми близки, от подобни разсеяни големи бели птици, а.к.а. гъски, които трепят хора, даже и без да разберат как!  ooooh! Praynig Stop

ПП Маце, как се чувстваш като потенциален убиец, отървал панделата?  Thinking

# 10

Впрочем, ситуацията изобщо не е смешна.
И вместо да разсмиваш тъповатите домакини
 
На мен пък ми е смешно, явно съм от тъповатите домакини. Joy

# 11
  • Мнения: 3 423

Впрочем, ситуацията изобщо не е смешна.
И вместо да разсмиваш тъповатите домакини
 
На мен пък ми е смешно, явно съм от тъповатите домакини. Joy
Явно. Което също не е никак за смях.

# 12
  • Мнения: 578
Това с връщането на ресто си е традиция!  newsm78 Разказвали са ми го доста шофьори и явно не е виц...

# 13
# 14
  • Мнения: 25 589

Кое ти беше толкова смешно, Анче? Ако въпросното
 
Цитат
(бях се замислила и хоп в насрещното платно си карам)
се случваше срещу теб, сигурна съм, че изобщо нямаше да ти е смешно, ами щеше да мяташ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire цяла нощ тук!

# 15
  • Мнения: 3 423
Колко е глобата за такова нарушение

# 16
  • Мнения: 1 334
Колко е глобата за такова нарушение

Повече от 10 лв със сигурност.

# 17
  • Мнения: 3 453
.....и порочния кръг се завърта.....
Всички знаем, че корупционната практика е двустранен процес.
След такива "весели истории" повечето водачи придобиват усещане за недосегаемост. Последствията - черната статистика за войната по пътищата!
С какво тази история е по-различна? Кое е смешното? Дали пак ще се смеете, ако ваш близък лежи на пътя, минути след като полицай е спрял провинил се, поискал е "почерпка" и я е получил......

# 18
  • Варна
  • Мнения: 826
Какво толкова се впрегнахте като в темата за рушветите на пътя всички си казахте, че давате пари .....  newsm78 даже и анкета имаше....
Сега изведнъж всички се възмущават ... уфф  newsm78
Ами разваляйте си тогава парите да не изпадате в такива ситуации.
Аз кола не карам . Мен не ме е*е  Joy

# 19
  • Мнения: 490
Какво толкова се впрегнахте като в темата за рушветите на пътя всички си казахте, че давате пари .....  newsm78 даже и анкета имаше....



И аз тва питам  Laughing

# 20
  • Мнения: 5 178
Вместо да се хвалиш из форума, сериозно се замисли над поведението си на пътя ..
Просто нямам думи!!!
Zuzii, ти като не караш кола и по тротоарите ли не се движиш. Щот със същия успех можеше да се качи и там
 

# 21
  • Мнения: 25 589
Все си мисля, че има разлика от неправилно паркиране, каране с по-висока скорост по извънградски път и каране в насрещното! Както и минаването на червено, газенето през тротоари и пешеходни пътеки...
Никоя ли от шофИОрките не схваща разликата?
Колко върви книжката днес?  newsm78

# 22
  • Мнения: 338
Някои и ресто не връщат,късметлийка си ти.

# 23
  • Мнения: 818
Лиска е права...ако беше един немец,щеше да вдигне патардия до небесата,да иска да си плати глобата,
а не да дава рушвет.
Трябва да се замислим,защо продължаваме да даваме рушвет и да не плащаме за грешките си?И за мен това Не е смешно...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 826
Вместо да се хвалиш из форума, сериозно се замисли над поведението си на пътя ..
Просто нямам думи!!!
Zuzii, ти като не караш кола и по тротоарите ли не се движиш. Щот със същия успех можеше да се качи и там
 

Темата не беше за това , да не се отклоняваме  Stop Не съм наясно със ситуацията, в която е попаднала за да съдя или оправдавам.Исках само да кажа ,че темата за рушветите на пътя беше пълна с "невинни хора" спрени от полицаи ,които се заяждат....та зА това се дават рушвети...
Как мога да коментирам сега, знам ли ...може и авторката да е от тях ..  newsm78

# 25
  • Мнения: 3 423
Винаги съм твърдяла, че Абсурдистан
е една държава на кухи безхаберници!
Докато подобни безотговорни явления
биват разглеждани с усмивка, няма да се
мръдне тинята и на милимунда. Колко жалко!

Колко е глобата за такова нарушение
Повече от 10 лв със сигурност.
И какъв е изводът на тъпото барби след
този случай, а?! Баси веселбата, баси
Европата, баси готините педерунгели!
Дай, да разкажа на масата и да се похилим.
Утре пак ще яхна конете и пак ще дремя,
докато въртя геврека. Веднъж се мре, кво да
му мисля. Жалки смачкани отрепки на пътя!

# 26
  • Мнения: 2 759
...Темата не беше за това , да не се отклоняваме...
                   Темата е и за това. Цяло чудо е, че не е блъснала друг/и абсолютно невинен водач или пешеходец. Щото ако беше премазала някого нито десетте лева, нито рестото щяха да са обект на коментари. Не толерирам подобно поведение, още повече коментирането му като нещо невинно  Sick.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Това с връщането на ресто си е традиция!  newsm78 Разказвали са ми го доста шофьори и явно не е виц...

Не е виц, на мъж ми преди години от 10лв. му върнали 5  Rolling Eyes.

# 28
  • Мнения: 3 423
А за какво е темата, а?

# 29
  • Мнения: 3 453
Лиска е права...ако беше един немец,щеше да вдигне патардия до небесата,да иска да си плати глобата,
а не да дава рушвет.

Ако това се случваше и у нас, дали въпросният полицай няма да се замисли, преди отново да поиска подкуп?
Наистина ли сме толкова тъпи, че не осъзнаваме реалната причина за корупцията по пътищата? Докато има кой да дава зелника....
Или по ни изнася вечно да обвиняваме други за собствения  си идиотизъм!

Дали Максим не съжалява, че полицаите не са приложили закона, когато са го спрели преди катастрофата? Защото, ако бяха, може би нещата щяха да са различни....Всъщност, освен реално виновните, виновни сме и всички ние, защото се смеем на истории като тази!

# 30
  • Мнения: 814
Винаги съм твърдяла, че Абсурдистан
е една държава на кухи безхаберници!
Докато подобни безотговорни явления
биват разглеждани с усмивка, няма да се
мръдне тинята и на милимунда. Колко жалко!

Колко е глобата за такова нарушение
Повече от 10 лв със сигурност.
И какъв е изводът на тъпото барби след
този случай, а?! Баси веселбата, баси
Европата, баси готините педерунгели!
Дай, да разкажа на масата и да се похилим.
Утре пак ще яхна конете и пак ще дремя,
докато въртя геврека. Веднъж се мре, кво да
му мисля. Жалки смачкани отрепки на пътя!


 Peace

и добре, че поне не си се натресла на някой добросъвестен шофьор, който си е карал  своето платно !
А за следващия път не се притеснявай, щом са ти върнали ресто веднъж, ще го правят и занапред! Ти само давай за "почерпка" и карай колата си със затворени очи, пътят е твой! Нали  животът на останалите е в ръцете ти!
 Чустваш ли се всевластна и безнаказана!  Или искаш да ни разсмееш, като прехвърлиш и своята вина върху полицията! Ама никак не е смешно! Жалко е, че има такива като теб! И като нези, които са ти върнали рестото!
А през това време всички ще се тревожим за децата ни на пътя и ще се молим да избегнат срещи с подобните на теб!
Всъщност защо пусна темата? Какво очакваш от останалите форумки?

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 23:06 от arita

# 31
  • София
  • Мнения: 589
Ами ако кажа че сте злобни,няма да излъжа .От известно време точно това усещам в този форум.Ако има клюка 100 клюкарки сте тука Grinning.Ако трябва на някой нещо да се помогне "Под форум -помощи" няма никой.
Много бих   искала на повечето от вас лично да пиша но нямам това време и търпение да се занимавам с глупости.
Карах на околовръстно в насрещното (платното беше в ремонт и нямаше друга кола освен нахалните полицаи.)Това не ме оправдава защото по същата причина от разсеяност мога да влеза в платно с движение.За мен е обеца на ухото.За полицаите коментар нямам.За Лиска думи нямам.Лиске мила недей като фурнаджийска лопата се мята ,от едната крайност в другата.На където задуха вятъра.Друго мнение имах за теб ама карай Hug.
И един въпрос
Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78
Ай де лека вече,въпреки че от злоба няма да заспите.Така си мисля  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 792
Според НК действията ти покриват напълно състав на престъпление:

Чл. 304. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) Който предложи, обещае или даде дар или каквато и да е облага на длъжностно лице, за да извърши или да не извърши действие по служба или загдето е извършило или не е извършило такова действие, се наказва с лишаване от свобода до шест години и глоба до пет хиляди лева.

(2) Ако във връзка с подкупа длъжностното лице е нарушило служебните си задължения, наказанието е лишаване от свобода до осем години и глоба до седем хиляди лева, когато това нарушение не съставлява по-тежко наказуемо престъпление.

(3) Наказанието по ал. 1 се налага и на онзи, който предложи, обещае или даде подкуп на чуждо длъжностно лице.
  да не говорим, че си нарушила и още един закон - Закон за движение по пътищата.

 Та кое му е весело на цялата случка.

# 33
  • Мнения: 3 423
Това не ме оправдава защото по същата причина от разсеяност мога да влеза в платно с движение.За мен е обеца на ухото.За полицаите коментар нямам.

Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят?

Ако ме познаваш, ще знаеш, че ми
е все тая какво ти е мнението за мен.
Радвам се, че си си сложила обеца!
Аз не бих потеглила, преди да ми бъде
издаден акт. Никакви почерпки!

Кифле, а как може барбито да докаже,
че педалите са искали почерпка? Това
все пак не се нарича подкуп? Тоест, ако
има включен диктофон, какво ще стане?
Всяко модерно хенди има камера и диктофон...

# 34
  • Мнения: 4 585


Да бе Барби 03, много са загубени.
Обаче нали си чувала за доброто и лошото ченге.
Лошото иска за почерпка, доброто връща ресто,
накрая всички са доволни.
Обаче Барби 03, да ти кажа, пише се полицай,
но полицаи, полицаите.

# 35
  • Мнения: 5 468
(бях се замислила и хоп в насрещното платно си карам)
Аз това не го разбирам... Замислила си се и караш в насрещното ooooh!. Добре, че не си направила някоя катастрофа, с лоши последствия за отстрещния невинен.
Трябваше да ти вземат книжката или и 50-те лева.

# 36
  • Мнения: 1 113
Бамби, обидна е усмивчицата, което се мъдри в заглавието на темата, а не коментарите вътре в нея. Не стига, че виновна, ами и доволна!
На фона на всички убийства, които стават по пътищата от замислени, задремали и щастливи, че са минали с почерпка шофьори, всеки по-остър тон изглежда като потупване по рамото.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Един такъв или замислен или нарочно минаващ в насрещното тъпак е щял на косъм да отнесе мъжа ми тази вечер.
Подхилквай се ти и кажи, че съм злобна, но с огромен кеф бих опердашила всички подобни тарикати. Баси народа, че после и в цял форум се хвали, а аз тръпна всяка вечер ще ли да се прибере мъжът ми (или съответно двамата, ако сме заедно) или ще го/ни събират кокалите от асфалта.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 790
О! Ама къде е темата за Максим Стависки? Там всички толкова дружно го плюха тоз младеж. А тук на някои им е смешно. И какво смешно има в това да се разсееш и да застрашиш нечий живот? Хахаха много е смешно, нали? Добре, че си имаш вече обеца на ухото. А можеше тая нощ да те разпитват как си затрила N на брой души.

# 39
  • Мнения: 2 792

Кифле, а как може барбито да докаже,
че педалите са искали почерпка? Това
все пак не се нарича подкуп? Тоест, ако
има включен диктофон, какво ще стане?
Всяко модерно хенди има камера и диктофон...
Като си поиска да й напишат акт и там впише възражения, може на място да поиска свидетели да се разпишат,подкупът си е подкуп, дори и да се нарича почерпка. В случая в неин интерес е било да почерпи, така че тя е инициирала т. нар. почерпка. Материята е трудно доказуема, когато и двете страни са в съгласие, за това и двете страни са виновни.
 Ако едната е изправна и се оспорва издадения акт, нещата седят по по-различен начин, голяма част от актовете на КАТ, падат в съда.
 

# 40
  • Мнения: 2 849
Три пъти са ни спирали и в джоба сме само със дребни по 1-2 лв или стотинки(предимно на прибиране от море)  JoyИ тях ни взеха ей ,страшни хора .
Спомням си случай с моя приятелка със службната кола ,спират я за малкооо нарушение и се стигна до споразумение да ги почерпи ,да ама колежката вместо да даде калъфчето с парите и талона им дала същото ,но пълно с карти дебитни ,кредитни .Гледаме в огледалото,ония ми ти търсят ли търсят пари...... JoyПоправихме се бързо де .

# 41
  • Мнения: 119
Думи нямам ...за какъв смях говорите...Барби излез от сапунките...там края е щастлив...но в живота с такова безхаберие не влизай...ако не ти пука за другите помисли.че в отсрещната кола може да е са твои близки.нямало е кола но ако имаше какво....наскоро една такава замислила се лигла отне живота на момче и момиче..и бебето им расте не с тях сега...не си играй със съдбата...може да те изиграе в най- неподходящият момент...не се хващаи за думата лигла...има много такива...не знам каква си...но си затвори тази нощ очите и си представи цялата ситуация ,ако отсреща имаше кола в която пътуват най- близките ти...може би тогава ще разбереш,че момичетата не са злобни...и ще вникнеш в думите ни...  bouquet

# 42
  • Мнения: 119
Айде пак аз за малко...утре малката ще ми го върне за стоенето по нощите... Laughingвсички те нападнахме защото всяка една от нас я е страх да не загуби близките си...и не само близки...човешки живот е това...още повече заради човешко безхаберие...сигурна съм че ще помислиш следващият път кога,как,защо и дали да се качиш в колата си...назиданията са излишни...просто затвори очи и си представи какво би ти било на теб ...ако някой дори по невнимание отнеме живота на най скъпото ти....а полицаите не са за смях...за съд са...

# 43
  • Мнения: 25 589
И един въпрос
Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78


Аз не съм шофьор, но мъжът ми никога не предлага пари. Иска си акт. И има само 1 съставен досега, за превишена скорост извън града. Ако спирането е било чисто заяждане за глупости, са го пускали, защото е нямало какво да напишат в акта.
Разбра ли или да ти го напиша пак?

Подписано от една злобна, която само от злоба иска семейството и всичките й близки да са живи и здрави.

# 44
  • Мнения: 1 339
Много ми стана смешно и реших да го споделя.Днес ме спряха в нарушение.Аз така се учудих  какво нарушение съм извършила Flutter (бях се замислила и хоп в насрещното платно си карам)
Но хората казаха че проблема ще се реши а й аз бързах за работа.Казаха да ги почерпя.Почудих се как,а Г-н полицая ми каза "Ами така остави ни колкото ти се откъснат от сърцето" bowuu.Но имах проблем имах само 50лв.. на цяло.Казах му че нямам дребни мисля 10 лв.. да им остава newsm78.Човека извади 2* 20лв.. и ми върна.
Европейска работа ,възпитана и организирана.Ама вече сме си Европейци май   bouquet


Малееее  Laughing Laughing Laughing
Вече така ли правят ?  Mr. Green  Егати, нямаше да повярвам ако не беше лично преживяно от теб Simple Smile   
Добре де, тези полицаи толкова малки заплати ли получават, че са останали за 10 лв  newsm78

# 45
  • Мнения: 4 068
Впрочем, ситуацията изобщо не е смешна.
Поиска ли сметката за почерпката поне?
Снима ли ги? Снима ли номера на колата им?
Показаха ли ти документи за самоличност?
И вместо да разсмиваш тъповатите домакини
във форума, трябваше да подадеш оплакване.
Ще им се не знае и педерунгелите неразпорени!

Лиске, не се възмущавай чак толкова. Знаеш ли какви са сумите за актове по новия закон? Аз знам, защото преди седмица ни лепнаха 150 лв. акт и едномесечно отнемане на книжката. Карахме уж с превишена скорост. Това се случи на 10 метра от табелата за излизане от Дупница. Спазваме си ние ограниченията в града и тъкмо натиска мъж ми педала, защото излизаме от града/между другото е 1 часа през нощта/ и ни спряха. Ако си бяха поискали почерпка щях да им дам и ушите да ми пукат даже. Сега трябва 150 лв. акт да плащаме, а това не са малко пари за нашето семейство поне.

# 46
  • Мнения: 25 589
Ако си бяха поискали почерпка щях да им дам и ушите да ми пукат даже. Сега трябва 150 лв. акт да плащаме, а това не са малко пари за нашето семейство поне.

А ако я нямаше тази възможност -  да дадеш почерпка, какво щеше да правиш следващия път?
Плащаш още 150 лв. или внимаваш с 4 очи кога точно подминаваш табелата, преди да настъпиш газта?
Не се заяждам, питам просто.   Peace
Защото съм чувала, че в страните, където има ред в движението по пътищата (с който ред даже и Бай Ганьо се съобразява), се дължи на липсата на опция "Почерпка"...  Thinking

# 47
  • Мнения: 3 405
тъповатите домакини
във форума

дали знаеш още колко врагове си си спечелила? Wink Joy

# 48
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Наистина тая опция "почерпка" навсякъде в България е супер дразнеща.

Но то си личи и от отговорите в тази тема колко е разпространена и приемана за нещо съвсем в реда на нещата.

В глобален план, затова в България всичко е ок.

# 49
  • Мнения: 603
Пътувам на пътя Габрово - Търново и на едно 60 се лепнали двама полицаи. Спират ме, понеже съм с русенска регистрация. Жега, детето отзад (в столчето) пищи. Романтика!
Провериха всичко (понеже не бях превишила скоростта), аптечка, триъгълник, бла бла. Е нямах в колата жилетката (купена е, но я забравихме при тръгването). Ще пишем акт, вика ченгето.
Пишете! Влизам в колата и на отворен прозорец казвам на майка ми : Да пишат, пари не давам!
Явно ме е чул полицая и ме извика, върна ми документите и каза: "Ама недейте да имате толкова лошо отношение към полицаите!"
Изводът: Не съм била за акт, търсели са си причина да искат пари.

След сто километра майка ми минава през дупка, в която пукаме две гуми (предна и задна) . Триъгълника (поставен на мястото), беше отнесен от ТИР и се наложи да чакаме 3 часа да ни донесат още една гума. Стъмни се, а нямахме жилетки....
Сто пъти съжалих, че не съм си взела жилетката...

# 50
  • Мнения: 6 417
Ами ако кажа че сте злобни,няма да излъжа .От известно време точно това усещам в този форум.Ако има клюка 100 клюкарки сте тука Grinning.Ако трябва на някой нещо да се помогне "Под форум -помощи" няма никой.
Много бих   искала на повечето от вас лично да пиша но нямам това време и търпение да се занимавам с глупости.
Карах на околовръстно в насрещното (платното беше в ремонт и нямаше друга кола освен нахалните полицаи.)Това не ме оправдава защото по същата причина от разсеяност мога да влеза в платно с движение.За мен е обеца на ухото.За полицаите коментар нямам.За Лиска думи нямам.Лиске мила недей като фурнаджийска лопата се мята ,от едната крайност в другата.На където задуха вятъра.Друго мнение имах за теб ама карай Hug.
И един въпрос
Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78
Ай де лека вече,въпреки че от злоба няма да заспите.Така си мисля  bouquet
Ха, Лиска злобна била! Аз не виждам кое е забавното в тази история.  newsm78

# 51
  • Мнения: 25 589
Ха, Лиска злобна била! Аз не виждам кое е забавното в тази история.  newsm78

Е, как ще видиш, като и ти си злобна!  Mr. Green  Joy

# 52
  • Мнения: 4 371
Абе моме, ако аз дам рушвет, ще ме е срам да си призная грозната постъпка, а няма да се изтипосам в цял форум.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Кой ти е дал шофьорска книжка?? Как така си караш в насрещното платно  Shocked
Седиш, мислиш си ама си и караш и то не къде да е, а на всичкото отгоре сега ти е смешно  ooooh!
Често ли караш в насрещното платно?  Моля те, задължително пиши кой ти е маршерута и по кое време на денонощието минаваш по него !
Утре ще се замислиш и "ХОП" през детска площадка ще минеш, и ще се смеем, смеем  Laughing

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вчера цял ден бяхме на път. За 400-500-те километра, които минахме, видяхме 4 тежки катастрофи, едната беше верижна. Всички бяха много пострадали. Струва ми се, заради подобно отношение несериозно на авторката и не само.
Карахме внимателно, въпреки че автомобилът позволява висока скорост без да я усещаме.
Бързахме и да се приберем, но пак карахме според ограниченията на скоростта.

Мила авторке, по-добре ще е и за теб и за околните, ако спреш да шофираш и запълваш времето си с нещо по-полезно. Например да повториш някой и друг училищен курс по правопис.

# 55
  • Мнения: 685
Не е смешно, а ЖАЛКО!!!!
Да шофираш е отговорност, която изисква да си 100% концентрирана на пътя, ако не можеш да я поемеш изхвърли си книжката, а за полицаите думи не се намират  #2gunfire #2gunfire #2gunfire 


# 56
  • Мнения: 1 113
Ренци, ако наложената  глоба ви накара да спазвате ограниченията, мисля че е по-добре да си я изгладувате, отколкото някога да ви се наложи да я излежите.

Хе хе, Лили, тъкмо се чудех кога ще се появиш в темата  Simple Smile

# 57
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
Лиска е права...ако беше един немец,щеше да вдигне патардия до небесата,да иска да си плати глобата,
а не да дава рушвет.
Трябва да се замислим,защо продължаваме да даваме рушвет и да не плащаме за грешките си?И за мен това Не е смешно...

 Peace подкрепям с две ръце!!!
когато се случи наи-лошото все някой друг ни е виновен! а те, белите, ей така си стават - от разсеяност, например!  #2gunfire #Cussing out

# 58
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833

Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78


АЗ !!! познавам хора, които са го правили - например баща ми!

# 59
  • София
  • Мнения: 589
Направо съм потресена Tired.Ама как четете само това дето ви отърва Peace.Аз никъде не съм написала че се гордея с постъпката си.А точно обратното.Даже споменах че в платното което влезнах не беше пуснато в движение,бях го пропуснала в началото.Ама кой да го прочете като така е по удобно .И още нещо написах във втория си отговор,там се направихте на ощипани само това че казах колко сте злобни ви се наби в очите ooooh!.

# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ухиленият емотикон какво трябва да ми говори? Може би, че не се гордееш?!
В случая в насрещното платно не е имало движение, но утре няма да имаш този късмет и ще се забиеш в някой нищо не подозиращ шофьор.
Извинявай, но заслужаваш да изпратя темата ти на някоя телевизия.

# 61
  • Мнения: 3 537
Абе моме, ако аз дам рушвет, ще ме е срам да си призная грозната постъпка, а няма да се изтипосам в цял форум.
Peace

# 62
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
Направо съм потресена Tired.Ама как четете само това дето ви отърва Peace.Аз никъде не съм написала че се гордея с постъпката си.А точно обратното.Даже споменах че в платното което влезнах не беше пуснато в движение,бях го пропуснала в началото.Ама кой да го прочете като така е по удобно .И още нещо написах във втория си отговор,там се направихте на ощипани само това че казах колко сте злобни ви се наби в очите ooooh!.

след подобна случка трябва да внимаваш много, ама наистина много!!!
с най-добри чувства  Peace

# 63
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Всеки си носи последствията от постъпките.
Само дето покрай такива шофьори и напълно невинни хора могат да пострадат.

Толкова кампании, толкова биене в гърдите (и тук също) за спазване на правилата, за строги санкции и т.нат. и нищо не става.

Защо?
Всеки знае отговора.

# 64
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
това, че девойчето се е осмелило да сподели не означава ли, че донякъде е разбрало грешката си?

# 65
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
То от разказа и изллиза че, възхитата и е от факта, че са и върнали рестото.
Другото беше увод и описание на обстановката.

# 66
  • Мнения: 3 423
Като си поиска да й напишат акт и там впише възражения, може на място да поиска свидетели да се разпишат,подкупът си е подкуп, дори и да се нарича почерпка. В случая в неин интерес е било да почерпи, така че тя е инициирала т. нар. почерпка. Материята е трудно доказуема, когато и двете страни са в съгласие, за това и двете страни са виновни.
 Ако едната е изправна и се оспорва издадения акт, нещата седят по по-различен начин, голяма част от актовете на КАТ, падат в съда.

Така. Темата е зададена като смешна,
защото барбито се забавлява на това,
че полицаите не са й прибрали 50 кинта,
а са й върнали ресто. И че това се случва
в държава на Европейския съюз. И толкова.

Ние обаче се хванахме за подробностите
от пейзажа. Хванахме се за корените и не
се пускаме, щото сме злобни. Верно, не само
злобни... Но явно всичко е в реда на нещата,
щом като четем, че материята е труда да
бъде доказана. Щото и двете страни са виновни!
Какво се прави в този случай? Нищо. Остава
да разчитаме на съвестта и професионализма
на ченгетата, на съвестта и отговорността на
барбитата и бенчовците с бенцовците и на
случайността да не ни застигне. Или има и друго?

Ренци, 150 лева са нищо, почерпката ви явно дава
чувство за безнаказаност и окрилява по-нататъшното
ви безхаберие. Нека да са високи глобите, нека, нека
обаче и да се плащат. Преди време ни спряха тъкмо
пред нас, защото седящата на задната седалка нямаше
сложен колан. Глобата беше 30 евро. Няма смисъл от
протести и обяснения, че тъкмо сме паркирали зад ъгъла.
Защото глобата ще се увеличи. Ако нямаш пари, вземат ти
данните и ти пращат честитка. И те гонят до дупка. Така е
и ако в транспорта пътуваш без билет. Нямаш шанс.

Може да е забавно, че педалите са върнали ресто, а не
са се полакомили за десет ракии отгоре, но е и жалко, че
са си затворили очите пред такова нарушение, и то срещу
толкова мизерабълна сумичка. Винаги съм казвала, че у нас
животът няма никаква цена, независимо дали на пътя или в
лекарския кабинет. Едва ли някога ще проима. И чуждият, и своят.

# 67
  • Мнения: 5 539
Цитат
Винаги съм казвала, че у нас
животът няма никаква цена, независимо дали на пътя или в
лекарския кабинет. Едва ли някога ще проима. И чуждият, и своят.
Недей така песимистично. Всяко нещо с времето си. Не може да стане от раз, трябва да минат няколко години. Гражданско съзнание се възпитава трудно - то не е да те приемат в ЕС и от утре си европеец. В момента сме толкова европейци, колкото Бай Ганьо, когато смъкнал ямурлука и наденал белгийската мантия.
И между другото, забелязала съм, че в последните години катаджии никога не са ни искали подкуп за нарушение. Пишат акт и точка.

# 68
  • Мнения: 4 138
приобщавам се към злобните.
без коментар за вметката с подфорумите, че направо побеснявам и ще ме баннат.
мамка му, вместо кат си насран да си подвиеш опашката и да се извиниш и да се замислиш..........
бати дебелоочието. че и напада..........

# 69
  • на село
  • Мнения: 3 913
Ох, не знам кой на кого какво връщал и давал,
ама това полицаЙте  ooooh! .... така ли не се научихте,
че в този български в мн.ч. става полицаИИИИ.

# 70
  • София
  • Мнения: 589
Liske стига  с това Барби че ми заприличва на някаква перхидролена кака с черни корени незнаеща къде се намира и за какво става въпрос Flutter.Бамби съм аз. PeaceИ доколкото усмивката която сложих е заради полицай те и наглостта им.И пак се чете между редовете но щом така ви харесва така да е.Весел и усмихнат ден ви желая аз отивам да мия двора че вчера с една поливна система която ми монтираха направиха мазало. #2gunfire

И по спокойно го карай  bouquet

# 71
  • на село
  • Мнения: 3 913
Бамби, хайде поне в последния си постинг го напиши полицаИИИте.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Бамби, днес ще излизаш ли с колата ?

# 73
  • София
  • Мнения: 589
Бамби, хайде поне в последния си постинг го напиши полицаИИИте.


Няма Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 589
Бамби, днес ще излизаш ли с колата ?


Не,споко пътя е чист Crazy

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Радвам се, че си се отказала от шофирането. Умно решение  Peace

# 76
  • Мнения: 6 417
Може да няма дребни  Crazy

# 77
  • София
  • Мнения: 589


Стига бе,ти май ме познаваш щом знаеш че нямам дребни  ooooh!Ами само с едри банкноти разполагам.Ако реша да излизам ще ти пиша на лични да мина за да ми ги развалиш на стотинки Peace.Сладурана Hug

# 78
  • Добрич
  • Мнения: 207
Чета и беснея, но нямаше да пиша защото достатъчно е написано, но жената не се извинява. Заради такова блеене вчера един също толкова отворен замалко да ме блъсне и точно от страната на детето и той вместо да се извини се опита да псува. Моме мълчи и слушай, щото от такива като теб всеки ден се моля, като карам да стигнем живи и здрави. Защото ми писна да треперя. Наглоста няма край. Днес е нямало никой насреща, но следващия път може и да има. Отваряй си очите вместо да се звериш #Crazy и да коментираш колко пари имаш.

# 79
  • Мнения: 2 952
незнам дали да се смея , дали да плача ....
някой ден както някой си кара в насрещното платно и се е  замислил може да ми прегази децата
10 лева бива , а? така ще е спокоен човека , че  другият път пак ако  се  замисли и го хванат - 10 -20 лева - бива .....па  дано не убие някой ...

# 80
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бамби явно изобщо не осъзнава сериозността на случката и отговорността, която трябва да поеме, щом е зад волана.

Смей се момиче, моля се в най-скоро време да ти отнемат правото да управляваш автомобил.
А аз ще ти се смея на правописа.
С колко дребни си купи образование и свидетелство за управление на МПС? Не ми отговаряй!

# 81
  • Мнения: 5 370
Вчера бях свидетел на няколко безумни изпълнения , докато се прибирахме към София.
1. На едно крайградско кръстовище някакъв ЧИЧКА -таксиджия отне предимството на мъжа ми, като си завиваше преспокойно с 50 в час и в това време си дърдореше сладко-сладко със спътника . Ние идем с поне 90 в час, все пак, извънградско е, баба му стара. Той даже и не разбра какво можеше да направи. ooooh! ooooh!  Но следващия път някоя мутра ще слезе от лъскавия си джип и ще го потроши. Дали тогава ще се усети??
2. На магистрала "Хемус" една , хм, дама, реши най=неочаквано да изпреварва камион от средната лента, преминавайки в крайно дясно с.....90 в час. Ние се намираме отзад с поне 120/ч., това е крайно дясно, все пак!!!!! И тя не разбра какво е сторила, вперила поглед единствено във волана си и НАПРЕД!!!!
3. Бях пуснала въодушевена тема, че искам да ставам шофьор. И решение за курсове бях взела. Но като че ли куражът и желанието ми почват да се изпаряват.

Имам едно конструктивно предложение: на шофьорите-новаци-със стаж до 2-3 години да им се правят тестови препитвания във ВСЯКАКВИ условия в началото на всяка година. За да може да се отсеят тези, които са взели книжка по"втория начин". Щото не са един и двама, повярвайте ми. ooooh! ooooh!

# 82
  • Мнения: 4 138
незнам дали да се смея , дали да плача ....
някой ден както някой си кара в насрещното платно и се е  замислил може да ми прегази децата
10 лева бива , а? така ще е спокоен човека , че  другият път пак ако  се  замисли и го хванат - 10 -20 лева - бива .....па  дано не убие някой ...

ми аз не се чудя, а направо плача.
предложиха ми книжка за 700 лева, дъл да не я взема, а. после може да покарам в близост до живеенето на Бамби. кой оцелял, оцелял.
боже, пази детето ми от весели майки, пускащи такива весели теми в клюто.

# 83
  • София
  • Мнения: 589
Бамби явно изобщо не осъзнава сериозността на случката и отговорността, която трябва да поеме, щом е зад волана.


Няма да ти отговоря.Само за финал ще кажа че аз ли не съм в ред или тези около мен Crazy.Вече няколко пъти написах че си давам сметка въпреки че платното беше спряно за движение какво съм направила и ще ми е обеца на ухото за напред  Peace.Или на вас така ви изнася да подминавате тези редове щото я виж как може да нападаме и обиждаме колко сме силни.В това число не включвам всички мами които са писали тук а само някои.Аз мисля повече да не се занимавам със злобарки чудещи се кой да захапят днес , щото мъжо си е бил шута и е отишъл на по биричка с приятели и дай сега да видим с коя да се заяждаме #2gunfire.
За другите мами една голяма прегръдка и весел и щастлив де  bouquet

И пак ще го напиша защото вече е смешно че го подминахте.Написах по нагоре че има форум "помощи за сираци и т.н." Що не си преровите мазетата и таваните и не пратите по един колет на тези нещастни хора за да ги зарадвате а се чудите с кой да се заяждате?Ами въпрос на желание е това  нали  bouquet

# 84
  • Мнения: 2 070
Не виждате ли 4е е от Марс моми4ето.Те там сигурно така си карат. Mr. Green
а и овце пасе та сигурно няма и средно.
Купило си е моми4ето книжката вие къде искате да кара или в насрещното или на тротоара hahaha

# 85
  • Мнения: 6 417
Аз не разбрах какво общо имат помощите за сираци във форума и карането в насрещното платно.  Thinking

# 86
  • Мнения: 3 423
Съгласна съм, че на барбито трябва
да му признаем извиненията, отдавна
каза, че има обеца на ухото и наистина
се надявам да е така. Поощрявам всяко
мислене, но не когато е за сметка на
каране в насрещното платно. Бамби03,
отнася се не само за тебе, а и за всички
останали самозабравили се барбита на пътя.

# 87
  • София
  • Мнения: 10 825
2. На магистрала "Хемус" една , хм, дама, реши най=неочаквано да изпреварва камион от средната лента, преминавайки в крайно дясно с.....90 в час. Ние се намираме отзад с поне 120/ч., това е крайно дясно, все пак!!!!! И тя не разбра какво е сторила, вперила поглед единствено във волана си и НАПРЕД!!!!

Ъъъъъ..... вие какво правите в крайна дясна лента със 120 км в час Shocked Крайна дясна е аварийна лента. И от дясно НЕ се изпреварва!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 589
Аз не разбрах какво общо имат помощите за сираци във форума и карането в насрещното платно.  Thinking


Ами така извадени думите от контекста абсолютно нищо newsm78

# 89
  • Мнения: 4 138
Аз не разбрах какво общо имат помощите за сираци във форума и карането в насрещното платно.  Thinking
много си недосетлива бе шушон.............ми как така какво има общо. тук злобарките се заяждат, ама кат е за гражданска позиция и доброта си трайкат, мдам.
Бамби може да е карала в насрещното платно, ама помага на нуждаещи се, а тук разни злобарки правят забележки. и  разни недоклатени, смея да цитирам гусжа Лиска. дет не помагат. не ви е срам..........
даваш 20 лева, инвестираш малко време за нуждаещи се и това ти дава имунитет после...........
и в която и да е тема, ако не ти изнася нещо, после го припомняш до безконечност. нема значение, че едното няма общо с другото........градацията е след това да правиш и забележки за правописа, но това идва с времето де..........първо е благотворителния
така че, хейтърки такива, няма да си играя повече с вас. Лисо, най-вече с тебе. злоба такава...........
вместо да се посмеем заедно, опорочихме хубавата тема............


майтапа настрана, бамби, остави благотворителния на мира.

# 90
  • София
  • Мнения: 589
Аз не разбрах какво общо имат помощите за сираци във форума и карането в насрещното платно.  Thinking
много си недосетлива бе шушон.............ми как така какво има общо. тук злобарките се заяждат, ама кат е за гражданска позиция и доброта си трайкат, мдам.
Бамби може да е карала в насрещното платно, ама помага на нуждаещи се, а тук разни злобарки правят забележки. и  разни недоклатени, смея да цитирам гусжа Лиска. дет не помагат. не ви е срам..........
даваш 20 лева, инвестираш малко време за нуждаещи се и това ти дава имунитет после...........
и в която и да е тема, ако не ти изнася нещо, после го припомняш до безконечност. нема значение, че едното няма общо с другото........градацията е след това да правиш и забележки за правописа, но това идва с времето де..........първо е благотворителния
така че, хейтърки такива, няма да си играя повече с вас. Лисо, най-вече с тебе. злоба такава...........
вместо да се посмеем заедно, опорочихме хубавата тема............


майтапа настрана, бамби, остави благотворителния на мира.

Аз никъде не съм написала че помагам и т.н.Просто направих едно сравнение и това е, понеже така ги виждам нещата и така си пиша.И наблегнах на това че вместо да се заяждаме може това да го превърнем в нещо по добро.Сори ако ти е прозвучало така явно си прегледала темите ми но няма нищо общо с това което си написала.Точно от теб това  newsm78.

# 91
Защо се заяждате с момичето, полицая е бил непознат, и затова си е платила. Ако беше познат, и толкова нямаше да и вземе. Щом като всички го правят, значи е нормално. Справка : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216123.0
Какво има толкова много за коментиране ?

# 92
  • Мнения: 4 138
да, точно от мен.
нищо не съм прегледала. нямаш много писания.  но не си единствената, която има този профил на поведение. просто темата няма нищо общо с благотворителността. не я намесвай в нея.
откъде знаеш кой помага и кой не от пишещите тук. баш от злобарките.
побеснявам, като видя да се развява благотворителността като парцал, бършещ други наши грешки.
споменаването и в тази тема е неуместно.
рекапитулацията е следната. извършила си криминално деяние. да даваш подкуп е криминално. поощряваш корупцията. утре този полицай ще пусне някой пиян, който пази боже, ще нарани твоето дете.

не стига, че явно не си разбрала какво искат да ти кажат майките, ами и продължаваш да се репчиш.
и да, баш от мен. аз не съм фурнаджийска лопата. хубаво е, че си помогнала, но когато считам, че някой не е прав, му го казвам. когато виждам, че според мен става и нагъл, тогава ставам и по-остра. за мен писането ти в друг подфорум с друга тематика не ти дава имунитет тук.

# 93
  • Мнения: 6 417
Да не преекспонираме случая, ама хич няма да ми дреме дали някой дава пари за благотворителност, ако ми цапардоса някъде детето, понеже е пил, заспал, карал с 200 или минал на червено. Всеки ден съвсем трезви шофьори, между които и жени, ме карат да се придвижвам на бегом по пешеходните пътеки в центъра, понеже не им се спира на червено.  Crossing Arms

# 94
  • София
  • Мнения: 4 423
Сигурна съм, че 90% от списващите темата ( мейби и мъжете им) са давали рушвети на полицай ( рушвет се дава, когато си виновен), било за нарушение или алкохол ( да не дава Господ).
Чета си аз и виждам нападение, толкова ли е трудно да изказваме мнение без да обиждаме?
Ясно е на всички, че е направила сериозно нарушение, че карането по този начин води до едно - престъпление, но защо я нападаме така жестоко, освен да се озлоби не виждам, какво ще променим.
Сега Бамби03 , ясно е, че не си постъпила правилно, но не си единствена.
Тук ще намериш много съотборници, лошото е, че са ССФ и не го признават за нищо на света.
Карай внимателно и ако случайно си купила книжката за управление - мини курсове, ще ти помогнат.
Мисли за децата, пази ги, бъди наблюдателна....., но какво обяснявам и аз - шофьор се ражда, не се става.

# 95
  • Мнения: 6 417
Е, що да си е купила книжката? newsm78

# 96
  • София
  • Мнения: 589


Буболина не съм си купила книжка но много отдавна съм минала курсовете Thinking.Даже наскоро видях знак който нищо не ми говори.Нямаше го преди в листовките.Та ми се наложи да попрегледам на една приятелка листовките защото сега кара курсовете и там го видях.Ами нападат не знам защо въпреки че още преди 1. 2 страници написах че си давам сметка.Но нали знаеш кое се чете тук  Peace

# 97
  • Мнения: 6 417
Тези полицаи нали и те жени си имат и сигурно пишат във форума...Я бързо да си признават кои са, че да ги линчуваме публично  Thinking

# 98
  • София
  • Мнения: 10 825
Шушон, сигурна съм, че се шегуваш. Не знам как изобщо ти мина през ума, че може да са форумски съпрузи. Полицаите-съпрузи на съфорумките никога не биха поискали и никога не биха приели подкуп. Те са винаги любезни и изрядни до последната буква на закона. Също както таксиметровите шофьори - форумски съпрузи!
Шокирана съм от тази ти мисъл!

Сигурна съм, че тези полицаи са били ергени Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 589
Тези полицаи нали и те жени си имат и сигурно пишат във форума...Я бързо да си признават кои са, че да ги линчуваме публично  Thinking

Не вярвам ако има на дали ще си кажат "Абе мъжа вчера се върна от работа и донесе 100 кинта,и аз бегом по магазините"Ако знаете какво яке си взех от МОЛА и то в промоция.Казвам го защото на мойта кръсница мъжа и е ченге и тя много обича да пазарува там с такива парички    bouquet

А почвам да се замислям как мога да обличам такива жени.Ужас повече пари НЕДАВАМ #2gunfire.Айде скачайте пак.Един батут ще трябва май  bouquet

# 100
  • Мнения: 1 113
Добре де, какво очакваше от такава тема, Бамби? Потупване по рамото? Нормални са тези отговори за такава тема.
Против всички съм, които дават/предлагат подкупи на полицаи. По този начин не само прикриваш вината си, но и приспиваш съвестта си - "е, щом минах толкова тънко, значи не е кой знае колко голямо нарушението ми, следващия път пак". Един такъв заблял се шофьор преди две години се качи върху нас с микробуса си, слезе и каза: "Извинявайте, аз не ви видях!". Толкова ли е трудно докато шофираш да се съсредоточиш върху пътя си!
Надявам се обицата на ухото ти да те подръпва дълго време, въпреки, че съм сигурна, че глобата щеше малко по-тежка обица да е.

# 101
  • Мнения: 6 417
Шушон, сигурна съм, че се шегуваш. Не знам как изобщо ти мина през ума, че може да са форумски съпрузи. Полицаите-съпрузи на съфорумките никога не биха поискали и никога не биха приели подкуп. Те са винаги любезни и изрядни до последната буква на закона. Също както таксиметровите шофьори - форумски съпрузи!
Шокирана съм от тази ти мисъл!

Сигурна съм, че тези полицаи са били ергени Simple Smile
Мдаааа, стари ергени, нали?  Joy

# 102
  • София
  • Мнения: 589
Шушон, сигурна съм, че се шегуваш. Не знам как изобщо ти мина през ума, че може да са форумски съпрузи. Полицаите-съпрузи на съфорумките никога не биха поискали и никога не биха приели подкуп. Те са винаги любезни и изрядни до последната буква на закона. Също както таксиметровите шофьори - форумски съпрузи!
Шокирана съм от тази ти мисъл!

Сигурна съм, че тези полицаи са били ергени Simple Smile



А ето една мацка от МОЛА,Lady Charm   що така тихичко се измъкваш.Я кажи няма ли някоя промоция там.Сега те видях след като го написах. Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Майтап да не се засегнеш щото вече и на майтап да напишеш нещо става страшно #2gunfire

# 103
  • Мнения: 3 405

Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78


АЗ !!! познавам хора, които са го правили - например баща ми!

Мъжът ми, не прави "почерпки", иска акт, пишат му го, плаща.

# 104
  • София
  • Мнения: 10 825
Aааа, аз в МОЛ-а не ходя  Flutter Там многУ елит - многУ нещо..... къде ти ще се мешам с него

# 105
  • София
  • Мнения: 589
Aааа, аз в МОЛ-а не ходя  Flutter Там многУ елит - многУ нещо..... къде ти ще се мешам с него


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 106
  • Мнения: 5 370
2. На магистрала "Хемус" една , хм, дама, реши най=неочаквано да изпреварва камион от средната лента, преминавайки в крайно дясно с.....90 в час. Ние се намираме отзад с поне 120/ч., това е крайно дясно, все пак!!!!! И тя не разбра какво е сторила, вперила поглед единствено във волана си и НАПРЕД!!!!

Ъъъъъ..... вие какво правите в крайна дясна лента със 120 км в час Shocked Крайна дясна е аварийна лента. И от дясно НЕ се изпреварва!!!
Абе лява бе, обърках се, тюх. Нали си ме знаеш. ooooh!

# 107
  • София
  • Мнения: 13 204
А защо просто не си понесе последствията?! Как така "карам си в насрещното" Shocked Shocked Shocked Баси!!! Аз ако го бях направила нямаше да го пиша тук, че да се излагам!! Аман! Пищите, че има корупция, ама вие сте здраво в схемата! #Cussing out

# 108
  • Мнения: 63
2. На магистрала "Хемус" една , хм, дама, реши най=неочаквано да изпреварва камион от средната лента, преминавайки в крайно дясно с.....90 в час. Ние се намираме отзад с поне 120/ч., това е крайно дясно, все пак!!!!! И тя не разбра какво е сторила, вперила поглед единствено във волана си и НАПРЕД!!!!

Ъъъъъ..... вие какво правите в крайна дясна лента със 120 км в час Shocked Крайна дясна е аварийна лента. И от дясно НЕ се изпреварва!!!
Абе лява бе, обърках се, тюх. Нали си ме знаеш. ooooh!

А, какво точно е сбъркала дамата? Най-лявата лента не е ли също така за изпреварване? Изисква ли се минимална скорост за навлизане във въпросната най-лява лента?

# 109
  • Мнения: 5 370
Дариа, писала съм в предишния постинг-тя си предприе изпреварване на камиона с такава скорост, сякаш си се вози на...разходка. Без ДА ПОГЛЕДНе КОЙ ИДЕ ОТЗАД и с каква скорост. А обикновено тази лента е, за да "избягаш" бързо от бавнодвижещ се , нали? newsm78

# 110
  • Мнения: 911

Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78

Аz, макар че досега ми е е случвало само веднъж.

А ето това е телефонът zа подаване на сигнали zа корупция:

982-22-22 или директно на сайта на МВР  http://nocorr.mvr.bg/

п.п. Сигналите могат да бъдат подадени и анонимно.

# 111
  • Мнения: 63
Хванах се за постинга ти, защото като едното нищо дамата може да съм аз била аз. Когато шофирам спазвам правилника за движение, знаците за ограничение на скоростта и карам със скорост с която се чувствам комфортно да шофирам и която според мен е съобразена с пътната обстановка. От страни може и да изглежда, като на ... разходка Wink Никога не гледам кой иде отзад - шанса да е някоя от дружките ми е малко вероятен, пък и да е познат едва ли ще отбиваме да си разменяме любезности. С каква скорост се движи също рядко ме интересува. Лентите за изпреварване са за изпреварване на по-бавно движещ се автомобил не за да избягаш бързо от бавно движещ се. Ако се опитваш да кажеш, че тя не е имала дистанция за изпреварване е различно нещо. А, това че вие сте карали със 120 съвсем не означава, че тя трябва да се движи със 70, защото с 90 не се изпреварва в най-лявата лента на магистрала "Хемус".  Peace

# 112
  • Мнения: 5 370
Ако се опитваш да кажеш, че тя не е имала дистанция за изпреварване е различно нещо. А, това че вие сте карали със 120 съвсем не означава, че тя трябва да се движи със 70, защото с 90 не се изпреварва в най-лявата лента на магистрала "Хемус".  Peace
Да, Дариа, и това го имаше. Малко по-горе писах вече, че предприе изпреварването БЕЗ ДА ПОГЛЕДНЕ встрани. Даде си  мигач и рязко тръгна. На разстояние, което не позволява на задния кой знае какви маневри.....просто си гледаше право пред себе си и това е. За мене лично, като нешофьор, това е просто......лудост. Как така няма да погледнеш кой се движи в крайно ляво, все пак, е ясно, че движещите се там предпочитат да е с по-висока скорост.

# 113
  • София
  • Мнения: 10 825
Никога не гледам кой иде отзад - шанса да е някоя от дружките ми е малко вероятен, пък и да е познат едва ли ще отбиваме да си разменяме любезности. С каква скорост се движи също рядко ме интересува. Лентите за изпреварване са за изпреварване на по-бавно движещ се автомобил не за да избягаш бързо от бавно движещ се.

Ти ме разби. Никога не гледаш назад Shocked Защо мислиш, че са огледалата? Не за да си проверяваш грима и фризурата, а точно за да гледаш кой идва зад теб. Не защото съществува вероятност да ти е дружка, а за прецениш дали е възможно да направиш маневрата, която ти се иска - било то изпреварване, престрояване, завиване, паркиране и каквото още ти хрумне

# 114
  • Мнения: 63
Никога не гледам кой иде отзад - шанса да е някоя от дружките ми е малко вероятен, пък и да е познат едва ли ще отбиваме да си разменяме любезности. С каква скорост се движи също рядко ме интересува. Лентите за изпреварване са за изпреварване на по-бавно движещ се автомобил не за да избягаш бързо от бавно движещ се.

Ти ме разби. Никога не гледаш назад Shocked Защо мислиш, че са огледалата? Не за да си проверяваш грима и фризурата, а точно за да гледаш кой идва зад теб. Не защото съществува вероятност да ти е дружка, а за прецениш дали е възможно да направиш маневрата, която ти се иска - било то изпреварване, престрояване, завиване, паркиране и каквото още ти хрумне

Написах, че не гледам кой идва зад мен, а не че не ползвам огледалата. Може и да моя е грешка на речта, но кой идва зад мен е Петър, Стоян, Драган. Червен автомобил, мотоциклет, стадо овце и т.н са какво има/идва/кара зад мен.

# 115
  • Мнения: 5 370
Как така няма да погледнеш кой се движи в крайно ляво, все пак, е ясно, че движещите се там предпочитат да е с по-висока скорост.

Мнооооого съм зле бееее, КРАЙНОДЯСНО!!!!!! #Cussing out

# 116
  • София
  • Мнения: 10 825
Мнооооого съм зле бееее, КРАЙНОДЯСНО!!!!!! #Cussing out

Ляво, Жозефина, ляво! Грешката беше вярна!

Написах, че не гледам кой идва зад мен, а не че не ползвам огледалата. Може и да моя е грешка на речта, но кой идва зад мен е Петър, Стоян, Драган. Червен автомобил, мотоциклет, стадо овце и т.н са какво има/идва/кара зад мен.

Да, кара зад теб. Но когато той кара в ляво със значително по-висока скорост и ти му изскочиш, ей така, без да гледаш защото не те интересува кой с каква скорост се движи щом е зад теб, той може и да успее да намали, но може и да не успее и да те отвее - в буквален и преносен смисъл.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 6 235

Колко от вас ако полицая им предложи да почерпите ще се възпротивят и ще поискат АКТ да им съставят? newsm78


АЗ !!! познавам хора, които са го правили - например баща ми!

Мъжът ми, не прави "почерпки", иска акт, пишат му го, плаща.
Моят мъж най-редовно дава пари на катаджиите с което много ме дразни, защото ако спазва правилата с тези пари ( последният път 20лв, защото искаха да му вземат книжката за 6 месеца) можехме примерно да отидем на кино, но той се прави на отворен и явно сме много богати за да плащаме за грешките си

# 118
  • Мнения: 2 952
Абе да   забравиш колана  е  едно - само себе си  застрашаваш , ама да караш в насрещното  е  друго.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 423


Буболина не съм си купила книжка но много отдавна съм минала курсовете Thinking.Даже наскоро видях знак който нищо не ми говори.Нямаше го преди в листовките.Та ми се наложи да попрегледам на една приятелка листовките защото сега кара курсовете и там го видях.Ами нападат не знам защо въпреки че още преди 1. 2 страници написах че си давам сметка.Но нали знаеш кое се чете тук  Peace
Малко хора биха прегледали листовките си, което говори много добре за теб Peace

# 120
  • Мнения: 2 792



Ние обаче се хванахме за подробностите
от пейзажа. Хванахме се за корените и не
се пускаме, щото сме злобни. Верно, не само
злобни... Но явно всичко е в реда на нещата,
щом като четем, че материята е труда да
бъде доказана. Щото и двете страни са виновни!
Какво се прави в този случай? Нищо. Остава
да разчитаме на съвестта и професионализма
на ченгетата, на съвестта и отговорността на
барбитата и бенчовците с бенцовците и на
случайността да не ни застигне. Или има и друго?


 Няма друго, на думи може й да се подаде сигнал, че някой е поискал 10 лева, особено ако е поискано от грешния човек, може и пресата да се намеси и да погърми малко, две-три ченгета да бъдат дисциплинарно мъмрени или в най-крайния случай уволнени. Шефът на МВР да излезе с обяснения за проверки, сформирана комисия и предвиждани рестрикции занапред и толкова.
  И няма как да се очаква да се промени нещо, докато не се промени самия модел на санкциониране и не се извади човешкия елемент. Монтират се камери и си получаваш акта по пощата със снимка, от която е видно в колко часът и къде си нарушил правилника и срок за плащане на глобата. При неплащане в срок, нови рестрикции, но това тук ни го обещават от години и не се прави.

# 121
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато шофирам спазвам правилника за движение, знаците за ограничение на скоростта и карам със скорост с която се чувствам комфортно да шофирам и която според мен е съобразена с пътната обстановка. От страни може и да изглежда, като на ... разходка Wink Никога не гледам кой иде отзад - шанса да е някоя от дружките ми е малко вероятен, пък и да е познат едва ли ще отбиваме да си разменяме любезности. С каква скорост се движи също рядко ме интересува. Лентите за изпреварване са за изпреварване на по-бавно движещ се автомобил не за да избягаш бързо от бавно движещ се. Ако се опитваш да кажеш, че тя не е имала дистанция за изпреварване е различно нещо. А, това че вие сте карали със 120 съвсем не означава, че тя трябва да се движи със 70, защото с 90 не се изпреварва в най-лявата лента на магистрала "Хемус".  Peace

Ти ме уби  Shocked Shocked Shocked

После защо жените били лоши шофьори и защо това...
Точно днес в началото на магистрала Хемус една девойка като теб караше най в ляво с 90 и хич не й хрумваше защо я изпреварват от дясно хората и споменават и нея и майка й и баба й... Ми че тя си кара без да гледа назад, с каквато скорост й се кара... кво й дреме.  ooooh! ooooh! ooooh!

На бившия ми мъж са му връщали ресто. На баща ми също - той си го е поискал, защото нямал дребни...

# 122
  • Мнения: 2 563
Хванах се за постинга ти, защото като едното нищо дамата може да съм аз била аз. Когато шофирам спазвам правилника за движение, знаците за ограничение на скоростта и карам със скорост с която се чувствам комфортно да шофирам и която според мен е съобразена с пътната обстановка. От страни може и да изглежда, като на ... разходка Wink Никога не гледам кой иде отзад - шанса да е някоя от дружките ми е малко вероятен, пък и да е познат едва ли ще отбиваме да си разменяме любезности. С каква скорост се движи също рядко ме интересува. Лентите за изпреварване са за изпреварване на по-бавно движещ се автомобил не за да избягаш бързо от бавно движещ се. Ако се опитваш да кажеш, че тя не е имала дистанция за изпреварване е различно нещо. А, това че вие сте карали със 120 съвсем не означава, че тя трябва да се движи със 70, защото с 90 не се изпреварва в най-лявата лента на магистрала "Хемус".  Peace

Леле. Най-безопасно е да се пренареждаш или включваш в движението със скорост, близка до тази на колите, които вече са в лентата. С по-бавна  скорост рискуваш верижна катастрофа.  Освен това се изпреварва бързо, защото е опасно да караш паралелно на друга кола.

# 123
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Никога не гледам кой иде отзад - шанса да е някоя от дружките ми е малко вероятен, пък и да е познат едва ли ще отбиваме да си разменяме любезности. С каква скорост се движи също рядко ме интересува.

Майкоооооу.
Шегуваш се, нали?
Моля те..шегувай се!!!!

# 124
  • София
  • Мнения: 6 999
Шегуваш се, нали?
Моля те..шегувай се!!!!

Сигурна съм, че не се шегува.
Тъй като минавам по около 2 000 км. на месец непрекъснато виждам такива девойки и ми се налага да ги подминавам от дясно.  Вярвай ми.  Crazy

# 125
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Знам....знам че не се шегува.
Има и такива старци-разбойници, които си карат преспокойно в най-лява лента с 90, защто няма от какво да се притесняват.
Те са с голям опит на пътя.
Няма страшно, деца.

П.П.
Гледах как едни двама едва ли не ще ги вкарат в затвора, защото са предлагали подкуп на полицаи. Пък самите полицаи ще ги награждават, задето отказали, та ми се прииска да попитам има ли новини около Ставийски.  newsm78
Защото него май нито го арестуваха, нито на полицаите дето го пуснали преди сблъсъка нещо са им направили.
Доколкото знам от медиите поне.

# 126
  • Мнения: 4 392
Много барбита е  в тази тема, много чудо!!  ooooh!
Едната бляла и влязла в насрещното, другата пък не гледала, кой иде отзад.  #2gunfire



П.П.
та ми се прииска да попитам има ли новини около Ставийски.  newsm78
Защото него май нито го арестуваха, нито на полицаите дето го пуснали преди сблъсъка нещо са им направили.
Доколкото знам от медиите поне.

Чудех се, на коя страница ще се сети някой да пита... Thinking
И някой прочете ли това:


Дали Максим не съжалява, че полицаите не са приложили закона, когато са го спрели преди катастрофата? Защото, ако бяха, може би нещата щяха да са различни....Всъщност, освен реално виновните, виновни сме и всички ние, защото се смеем на истории като тази!
Максим  съжалявал?! Максим жертвата..Пак се почна.ooooh!
Максим се покри в трета глуха, прокурорът излезе в отпуска (сигурно ще обсъдят паричните суми междувременно), като отказа всякакви изявления, медиите се разшумяха около някакви истории с цигани  и всичко се забрави на 4. ден, както беше предречено още в старата тема.
А с момичето  в кома какво става?



Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 03:26 от ЧерешОвка

# 127
  • Мнения: 6 417
Reza, има пълно медийно затъмнение по случая със Стависки.  Thinking

# 128
  • Мнения: 2 407
И на мен ми се е случвало да ми върнат ресто, какво да се прави....

# 129
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Reza, има пълно медийно затъмнение по случая със Стависки.  Thinking

Шушон...гаранция че след 2-3 години ще има и почти пълна амнезия по случая.
Само шепа злобни реваншисти (като мен) ще продължават да питат "Къде е батко".

# 130
  • София
  • Мнения: 13 204
Reza, има пълно медийно затъмнение по случая със Стависки.  Thinking

Шушон...гаранция че след 2-3 години ще има и почти пълна амнезия по случая.
Само шепа злобни реваншисти (като мен) ще продължават да питат "Къде е батко".


Аз по някакво радио преди десетина дни чух, че нямал бил алкохол в кръвта  Rolling Eyes Сигурна съм, че го чух, но в този период не съм следила нещата, защото бях на почивка... Но побеснях като чух това инфо.  #Cussing out

# 131
  • Мнения: 490
То...такова....да попитам и  аз -темата за правописа ли беше? Или за спам? Вече се обърках  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
Ресто?
Корупция в полицията (КАТ)?
Максим?
Роми?
....
Изтрих 2 станици.
Темата заприлича на нищо подобно.
Независимо от темата, идеята бе друга.
Заключвам я.

Общи условия

Активация на акаунт