Печене на чушки - бързо и лесно

  • 4 758
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 399
Изчистените от семето чушки нареждам в тавата на фурната и пека на грила с вентилатор. На дъното на тавата слагам алуминиево фолио, за да не я мия. Когато са готови от едната страна, ги обръщам.
Стават много бързо и не пуши. Вкусът им не е като на сварени, а на печени като на чушкопек.
От доста време пека чушките по "тази метода" и съм много доволна.

# 1
  • Мнения: 3 622
Благодаря ти за съвета, че с тези керамични плотове не мога да пека пипер, а и нямам чушкопек  - а как обичам печен пипер  Laughing

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз ги пека във фурната. Става бързо и изпичам по-голямо количество.

# 3
  • Мнения: 444
Благодаря ти за съвета, че с тези керамични плотове не мога да пека пипер, а и нямам чушкопек  - а как обичам печен пипер  Laughing
Аз ги пека в тефлонов тиган .... стават си същите като на обикновен котлон !!!

# 4
  • Мнения: X
Да, аз също ги пека във фурната. След като са изпечени ги оставям в  затворената фурна, за да се задушат и да се белят по-лесно. Wink

# 5
  • Мнения: 5 974
Интересен начен,аз пък ги правя на огън  Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Варианти много но по-хубави от печени на огън  няма ! Никога другите не стават като печените на огън!  chef

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Отлична идея, мерси   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Варианти много но по-хубави от печени на огън  няма ! Никога другите не стават като печените на огън!  chef

Да, на огън са най-вуксни, но пък много трудно се белят, а и в домашни условия...ще пробвам в тавата .

# 9
  • Мнения: 3 360
И аз така пека-във фурната и после ги слагам в тенджера с капак да се "задушат"и белят лесно Peace

# 10
  • Мнения: 674
 Ще пробвам. Благодаря!  bouquet
 Аз ги пека в скаричка, ама стават като сварени! Sick

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Аз ги пека на скара,но ще пробвам и така.

Общи условия

Активация на акаунт