Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 март 2005, 18:39 ч.

Има ли тук ПЪТЕШЕСТВЕНИЦИ?

• 7 283
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
Обожавам да пътувам и мечтая да посетя много места по света....ЕЕЕххххх Rolling Eyes
Била съм много отдавна в Берлин и Дрезден.
Била съм  във Франкфурт и Прага.
Любим ми е  Париж!!!  Heart Eyes
Извън Европа не съм излизала....А много бих искала.
Да ви кажа, искам да посетя и други градове в Европа,но ако  ми се отвори възможност да отида пак в Париж -ще го предпочета....

# 61
Цитат на: Isa
Асинка,

Ама ти защото там си живяла, а аз все пак на гости.

И сестра ми два пъти я обират вече /единия път й взеха дори дрехите/, но пък в София мен вече 3 пъти ме обраха... А колите колко пъти ми крадът огледала няма да коментирам... само не са стреляли по мен де.

За дърветата знам, но съм пропуснала явно да им напиша името.

дааа - само разликата е, че освен обирането там си стрелят както им падне и са дрогирани най-често. Не може да не си забелязала високите огради с бодлива тел и ток по тях - дори и в скъпите квартали?
А твоите хора как се казват ( малко офф) - може и да се познаваме ако са били там през 1997-98 Stuck Out Tongue

# 62
  • София, Дървеница
Цитат на: Roshalche
Цитат на: Erica
.....
(само в бившата Югославия съм ходила...тъжна работа)
....

Не тъжи - има и по-лошо (аз не съм си подавала носа извън пределите на милата ни татковина Mr. Green )

И аз така   Close  
Нито пари, нито време съм имала...

# 63
Ммм ...да, доволна съм, че пуснах такава тема. Харесаха ми разказите и очаквам да науча още и за други места. Тая Африка, малко опасна ми се вижда, ама пък много предизвикателна...
Мамо Кенга, хайде сподели впечатления от Сингапур!
А на Карибите какво става?- и на тях съм им хвърлила око.
Значи, ако някой ден се срещна с мамите от форума ще има за какво друго да си говорим, освен за бебоци!

# 64
Да ти кажа Сингапур не ми се стори кой знае какво.Направо мъртъв град - ходиш по улиците и няма никой, няма жива душа, огромни кафенета - чисто празни, магазини - празни.В метрото - само ние.Влизаш и продавачката обикновено я няма, ужасно ми напомни за едни комунистически времена....цените бяха доста солени и то за сериозни боклуци.Историческият музей - едва го открихме се състоеше от 2-3 ПРОЖЕКЦИОННИ стаи - няма експонати, само филмчета, водят ги някакво " шоу".Засичахме се по 5-6 пъти с още няколко туриста - то само ние ходехме по улиците, всички останали хора се оказа, че трябвало ужасно много да работят , за да могат да съществуват.Иначе - паркове, палми, градини, езерца ,чистота...много красиво.Там се намира известният затвор"Чанги" (който е чел Цар Плъх знае за какво говоря).От един небостъргач (някъде от 15 етаж) се взима една много известна въжена линия , коята преминава над морето и спира на остров Сентоса.Уникално местенце - изцяло изкуствен остров.Всяка година внасят специален пясък от Китай и го пресяват.Пълно е с атракциони  - спускане надолу в земята и имитиране на трус 8 степен по рихтер, аквариум - ходиш си по едни стъклени тунели и отвсякъде грамадни пъстри риби , галиш малки акулки, невероятни плажове (като от картички).Целият остров е опасан от една релсова линия с открит влак - много красиво и удобно.Вечерта се прави грандиозно светлинно шоу - ум да ти зайде просто - 2 часа - всичко се прави върху водно пръски - невероятна феерия.Някъде през нощта трябваше да пътуваме за Джохор Бару (граничен град в Малайзия).взехме един автобус, пълен с миришещи на чесън гастарбайтери (пътуват си хората всеки ден - работят в Сингапур и си ходят после в Малайзия).забравих да кажа, че единия пич от групата купи за цялата си фирма някакви радиостанции (много мощни) - 8 на брой + още някакви джаджи по тях.Бяхме като някакви терористи И раздаде на всички(бяхме 4 ).не знаехме дали могат да се пренасят и в какви количества - и в двете страни е крайно непрепоръчително да си имаш вземане - даване с полицията.(поради простата причина, че има смъртно наказание и на никого не цепят басма).Голям страх брах и мислех, че тук вече ще се мре.Раниците си ги носехме само отпред да не ни сложат някой наркотик.....Границата се минава пеша - автобусът  е донякъде .Все едно да минеш пеша българо-турската граница в един през нощта - нещо такова.едни мутри седят и те зяпат, а ние бледолики - личим си отдалече.Искаха в някакви таксита да ни качват и да ни водят ......кой знае къде.В Джохор Бару ни чакаха бизнес партньори на братовчед ми - отведоха ми в прекрасен хотел, ядохме страхотни неща Пепър краб е най-страхотното нещо, което съм вкусвала........обаче оттук нататък става Малайзия.така че нека друг разкаже, а аз мога да допълня.Че много писане , бе!

# 65
  • гр. Пловдив
На мен ми е бедна биографията откъм пътешествия
САЩ, Турция и Румъния  Sad
Лошо. Да се надявам, че ще оправя пропуските за напред.
А иначе служебно съм организирала много маршрути и много подробности знам, ама на приказка е едно, реалността е съвсем друго.
Обичам разкази обаче, разказвайте. Айде, парижанките, кажете бяхте ли в Буда Бар и как ви хареса? А Максим?
И за забележителности може да ми говорите. Преди няколко дни разглеждах книга със снимки и история, купена от Версай, много интересно ми беше, при възможност задължително отивам там.

# 66
Има много интересни места и в съседните ни държави.Да се видят Турция, Гърция,Македония, Румъния (замъка на дракула) много си струва , а и не е скъпо.за по 100- 150 лв. всичките тези места могат да бъдат видяни.Така че, дерзайте.Първо в по-близки, а после и в по-далечни страни.Апетитът идва с яденето.В Истанбул ходихме с Луиза(от форума) и беше супер купон - наргилета, имам баялдъ, баклави,турска баня,  интересни неща за гледане " бол"На връщане решихме да си направим шегичка на границата - разменихме си паспортите, за да видим дали ще забележат нещоАз съм с очила, а Луиза - не.Ами вгледаха се внимателно и важно в паспортите и си ни ги върнаха.Много се смяхме..

# 67
  • Букурещ
Цитат на: PoliaSp
много интересно ми беше, при възможност задължително отивам там.

о-о-о за забелижителности само да искаш да ти говоря.
при всички ми ходения съм си преговаряла всичко.

а за другите неща - ти питаш от професионална гледна точка, нали Grinning ? ама там не съм компетентна Embarassed аз си падам по забележителности, основно.

иначе познавам малко Bretagne, във Франция, южна Франция не познавам.

И 3 пъти съм посетила Futuroscpope-a в Poitiers. Много се забавлявам там. #Milti като малко дете.

# 68
Интересен ли е тоя футуроскоп - аз минах оттам  с TGV-to.И народа скачаше като луд на тази спирка.Иначе Poitiers ми хареса много - общината стара и красива, а магазините ..........Областта Charente Maritime  ми е кристално ясна - с всички градчета и селца.

# 69
За съжаление съм ходила само в Турция, и то всеки месец, понеже родителите ни са там.
А пък много искам да обиколя света. Да се надяваме че и това ще стане.

# 70
  • София
Аз за Париж мога много да разказвам.....Но като гледам Лио е ходила там доста повече и сигурно може да разкаже по-обстойно Simple Smile
Мен много ме разхождаха ,но и аз имах представа какво искам да разгледам.Имах цял списък Wink Едно страхотно преживяване имах на покрива на немското посолство с вино и сирена....Откриваше се невероятна гледка над нощен Париж...Айфеловата кула на всеки кръгъл час блестеше и мигаше с множество лампички... Кръстосвахме с метрото /много организирано -няма начин да се изгубиш/и пеша/ има страшни задръствания/ ,с кола....разгледах много музеи ,от които най-силно ме впечатлиха на Импресионистите и Роден....любими са ми!Естествено Лувъра ,Версай ...Но на мен ми харесват и самите улици ,архитектурата....френската кухня,сирена ,вино...абе всичко.Най-важното ,че французите се оказаха невероятно отзивчиви и усмихнати....а бяха ми казвали много хора,че са сухари ....е ,не искат да говорят на англииски ,нямат табели  на англииски ,но това се преживява....Много са горди,наистина ,но и готини Grinning
Парижкия въздух е различен,романтичен....
Зависи кой  с каква нагласа отива там и много зависи с КОГО  Wink
Всеки си има пристрастия...
В Буда бар и Максим не съм имала честта да бъда... Ходих в по-неизвестни кафенца и малки ресторантчета,но съм щастлива...Някой ден ,може би.... Grinning

Иначе ,много бих искала да посетя Бразилия ,Карибите,Малдивите,Виетнам/http://www.etravelphotos.com/vietnam//,Китай,Непал,Тайланд,Индонезия..Кения и Танзания/Zanzibar/,Ню Йорк ...и цяла Европа.

Последна редакция: пт, 20 май 2005, 17:13 от StaM

# 71
  • Букурещ
малко снимки от Дакар , ама повечето са вътрешни....
трябва да си кача моите си снимки....

http://www.riraf.org/Dakar2003images/index.htm

точно на първата снимка е моята съквартирантка Sitti от Коморите, с която спяхме на едно легло, и която ставаше всяка сутрин преди изгрев слънце да се моли пред леглото ни. но като че ли не ми пречеше да спя.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт