Биберон или пръсти?

  • 3 204
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Нито едното.
И двете ми деца не ползват биберони. Кърмачета и двете - едното бившо вече.  Wink

Не си смучат пръстите.

Защо зорлем го учиш на залъгалка?

Всички бебета минават през етапа на лапане на ръчичките - така опознават себе си, координират движенията на крайниците, играят си.

Лапането на ръчичката и пръстите се различава от упоритото смукане на палеца.
Обикновено това смукане се налага като навик, когато бебето желае да задоволи силен или незадоволен сукателен рефлекс.

При положение, че кърмиш на поискване и бебето не стои гладно, не би трябвало да имате никакъв проблем.
Вече имам 2 пъти потвърждение от личен опит и при двете щерки.  Mr. Green

Приспивам на гърда - за 5 минути бебето отнася плувката. Понякога посуче малко, обръща се на другата страна и заспива само.

Когато зъбките го дразнят, гризе едно или повече пръстчета - не ги смуче. Обикновено давам гумена играчка и така си чеше венците.

Нужда от биберон няма.

Какво им е нехигиеничното на пръстчетата?
Не са по-мръсни от биберона.  Wink

 

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 13:26 от Free Soul

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Констанца беше със залъгалка и много лесно я отказах. Няма проблем със зъбите. Сега това малкото нещо ми се опъва, но ще настоявам, че хич не ми харесва, като засмуче юмрука.

# 17
  • Мнения: 2 677
За пореден път - биберон!

# 18
  • Мнения: 724
Биберон.Бибата е важно нещо при нас без нея няма заспиване и според мен няма да е трудно с отказването за разлика от пръста

# 19
# 20
  • Мнения: 216
Аз също съм за биберон.По-добре е отколкото да си смуче пръста.

# 21
# 22
  • Мнения: 5 393

Аз нямах никакви проблеми с кърменето и залъгалката.Не съм я ползвала за заместител на хранене естествено.Служеше главно за заспиване, Иво не заспиваше на гърдата, или ако заспеше, се будеше когато го слагах в леглото му. Иначе варианта нито едно от двете е най-добрият,но.....

П.С Малката много е пораснала, и ужасно много прилича на кака си Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 254
В идеалния случай нито едното, ама ние ме сме от идеалните Mr. Green Аз предпочитгам залъгалката, защото аз котнролирам там даването и ваденето, обаче Ирника напоследък се изхитри и си е намерила ръцете и пада голямо мляскане. За сега пробвам да вадя палчето и да давам бибата или просто да не давам нищо. Да видим кой ще спечели  newsm62

# 24
  • Мнения: 5 362
Между двете,определено биберона е по-добрия избор Confused

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 366
И моето беше със залъгалка. Те поне са анатомични. Отделно дето аз търках залъгалката със сода за хляб и оставях по малко да поема от содата за да избегнем гъбичките в устата от кърмата /това по съвет на педито/. После я срязах и я махнахме.
За пръста аз съм против - моя братовчедка е с увреждане на ченето от смукане на пръст - като си стисне зъбите и езика и спокойно излиза между предните резци.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Тери беше с пръст в устата.Отказахме се,но предпочитах да беше засмукала бибка.

# 27
  • Мнения: 4 915
Аз нямах никакви проблеми с кърменето и залъгалката....Служеше главно за заспиване, Иво не заспиваше на гърдата, или ако заспеше, се будеше когато го слагах в леглото му. ....
П.С Малката много е пораснала, и ужасно много прилича на кака си Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Да, това е добър вариант при деца, които вече ползват биберон - да се ограничи употребата му само за заспиване. Отрано да се направи това, за да не стоят бебетата по цял ден с биберон с месеци наред.

П.П. А за малката си права - когато ме питаха след раждането на кого прилича - на мама или на тати, отговарях - "на кака си!"  Laughing

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Много добре си се ориентирала Peace

# 29
  • Мнения: 1 924
Нито едното.
И двете ми деца не ползват биберони. Кърмачета и двете - едното бившо вече.  Wink

Не си смучат пръстите.

Защо зорлем го учиш на залъгалка?

Всички бебета минават през етапа на лапане на ръчичките - така опознават себе си, координират движенията на крайниците, играят си.

Лапането на ръчичката и пръстите се различава от упоритото смукане на палеца.
Обикновено това смукане се налага като навик, когато бебето желае да задоволи силен или незадоволен сукателен рефлекс.

При положение, че кърмиш на поискване и бебето не стои гладно, не би трябвало да имате никакъв проблем.
Вече имам 2 пъти потвърждение от личен опит и при двете щерки.  Mr. Green

Приспивам на гърда - за 5 минути бебето отнася плувката. Понякога посуче малко, обръща се на другата страна и заспива само.

Когато зъбките го дразнят, гризе едно или повече пръстчета - не ги смуче. Обикновено давам гумена играчка и така си чеше венците.

Нужда от биберон няма.

Какво им е нехигиеничното на пръстчетата?
Не са по-мръсни от биберона.  Wink

 


Да не се повтарям Grinning

Общи условия

Активация на акаунт