Биберон или пръсти?

  • 3 203
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 288
Биберонът е по-малкото зло, най-добре е да не смуче нищо

# 46
  • Мнения: 8 999
Моята дъщеря не искаше залъгалка. Бързо си намери палчето и стръвно го засмука. И така до три годишна. Едвам я отказахме с много разговори за това, че ще погрознее, че ще й се изкривят зъбите и т.н. Палчето й беше чувствително по-тънко от другото, а небцето й се деформира /за щастие навреме се отказа от гадния навик и дефектите вече се скриха, но можеше да остане траен проблем/.
Синът ми също имаше проблем със залъгалката - едвам го отучихме, когато стана на 2.5 г. Но поне нищо не му се деформира.
Така че, от двете злини, предпочитам пристрастяването към биберон.

# 47
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
По-добрия вариант си остава според мен залъгалката,отколкото пръстите,но дъщеря ми обича и двата варианта Thinking

# 48
  • Мнения: 27
От биберон се отучва, ама от пръсти  newsm12. И аз мисля като теб  passifier

# 49
  • Мнения: 191
Биберона е по-малкото зло. Дъщеря ми си смука пръста до 5 г възраст. Какво ли не правихме да я откажем - нищо не помага. Търкахме с люто, връзвахме пръста - нищо. палчето и се беше деформирало - изтъняло и с един мазол от горната страна. Помогна ни един човек, съвсем случайно - попита я от какво и е мазола и тя му каза, а той като започна да обяснява какво ще и се случи като я вземат в болница, за да и лекуват пръста - и край...повече не го лапна. И аз и обяснявах, но на мен явно не ми вярваше.

Сега момченцето ми е на година и половина и смуче залагалка. Вече само когато заспива я давам, но забелязвам, че и да не я дам, пак заспива - малко по-трудно. Много по лесно е да скриеш залъглакат - ще плаче, ще плаче ще забрави. А пръста - няма скриване. Не става въпрос за хигиената изобщо, а за отвикването.
Моят съвет е - ако има възможност не давайте нищо, но понеже бебетата имат нужда да сучат - тогава залъгалката е по-добре.

# 50
  • Сливен
  • Мнения: 197
Задължително биберон.По добре по малкото зло

# 51
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Биберон!

# 52
# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Биберон.

# 54
  • Мнения: 5 026
Биберон е по-малкото зло, въпреки че аз се чудя сега как да го отучвам от него  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 313
  И аз давам биберон, за да не свиква да си смуче пръстите.  После все някак ще я отуча, а от пръстите- едва ли ще е лесно.

# 56
  • Мнения: 5 140
За предпочитане е биберона.
Когато Ния беше бебе си лапаше палеца, това продължи 6 месеца, като и избиха зъбките и спря, защото си нараняваше пръста и плачеше.

# 57
  • Мнения: 3 478
Аз съм за биберона Peace

# 58
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
Биберон,въпреки че ми става все по-трудно да го накарам да не си смуче ръцете  Shocked

# 59
  • Мнения: 4 915
Райна, нормално е за възрастта му да си смуче, лапа, гризе ръцете. Сигурно се опитва и двете да напъха в устата си?  Wink Така си координира крайниците, изучава себе си и света. Не е признак на бъдещо задължително смучене на палец.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт