КАС СЕ ПРЕВЪЗПИТАВА БЕЗИНИЦИАТИВЕН МЪЖ????????????

  • 3 377
  • 47
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
ЧЕТОХ ТЕМАТА ЗА МЪЖ БЕЗ ИНИЦИАТИВА - НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА , ЧЕ ЗА ДА Я ДОКАРАМЕ ДО ТАМ ВИНОВНИТЕ СМЕ НИЕ
ВЪПРОСА МИ Е ОБАЧЕ ИМА ЛИ НЯКОЙ ОПИТ В ПРЕВЪЗПИТАНИЕТО НА ПОДОБЕН РОД МЪЖЕ /след като вече са видели кви сме оправни и шатърни жени и са легнали на кълката - тя моята и сама може да се справи аз що да се пъна/
Честно казано на мен до скоро даже не ми правеше мн.впечатление , но напоследък взех да се издразвам , а пък и всяка жена предполагам иска поне от време на време да се отнасят с нея като с нежно същество

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не се превъзпитава. Изпраща се при мама да си му бере гайлето Naughty

# 2
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Не се превъзпитава. Изпраща се при мама да си му бере гайлето Naughty
Бой и на сухо-о-о-о!!!! #2gunfire

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Трябва да му хванеш цаката. Всеки е различен. Но е много бавен и труден процес. Ще ти отнеме повече време и енергия да го превъзпитаваш, отколкото сама да си свършиш всичко Crazy

В момента моя е разхвърлял из стаята вратички на чекмеджета и шкафчета, винтчета, машини... И е седнал на компа да работи (аз съм в друга стая). Казвам му да прибере, защото трябва да изчистя... имал нещо за довършване и продължава да съзерцава монитора. След малко ще отида пак да го помоля, ако няма ефект- ще започна да повишавам тон. Последният етап е викове и сърдене (и за съжаление често се стига до него). Но друг начин няма Tired

# 4
  • Мнения: 1 334
ЧЕТОХ ТЕМАТА ЗА МЪЖ БЕЗ ИНИЦИАТИВА - НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА , ЧЕ ЗА ДА Я ДОКАРАМЕ ДО ТАМ ВИНОВНИТЕ СМЕ НИЕ

Не смятам че една жена е виновна затова че мъжа и е безинициативен. Това се учи в семейната среда, много преди да си се запознала с него. Виж, друг е въпроса ако той те обвинява за своята безинициативност, това е прехвърляне на отговорност. Успех ти желая.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
...................................След малко ще отида пак да го помоля, ако няма ефект- ще започна да повишавам тон. Последният етап е викове и сърдене (и за съжаление често се стига до него). Но друг начин няма Tired
И после - "Ама защо викаш толкова бе жена, голяма работа сега." . Като ми каже така, откачам. Едно, че 5 пъти съм му казала, после съм го молила, накрая на висок глас и докато не се разкрещя юнашки не се прави, друго, че понякога нещото пречи не на мен, на детето и на самия него. Уф! Оправия няма, аз съм се отказала, само викам и мърморя. Мога да дам примери - звънец нямаме, две години се моля и още няма, май ще се вика скоро, закачалки за банята купих, че не стигат, два месеца чакат да се поставят, бойлера в кухнята е повреден от седмица и той ще чака, добре че не е тоя в банята. Аман! Сега лежи и гледа нещо за оръжия и самолети по Дискавъри, а аз искам по бойлера да се работи.

# 6
  • Мнения: 473
Превъзпитава се с много търпение. Моят мъж си пада доста мързелив по отношение на домакинската работа, но аз не се уморявам да го карам да помага. Бил се блъскал и работил ние да сме добре, а аз че гледам детето по цял ден никаква не я върша. Не го оставям на мира докато не свърши каквото съм му казала, но и той вече спря да роптае и изпълнява всичко каквото съм казала. Даже го прави точно както искам аз.

# 7
  • Мнения: 223
Понякога е много трудно да се превъзпита един мъж,само че ако осъзнае грешката си,може и да се случи.

# 8
  • Мнения: 1 568
ЧЕТОХ ТЕМАТА ЗА МЪЖ БЕЗ ИНИЦИАТИВА - НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА , ЧЕ ЗА ДА Я ДОКАРАМЕ ДО ТАМ ВИНОВНИТЕ СМЕ НИЕ

Не смятам че една жена е виновна затова че мъжа и е безинициативен. Това се учи в семейната среда, много преди да си се запознала с него. Виж, друг е въпроса ако той те обвинява за своята безинициативност, това е прехвърляне на отговорност. Успех ти желая.


И аз не вярвам в превъзпитанието!
 Може да се получи някаква промяна,за определен период от време,но не идва ли от вътре... Naughty забрави!
Е,посплашваш го,помолваш го,но ....до време е това решение според мен,такива наблюдения имам,а може и да не съм права  Hug

# 9
  • Мнения: 953
Отнема толкова време и енергия че не си заслужава.

# 10
  • Мнения: 379
..... Сега лежи и гледа нещо за оръжия и самолети по Дискавъри, а аз искам по бойлера да се работи.
а така; същата работа; затова моля да се кодира Дискавъри в часовете от 8 до 22. Wink

# 11
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ох, мъка, мъка...как ще се кара??? #2gunfire

# 12
  • Мнения: 196
..... Сега лежи и гледа нещо за оръжия и самолети по Дискавъри, а аз искам по бойлера да се работи.
а така; същата работа; затова моля да се кодира Дискавъри в часовете от 8 до 22. Wink

Викнете си по един майстор да ви оправи бойлерите (респ. каквото се е счупило) - освен ако крещенето не ви е хоби, разбира се.

# 13
  • Мнения: 2 716
..... Сега лежи и гледа нещо за оръжия и самолети по Дискавъри, а аз искам по бойлера да се работи.
а така; същата работа; затова моля да се кодира Дискавъри в часовете от 8 до 22. Wink
И Хистори  Peace
Ама кой ви излъга, че с инициативен мъж е по-лесно?
Колко си мислят, че инициативата ще е съсредоточена в бойлера, фурната, или прането. Знаете ли колко бързо могат да се организират риболов, ремонт на колата, помощ на приятел...Стига само човек да е инициативен  Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 2 021
О, да инициативата! Днес сама си изчистих с прахосмука, сама си измих пода, сготвих, лепих в банята найлони, че е в "ремонт" и непрекъснато пада мазилка... И това със седеммесечен корем, а през това време любимия си седеше ту на лаптопа, ту на компютъра, ту  на тераската за цигарка. Изобщо не се сеща една кофа с вода да премести, за всичко трябва да му казвам.
Ей сега му звъннаха от парка за "по бира", как набързо се организира, нахрани детето! и излезе.
Аз не мога да превъзпитавам, от скендъли резултата е макс 2 седмици.

# 15
  • Мнения: 379
..... Сега лежи и гледа нещо за оръжия и самолети по Дискавъри, а аз искам по бойлера да се работи.
а така; същата работа; затова моля да се кодира Дискавъри в часовете от 8 до 22. Wink

Викнете си по един майстор да ви оправи бойлерите (респ. каквото се е счупило) - освен ако крещенето не ви е хоби, разбира се.

може би това е решението да; мъжът ми друг майстор не дава да припари у нас, пък и като му излезе от джоба следващия път ще се сети сам;
само защо на мен никой не трябва да ми мрънка, да сготвя, да изчистя, да изпера ... или то това е робство по подразбиране;

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече се скарахме. Не знам какви нерви трябват... Как няма да пускам най-много теми в Здравния като 11 год. живея с едни и същи ядове Close
В ядът си съм изяла не буква, а дума... ooooh!

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 22:23 от Рени

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
..... Сега лежи и гледа нещо за оръжия и самолети по Дискавъри, а аз искам по бойлера да се работи.
а така; същата работа; затова моля да се кодира Дискавъри в часовете от 8 до 22. Wink

Викнете си по един майстор да ви оправи бойлерите (респ. каквото се е счупило) - освен ако крещенето не ви е хоби, разбира се.
Майстор..... викам аз майстори, ама все пак мъжа това е учил, то бива, бива, ама чак пък толкоз мързел не бива! Водопровод да беше, мебели, това-онова, хайде, ама жичкаджийство -  Stop няма как, ще го прави той.

# 18
  • Мнения: 253
Ние пък сме в момент на превъзпитание. Вярно че ми коства ОГРОМНО търпение, усилие и енергия обаче мисля че има резултат, положителен.
като за начало, дадох му задачки, дето са изцяло негово задължение и аз е тях не се бъркам. (понякога ми ври отвътре да стана да ч свърша аз ама стоя и мълча). Засега задачите са следните: миене на съдовете  или зареждане на миялната,готвене веднъж в седмицата, прибиране на прането,понякога и простиране, къпане на децата вечер или слагането им да им спят (редуваме се за това), правене на саднвичи за него за работа и на голямото дете закуска за училище, миенето на пода.
За сега това, като ги усвой, добавям нови. В същото време, като има разни семейни неща са правене като тичане по институции, хартии и подобни му давам да си избере кое иска да свърши и аз се заемам е другото.
Спрях да крещя, да викам, да давам наставления и да мърморя! НЕ ПОМАГА!
Обаче спрях и да се товаря и да се опитвам да правя всичко аз.
Сега полека и елегантно казвам, че има да се върши еди какво си и че той трябва да ми помогне.Не очаквам обаче да скочи на момента и да го свърши. Напомням по някое си време и после го оставям той да реши. Ако не го направи, аз също не се хващам. Например днес му напомних за прането навън няколко пъти... забрави да го прибере разбира се, но сега се сети че му няма изгладена риза и не само че го прибра ами го сгъна и сега глади. Старая се така да ги направя нещата че той да носи последствията от несвършената работа.

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не се превъзпитава, но ми се ще да вярвам, че като сте избирали, сте го избрали заради преобладаващи други добри страни, които да компенсират това. Или си повтаряте тая мантра, или, направо в дълбокото-без компромиси, без второ напомняне и нон-стоп, ако е корав, ще оцелеете.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 336
Понякога имам чувство, че мъжете са абсолютни темерути в това отношение. Точно по тази причина тези теми няма да спрат. Два дни бях на гости при сестра ми. Бях оставила само няколко чинии в мивката. Всеки път като се чуехме за тези два дни с мъжо все отиваше малко да поизчисти...
Бедна ви е фантазията какво намерих като си дойдох. Сега пак всичко на мен чака... smile3518
Но и аз съм разбрала, че със скандали нищо не се постига.  smile3505
Някой път му викам - Кажи на мъжа ми да свали бурканите в избата или пък да си вдигне дрехите от пода. Или пък - Иди се разправяй малко с тоя моя мъж, че вече не мога да го трая. Той обаче само ми се хили и полза - йок!  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 220
скъпи момичета,

като не сте гледали на времето - никой не ви е виновен... като са ви правили да "умиргате" ви е било хубаво и аааааааайде на врата и в гражданското... мчи то се гледа предварително... само с 1 сех не се живее, то си е до време...

ако питате мен - ей за това което описвате до тук са виновни свекървите ви!!! ако не 100 поне 99 %...

# 22
  • Мнения: 76
Не се превъзпитава, майка ми не можа  Naughty цял живот да го превъзпита, а тя това го умее smile3521.
Аз затова много държах мъжа ми да е амбициозен и инициативен.

# 23
  • Мнения: 6 713
Не може да се превъзпита мъжа. Просто не става, ако майка му не го е възпитала така, мисля, че нищо не може да се направи след като един мъж мине 20 години. Може и да не разсъждавам правилно според някои, но съм на такова мнение.

Между другото това с мъжете, че са все проблемни идва от техните майки. В много семейства съм наблюдавала, когато има момче - леле, леле, то са глезанковци, носят ги на ръце, то е на "мама синчето златно" и така #Crazy. После как няма да е безинициативен  newsm78

И така си свиква - първо мама носи, после жената...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Виновен - семейството му, Как да се промени - не се променя.
Аз вече вдигнах ръце. Трябва да се нагодим към тяхната темерутщина. В смисъл да не ни пука много, иначе ще полудеем. Ето, имаме килер в къщи (перално, но голямо) вече едва се отваря врата и не мога да стигна до пералнята, но вдишвам дълбоко няколко пъти и си казвам: "Спокойно, спокойно, не се ядосвай..." и замижавам с очи. Simple Smile Само аз го подреждам, а единственото, което правя там е да пускам пералнята. Рещила съм да чакам и да видя, до кога ще изтрае. И да кажеш, че време няма или пък е уморен, нееее. Отпуска е от 3 седмици, но нито веднъж не чух "Дай да направим (оправим) нещо в къщи! " #2gunfire

Моят извод момичета е: Намерете начин да живеете с това и да не се ядосвате, защото ще рефлектира върху вас! Промяна няма да дочакате! Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 71
NIKAK! POVYARVAYTE MI, PETNAYSET GODINI JIVYAH S TAKAV!!! NAKRAYA MI PISNA, NAPUSNAH GO, A TOY OSTE NE MOJE DA PROUMEE ZASHTO.......VSICHKO SAM OPITALA, NE POMAGA. NA FINALA PROSTO ILI SE OTKAZVASH I PRODALJAVASH DA SI I ZA JENA I ZA MUJ, ILI GO OTLUSPVASH I TURSISH NYAKOY DRUG.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
А по какво се познава, че един мъж е не/инициативен?

Докъде свършват конкретните наблюдения и откъде започват легендите за преуспелите инициативни мъже?

А иначе - няма превъзпитаване. Не само мъж, а и всеки човек е инициативен по различно време за различни неща.
В кръга на шегата - да успява някой да си обслужва мързела пак си е инициатива - намиране на други хора да свършат работата.

# 27
  • Мнения: 2 716

Викнете си по един майстор да ви оправи бойлерите (респ. каквото се е счупило) - освен ако крещенето не ви е хоби, разбира се.
Де бре! Аз съм на майстора жената  Blush

# 28
  • Мнения: 196

Викнете си по един майстор да ви оправи бойлерите (респ. каквото се е счупило) - освен ако крещенето не ви е хоби, разбира се.
Де бре! Аз съм на майстора жената  Blush

Ох, ми освен да му платиш, друго не виждам какво можеш да направиш...  hahaha

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Без сготвен обяд и вечеря един месец, без изпрани дрехи и бельо два месеца.... забрави да му купиш самобръсначки, пяна, душ-гел и т.н., никво кафе и ходене до магазина за бира ! Ай да видим няма ли да има ефект, а  newsm48

# 30
  • Мнения: 753
Минал ли е 30 ...никакъв шанс....характера е 100 процента изграден (това важи и за жената),...въпроса е каквото си търсила, това си намерила, а още преди да се стигне до взаимоотношения - семейство, деца, домакинската в къщи, ,,,се знае кой кой и кой какво,....грешката е когато не се оценят нещата в началото, и се приемат фактите с надеждата, че в бъдещето ще се 'промени', ..няма такова 'животно',....няма такава работа

# 31
  • Мнения: 187
 HugБоже,Боже пък аз си мислех, че само аз мрънкам, мърморя и крещя.На моя хобито му е да ремонтира автомобили - ако имате нещо за ремонт - давайте, иначе с всичко друго сама се оправям.Иначе от всичко разбира, и при него не е точно безинициативност, а чист мързел, ама много голям мързел.Дай ни цял ден да мерим диваните по дължина, и да се оплакваме колко сме изморени от работа.Три седмична отпуска я прекара, легнал под микробуса заедно с кучето.През два часа се пита какво ще се хапва,следобедна почивка просто задължителна от 13.00 до17.00ч. ами как да му остане време на горкия да подхване нещо в къщи,я вижте колко ангажименти има.И така вече почти девет години, няма превъзпитаване или се примиряваш, или от време на време стартираш Трета световна война Mr. GreenАз прилагам втория начин, хем ни освежава връзката, хем ни е много сладко сдобряванито Mr. Green Heart EyesАма иначе си го обичкам много Two Hearts dancing Two Hearts, много

# 32
Ами може би е възможно да се превъзпита, но ако си струват всички останали положителни качества на мъжа Simple Smile

# 33
  • Русе
  • Мнения: 2 354
загубена кауза  Naughty
Не се превъзпитава

# 34
Ако на всичкото отгоре липсата на инициативност е съчетана с инфантилност- мале...

# 35
  • Мнения: 25 594
Бой, глад и стрижка! Точно в този ред!  Naughty
Проверено и доказано в течение на векове, опит и народна мъдрост, бла-бла-бла...
Има малък процент мъже, обаче, които и това не ги оправя. Моят е от тях...  Cry  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 2 211
Бой, глад и стрижка! Точно в този ред!  Naughty

Да, това е изпитана и резултатна тактика!

# 37
Бих добавила и пълна липса на внимание. Оставяш го да тъне в неведение, спасяваш се където можеш и чакаш да пририта за животоспасяващите- храна, бира...

# 38
Аз утре съм на сватба и ще си търся нов мъж

# 39
  • Мнения: 175
Не се превъзпитава, аз затова й го смених  Mr. Green.

# 40
  • France
  • Мнения: 726
Т.к. сме скарани, той си купи пластмасови чинии и чаши, за да не мие. Готви си сам. Върху пералнята са му дрехите, като му свърши бельото ще се сети да я пусне, да простре и да си ги изглади. Чудно ми е дали тогава ще оцени колко време и енергия изисква довакинската работа?
Иначе, вече 4г чакам да оправи колелцата на меката мебел..... Ще чакам......докато не си купя нова #2gunfire

# 41
  • Мнения: 2 716
Ама безхаберието не е липса на инициативност. От домакинска работа всеки бяга (ето аз сега, вместо да готвя...)
Инициативата я разбирам като изненада с билети за театър или нещо такова. А не, да се сети да си измие чиниите. Голям праз. За товаи аз мога да го подсетя.

# 42
  • Мнения: 474
Ама вие коментирате само безинициативност в къщи. Ами спрямо работата? Щото моят мъж в къщи е същия като горепосочените ваши съкровища, но в бизнеса си е просто змей. И... аз това го предчувствах още от началото на връзката ни преди 7 години- за работата си е неуморен, но в къщи ако няма чиста вилица просто ще яде с лъжица, ако няма ядене- ще маже филии и т.н. Едно време, когато реших да се сгаджосвам сериозно с него имах и друг ухажор- добро момче, домошарче, всичко си можеше и правеше в къщи, вкл. сам си майстореше мебелчета- недодялано, но имаше желанието. Да, ама той не обичаше да ходи на работа, аз бях в пъти по-амбициозна в професията си и бачках като луда, което него го дразнеше. Ами доволна съм, че си избрах моя си мъж. Е, понякога и аз изпадам в амок от безхаберието му за битовизмите у дома, но ... стискам палци и се моля да си развива бизнеса и да не си прехвърли там безинициативността  Praynig

# 43
  • Мнения: 141
Ама вие коментирате само безинициативност в къщи. Ами спрямо работата? Щото моят мъж в къщи е същия като горепосочените ваши съкровища, но в бизнеса си е просто змей. И... аз това го предчувствах още от началото на връзката ни преди 7 години- за работата си е неуморен, но в къщи ако няма чиста вилица просто ще яде с лъжица, ако няма ядене- ще маже филии и т.н. Едно време, когато реших да се сгаджосвам сериозно с него имах и друг ухажор- добро момче, домошарче, всичко си можеше и правеше в къщи, вкл. сам си майстореше мебелчета- недодялано, но имаше желанието. Да, ама той не обичаше да ходи на работа, аз бях в пъти по-амбициозна в професията си и бачках като луда, което него го дразнеше. Ами доволна съм, че си избрах моя си мъж. Е, понякога и аз изпадам в амок от безхаберието му за битовизмите у дома, но ... стискам палци и се моля да си развива бизнеса и да не си прехвърли там безинициативността  Praynig
4овек трябва да си избере по-малкото зло.браво,приветствам те за избора ти-след като мъжа ти ба4ка и вади пари,за другото ще се намери лесно,още пове4е,доколкото разбирам не е и претенциозен.можеш ли да си представиш да живееш с някои нереализиран и мързелив мухляр,парите да му вадиш,да му готвиш,да му слугуваш,4е и да иска от теб да му казваш колко е велик,защото от моите наблюдения това е картината на нереализираният комплексар

# 44
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Отнема толкова време и енергия че не си заслужава.
На място казано Peace

# 45
# 46
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Някои се поддават на дресировка - ако ще оставаме заедно, защо да не се пробва. Маят за сега спрявя с посочени задачи, но мен това много ме дразни, че трябва да раздавам заповеди - аз като ще го мисля кога, как и какво да напазаря, то ми остава само да ида в магазина. Като измисля кога и какво да се свърши от него - пак се натоварвам. Ако се разфуча, ще го свърши, ама мойте нерви от къде???Обаче аз не познавам "инициативен" мъж в това отношение. Засега и аз прилагам тактиката с не готвя, не пера, не чистя, не говоря, но пък и обичта ми, заради която сме заедно все пак, страда от тия битовизми. После как да ми е романтично?

# 47
  • Мнения: 179
Обикновено жената не може да превъзпита такъв(с малки изключения).Просто ролята и спрямо него не е на майка,а на съпруга.Обаче ако се събират със семейства, в които мъжът е "на ниво",в смисъл помага вкъщи,занимава се с децата и прочие,рано или късно мъжът попива подобно поведение.Особено ако семействата са повече.На мъжете има трябва "саламура", в която да престоят,не лекции по домакинство.Ако се събират с мъже,които са предимно с бира в ръка и карти пред носа,те също стават такива,дори и да не са били.Просто вижте средата,в която вашите мъже прекарват времето си извън семейството.

Общи условия

Активация на акаунт