Майсторки на брашното и тестените вкусотии.......

  • 17 029
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 607
Хайде и на мама питките със сода.......Те стават по принцип надути и децата слагат вътре сирене напр. или сладко.

Питки на мама

1-2 яйца
1/2 кофичка кисело мляко
1ч.л. сода за хляб
малко сол, захар и олио
брашно,колкото поеме

Според зависи от това колко сме гладни и увеличавам количеството на кисело мляко.....

Омесва се и се разточва. За улеснение може и на две топки да си разделите тестото, преди да разточите. Да не е много тънко, нормално дебело - може би 0.5.......реже се на ромбове и се пържат в сгорещено олио от двете страни(не се притеснявайте,че се надуват - колкото се опържат - толкова). Стават разкошни, никога не са се получавали мазни! Много ги обичам! винаги ми навяват за детството ми.....когато дядо ни правеше голяма тава питки и ние около масата се надпреварвахме да взимаме най-надутата...Сега това го правят децата ми!

# 31
  • Мнения: 2 829
поздравления за темата  bouquet  bouquet

нямам свои рецепти, Embarassedно с удоволствие ползвам вашите Wink Wink

# 32
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Кой попита за мекици? Laughing
Ето рецепта за моите мекици.Гарантирам страхотен вкус.
1 кофичка кисело мляко+1чл сода бикарбонат
3 яйца
1/2 кубче мая,което се размива в малко топла вода+1чл захар
2 сл олио
1 сл сол
брашно около 1 кг
Маята се оставя да шупне.В кладенче от брашното се слагат всички продукти+маята и се замесва средно твърдо тесто.Оставя се да втаса(поне един път да увеличи обема си).От това тесто могат да се направят и пици,но мекиците са страхотни.Тестото може да престои в хладилник няколко дена.

# 33
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И още една рецепта от мен,за солени кифлички.Много лесни и вкусни.
2 чч прясно мляко
1 чч олио
1 кубче мая
1 чл сол
500-700 гр брашно
Маята се размива в малко от топлото прясно мляко+щ. сол+1/2 чл захар и се оставя за 10 минути,след което с останалите продукти се замесва средно твърдо тесто,което може да се оформи на кифлички със сирене за пълнеж или на топченца със сирене,както ви се прави.Не се чакат да втасат,веднага се мажат с разбито яйце,могат да се поръсят със сусам или друго,и се пекат в предварително загрята умерена фурна.

# 34
# 35
  • Мнения: 6 713
Кой попита за мекици? Laughing
Ето рецепта за моите мекици.Гарантирам страхотен вкус.
...

Рецептата ти за мекици ще бъде изпробвана в първия удобен момент! Grinning Мерси за рецептата  bouquet

# 36
  • Мнения: 398
Моя колежка ми даде рецепта за "Софиянки",а тук във форума я намерих като "Мързеливки".
И все пак ще я напиша,защото стават много бързо,лесно и най-важното много вкусни.

1ч.ч. кис.мляко
1ч.л. сода за хляб
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. сирене / аз слагам и кашкавал/
2 1/2 ч.ч. брашно

Всичко се разбърква в посочената последователност.Късат се топки,които се нареждат в намаслена тавичка и се пекат в предварително загрята фурна.
Да отбележа,че с тези продукти излизат 9 броя питчици.Мамо Цоцоланке,увеличи си продуктите т.к. сте по вече хора,защото с една доза само ще си оцапате зъбите Hug
Това е на шега разбира се,защото и аз вече ще правя двойна доза.

ето ги и тях

# 37
  • Мнения: 2 126
Прегледах основно темата и реших да добавя ето тази рецепта на Мама Цоцоланка(мисля че никъде не я видях тук):
Питка-баница "Слънце"

Темата я пусках аз преди време и лично изпробвах рецептата,да не ви казвам какво невероятно нещо се получи Grinning
Мама Цоцоланка,надявам се не се сърдиш,че публикувам тази твоя рецепта,но не се сдържах просто Embarassed Blush

# 38
  • Мнения: 11 607
Прегледах основно темата и реших да добавя ето тази рецепта на Мама Цоцоланка(мисля че никъде не я видях тук):
Питка-баница "Слънце"

Темата я пусках аз преди време и лично изпробвах рецептата,да не ви казвам какво невероятно нещо се получи Grinning
Мама Цоцоланка,надявам се не се сърдиш,че публикувам тази твоя рецепта,но не се сдържах просто Embarassed Blush

Не се сърдя...Просто имаш едно пиене от мен(или питка - избери си сама) ако се видим един ден и пътищата ни се пресичат......Но да си призная честно в последно време я правя малко по по различен начин - редуцирала съм продуктите и смятам,че резултата е по-добър!

Копирам от другата тема:

Дес, виж ТАЗИ ТЕМА, редуцирала съм малко продуктите и в последно време я правя по този начин. И смятам,че така е по-добре!

# 39
  • Мнения: 2 126
Оооо ще погледна непременно Peace Мерси много Hug Ще си чакам питката Mr. Green
Ама голямо съвпадение стана с тия теми Grinning

# 40
  • Мнения: 11 747
Искам да дам една моя любима рецепта,разкошна!Всъщност рецептата не съм я измислила аз,от училище е ,но никъде не съм я срещала в употреба,може би заради многото продукти.

Кашкавалки

1кг брашно
40гр мая
20гр сол
150гр кр.масло
20гр захар
200гр св.мас
3 яйца
200гр кашкавал

Замесва се тесто,като захарта е предвидена за маята.Кашкавала не се слага в тестото.Маята се подготвя с вода(обичайно)
Тестото втасва 1 час на хладно.Поради многото мазнини не се държи на топло(като се замисля да втасва в машината за хляб не е добра идея,там се поддържа висока температура)
Разточва се кора,нарязва се и се слага пълнеж от кашкавал - настърган и омесен с 1-то яйце(отделя се от предвидените в рецептата)Оформят се квадратни или триъгълни изделия.
Втасват още 1 час,пак на хладно - важно е да не се разтопи мазнината и да изтече от тестото.
Намазва се с яйце,поръсва се с малко настърган кашкавал (само за украса) и се пече в предварително загрята фурна на 240-250градуса (без вентилатор) за 10-15 минути.
Става нещо разкошно!!! eatПравила съм ги дестки пъти и всички в къщи + приятели и съседи са оставали очаровани.Жалко,че в момента не разполагам със снимка!

П.С. правила съм ги с пълнеж от сирене и кренвирш,но като че ли кашкавала най-си му подхожда!

# 41
  • Мнения: 6 005
Благодаря за рецептата, скоро правих кашкавалки по една друга рецепта от форума, но ще пробвам и по твоята.  Peace  bouquet

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 10:43 от SlaDk0_i_SoLeNo

# 42
  • Мнения: 6 005
Тутманик
Необходими продукти:
4 яйца
300гр вода
1ч.л. сол
1ч.л. захар
1ч.л. оцет
1ч.л. олио
брашно колкото поеме
малко мая (около 1ч.л.)
за сместа: 1 яйце, краве масло, сирене
Приготвяне: Омесва се тесто което се оставя да втаса, после тестото се раздърпва, отгоре се маже със смес от 1 яйце, сирене с краве масло и се навива като руло. Реже се на малки парчета и прави се нареждат в тава, пак втасват, после се маже с яйце и се пече в предварително загрята фурна. Приятен апетит!

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 10:21 от SlaDk0_i_SoLeNo

# 43
  • Мнения: 1 794
Искам да дам една моя любима рецепта,разкошна!Всъщност рецептата не съм я измислила аз,от училище е ,но никъде не съм я срещала в употреба,може би заради многото продукти.

Кашкавалки


Копнато! Веднага ти се нахвърлям, като ми се появиш с някоя рецепта.
Абе не беше ли обещала някаква плетеница  Whistling  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 11 747
Обещах,обещах.... Embarassed
Тя е лесна за изпълнение,но е добре да покажа ефекта със снимка,че никой няма да се вдъхнови иначе!Ама пусти мързел.... Blush

Общи условия

Активация на акаунт