До мамите на момченца

  • 2 926
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 849
Може да се скъса и да глътне гривната, герданче....
Иначе и аз не съм чувала за такова суеверие...
 Laughing
Точно,това е опасното .Иначе останалото е поредното суеверие .

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Шош има тъничка златна гривна с името си. Още не съм я слагала, но ще го направя, защото е подарък от скъп за мен човек с много положителна енергия!

# 32
  • София
  • Мнения: 4 397
Не съм чувала за подобни суеверия, но никога не бих курдисала малкото си момченце с каквато и да е гривна. Моя приятелка така си беше нагиздила сина, но беше доста гадно. Някое кожено герданче - да, но злата и скъпоценни камъни ми се вижда доста мутренско. Не се обиждай, но това все пак е дете, а не коледна елха.

И аз мисля така  Peace  виждала съм малки деца окичени с гривни, синджири и хич не ми харесва.

# 33
  • Мнения: 490
Няма да продължавам с това дали трябва или не децата да носят бижута, кое кич и кое не /че ще се отклоня много и мога да стигна до мобилните телефони и децата/, само ще кажа, че ние купихме златна гривна /за бабин ден по настояване на свеки/, а ако беше момиче сигурно щяха да са обици, както и да е, сина ми и я носи поне докато не започна да му прави впечатление и да я дърпа...
По въпроса - незнам суеверие или не, но точно когато купувахме същата гривна /тогава чух за 1-ви път/златарят ми каза за влиянието на металите в/у организма, как това идва от Изтока и се оправдава от алхимията..., как Т.Живков навремето като ходил на посещение в Китай /или Япония newsm78/ го карали на няква си сребърна баня...и т.н бля... Та според него среброто е за момчета, а златото за мичета.

Ако искате го смятайте за бабини диветини, ако искате въобще обръщайте внимание на това и както искате коментирайте...това е само което знам.

# 34
  • Мнения: 1 866
Не, златото няма такова влияние, това са глупости. И двете ми деца (момче и момиче) носят златни гривнички. Дъщеря ми всъщност носеше, сега на 3г я махнах. Гривничките са с плочка с името и от другата страна с датата на раждане. Подарък са от свекърва ми, семейството на мъжа ми са католици и тези гривнички се подаряват на кръщенето и се носят от децата докато са бебета. Католическа традиция, всички в семейството са носили. Свекърва ми даже това лято ми извади да ми покаже гривничките на децата сиб - едно време са били много интересни като изработка и стил. В католическите държави много бебета носят такива. Тук се възприема като кич и показност. На тях пък им са дивашки нашите червени конци, така че въпрос на възприятие.

# 35
  • Мнения: 911
Не съм чувала за подобни суеверия, но никога не бих курдисала малкото си момченце с каквато и да е гривна. Моя приятелка така си беше нагиздила сина, но беше доста гадно. Някое кожено герданче - да, но злата и скъпоценни камъни ми се вижда доста мутренско. Не се обиждай, но това все пак е дете, а не коледна елха.

При това на 2 месеца

# 36
  • Мнения: 406
Може да се скъса и да глътне гривната, герданче....
Иначе и аз не съм чувала за такова суеверие...
 Laughing
            Съгласна съм!!!За 1 път чувам подобно нещо! newsm78

# 37
  • Мнения: 2 746
Темата трябва да отнесеш към онази за №1 при бабините деветини и суеверия  Laughing
Достойна е за тамошната класация!
Купете му гривна щом искате, но е мнооого мъничко детето, за да я носи...и определено не влияе на половите органи, напротив дори златото се препоръчва при проблеми с костите, артрити и т.н.Влиянието му е изцяло положително, но не е за деца, от естетична гледна точка.

# 38
  • София
  • Мнения: 368
И аз смятам, че това е лишено от мисъл твърдение! А по отношение на това дали да го кичите детето - аз не бих. Много е малко още, и остави естетичната гледната точка, че никак не изглежда добре малко бебе с гривни и ланци ...., ами може да се нарани нещо, все пак това е твърд предмет. Но все пак вие си решавате, то си е вашето детенце и ако ще ви харесва с гривничка, никой не може да ви повлияе  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 081
Струва ми се абсолютна глупост и не съм чувала за подобна дивотия, но знам, че по принцип мисюлманите не носят злато(мъжете), то е само за жените при тях. Да не би твоя познат нещо такова да е чул.

# 40
  • Мнения: 1 432
Tова не може да бъде вярно  ooooh!.
Друг е въпроса, 4е е много рисково да сложиш гривна на толкова малко бебе   Naughty

# 41
  • Мнения: 738
АУУУУУУУУУУУУУУУУ,че сте критични всички!!!Това със суеверието и аз нещо не ги разбирам,но да ми кажете, че носенето на златна гривна ( в моя случай) е кич или показване на положение - ще ме извинявате много!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile3513Лелята на моя син му подари златна бебешка гривничка още като се роди и аз му я сложих на около 2 месеца.Още си я носи и виждам,че много хора остават ПРИЯТНО изненадани като я забалежат!

А за кич-едва ли е подходяща!!! newsm62

# 42
  • Мнения: 11 607
Не съм слагала до сега на децата си злато, вкл. и заради сигурността на детето.

Когато пораснат ще има достатъчно време, ако искат да носят бижута, да го сторят!

# 43
  • Мнения: 490
Струва ми се абсолютна глупост и не съм чувала за подобна дивотия, но знам, че по принцип мисюлманите не носят злато(мъжете), то е само за жените при тях. Да не би твоя познат нещо такова да е чул.
Това ми го каза златяря, знам ли - може и да е бил мюсюлманин Mr. Green,а относно влиянието върху половите органи - със сигурност е измислица.

Като оставим всичко със суеверията и там каквото да са, мисля че всеки родител сам решава какво е кич и какво не и преценява кога е рисково и кога не за  детето...И мнението ми за златото, че е добър подарък-като порасне няма да му покажа стола за храна напр. дето му подарили я.

# 44
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И мнението ми за златото, че е добър подарък-като порасне няма да му покажа стола за храна напр. дето му подарили я.

че какво му е на стола за хранене? Всички подаръци са страхотни. И кошницата за кола, истолчето... и дори дрешките. Нали са от сърце. Пък за столчето да не говорим. Нямахме възможност да купим и като ни го подариха адски му се израдвах. И ни го подариха точно кръстниците за кръщенето на Пепи. И ако това е от значение струваше повече от едно златно кръстче. Майка ми вече беше купила кръстче и верижка и нямаше смисъл от още едно.
Надявам се че не съм те разбрала грешно и не искам да те обидя, но пък не може всички злато да подаряват. Или да се омаловажават подаръците. Пък и празници за напред ще има, само да сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт