Кастриране на котарак

  • 28 445
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
Толкова е 30-35 лева мъжки и 60 женска котка,  проверявах скоро.
А на каква възраст са полово зрели, или кога е първото разгонване?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 704
Пострада ли и една вещ,няма да мога да разубедя моя да го задържим .А много ми харесва котето,за това не искам да се стига до инциденти  Embarassed

Защо въобще взимате животно, щом при пръв проблем ще се чудите как да го разкарате? Все пак това е жив организъм, а не плюшена играчка. Ами ако се разболее и получи разстройство? Или има проблеми с бъбреците и започне да не успява да стигне навреме до тоалетната? Ама сакън - вещите да не пострадат. Tired

По темата - обикновено престават да маркират, но гаранция няма.
Когато имаш скъпи вещи с цени над 1000 лв и котката постоянно ходи да ги опикава  ooooh! .Вместо постоянно да я бия по- добре да я пусна навън.

# 17
Не знам какви хора сте вие ooooh!. Котките не се бият. А това за изхвърлянето - просто нямам думи?! После по другите теми мятате  #2gunfire за бездомните животни.

Да "пуснеш" кастриран котарак навън означава да го осъдиш на смърт. Деца имате ли? Те като повърнат на скъпия диван, и тях ли ще "пуснете"?

Въобще защо поемате отговорност за животно, вземете си робот - не пишка. Аман от хора с безотговорна нагласа - сладко котенце за играчка, ама то започва да расте, идват проблеми - айде на улицата. После ау, бездомни животни, лайна навсякъде, да ги избием.

Не че ще се замислиш за нещата, които ти пиша.  Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 5 704
Чета ги,но не искам да мисля върху тях.Преди това коте съм гледала сиамка.За да я възпитаме в началото ядеше бой и след това знаеше кое може и кое неможе.Гледала съм я 11 години,почина в ръцете ми,имах 3 кошмарни седмици с денонощно бдение над нея и надеждата,че ще я спася.Мисля,че трябва да поуспокоиш топката и да не бързаш със своите заключения.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 178
Да нещата се разгорещиха ConfusedСпор не би трябвало да има.Смятам,че нещата биха стояли по-различно ако се плащаше висок данък за това,че отглеждаме домашен любимец-котка или куче.С повече глоби и такси за каквото се сетиш-ваксини,неполагане на грижи и др.Така живите същества няма да са на цената на плюшените играчки.Няма да са по улиците, да разнасят болести и мръсотия.Лошо е според мен да се бият животните,това не е начин за комуникация.За да научиш, които и да е /човек или животно/на навици и поведение.Нормално е да се ядосваш,че прави бели,но трябва търпение.Макар и с нокти и зъби това животно е с много по-малко мозък от човешкия и никак не разбира какво искаш да покажеш с това насилие-може би,че си по-силната Simple SmileВземаме си животно за да го опитомим/въпреки,че то отдавна е опитомено като вид/,за да си носим взаимни ползи.Но отговорността за това,че вземаме животно трябва да е много голяма,а не само прищявка.Ако не се спогодите,което също е възможно просто потърсете нов дом на своя любимец.Имам  котарак, който на моменти също ме е вбесявал,но е част от семейството.И ако се наложи по някаква причина да се разделим много ще внимавам при избора-глезанчо ми е той:)

# 20
  • София
  • Мнения: 5 704
Ще си замълча .Но мисля,че можете да пуснете друга тема специално за това,което дискутирате.Както всеки има възглед за възпитанието на дете,така има и за животни.

# 21
В началото  с моето котенце имахме известни проблеми . Взехме го много мъничко , още сучеше . Научи се милото много бързо да яде от паничката . Изключително симпатично същество , обаче си беше щуро като всяко едно животинче . Как ли не се опитвахме да го отучим да прави бели . Или щеше да пригризе някой кабел или да събори нещо .... неможахме да го укротим и това си е . Един ден направо ме вбеси . Бръкна с едната лапа в купичката с храната . Да видиш ти като донесох кухненския нож . ХРАС ... и лапата хвръкна . Сега не си и помисля да се цапа , камо ли да прави бели .

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
В началото  с моето котенце имахме известни проблеми . Взехме го много мъничко , още сучеше . Научи се милото много бързо да яде от паничката . Изключително симпатично същество , обаче си беше щуро като всяко едно животинче . Как ли не се опитвахме да го отучим да прави бели . Или щеше да пригризе някой кабел или да събори нещо .... неможахме да го укротим и това си е . Един ден направо ме вбеси . Бръкна с едната лапа в купичката с храната . Да видиш ти като донесох кухненския нож . ХРАС ... и лапата хвръкна . Сега не си и помисля да се цапа , камо ли да прави бели .
Надявам се това да е неудачна шега от новак.

# 23
  • Мнения: 685
Да видиш ти като донесох кухненския нож . ХРАС ... и лапата хвръкна . Сега не си и помисля да се цапа , камо ли да прави бели .

Нямам думи много грозно изказване дори и на шега #Crazy Ами ти като се изцапаш докато ядеш дали ще се намери някой да направи ХРАС???????? Thinking
А и темата е друга все пак!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 2 229
Хайде стига с глупавите спорове и нападки. mausbeni никъде не е казала, че ще си бие котката и съм сигурна, че не би я "изхвърлила", ако направи някоя пакост. Темата беше друга - за кастрацията. И да отговоря на единствения въпрос по темата:

Толкова е 30-35 лева мъжки и 60 женска котка,  проверявах скоро.
А на каква възраст са полово зрели, или кога е първото разгонване?

Палечка,  женските се разгонват между 6-8 месец, а мъжките между 7-12.
Разгонват се от 2 до 4 пъти годишно, а продължителността е 10-12 дни. Peace

# 25
  • Мнения: 2 229

Льо 11, много съжалявам. Sad
Със сигурност не е от кастрирането, а от сухата храна. Затова не се препоръчва за мъжки котараци да ядат суха. Ние моя го храним сутрин със суха (на РК) и вечер с мокра, дано нямаме проблеми...

# 26
  • Мнения: 641
Serendipity, благодаря!

# 27
Аз пък съм чувала,че маркират,но не се усеща миризмата!  Confused

# 28
  • Мнения: 2 229
Аз пък съм чувала,че маркират,но не се усеща миризмата!  Confused

То всяка котка си маркира територията, но не в онзи смисъл. Grinning Търкат се в маси, столове, всякакви мебели, особено по ръбовете, така показват, че това си е тяхно. И в стопаните си се отъркват най-редовно, пак показвайки, че са техни. Отделят си някакви неща, неуловими от хората, и после като минат покрай същото място, са си в свои води. Flutter

# 29
  • Мнения: 444
Имах страхотен персиец Като започна да маркира го изтърпяхме няколко месеца. Занесох го чак в София да го кастрират повечето ветеринари в провинцията знаят доза на упойка само за коне и крави. Simple Smileо Не се съгласих на кастрация без упойка. Спря да маркира но след 1 година умря в адски мъки. Запушване на уретрата.-уремия.Не можеше да пишка .Не мога да ви опиша какво преживяхме.Ядеше само сухи храни нищо друго. Сигурна съм че това е причината.Не знам дали има връзка с кастрацията. Поне доцента който го оперира твърдеше че няма.
[/quote]

От сухата храна е , при мъжките котета се получава така , и мойто коте умря от това след 3 операции
Скопихме го когато стана на 6 месеца и нямахме проблем с маркирането , беше уникално чиста котка

Общи условия

Активация на акаунт