Избирате ли българското, когато имате избор?

  • 1 834
  • 43
  •   1
Отговори

Анкета

Избирате ли българското, когато имате избор?

Опции:

  • Мнения: 11 607
Избирате ли българското?

Когато купувате сапуни, шампоани, препарати най-различни, хранителни продукти, техника и др,и др............Когато имате избор за това?За каквото и да се сетите - фаянс, обзавеждане, дрехи...списъка е много дълъг...

На най-кратко - купувате нещо за вашият дом и имате избор - между българско и чуждо. Кое избирате? И в коя област предпочитате българското,и в коя не го предпочитате?

# 1
  • Мнения: 3 036
Повече избирам и залагам на българското.
Дори направо питам дали не е турско или китайско.
Вече залагам на доброто качество което не ме безпокой.
Като се замислиш предимно техниката казват Сони,LG ама е сглобявано в Тайланд или в Китай.

# 2
  • Мнения: 2 401
Аз избягвам българското, отдавна мина времето, когато   държах да подкрепям българската икономика и се набутвах яко за наивността си.  Дори хранителни продукти купувам вносни, когато има такива.

# 3
  • Мнения: 1 632
 PeaceАз съм за българското,и най-вече за българските дрехи.

# 4
  • София
  • Мнения: 752
За ежедневните продукти - храна сапуни и т.н. избирам тези които вече съм изпробвала и са ми харесали и не се интересувам къде са произведени, а за дрехите като ми хареса някоя и не е произведена в Бългрия не виждам как може да се намери същото нещо но произведено тук. Та идеята ми е, че купувам това което ми харесва и не гледам къде е произведено.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 078
Понеже сега съм на вълна обзавеждане и ремонт,та-а-а...точно днес си мислех ,как така българските плочки са толкова неярки и бледи?Толкова ли е трудно да се направи хубав чист цвят,ако желая ярко зелено или оранжево,например? newsm78 Може би аз не съм видяла достатъчно,но засега така...
Що се отнася до другите неща,и аз избирам това ,което ми харесва,по възможност да не е турско или китайско,но не и задължително българско.

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Рядко и то само български дрехи.

# 7
  • Мнения: 1 712
купувам това което ми харесва и не гледам къде е произведено.
Peace

# 8
  • Мнения: 6 958
купувам това което ми харесва и не гледам къде е произведено.
Peace

Същото  Peace

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Вече не... след като си купихме за кухнята БГ плочки и сега ще трябва да ги сменяме, след като всички дрехи на БГ производители, които имам се скапват на 3тото пране, след като БГ маслото нито на вкус, нито на цвят го докарват на масло... Когато БГ производителите се научат да правят качествени стоки и ги продават с подходящото отношение към клиента, може да започна пак да ги купувам, но за сега не.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, местопроизводството няма значение, доколкото не влияе на качеството. Което означава, че си избирам нещата според съотношението качество - цена. Опитът досега ми показва, че почти никога българското не е по-читаво от вносното Confused Така като се замисля...диванът ми е български, макар че е с краден италиански дизайн Confused, кухнята ми е правена от бг-фирма, но вратичките са гръцки, масата и столовете са ми троянски, спалнята ми е изцяло българска. Друго нашенско май нямам...Храна - купувам доста българска, всъщност почти всичко. Дрехи и обувки - почти нямаме български. Препарати - май не.
Важното е, че детето ми е българско Mr. Green

# 11
  • Мнения: 8 999
Все по-рядко предпочитам българското. Е, ако нещо много ми хареса, изобщо не питам българско ли е, китайско ли е - купувам и му се кефя. Но наистина българските стоки ми стоят в повечето случаи недодялано, грубо, безцветно. Някой беше споменал за плочките - наистина, как един производител не се напъна да преодолее тоя десен, тип мацаница без определен цвят. Толкова ли е трудно да се произведе нещо по-екстравагантно, по-ярко. На всичкото отгоре май са и доста некачествени /в стария апартамент сложихме бълг. плочки в банята и те се напукаха за 1-2 месеца всичките, до една! - как да не те е яд/. От друга страна пък някои производители така се превъзбудиха от успеха си, че цените им надвишават доста цените на също така качествени, но вносни стоки. Да не говорим за това, че българската козметика, независимо дали е червило, крем или шампоан, мирише еднакво.

# 12
  • Мнения: 5 362
купувам това което ми харесва и не гледам къде е произведено.
И аз съм на този принцип Peace

# 13
  • Мнения: 5 539
Избирам качественото, когато мога да си го позволя.
Държа на българското, когато купувам плодове и зеленчуци. В друга сфера не мога да се сетя българското да е по-качествено от вносното.
Сега точно съм на вълна бебешки дрешки и когато вляза в магазин да търся бодита или блузки - ами българските си личат отдалеч Confused Трикото е едно такова тънко, едностранно щамповано и стои като колосано. Пък цената - същата като на вносните. Ай с.....
Как да подкрепям българското???

# 14
  • Мнения: 31
Предимно българско облекло

Общи условия

Активация на акаунт