Кристали за коса-полза или вреда?

  • 15 937
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 775
При мен нямат особен ефект. И с тях и без тях - все тая Rolling Eyes
При мен също Sad

# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Студеното къдрене и боядисването също увреждат трайно косъма, струва ми се повече от някакви кристали Rolling Eyes
Misty, моята се чупеше така от боядисване и дълго отлагане ходенето на фризьор за пострижка.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Абе може и да е вярно, защото смятах да пускам тема, че косата ми почна да се чупи по много странен начин, даже ще приложа снимка. А при положение, че ми е съвършено прав и гладък косъма...

И аз мисля(от личен опит), че кристалите причиняват двоен ефект:
1.  Изглаждат косъма и предпазват(зависи от марката и вида) от цъфтеж сухите краища на косата. Това е добрата страна от ползването.
2. Заплитането е неизбежно, косата става на възелчета, омазнява се по-бързо. При сресване заплетените косми се късат.

От тук натам всеки сам преценява каква коса притежава, какъв ефект иска да постигне и какво е готов да приложи върху нея, за да изглежда здрава.

Дали са полезни или не - това е като дали шампоана или лосиона са полезни.

# 33
  • Мнения: 1 163
Аз съм доволна.

# 34
  • Мнения: 5 140
На мен ми помагат. Не ми вредят Wink


И на мен ми помагат, не ми вредят. Доволна съм от тях.

# 35
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Чак пък да вредят  newsm78
съмнявам се,
все пак се поставят предимно в крайщата на косата, и не мога да си  представя, че ще "припълзят" до корена, че да трябва да си пострижа нула номер за да ги махна.
А и така да е, дори и да се вграждат, ако кодата е с видимо по- добър вид къде е проблема?

# 36
  • Мнения: 6 164
Студеното къдрене и боядисването също увреждат трайно косъма, струва ми се повече от някакви кристали Rolling Eyes
Misty, моята се чупеше така от боядисване и дълго отлагане ходенето на фризьор за пострижка.

Че отлагам подстрижката, отлагам, няма лъжа, никога не оставам без детето и няма как с него... Но се боядисвам с безамонячна Лореал, и то на 3 месеца, защото почти не ми расте косата. Confused

# 37
  • Мнения: 1 568
Понеже виждам разни препарати,за коса...аз например ползвам кристали,обаче виждам и разни спрейове за блясък...това едно и също ли е и ако не,какви са разликите и освен кристали може ли да се сложи и нещо друго,за по-добър ефект и има ли всъщност смисъл,защо,какъв?  bouquet

# 38
  • Мнения: 18 542
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.
Лореал имат кристали.

Аз съм много доволна от кристалите. Косата ми е по-"лигава" - реше се по-лесно и не се заплита, не е толкова суха в краищата. А че се омазнява по-бързо е факт, но само толкова.

# 39
  • Мнения: 4 390
Абе може и да е вярно, защото смятах да пускам тема, че косата ми почна да се чупи по много странен начин, даже ще приложа снимка. А при положение, че ми е съвършено прав и гладък косъма...

И при мен се получи нещо такова, заради което драстично я подкъсих.
Подозирам, че кристалите съсипаха косата ми, защото всеки месец ходя на фризьор, от доста време вече не боядисвам косата си, не ползвам сешоар.





# 40
  • Мнения: 1 174
Доколкото знам, кристалите пазят косата от външни влияния като сешоар, например. Wink
Ползвам ги вече от доста време и най-вечепрез лятото, когато се връщам от плаж, а се налага всекидневно третиране с шампоани при къпане.Купувам от тези с ленено семе.
Ако пропусна да си сложа, косата ми стои по-суха в краищата.

# 41
  • Мнения: 1 149
Доколкото знам, кристалите пазят косата от външни влияния като сешоар, например. Wink
Ползвам ги вече от доста време и най-вечепрез лятото, когато се връщам от плаж, а се налага всекидневно третиране с шампоани при къпане.Купувам от тези с ленено семе.
Ако пропусна да си сложа, косата ми стои по-суха в краищата.
И аз на този вид се спрях-с ленено семе. newsm78В синьо шишенце.Значи си доволна от тях?

# 42
  • Мнения: 1 149
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.

Момичета смятате ли,че това е истина?Аз се бях навила да си купя и аз обаче след като прочетох това мисля да се въздържа....Вие на какво мнение сте? newsm78
Най-вероятно поредната лъжа на фирмата.Те и без това  свикнаха да ходят на съд........ Mr. Green
Нищо лично bowuu

# 43
  • Мнения: 1 174

И аз на този вид се спрях-с ленено семе. newsm78В синьо шишенце.Значи си доволна от тях?

Да, доволна съм, ама моето шише е стъклено и кристалите са оранжеви, на Роланд, Италия.Малко тежка сладникава миризма, ама свикнах.Слагам си в края на косите, последните 10 сантиметра, може би.Иначе са с UV-филтър.
Преди ползвах зелено пластмасово шише, на Жалид бяха.Самата консистенция беше по-радка, но с някакво цитрусово ухание и ми допадаше повече. Simple Smile

Най-вероятно поредната лъжа на фирмата.Те и без това  свикнаха да ходят на съд........ Mr. Green
Нищо лично bowuu
Peace
 

# 44
  • Мнения: 18 542

Да, доволна съм, ама моето шише е стъклено и кристалите са оранжеви, на Роланд, Италия.Малко тежка сладникава миризма, ама свикнах.Слагам си в края на косите, последните 10 сантиметра, може би.Иначе са с UV-филтър.
Преди ползвах зелено пластмасово шише, на Жалид бяха.Самата консистенция беше по-радка, но с някакво цитрусово ухание и ми допадаше повече. Simple Smile


 
Къде ги продават тези кристали? Попадала съм само на тези на Биофарма, а ми се ще да пробвам и други.

Общи условия

Активация на акаунт