Отговори
  • Мнения: 5 977
Здравейте всички съфорумци...
Реших да направя тази тема за да обменяме идеи за книги които сме прочели, които са ни вдъхновили и са ни харесали, като посочим тяхното заглавие, и естествено, това което най- много ни е харесало в тях. Надявам се ще подходите с интерес към темата...

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 20:03 от SlaDk0_i_SoLeNo

# 1
  • Мнения: 5 977
Моята любима книга е  повестта "Гераците" на Елен Пелин. Много неща ми хареса, но също така и много не ми харесаха. Хареса ми това че може да има хора които да държат един на друг и да се подкрепят, но за съжаление в същото време да се мразят и ненавиждат. В тази книга преобладава болката на геройте затворили се в един собствен семеен кръг в който са отчуждени от хората в селото, а и от самите себе си... Любимата ми гиройня е Елка, а любимият герой старият Герак. Това е книга която съм препрочитала най- малко десет пъти, и която винаги при всяко четене ме е вълнувала много.

# 2
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Фен съм на фентъзи книгите - Песен за огън и лед, Колелото на времето, Властелина на пръстените.Първата е нещо средно между фентъзи и исторически роман, не я подарявайте на децата си, дори и да обичат фентъзито - трябва да се прочете в по-зряла възраст, тъй като е много реалистична.Препоръчвам я горещо на всички пораснали любители на фентъзи епосите Hug.

# 3
  • Мнения: 3 830
Разкази на О.Хенри. Препоръчвам ги на всеки, който не ги е чел. Просто са разтърсващи. Същото се отнася и за новелите на Стефан Цвайг( любимата ми новела е "Писмо на една непозната") Heart Eyes

Предпочитам класически романи. Любим ми е Червено и черно на Стендал. Обичам да чета и книги на философска тематика.

Стихосбирки на Атанас Далчев, Яворов ми е сред най-любимите. Hug

Шекспир харесвам.

Има и още много. Щом се сетя, ще пиша Wink

# 4
  • Мнения: 801
харесвам поезията на Силвия Чолева - идва ми някак вътрешно...как да се изряза - удря ме в стомаха.....
в къщи имам "Зими и лета" и "Внимателно"

По принцип нямам любимо четиво за всички времена, на периоди съм....не препрочитам една и съща книга....освен може би "Гордост и предразсъдъци", но това беше преди 10-тина години....

Напоследък(по-скоро от около 5 години) си купувам книги на млади български автори, издадени от "Жанет - 45".
Харесвам също философските романи на Милан Кундера.....

Много ме разсмива Ивайло Петров с "Преди да се родя и след смъртта ми" и Биолчев с "Амазонката от Верое (их,забравих точното заглавие).

Като се сетя за още нещо - ще пиша...

# 5

Общи условия

Активация на акаунт