Резус фактор отрицателен

  • 3 443
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 645
Здравейте, аз съм с отрицателен резус фактор. При първата бременност проблеми нямаше и детенце, слава Богу, е живо и здраво. Кръвната му група е В+. Сложих си Анти Д Гама глобулин. Замислям се за второ, обаче малко ме притеснява моята кръвна група В-, а таткото е положителна...

# 1
  • Мнения: 1 092
обсъди го с лекар newsm10

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Поискай да ти изследват антителата. Щом са ти слагали анти-Д... , надали има причина за тревоги, ама ако толкова те притеснява, изследвай ги.
По време на бременността подсещай лекаря си за кръвната си група - да ти пуска такива изследвания за антитела - и ако има нещо, навреме да се вземат мерки.
Няма страшно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 362
Щом са ти слагали Анти-Д - няма проблем за втората бременност Peace

# 4
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Щом са ти слагали Анти-Д - няма проблем за втората бременност Peace

И аз това мисля  Peace

# 5
  • Мнения: 645
Благодаря ви, момичета! Точно преди няколко часа ми разказваха за жена, бременна в осмия месец, която също като мен е Rh - , до сега са й казвали, че няма проблем и сега изведнъж - най - вероятно бебето е с увеличен черен дроб...това ме хвърли в ужас!

# 6
  • Мнения: 288
Няма проблем , пък и  в нейния случай може друго да е причината, не е задължително да е резус -факторът

# 7
  • Мнения: 159
Няма какво да те притеснява.През 2-та бременност отново ще ти изследват антителата и ако случайно има такива,ще се вземат мерки предварително:) Давайте смело напред! Желая ви успех:)

# 8
  • Мнения: 4 111
Не се тревожи. Щом са ти били инжекцията не мисля, че има проблем. А и лекарят ти ще има предвид разус фактора ти.

# 9
Аз също съм  Rh-  а имам три деца-няма страшно

# 10
  • Мнения: 654
Не се плаши, след като са ти били анти- Д, няма страшно Peace.
Като забременееш, живот и здраве, в 20-22 седмица отиди при лекарят, който ще те изражда, за да ти бие превантивно анти-Д. Няма риск за детето, нито за теб. Ефектът е, че ако новото бебе е с + РФ, ще го предпазиш от помятане, което е възможно в такъв случай, също- от въпорсните проблеми в органите и от жълтеница след раждането! Питай някой лекар затова, което ти казвам, но го правя от опит- аз съм с - РХ, родих бебе с +.В 22 - ра седм. ми биха анти-Д от българския ,бебш не е имала 1 ден жълтеница. После в 1 АГ ми биха , след като родих, от чуждия анти-Д.
Успех

# 11
Здравейте, и аз имам питане относно кръвната съвместимост на майката и таткото. В момента съм в 6 р.седмица, първа бременност. Аз съм кръвна група 0 с отрицателен резус фактор, а бащата е А+. Според моя лекар, към момента това не е притеснително, няма нужда и от допълнителни изследвания. Достътъчно било веднага след раждане да ми се сложи анти-Д, тъй като до сега съм нямала аборти и това е първа бременност. Въпреки това, аз леко се притеснявам... Вие какво мислите?

# 12
  • Мнения: 4 111
Здравейте, и аз имам питане относно кръвната съвместимост на майката и таткото. В момента съм в 6 р.седмица, първа бременност. Аз съм кръвна група 0 с отрицателен резус фактор, а бащата е А+. Според моя лекар, към момента това не е притеснително, няма нужда и от допълнителни изследвания. Достътъчно било веднага след раждане да ми се сложи анти-Д, тъй като до сега съм нямала аборти и това е първа бременност. Въпреки това, аз леко се притеснявам... Вие какво мислите?

И при нас беше така с кръвните групи, правеха ми изследвания за антитела, въпреки, че е първа бременност, дори картоните на майките с отрицателен резус бяха отделени при лекарката ми. Аз също се притеснявах, разбирам те. Важно е да ти поставят инжекцията като родиш. Лека бременност и леко раждане!

# 13
  • Мнения: 814
 Няма място за притеснения. Аз също съм  Rh- и през двете бременности нямах никакви проблеми. Щом след първата бременност са ти сложили анти-Д няма да има никакви проблеми Peace

# 14
  • Мнения: 102
Аз също съм  Rh-  а имам три деца-няма страшно
А те какви резус фактори са?

Общи условия

Активация на акаунт