какво да дам за успокоение на нервно бебе

  • 31 193
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Детето ти си има характер, може да търси внимание, може да го мъчат зъби.
Ако очакваш да лежи в леглото или количката и да гледа в захлас гюрука, понеже ти се струва, че другите бебета го правят, значи грешиш. Трудно е да си майка, особено на по-живо бебе, не бих го нарекла "нервно". Крис беше ужасен, докато не проходи, първо 80% от времето, през, което беше буден, бяха писъци и рев, ама се дереше направо от зъби, другите 20% пищеше от скука и по цял ден се правех на маймуна и го държах в мен. Мислех, че е абсолютен звяр, докато не проходи. Вече е щастлив, че си обикаля и си търси забавления сам и не е зависим от мен, само дето сега тичам нон-стоп по него. А иначе е супер спокоен. /Ако не го болят зъби ooooh!/ ... Тъй че се стегни, не задавай такива абсурдни въпроси Crazy , ще отмине този период, играйте си, обръщай му внимание, не се дразни, това са нормални неща и минават. С всеки месец ще расте, ще си намира начин да се забавлява сам, ще се разсейва, заиграва и ще плаче все по-малко. Сега е още много малък. Повече търпение. Peace

# 16
  • Мнения: 306
Може да има млечници,афти и т.н.Заведи го на лекар.

# 17
  • Мнения: 1 111
благодаря за отговорите

водила съм го на лекар и педиатърката каза,че просто детето си е ревливо Sad

сокове и нови храни още не съм давала,за зъби незнам - доста се слюнчи,може и от венците нещо да се дразни,а за коликите - няма,но от време на време си има газове За жегата като причина също съм съгласна

мисля,че е нервен защото иска да става,да се изправя....а то още му е рано.

# 18
  • София
  • Мнения: 191

водила съм го на лекар и педиатърката каза,че просто детето си е ревливо Sad

Виж, понеже искаш нашите мнения..., аз смятам, че да го заведеш на лекар не значи просто да зададеш въпрос на педиатъра, когато си на консултация. От него само би могла да се снабдиш с направления за специалисти и изследвания.
Ето, по-горе те посъветваха да се обърнеш към детски невролог. Бих добавила и гастроентеролог. И други.
Ти какво очакваш, някой да ти каже за едни вълшебни капки, даваш ги на бебока и...му минава ревът. Еми, не става така. Постарай се повече да откриеш причината да плаче толкова.
Извинявай, ако ти звуча малко остро, но има защо - скоро във фамилията имахме случай със симптоми на детенце, на които никой не обърна внимание, вкл. и педиатърът, и за малко щеше да е фатално.
Дано всичко да е наред и да спре с рева.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми също имаше такъв много ревлив период. Точно на вашата възраст - започна на около 3 месеца и приключи внезапно в деня, в който навърши 5 месеца.

Не бяха колики, защото бяха преминали, не бяха и зъби, защото все още няма. Имало е дни, в които съм се будела със страх. Tired Не можех да напазарувам дори, защото ревеше почти постоянно и ме беше страх да вляза в магазина с нея. Помагаше носене на ръце. В някакъв момент започна да вижда и света от количката, тогава това също се превърна в "спасение" - безкрайно обикаляне, за да може тя да гледа.

Предполагам, че беше някакъв етап от развитието й, началото съвпадна с момента, в който осъзна, че има ръце, с които може да пипа, да хваща... Педиатърката ни твърдеше, че детето е добре, пък и тя си ядеше, растеше, изглеждаше много добре.

Ако обаче се притесняваш, задължително трябва да се консултираш с педиатър. Едно ревящо бебе може да е просто бебе с характер, но може и да е признак на някакво неразположение или недай Боже болест.

Успех и здрави нерви! Peace

# 20
  • Мнения: 1 165
И ние бяхме като вас-през цялото време се налагаше да я държа на ръце.Като поотрасна спря с истеричните ревове, но пък иска да съм все около нея.Все още не е проходила стабилно и трябва постоянно да я държа за ръчичката и да обикаляме.Да поседне да поиграе сама дори и за 20 мин.- NaughtyКакво да ти кажа-въоръжи се с търпение.Това е.

# 21
  • Мнения: 3 069
Милата...съчувствам ти!
Имам приятелка, която беше на този хал...заведе го на лекар и му изписаха някакво сиропче което действаше много добре на Уляна.
То не е само до твоите нерви а и за самото дете не е добре.
Консултирай се с педиатъра!

# 22
  • Мнения: 2 746
Пробвайте с №1 от бабините деветини -  рязането на гърба да изтече мръсната кръв  smile3532
Това на майтап, разбира се!!!!
Консултирай се с поне двама педиатри, може да му направят някакви изследвания, а пък може и колики да са, ако сте сменяли храната наскоро.....

# 23
  • Мнения: 4 915
Бебето мрънкоти или реве в повечето време?
Не се ли успокоява при гушкане и носене?
В кенгуру, в слинг?
В движение на количката навън?
Фокусира ли си вниманието върху ярки предмети, шумолящи играчки, движещи се обекти?
Открий какво му харесва и периодично сменяй тактиките за успокоение...

Защото имам личен опит с много чувствително дете - каката беше все на ръце, все разнасяна, все занимавана, заспиваше с рев, спеше най-много два часа дневно - задължително навън и задължително в движение, нощем заспиваше късно и се будеше през 1-2 часа; у дома правех всичко с нея в кенгуруто или в едната ръка...С таткото ядяхме на смени, единият хапва, другият я дундурка. Трябваше много изобретателност и разнообразни занимания...Когато седна, малко си починах, когато проходи - бе по-лесно. Но все още си е лудетина...

Но имам позната с бебе, което ревеше буквално с часове нон-стоп. Нищо не задържаше вниманието му и въпреки пословичното и безкрайно търпение и любов на майка му, въпреки че го люлееше и прегръщаше с часове, детето все плачеше и плачеше - силно, безутешно...

Ако вашият случай е подобен:
Още веднъж повтарям съвета си - отидете на специалист. На детски невролог. Не на педиатър. Защото онова дете се оказа, че има неврологичен проблем, който педиатърът не е забелязал месеци поред.

По-добре един излишен преглед, отколкото закъснял такъв.  Peace

Желая ти всичко най-добро.

# 24
  • Мнения: 254
Не се дават предписания за лекарства, хомеопатия и билки, особено за бебе, по интернетски форуми!!!   Naughty  Naughty

Заведи детето на детски невролог. Ако той сметне, че има нещо нередно - да предпише каквото е нужно.

Детето мрънка не от инат, а защото нещо му е некомфортно. Трябва да се открие причината. Не му се ядосвай, при него всичко все още е само инстинкти и нужди.

PeaceПодкрепям
smile3513

Общи условия

Активация на акаунт