какво да дам за успокоение на нервно бебе

  • 31 163
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
Моето бебе е  доста раздразнително.Доста е ревливо,в повечето случаи реве без причина или поне аз не виждам такава.Доста често си реве от инат,така започва да се дере,че на няколко пъти и пресипваше.Обикновено така ни минава деня - в мрънкане и нервен плач. Cry
Много изтощително е още със събуждането и да знаеш,че ти предстои цял ден тренировка на нервите.Незнам какво да правя,доста се изнервям така,викам дори и по бебето,въпреки че то не ме разбира,а само усеща нервността ми.Много съм се изнервила и към околните...Някак си изпитвам и страх  и неприязън  и към детето си,че само реве и ме дразни.
Но просто положението е такова - в леглото реве,в количката реве,в шезлонга реве,на ръце също реве...В дадени моменти се заиграва с играчки или се заслушва като му говоря и си играя с него,но всичко е най-много за 5 мин. и после пак започва да мрънка.Не смея да го извеждам на разходка с други бебета,защото винаги ги събужда...
Малкият спи много малко,дали му се връзват и два часа на ден.А и най-често спи на пресекулки - заспива и след 20-ина мин. вече  е буден.Предполагам,че всичко това е от нервната му система.Иначе вечер заспива без проблем  и спи почти цяла нощ...
Та се чудех има ли нещо успокоително,което мога да му дам /билки ли,капки ли/,че да бъде малко по-кротък newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 625
А как сте с коликите? Да не би те да го мъчат?

# 2
  • Мнения: 1 111
забравих да кажа,че коликите ни преминаха още преди около месец

# 3
  • Мнения: 1 216
Звучи ми като един от тия доста гадни периоди, дето са изпитание на нервите ти, които изчезват като с магическа пръчица. Бих те посъветвала да пробваш да не му даваш да мрънка хич и наблюдавай дали няма да се промени поведението му.
 Иначе ако не колики, да не би да са ...зъби?
Съжалявам ако не съм полезна, ама и аз налучквам като теб.

# 4
  • Мнения: 4 915
Не се дават предписания за лекарства, хомеопатия и билки, особено за бебе, по интернетски форуми!!!   Naughty  Naughty

Заведи детето на детски невролог. Ако той сметне, че има нещо нередно - да предпише каквото е нужно.

Детето мрънка не от инат, а защото нещо му е некомфортно. Трябва да се открие причината. Не му се ядосвай, при него всичко все още е само инстинкти и нужди.

# 5
  • Мнения: 689
Не се дават предписания за лекарства, хомеопатия и билки, особено за бебе, по интернетски форуми!!!   Naughty  Naughty

Заведи детето на детски невролог. Ако той сметне, че има нещо нередно - да предпише каквото е нужно.

Детето мрънка не от инат, а защото нещо му е некомфортно. Трябва да се открие причината. Не му се ядосвай, при него всичко все още е само инстинкти и нужди.

PeaceПодкрепям

# 6
  • Мнения: 5 362
Първо се опитай да се успокоиш ти самата Peace
Не пренасяй твоята нервност върху детето си,което явно също е доста емоционално.
Би могло да е от зъбче.При нас първият изби на няма и 5 мес.,а беше тръгнал от 3-я месец.
Но всичко,което ще прочетеш тук ще са само догадки.Всяко бебе си е различно.
Та се чудех има ли нещо успокоително,което мога да му дам /билки ли,капки ли/,че да бъде малко по-кротък newsm78
За тези неща най-добре се консултирай с лекар PeaceЗа толкова малко дете незнам дали е подходящо да се дават билки или капки,но попитай все пак педиатъра ви.

# 7
  • Мнения: 469
здравей!!! бих искала да попитам на колко месеца е бебчето? защото моето на 4м получи отново колики от новата храна която започнах да вкарвам в менюто му. пищеше точно като при колики заведох го в спешен център  и ми казаха да започна да му давам временно пак капки и наистина му мина, а на нас ни помогнаха само капки Бебинос и масаж на коремчето пак от същата марка мехлемче. дано съм ти полезна, но смятам че трябва да го заведеш на лекар да не би да и нещо сериозно миличкото кой знае колко го боли  smile3518 искено се надявам по бързо да му мине baby_neutral

# 8
  • Мнения: 4 555
в повечето случаи реве без причина или поне аз не виждам такава.
Изключено е да реве без причина, а това, че не я виждаш, не я прави по-малко основателна. Опитай се да разбереш каква е, заведи го на лекар, както са те посъветвали.

# 9
# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не мисля, че бебето плаче без причина или просто от инат - какъв инат на 3 месечен бебок  Crazy
Просто някой бебета са по чувствителни към заобикалящата ги среда, по трудно адаптивни и изразяват това с плач. Ако можеше да говори - щеше да говори, като не може - плаче. Това е единственият начин за контакт с теб и ти трябва да разбереш от къде идва плача. Съвсем нормално е да са колики. Имам позната със син на годинка, плачещ от всичко, страшно нервно и раздразнително дете. Направиха изследвания и се оказа, че все още има газове и за това е толкова не спокоен. Ако кърмиш, избягвай някой храни от които се получават газове.
Бебето ти вече е голямо - можеш да му купиш дрънкалка, която да учиш да държи, или музикална играчка за над леглото, активна гимнастика. Не оставяй бебчо да плаче, не вярвай , че ще се разглези  Naughty Бебето има нужда да усеща любовта ти постоянно.
И ако накрая, все още бебо е плачлив, не се самообвинявай, приеми, че има по-плачливи и по-тихи деца. Въоръжи се с търпение, всичко ще се израсте и ще го забравиш.

# 11
  • Мнения: 1 081
Има успокоителни чайове за бебета, на Хип са хубави и добре се понасят от бебетата. Но не очаквай чак чудеса. Напълно е вероятно да плаче от жега, гледам, че е на 3месеца и нещо, то откак се е родило познава само жеги, в по-хладно време пак ли така плаче?

# 12
  • Мнения: 272
Миличка, явно си имаш чувствително бебче.
 
Просто някой бебета са по чувствителни към заобикалящата ги среда, по трудно адаптивни и изразяват това с плач
. Има едно лечение само - да го гушкаш, да го целуваш и да се опитваш да откриеш какво го успокоява. Може да са песнички, да те слуша как му говориш, при всички е различно. Не го оставяй да плаче, това те изнервя и после се предава и на него и после пак на теб и ето ти един омагьосан кръг.
Това че, коликите са преминали, не означава че не го боли коремче от време на време. Особено ако си захранила със сокчета. Опитай се да му дадеш чайче за коремчето -бебезан или на ХИП и не давай нови храни.
Не на последно място -  сподели това с доктора ви и той ще прецени какво да се прави.
Основното е обаче ти да се успокоиш-  излизайте сред хората, отдели 1 час за прекрасното си хоби, зареди се с енергия! Радвай се на всички хубави моменти, който имате и ще имате. Не ги пропускай заради нервите си, тези мигове няма да се върнат!
Не робувай на чужди възгледи, а се радвай да бъдеш най-добрата майка на детенцето си!  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 5 718
Не се дават предписания за лекарства, хомеопатия и билки, особено за бебе, по интернетски форуми!!!   Naughty  Naughty

Заведи детето на детски невролог. Ако той сметне, че има нещо нередно - да предпише каквото е нужно.

Детето мрънка не от инат, а защото нещо му е некомфортно. Трябва да се открие причината. Не му се ядосвай, при него всичко все още е само инстинкти и нужди.

Peace
А защо мислиш, че може да няма още колики?
Синът ми беше много неспокоен и когато му бяха възпалени ушите, водихте ли го на д-р?

# 14
  • Мнения: 8 999
Синът на моя приятелка беше идентичен случай - година по-късно откриха, че всъщност детето е алергично, но с обриви по лигавиците /така че никой не беше обърнал внимание до този момент/. Бъди сигурна, че щом детето е нервно и плаче, винаги има някакво обяснение. Обърни се към лекар, непременно!

Общи условия

Активация на акаунт