Отговори
# 240
здравейте и от мен!!!
аз онзи ден изчетох старата тема и като блокира форума - все ми изписва някаква грешка в базата данни .........
и вчера сутринта така...........и аз си бих камшиците и при мама........
та туку що изчетох цялата тема
и аз да се включа към поздравите към ново-обебилите се мами, да кажа че вече имам мускулна треска от стискане на палци за тези, които в момента се обебват и тези които отиват за планирано обебване  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
при мен е голямо затишие, остана ми единствено съвсем незабележимо подуване на левия крак и мисля утре като ида при докитода му кажа, за да си каже и той мнението. много е приятно и странно това че нищо не ме боли. ааааааа днес имах един лек дискомфорт- цял ден бебо се беше настанил на пикочния ми мехур и имах чувството че постоянно ми се пишка когато съм права..... Embarassed Embarassed.... та ходех с леко кръстосани крака, като че не съм ходила до тоалетна 2 дена  Laughing Laughing Laughing
ми от мен толкова........ стискам палци на всички и много , ама многооооооооо търпение на родилите вече, от опит бебето наистина усеща вашите емоции, ако сте нервни неможете да го успокоите и то продължава да плаче. ако усещате че сте нервни- по-добре някой друг да погушка бебо, макар че само една майка може да се успокои по поръчка за своето дете и така да успокои и него.
аз имам много ярки спомени на тази тема защото аз допуснах много грешки и се чувствах много подтисната, но когато вземах гого мислех само за това колко е сладък и колко много го обичам и всичко ми минаваше и той се успокояваше независимо от силните колики..........
целувки   love001  love001  love001  love001  love001

# 241
  • Мнения: 1 896
Момичета не се притесняваите эа кърмата че то докато не родим не се энае дали ще я има дали не. Аэ както имам течове пак не мога да съм сигорна че ще имам newsm78

Недей така, как няма да имаме? Всички имат кърма, мнооого редки са случаите при мами с хормонални проблеми, които нямат. Не вярвай ако ти разказват някакви врели-некипели, че еди-коя си нямала кърма - объркали са й нещо кърменето я в болницата, я накой доктор, я свекърви и комшийки.
Наистина не се притеснявайте. Може да има изтичане на коластра през бременността, но дори да не тече, тя си е вътре.
Поздравления на всички, които няма да дават да им се дохранват бебетата с АМ и особено на тези, които ще настояват да си ги получат бързо. Помагате не само на себе си, а и на други майчета, които ще дойдат след вас.
Потресена съм, че някои болници карат майките да си носят АМ, това е вече върхът на всичко, определено нямат право да го правят.

# 242
  • Мнения: 415
pebs ако още четеш тука на сайта им уж пише но не знам колко е актуално:
http://www.1agb.com/qa.php
3. За бебето: в Детско отделение разполагат с всичко необходимо за отглеждане на новороденото. Ако бременната желаете и имате възможност, може да донесе 1 пакет памперси за новородено.
Дрешките за изписването на бебето и облекло за майката могат да донесат близките в деня на изписването от болницата.


Стискам палци за утре!

# 243
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Честито на новите мами  bouquet
Да отговоря първо на два въпроса към мен.
За Нани Ог - няма да даваме кръв за cord blood banking - първо се отказах защото прочетох че става въпрос за ограничен брой заболявания и не било сигурно, а след това разбрахме че нашата болница е включена в проект за обществена банка за кръв от пъпната връв. И мислех нашият бебчо да го правя дарител Mr. Green тъкмо ако е дал в тази банка, при нужда и той можеше да ползва. Обаче като прочетох за ползите от по-късното прерязване на пъпната връв, реших да си го оставя детето само да си изпалзва тази кръв - тя си е за него.
За по-късното прерязване на пъпната връв, направих малко търсене в Интернет и направо ще ви пейстна това което съм написала за един друг подфорум:
За ползата от по-късното разразвяне на пъпната връв - ето ви новината за едно съсвсем скорошно откритие (въпреки че за това се говори отдавна и има и други изследвания които показват същото), според което откритие ако пресичането на пъпната връв се забави с 3 минути, това увеличава много запасите от желязо в кръвта на бебето.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/6949700.stm

Ето за още едно изследване от 2004 година, според което по-късното разрязване на пъпната връв е особено полезно за преждевременно родените бебета, тъй като може да предотврати мозъчен кръвоизлив. Освен това бебетата имат повече червени кръвни телца, по-голямо количество кръв в кръвообръщението и т. н.

http://www.aboutkidshealth.ca/News/Waiting-to-cut-the-umbilical- … egoryID=news-poh2


Ето тук можете да прочетете и коментарите:
http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/health/article2274248.ece

Ето и още едно заглавие оттук:
 Cord Clamping - Please Wait!
There are suggestions that the practice of early cord clamping may have far-reaching detrimental effects on the infant, such as autism, infant anemia, childhood mental disorders and hypoxic ischemic brain damage.

http://www.midwifeinfo.com/content/view/61/40/

Ами това е от мен, за щастие в моята болница няма проблем да си го поискаш, дори те ми напомниха за това (бях чела отдавна, но го бях забравила) като ни обясниха че можем да си го впишем като изискване в родилния план.

Аз мисля че ако си плащате за раждането, не е голям проблем да поискате и да забавят рязането на пъпната връв поне с 3 минути.

За родилния план - не се бях сетила да пиша да му следят пулса непрекъснато, трябва да видя дали не се прави и без това, но нищо не пречи да го напиша. От Кукла също взех добри идеи Simple Smile

За Инчето - ще ти дам сайтовете с бебешките секции на някои големи вериги в Канада, но имай предвид че доколкото знам съвсем не излагат в Интернет всичките им стоки.
 Най-евтиният се смята че е Уолмарт:

http://www.walmart.ca/wps-portal/storelocator/Canada-Baby.jsp?pa … um=1&pubId=22
Не е скъп и Зелерс:
www.zellers.ca (ьмь поне на пръв поглед бебешки отдел не видях, иначе си има)

Този е по-висока категория, ама се намират и много евтини бебешки неща:

http://www.sears.ca/gp/node/n/16340201/002-1557540-9790462?ie=UT … p;searsBrand=core

Ето един по-скъп, ама дрешките нещо не ги виждам:

http://www.toysrus.ca/webapp/wcs/stores/servlet/T6View?storeId=1 … angId=-1&fs=0

Ако приятелката ти е в Монреал, добре ще е да й кажа лично къде може да купи най-евтините неща. Наскоро го намерих, ама намерих гащиризончета за по 2 долара, значи 2 лева и нещо. Нямат Интернет сайт. Един канадски долар е лев и нещо.


Да ви се оплача че си пропуснах прегледа, защото мислех че не бил вчера, а днес (а той бил вчера Embarassed) Дадоха ми нов час чак за след 1 седмица. Тъкмо мислех да си връчвам родилния план за одобрение, ама ще се чяка още 1 седмица, а може и да не се дочака Grinning

Лек ден момичета!




# 244
  • Мнения: 66
basilisk не съм каэала че няма да имаме кърма даже споделих че преэ подчти цялата ми бременност ми иэтича коластра даже се събуждам със эалепен чаршав эа ношницата. Даи боже на всяка от нас да има кърма в иэобилие Hug
А сега ви пожелавам лека и спокойна нощ момичета smile3524 УСПЕХ на всички мами който ще раждат утре и ще чакаме радостни вести  love001 smile3521

# 245
  • Мнения: 289
Оле,heureuse, как само лекичко дразниш с тези магазини.  :twisted:Wallmart ми е любим.Мога да прекарам часове в него. Не само за дрехи, а за всичко. Дрешките малко понякога са с по-странно качество или кройка, ама в сравнение с българските "маркови" стоки си е супер, да не говорим за цените. И Sears. Абе въобще голям кеф е за пазаруване към вас. Без пари(не винаги,де). И различни стоки. Не като тук- едно и също във всеки магазин. ooooh! Тъй като аз не държа на марката и високата цена, а на качеството и дали ми харесва, мноооого им се кефя на тези магазини,и другите им подобни. Не че се оливам, щото не си струва, естествено. Просто е готино да знаеш, че ако решиш да си купиш нещо напр., можеш да го намериш, та дори и модели има. А не като тук - ще чакаш да дойде на мода и всички ще тръгнат еднакви.
Малко се отвличам от главната тема, ще ме извините, моля.
Лека нощ на всички очакващи бременелки и новите майчета!  bouquet

# 246
  • Мнения: 99
Мами в магазините Щъркел и слънчице има бодита от 3- 6 лв, а и на пазара в Дружба, и за една бебешка борса в Хаджи Димитър съм чувала, но там не съм ходила лично.

# 247
  • Мнения: 229
За всички все още 2-в-1 мами, непременно прочетете темичката "Смешно" ли е раждането?, ако още не сте го направили. Някой го беше пуснал при нас този линк преди бая време и съм си го запазила във Favourites с идеята да го прочета някой ден, ама без особен интерес. Сега докато се чудех как да си запълня времето, докато ми дойде часа за цедене и забелязах този линк. Отворих и вече 10 мин. се смея с глас.  Joy  Ако още не сте го направили, непременно се зачетете, със сигурност ще ви вдигне поне с няколко пункта настроението.  newsm10

# 248
  • Мнения: 1 896
Даи боже на всяка от нас да има кърма в иэобилие Hug[/color]
Само исках да напомня, че не е точно божа работа, главно от нас си зависи. За жалост и от болниците де, ама ще се борим колкото можем.

# 249
  • София
  • Мнения: 320
И аз силно се надявам да нямаме проблеми с кърменето, има си според мен и значение самата нагласа на майката - ако твърдо е решила да кърми поне ще направи всичко възможно и то с много тъпрение и упоритост. Това си е наполовина успех. И все пак дано да нямаме проблеми с това така важно за бебоците нещо.

# 250
  • Мнения: 194
честито на всички нови мами!!! Simple Smile да са ви живи и здрави бебковците и много да ви слушкат и радват!!!а на вас бързо вазстановяване!!!   bouquet ДОБРЕ ДОШЛА ДОЦИ!НАЦЕЛУВАЙ МАЛКИЯ БЕБОК И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И НА ТЕБ!!!  Hug   bouquet СПОКОЙНА НОЩ НА ВСИЧКИ!!!   bouquet

# 251
  • Мнения: 221
    Здравейте, сладуранки!

    Честито на всички новообебили се мами. Да са Ви живи и здрави бебоците!   bouquet  bouquet  bouquet

    Не знам какво става, но от няколко дни се чувствам странно. Тези предродилните контракции, дето си ги имах още от 28г.с. станаха все по-начесто и дори през нощтта ме наболява кръстче и коремче.  Sad  Не знам това дали е нормално в 36 седмица. Още не съм забелязала тапата да ми пада, но нощем едно такова мокрещо ми се струва  newsm78 . Има ли някой да е бил с такива признаци преди раждане? Hexina при теб, май имаше нещо подобно? Не ми се иска още да раждам, май  Confused Още се чудя дали да ходя на спешния. Ще видя и тази нощ как ще изкараме и ако пак ме боли нещо, ще ида да се успокоя.

  За коластрата, забелязах, че излиза най-вече като притисна ареолата. Така сама не изтича. Или ако съм лежала и е натежало на цицката и пак се появява петънце. Но трябва доста да е натежало.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 124
Здравейте всички  вече майки и бъдещи майки. Бабаитка и Тате,съзирам мене  :: вече си имаме детенце момиченце Радост на майка си Радостина  44 новината идва от 27.08 11.30 ч. 3кг.и 100гр. 50см. манекенка  smile3521


http://img408.imageshack.us/img408/5329/picture014ig9.jpg

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 16:20 от babaitka

# 253
  • София
  • Мнения: 6 250
Е, най-сетне новинки от бабаитка! Да ви е честита дъщеричката!  bouquet

# 254
  • София
  • Мнения: 320
Бабаитка, честита ти дъщеричка, много е сладка малката, да ви е жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт