Педито ме нахока....

  • 1 408
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 738
Току що се върнахме от консултация и аз пак се чудя какво да направя, за да бъде правилно, но най вече в полза на детето.Казах на педито,че все още се кърмим и че не съм заместила нито едно то храненията с зеленчуково пюре,тъй като човека си предпочита цицито, а и тук съм чела, че така е най-добре.Тя ми възрази, че това не е правилно и докога съм щяла да чакам!?Давала съм му зеленчуково пюре ( картофено за сега), но само по няколко лъжички или колкото той поиска.Иначе моето синче според мен си върви идеално 8,200кг е и 68 см, наддал е над 600гр.Имаме си и кучешко първо зъбче, играе, смее се и прави всичко за неговата възраст.

    П.П.Да започвам ли с цяло пюре на обяд или да продължавам да си го кърмя интензивно?????

# 1
  • Мнения: 8 242
Кърми си детето и хич не се връзвай  Mr. Green
Да се образова малко тая докторица  #2gunfire

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако не смяташ да отбиваш скоро, дали имаш причина да му заместваш кърмене с пюре? Нищо не пречи да му увеличиш количеството пюре, но няма нужда да е за сметка на кърмата. Можеш да го накърмиш, да изчакаш да мине време (30-60 минути, ти си го познаваш) и да му предложиш пюре колкото пожелае.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Бих казала типично за педиатрите ...Не обръщай чак толкова голямо внимание,според повечето нали знаеш как е схемата ...сокчета ,пюрета и ...кюфтета ,колкото се може по-рано  Wink Нито е късно ,нито е рано - ти си решаваш според детето и твоята интуиция какво да правиш.Щом си почнала ,може да си продължаваш бавно и постепенно ,а детето ще ти покаже дали иска цяло пюре или просто да си опитва.Аз почнах 1 месец по-рано от теб,но не съм настоявала да яде по цяло пюре ,така или иначе захранването няма да ти избяга Simple Smile

# 4
  • sofia
  • Мнения: 562
И аз не виждам смисъл да заместваш с цяло пюре. Няма смисъл да натискаш детето щом не иска.
какво обяснение дава лекарката?защо трябва да се замести цялото хранене?

# 5
  • Мнения: 865
Следващият път ,за да не те хока и кажи това което тя иска да чуе:
-Яде ли попара?
-Дааа!
-А жълтък?
-Дааа!
И т.н. ,и т.н.Щом наддава добре детето и е здравичко не виждам причина да променяш нещо.
Зависи и от теб дали ще продължиш да захранваш бавно ,и без заместване на кърмене до годинката, или ще предпочетеш другия вариянт.

# 6
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Оги е захранен от 2 месеца почти, но няма заместено хранене. Яде пюре и каша 2 пъти дневно, но колкото си реши, а после яката си цока.

# 7
  • Мнения: 2 829
Мойто дете все още суче на поискване. Твърда храна яде когато ние седнем на масата. Дали съм заместила кърмене? Не знам-кърменето и храненето при нас са съвсем отделни неща. Случвало се е както яде супа Алекс да се разплаче, защото иска да суче.
Детето ми е здраво, едро за възрастта си, няма анемия, така си израстна без да знае какво е запек, колики....
Дали да заместваш кърмене можеш да решиш само ти, моят опит сочи, че това не е нужно, а и никой не ми е дал разумно обяснение досега защо трябва.
 Hug

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Абе що не му ******* МОйта бебка не стига, че върви в долните граници - на 7 месеца 7 кила и 65 см, но никога не са ми правили забележка за храненето. В 5-я месеца още и давах само по 20-30 грама максимум и то 2 пъти на ден. И до сега не съм заместила хранене Naughty Не им се връзвай на тия, а си гледай детенцето така, както на него му е най-добре

# 9
  • Мнения: 888
И нашата доки дава зор, понеже ние сме в същото положение и забележи Лора е по- голяма, но аз не съм се трогнала Wink, насила няма да тикам лъжиците на детенце...аз и давам пюренце/каша даже на гладно понеже иначе изобщо не си пада и пак достига до 4 - 5 лъжички, а си суче много добре, расте, щастлива е, изобщо не смятам да я тромозя..."насила хубост не става" Tired

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Прави това, което ти смяташ за правилно ...

Моята педиатърка каза, че и циганките съм надминала, че няма нищо полезно в кърмата и пр... а аз се усмихвам и си правя, каквото смятна, че е добре за нас двете  Peace

# 11
  • Мнения: 1 691
И мен педито редовно ме хокаше, когато си признавах: на 4 месеца - че още не съм захранила, на 5 месеца - че не съм заместила хранене, на 6 месеца - че не съм дала жълтък... Оттогава и аз отговарям само с "да-а-а"! Пък колко е "да-а-а" аз си знам. И откакто си го гледам по моите правила, детето ми си расте като гъбка, здравичко е и се развива прекрасно.

# 12
  • София
  • Мнения: 191


    П.П.Да започвам ли с цяло пюре на обяд или да продължавам да си го кърмя интензивно?????
Е, това не са алтернативи! Ти си кърми все така интензивно. Пък щом си го захранила вече с пюре, постепенно увеличавай количеството.

# 13
  • Мнения: 19 271
искам да използвам темата да споделя наблюденията си напоследък.
преди месец се върнахме с малката за лятната ваканция в България и понеже обривите й АД ужасно много се влошиха тук,се започна едно лудо обикаляне по всевъзможни лекари.всички бяха изумени как може п бебе на  5месеца и 1седмица да е само на кърма.някои казаха,че АД е заради кърмата,детето имало лактозна непоносимост и затова,една гастро-ентероложка ме посъветва да захраня директно с пуешко със зеленчуци,роднините и  някои лекари пък едва ли не твърдяха,че не искам детето да се оправи и продължавам да давам от алергичната кърма.накрая бях много объркана и все още съм.немските педиатри специално ми обърнаха внимание,че трябва да кърмя 6 месеца изключително именно заради предразположението към алергии,а и там повечето майки кърмят.просто ме учуди каква разлика има между реалността и това,което съм чела тук във форума.мислех,че повечето лекари подкрепят кърменето.

# 14
  • Мнения: X
Моя съвет е също да си кърмиш детенцето и ако иска пюре, му давай. Моят лекар също казваше- сокчета, пюренца, бля- бля, ама аз не я послушах и си и казвах, че още нищо не давам. Не ми се е карала, може би ме е усетила, че ще захранвам късно и не ми се месеше. Но определено подкрепя кърменето. Съвети за хранене не съм искала от нея, справих се главно с форумска помощ, закоето съм благодарна. Давам му зеленчуково от 1,5 месеца, плод въведох преди 3 дни. Каша- по съвет на педито, чак след месец, наддава добре бебенце, та засега сме така. При всички положения обаче си папа мляко. И докато има ще е така. Успех и спокойствие! Peace

Общи условия

Активация на акаунт