ЛЕЧЕНИЕ НА АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ С ХОМЕОПАТИЯ

  • 16 369
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте,
детето ми-1.9г. е с АД от около година.
Обривите се обостряха с всеки изминал месец, беше станал целия на рани, а всичко започна само с едно петънце.
Мазали сме го с какво ли не, ползвахме мед. козметика на А-Дерма, специален слънцезащитен за атопични и алергични кожи, дори и елидел, но ставаше все по-зле.
За консултации сме ходили при поне 10 алерголози и дерматолози, но никакъв ефект.
И веднъж докато търсех отново информация в нет-а за това коварно заболяване случайно попаднах на снимки, побликувани от майка, чието дете е било с мн. тежък АД. Имаше снимки от периодите преди и след хомеопатично лечение. Разликата беше потресаваща!
И така, макар и с малко скептицизъм, но с големи надежди се свързах с нейната хомеопатка- д-р Миронова и отидохме при нея.
Интервюто беше 3 часа, след това тя изписа лекарство на сина ми за 2 приема. След няколко дни имаше значително обостряне, т.нар. лечебна криза и прием на лекарството още три дни  и постепенно за около месец всичко се оправи.
Детенце няма никакви обриви и зачервявания, нищо- единствено на някои места, където е имало по-големи петна е малко по-груба на пипане самата кожа.
Незная дали това е временна ремисия или детето ми наистина се е излекувало, но знам, че всички кортикостероиди, медицински козметики, елидел и др. не постигнаха и 5% от ефекта на това лечение.

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 19:21 от hipolita

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Цвети, нека има все повече щастливи майки като теб!
   И да споделят смело личните си впечатления и успехи.  Peace

# 2
  • Мнения: 19 272
жалко,че това ми звучи точно като реклама,а и този единствен пост засилва още повече съмнението ми.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Може да изглежда, че и аз съм недоверчива, но тъй като и ние лекуваме АД с хомеопатия, виждам подобрение, но и влошавания има. Толкова бързо...не знам... newsm78..Ние се лекуваме вече близо 4м и половина....всички казват, че лечението е постепенно и доста продължително...може година и повече...А вие толкова бързо сте се оправили. Дано наистина е така!  Peace

# 4
  • Мнения: 341
и ние се лекуваме така,даже пиша за това всеки ден в различни теми,въобще и идея нямам дали лечението ефикасно,защото един ден е много добре а на другия пак е червена.А ЗА ТАЗИ ЛЕЧЕБНА КРИЗА ДА НЕ ГОВОРИМ ИМАМЕ ПОВЕЧЕ ОБРИВИ ОТ ПРЕДИ ЛЕЧЕНИЕТО,даже като я закарах за пръв път при хомеопат беше абсолютно чиста това точно преди месец,а сега да не ви казвам.Все още стискам зъби но незнам колко ще издаржа.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
жалко,че това ми звучи точно като реклама,а и този единствен пост засилва още повече съмнението ми.

 Това си е само твоето вътрешно преживяване, отразяващо твоите вътрешни нагласи.
 За щастие мнозинството мами, го възприемат като изход за страданията на децата им, при невъзможност на официалната медицина да им помогне. Понякога и с години...

# 6
  • Мнения: 201
Аз също пиша често в такива теми и сега пак, повтарям се за кой ли път, но ... майка съм на детенце с АД. Традиционната медицина не лекува АД, само подтиска симптомите с кортикостероиди, антихистамини, които са толкова вредни и с краткотраен ефект. Децата не израстват АД, както твърдят много лекари. Ако АД не се лекува в 80 % от случаите преминава в по-късна възраст в алергичен ринит, астма или псориазис. Добре, че се обърнахме към хомеопатията! Съжалявам единствено, че по-рано не съм го направила! Класически хомеопат лекува малката ми дъщеря от октомври миналата година. В началото обривите доста се бяха засилили, сега само няколко дена след приема на лекарство и това е съвсем нормално за този вид лечение - организмът се изчиства. От около два месеца бузките й са почти гладки, всички, които я познават забелязват промяната. Хомеопатът ни предупреди, че лечението й ще е по-бавно, но аз имах търпение през цялото време. А също имам доверие на човека, който я лекува, това също е много важно. За мен до тук резултатът е повече от обнадеждаващ, дано и вие попаднете на добър класически хомеопат, който да ви помогне  Peace

# 7
  • Мнения: 5 500
Аз се сдържах до сега да пиша, но на братовчедка ми детенцето от 3-тия месец беше с АД и те пробваха коктикостероиди и антихистаминови препарати. Докато не се обърнаха и те към хомеопат! Сега малкия е вече добре, чак ме беше страх да го напиша!

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз се сдържах до сега да пиша, но на братовчедка ми детенцето от 3-тия месец беше с АД и те пробваха коктикостероиди и антихистаминови препарати. Докато не се обърнаха и те към хомеопат! Сега малкия е вече добре, чак ме беше страх да го напиша!

 - Да, това е типично, толкова е неочаквано подобрението, след месеци и години мъка, че повечето казват: Тихо! да не чуе Дявола! LOL!  Laughing

# 9
  • Мнения: 341
Вие които сте излекували АД с хомеопатия,искам да ви питам колко дълго продължи лечението,как протича?Някой казват с месеци,през тези месеци имате ли петна,как разбирате че настъпва подобрение и какво мажете?Или простов всичко изчезва и забравяте за проблема.

# 10
  • Мнения: 5 500
Вие които сте излекували АД с хомеопатия,искам да ви питам колко дълго продължи лечението,как протича?Някой казват с месеци,през тези месеци имате ли петна,как разбирате че настъпва подобрение и какво мажете?Или простов всичко изчезва и забравяте за проблема.
Вчера говорих с братовчедка ми, от цялото тяло е остнало едно петънце на шията. То от време на време се активира явно, тук почервенява, когато е топло, ту се успокоява. Имаше по цялото тяло, това подобрение настъпи за 1 1/2 м. Но лечението им продължава, сега са на етап зъби, защото той е малък на 11 м е. Доколкото знам, къпеха само с вода, от време на време с дермо емулсията на Мустела и мажеха с течни водорасли.

# 11
  • Мнения: 201
Вие които сте излекували АД с хомеопатия,искам да ви питам колко дълго продължи лечението,как протича?Някой казват с месеци,през тези месеци имате ли петна,как разбирате че настъпва подобрение и какво мажете?Или простов всичко изчезва и забравяте за проблема.

В хомеопатията всичко е много индивидуално! За моята дъщеря лечението на АД продължава вече 10 мес., в момента има само една пъпчица на бузката и явно е към края  Simple Smile
Не изчезва просто така, първоначално има обостряне на проблема, въоръжете се с търпение - резултат има!

# 12
  • Мнения: 102
здравейте аз съм също майка на дете с АД. наскоро ходихме на консултация при класически хомеопат и след направения преглед след като разбра . че сме ползвали антихистамини ни изписа да пием хистамин 3 дена по 1 капка за да се изчисти организма. като ни каза, че обрива щял да се обостри, детето можело да вдигне температура или да поче да кашля. Е минаха вече 2 седмици , вярно, че на 3-я ден се появиха малко обриви , но нищо друго необичайно. Значи ли това , че лекарството не действа ?Доколкото чета във форума при повечето деца обривите са се обостряли много. 2-ри въпрос мами с какъв сапун къпете децата. Хомеопата ми каза да не я къпя с бебешки сапун , че бил алкален пък и съдържали билки, и да не ползвам нищо друго освен зехтин, че билките можело да доведат до обратен ефект.

# 13
  • Мнения: 38
ТОва е изопатично лечение, а не хомеопатично. (изо - същото, даден е хистамин, даден после хомеопатичен хистамин). Хомеопатичното лечение означава да се "покрие" целостта на случая. И да се намери точното лекарство.
Понякога изопатията помага, но това не е лечение с чистия смисъл на думата. Някаква палиация, дава време на хомеопата да мисли... newsm78
Успех.

# 14
  • Мнения: 19 272
в никакъв случаъ деца с АД не се къпят със сапун.само с вода,с олио за баня специално за атопична кожа,с отвара от дъбови кори и т.н.алкалните съединения влошават състоянието и са основа за развъждане на бактерии върху възпалената кожа.

Общи условия

Активация на акаунт